*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 906041 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sp73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ...ΛΑΤΡΕΥΑ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #560 στις: Μάρτιος 26, 2012, 02:25:31 μμ »

[/quote]
Μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί συνάδελφε. Η προυπηρεσία εξακολουθεί και μετράει αν και δεν καταγράφεται. Επομένως δικαιολογίες του τύπου εγώ δεν ήξερα ή δεν ήθελα να πάω μακριά δεν υφίστανται. Στο κάτω κάτω οι νόμοι όταν είναι στρεβλοι πρέπει να αλλάζουν και η μη προσμέτρηση της προυπηρεσίας κατάπτυστη. Γι΄αυτό και αλλάζει όπως και η κατάργηση της 3ετίας οπως και η επαναφορά του 10%, όπως και οι μεταγραφές των πολυτέκνων, εως την οριστική κατάργηση του 3848 που ουτως ή άλλως ειναι ανενεργός οπως και ο νόμος για την τριτοβάθμια.
[/quote]

Εγώ θα σου αποδείξω ότι δεν μετράει, έχω γνωστό με πάνω από 60 μήνες προυπηρεσία και με την λογική του δεν μετράει η προυπηρεσία και το γεγονός τρίτου παιδιού δεν πήγε μακριά, σ αυτόν τι θα του πεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:21:46 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #561 στις: Μάρτιος 26, 2012, 03:07:39 μμ »
Νομίζω ότι έχει ξεφύγει το θέμα. Το θέμα είναι "εξελίξεις στο ξεκελίδωμα των πινάκων" και όχι τι θέλει ο καθένας. Γι'αυτό όλα αυτά χρόνια μας προσπερνούν οι επιτήδειοι. Οι οαεδίτες, της σιβιτανιδείου κ.λπ. Οταν βγαίνει η προκήρυξη και δηλώνουμε είναι επιλογή του καθενός τι και που θα δηλώσει. Ενας νόμος, μια τροποποίηση ακυρώνει έναν άλλο ή μια άλλη. Δεν μπορεί κάποιος μετά να λέει "δεν πήγα" γιατί δεν ήξερα. Καλά έκανε. Και εγώ δεν ήξερα όταν με πέρασαν οι οαεδίτες από το πουθενά και διορίστηκαν, ότι έπρεπε να πηγαίνω να μαζεύω προυπηρεσία από τις σχολές του οαεδ. Επειδή δεν είμαστε ενωμένοι τα τραβάμε όλα αυτά.
Λογικό είναι εφόσον δεν γίνεται ασεπ να ξεκλειδώσουν οι πίνακες και να ωφεληθούν αυτοί που "ξενιτεύθηκαν", που τόλμησαν. Είναι σωστό 2 χρόνια να τρώω τους αποκλεισμούς στα νησιά, να μην μένει φράγκο και ο άλλος που δεν πήγε πουθενά να βρίσκεται πάνω από μένα;
Ποιος περίμενε να του πεί η ακατανόμαστη τι θα γίνει στο μέλλον για να αποφασίσει τι θα κάνει; Μην τρελλαθούμε κιόλας. Απλά σκέφτονται αυτοί που δεν δήλωσαν μακρυά "να μην αφήσω τα ιδιαίτερα και αν με πάρουν δίπλα στο σπίτι μου έχει καλώς". Και την πίτα ολόκληρη και το σκυλί χορτάτο.
Οταν ξεκλειδώσουν οι πίνακες να τους λυπηθούμε :(
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2012, 03:10:16 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #562 στις: Μάρτιος 26, 2012, 03:46:03 μμ »
Μπράβο dora22 συμφωνώ απόλυτα  !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #563 στις: Μάρτιος 26, 2012, 03:59:50 μμ »
Φέτος 1000 ευρά παίρνουν οι αναπληρωτές;  ???
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:21:46 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #564 στις: Μάρτιος 26, 2012, 04:24:19 μμ »
Ta ekanan mpaxalo...επρεπε να'χε γινει Ασεπ στην ωρα του για τον 3848.
Τωρα ;;;;;και μας  εμπαιζουν με φτωχολογια ,αξιολογησεις, οποτε θελω θα διοριζω και οσους θελω!
Κατρακυλα.....ανευθυνοτητα και λαμογια!Οποιος πιεσει πιο πολυ θα ''επιβιωσει''.
Χαρισμα τους και ο 3848 και ο νεος ασεπ(ημουν νιος και γερασα...)αντε απο κει!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #565 στις: Μάρτιος 26, 2012, 04:32:06 μμ »
Περίπου 850 είναι ο βασικός + προυπηρεσία, μεταπτυχιακά, τέκνα...


quote]
Μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί συνάδελφε. Η προυπηρεσία εξακολουθεί και μετράει αν και δεν καταγράφεται. Επομένως δικαιολογίες του τύπου εγώ δεν ήξερα ή δεν ήθελα να πάω μακριά δεν υφίστανται. Στο κάτω κάτω οι νόμοι όταν είναι στρεβλοι πρέπει να αλλάζουν και η μη προσμέτρηση της προυπηρεσίας κατάπτυστη. Γι΄αυτό και αλλάζει όπως και η κατάργηση της 3ετίας οπως και η επαναφορά του 10%, όπως και οι μεταγραφές των πολυτέκνων, εως την οριστική κατάργηση του 3848 που ουτως ή άλλως ειναι ανενεργός οπως και ο νόμος για την τριτοβάθμια.
quote]

Εγώ θα σου αποδείξω ότι δεν μετράει, έχω γνωστό με πάνω από 60 μήνες προυπηρεσία και με την λογική του δεν μετράει η προυπηρεσία και το γεγονός τρίτου παιδιού δεν πήγε μακριά, σ αυτόν τι θα του πεις;


Αυτό που λες έχει διαφορά: Για τον Ασεπ δεν αναγνωρίζονται πάνω από 60 μήνες προυπηρεσίας, αλλά πολλοί δουλεύουν για τα ένσημα αλλά και για τα μόρια της μετάθεσης αν και εφόσον ποτέ διοριστούν...

Αλήθεια αυτή η λογική ότι δεν μετρά η προυπηρεσία πώς ακριβώς καλλιεργήθηκε; Το διαβάζω κατά καιρούς εδώ μέσα και αναρωτιέμαι... Είπαμε είμαστε σε κλειδωμένους πινακες αλλά δεν δουλεύουμε για την ψυχή της μάνας μας... Απλώς άλλαξε η μοριοδότηση της προϋπηρεσίας, η οποία είναι καλούτσικη όταν είναι πάνω από 20-25 μήνες. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 06:24:16 μμ από Stelios »
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #566 στις: Μάρτιος 26, 2012, 04:43:13 μμ »
Καλό είναι όταν αλλάζουμε τους κανόνες του παιχνιδιού να ξεκινάμε από την αρχή.
Δεν συμφωνω να κρίνουμε και να τιμωρίσουμε τους συναδέλφους που εξαπατήθηκαν από την Διαμαντοπούλου. Δεν θέλω να επικυρώσω τη βλακεία της. Θέλω να αναιρέσω τη ζημιά που έκανε. Δεν θέλω να γίνω αυτός που προσπέρασε άλλους μέσα στην αναμπουμπούλα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #567 στις: Μάρτιος 26, 2012, 04:50:58 μμ »
Το ηθικον....αλλα;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 06:24:36 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος sp73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ...ΛΑΤΡΕΥΑ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #568 στις: Μάρτιος 26, 2012, 05:02:12 μμ »
αυτό ακριβώς ρε παίδιά κάποιοι με πρόλαβαν και τα γράψανε!!!
Απλά το λάθος για κάποιους είναι ότι όταν μιλάνε έχουν στο μυαλό τους την ειδικότητα τους, ρε παιδιά ο καθένας όταν δήλωνε δήλωνε βάση ΝΟΜΟΥ, σωστά μέχρι εδώ, το γιατί δεν πήγε μακριά και αν μετράει σε ενδεχόμενο διορισμού αν είναι να πάει Αθήνα να πάρει 1 μόριο πάλι δεν μετράει (σιγά τα μόρια), και αν είναι σήμερα να πάρει κάποιος 900 ευρώ καλύτερα να κάτσει σπίτι να παρει ταμείο (αναφέρω περίπτώσεις γιατί όλους τους αναθεματίζετ(αι)

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #569 στις: Μάρτιος 26, 2012, 05:16:17 μμ »
Αλήθεια αυτή η λογική ότι δεν μετρά η προυπηρεσία πώς ακριβώς καλλιεργήθηκε; Το διαβάζω κατά καιρούς εδώ μέσα και αναρωτιέμαι... Είπαμε είμαστε σε κλειδωμένους πινακες αλλά δεν δουλεύουμε για την ψυχή της μάνας μας... Απλώς άλλαξε η μοριοδότηση της προϋπηρεσίας, η οποία είναι καλούτσικη όταν είναι πάνω από 20-25 μήνες. ;)
Είναι δύκολο να βρεις σήμερα ένα λόγο για να πας αναπληρωτής. Κάτι που να στέκεται λογικά δηλαδή και να δίνει μια λύση και μια προοπτική (άσε και με αυτό που άκουσα για το φόρο σε άλλο topic, δεν βγαίνει ρε παιδιά). Για αυτό μερικές φορές έχω την ανάγκη να βρω κάτι και έτσι σκέφτομαι οτι δουλεύω για....... τους μαθητές μου. Τις περισσότερες από αυτές τι μερικές φορές μάλιστα...... το πιστεύω κιόλας.
Με τις απατεωνιές της Διαμαντοπούλου κάποιοι έκκριναν ότι δεν άξιζε να πάνε αναπληρωτές. Δεν είμαι πιο έξυπνος από αυτούς και δεν κρίνω τα κριτήριά τους. Η διαμαντοπούλου φταίει όχι αυτοί.
Επίσης τίποτα από αυτά που λέμε θα παίξει ρόλο στο τι θα γίνει. Δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά ξέρω το τρόπο. Που είναι ο γνωστός? Ξέρετε αυτός που έχει πρόσβαση και πίεση. Ε αυτός έχει δίκιο, και είναι και πιο άξιος (και όσοι τυχαίνει να είναι στην ίδια κατηγορία μαζί του). Η ουρά είναι για τους ...άκες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2012, 05:24:38 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #570 στις: Μάρτιος 26, 2012, 05:19:41 μμ »
Καλό πάντως θα ήταν να υπάρξει πραγματική μεταβατική περίοδος  που σημαίνει οτι και αυτοί που ήταν κοντά για διορισμό-αναπλήρωση να το πετύχουν, όπως έγινε και με την επετηρίδα!

Αποσυνδεδεμένος sp73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ...ΛΑΤΡΕΥΑ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #571 στις: Μάρτιος 26, 2012, 05:22:35 μμ »
 ;) κάποιοι που βλέπουν πέρα από τη μύτη τους....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 06:24:53 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #572 στις: Μάρτιος 26, 2012, 05:40:14 μμ »
gvasilis δεν διαφωνώ σε τίποτα από όσα λες και νομίζω ότι οι περισσότεροι αισθάνονται έτσι, το σχόλιο μου ήταν και αντιλαμβάνομαι ότι το κατάλαβες, κυρίως στον υπολογισμό της προϋπηρεσίας κααααααααααααάποια στιγμή...

όσο για τον γνωστό... σε αυτόν ελπίζω: να είναι πίσω από εμένα μπας και διοριστώ!!! ;D 8)
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #573 στις: Μάρτιος 26, 2012, 05:44:06 μμ »
 :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 07:39:00 μμ από ---- »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 701
Σύνολο: 701

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.