*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 906106 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2380 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:03:16 μμ »
Ναι anixia γυμναστής είμαι . Γιατί εγώ δεν έχω δικαίωμα να φωνάζω; Και 2 ΑΣΕΠ έχω και μεταπτυχιακό έχω και 40 μήνες έχω (είμαι στο 24 μηνο)


Mα με τοσα προσοντα,πως να μη φωναζεις;Αλλωστε συμφωνω με τις αποψεις σου για το ειδος του πινακα που προτεινεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:09:14 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2381 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:04:25 μμ »
Ενώ τα στοιχεία της Ένωσης Γυμναστών Εκπαιδευτικών είναι πολύ αξιόπιστα.... Ας κάνει η Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής μήνυση στο site.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2382 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:05:46 μμ »
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κράτος πρέπει να διορίζει ειδικότητες για τις οποίες σε κάθε νομό υπάρχουν δεκάδες χωρίς ωράριο.

Γιατί πολλοί από αυτούς έπρεπε να διοριστούν με τις κείμενες νομοθεσίες και ξαφνικά μια ταναπού αποφάσισε ότι... δεν τους παίζει πια. ;)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2383 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:23:08 μμ »
Καλά εντάξει green παίξε μπάλα καλλιεργώντας κλίμα κατά άλλων  μπας και πάρουμε και εμείς καμιά πίστωση. Τελείς unfair και αντισυναδελφικό.  Τέλος πάντως τράβα μια βόλτα στο υπουργείο βρες τον χειρίστη του survey  και όταν θα δεις ότι αυτό που σου γράφω είναι η πραγματικότητα (200 πανελλαδικά υπεράριθμοι οι οποίο σου λέω εγώ ότι πότε δεν πατάνε σε σχολειό λόγο θέσεων σε εθνικές ομάδες , ομοσπονδίες  ΓΓΑ κτλ).
Όσο για τη πρωτοβάθμια δεν έχεις παρά  να πας στα σχολειά της Αττικής (εγώ μένω  εκεί 40 χρόνια στη λαϊκή γειτονιά του Αγ. Παντελεήμων) ένα προς ένα και να ρωτήσεις για το ένα έχουν γυμναστή. Στη γειτονιά μου πάντως ακόμα δεν έχουν σου του λέω ως πατέρας όχι απλά ως συνάδελφος. Και εγώ απαιτώ το παιδί μου να κάνει και γυμναστική με γυμναστή στο σχολειό. Όχι με τον δάσκαλο! Αυτά πες τα σε αυτούς που υποστήριζαν τέτοιες ιδέες στο υπουργείο. Ευτυχώς σύντομα αποχωρούν…….. Κλιματάκι σε μένα ώστε να γραφούμε για να μας διαβάζουν  δεν υπάρχει !  Γνωρίζω πολύ καλά όλα τα πρόσωπα στο υπουργείο εδώ και πολλά χρόνια. Γνωρίζω πράγματα που ούτε φαντάζεσαι όπως για πχ  και για ποιον έγινε το 23,5.
Γνωρίζω τα πάντα και όχι γιατί ανήκω σε καμιά από τις παρατάξεις αλλά από τις προσωπικές  επαφές μου τόσα χρόνια. Υπάρχει όμως η διαφορά ότι εγώ ότι έκανα το έκανα νόμιμα και έπαιξα με τους δικούς τους κανόνος . Και τώρα απαιτώ ! και θα συνεχίσω να απαιτώ …….
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:09:14 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2384 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:26:06 μμ »
Καλά εντάξει green παίξε μπάλα καλλιεργώντας κλίμα κατά άλλων  μπας και πάρουμε και εμείς καμιά πίστωση. Τελείς unfair και αντισυναδελφικό.  Τέλος πάντως τράβα μια βόλτα στο υπουργείο βρες τον χειρίστη του survey  και όταν θα δεις ότι αυτό που σου γράφω είναι η πραγματικότητα (200 πανελλαδικά υπεράριθμοι οι οποίο σου λέω εγώ ότι πότε δεν πατάνε σε σχολειό λόγο θέσεων σε εθνικές ομάδες , ομοσπονδίες  ΓΓΑ κτλ).
Όσο για τη πρωτοβάθμια δεν έχεις παρά  να πας στα σχολειά της Αττικής (εγώ μένω  εκεί 40 χρόνια στη λαϊκή γειτονιά του Αγ. Παντελεήμων) ένα προς ένα και να ρωτήσεις για το ένα έχουν γυμναστή. Στη γειτονιά μου πάντως ακόμα δεν έχουν σου του λέω ως πατέρας όχι απλά ως συνάδελφος. Και εγώ απαιτώ το παιδί μου να κάνει και γυμναστική με γυμναστή στο σχολειό. Όχι με τον δάσκαλο! Αυτά πες τα σε αυτούς που υποστήριζαν τέτοιες ιδέες στο υπουργείο. Ευτυχώς σύντομα αποχωρούν…….. Κλιματάκι σε μένα ώστε να γραφούμε για να μας διαβάζουν  δεν υπάρχει !  Γνωρίζω πολύ καλά όλα τα πρόσωπα στο υπουργείο εδώ και πολλά χρόνια. Γνωρίζω πράγματα που ούτε φαντάζεσαι όπως για πχ  και για ποιον έγινε το 23,5.
Γνωρίζω τα πάντα και όχι γιατί ανήκω σε καμιά από τις παρατάξεις αλλά από τις προσωπικές  επαφές μου τόσα χρόνια. Υπάρχει όμως η διαφορά ότι εγώ ότι έκανα το έκανα νόμιμα και έπαιξα με τους δικούς τους κανόνος . Και τώρα απαιτώ ! και θα συνεχίσω να απαιτώ …….
Σε πολλα εχεις δικιο....δυστυχως σε πολλα ;)!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2385 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:34:37 μμ »
Εγώ καλλιεργώ κλίμα; Τις ανακοινώσεις της Διεύθυνσης σου παρέθεσα. Πάρε την Διεύθυνση Αττικής και κάνε τα παράπονα σου για το τι στοιχεία δημοσιοποιεί.
Εξάλλου αφού ξέρεις τόσα πολλά, θα ξέρεις και για συναδέλφου με 8 και 10 ώρες που αρνούνται να πάνε παραδίπλα για να συμπληρώσουν ωράριο, και ξεγελάνε τον κόσμο με περιβαλλοντικά προγράμματα που δεν κάνουν ποτέ, θα ξέρεις και με 0 ώρες που παρουσιάζονται στη διεύθυνση και πάνε σπίτια τους... Όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 07:37:00 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2386 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:48:18 μμ »
Ποιος μου λέει έμενα ότι η διεύθυνση δεν θέλει να βολέψει τους υπεραρίθμους δάσκαλους της ( μη μου πεις ότι δεν το έχεις ακούσει γιατί θα τρελαθώ….)  και να μην τους μετακινήσει  αλλού και βγάζει τέτοιες ανακοινώσεις.

 Α ρε green  μάλλον δεν γνωρίζεις από συνδικαλιστικά παιχνιδάκια. Έχεις ακόμα πολλά να μαθεις.

http://arxeio.esos.gr/dimosia-ekpaidefsi/protovathmia/item/28273-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%BF-%CE%BF%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%BB%CE%AD%CE%BD%CE%B5-%CE%BF%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82.html
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2387 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 07:50:39 μμ »
Α, συνάδελφε, μη δημιουργείς unfair και αντισυναδελφικό κλίμα κατά των δασκάλων....

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2388 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 08:01:13 μμ »
Α, συνάδελφε, μη δημιουργείς unfair και αντισυναδελφικό κλίμα κατά των δασκάλων....

Μετά από το παραπάνω,αλλά και το post σου για τον Μπράτη προχθές,
είμαι σίγουρος ότι θα μπορούσες να διαπρέψεις τόσο σαν δικηγόρος αλλά και σαν μπασκετμπολίστας(4άρι,5άρι,συγκεκριμένα). 8)

Όπως και προχθές,μην περιμένεις απάντηση...
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος PANATHAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2389 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 08:03:44 μμ »
Eγω συναδελφοι αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν υπαρχει ενοτητα και ο καθενας προτεινει κατι που θα βλαψει τον αλλο.Εγω προτεινα χθες να γινει ενας πινακας και να μπαινει ο καθενας με οτι προσον εχει και να διοριζονται οι πρωτοι ως μονιμοι και οι υπολοιποι ως αναπληρωτες.Να σταματησουν τα 20% στους τριτεκνους και να περνουν μια μοριοδοτηση π.χ 5 η 7 μορια.Το ιδιο και οι πολυτεκνοι με μια μοριοδοτηση π.χ 10 μορια.Στον πινακα να μπαινουν και αυτοι που εχουν ασεπ με τα μορια πανω απο τη βαση και αυτοι που εχουν μονο προυπηρεσια η εχουν και τα δυο.Η προυπηρεσια να μετραει 1 ΜΟΡΙΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.Ας προστεθουν μεταπτυχιακα και γλωσσα και computer και βαθμος πτυχιου.Πιστευω οτι με αυτον τον τροπο θα αδικηθουν οσο το δυνατον λιγοτεροι.Επισης φαινεται οτι τα επομενα χρονια οσοι δουλευουν θα ειναι συμβασιουχοι.

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2390 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:15:07 μμ »
Νομίζετε ότι με αυτά που γράφετε- και εσεις και εγώ και όλοι μας-θα τους κινήσουμε έστω και την περιέργεια; Γραμμένους μας έχουν,πάρτε το χαμπάρι!!!
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2391 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:19:23 μμ »
Eγω συναδελφοι αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν υπαρχει ενοτητα και ο καθενας προτεινει κατι που θα βλαψει τον αλλο.Εγω προτεινα χθες να γινει ενας πινακας και να μπαινει ο καθενας με οτι προσον εχει και να διοριζονται οι πρωτοι ως μονιμοι και οι υπολοιποι ως αναπληρωτες.Να σταματησουν τα 20% στους τριτεκνους και να περνουν μια μοριοδοτηση π.χ 5 η 7 μορια.Το ιδιο και οι πολυτεκνοι με μια μοριοδοτηση π.χ 10 μορια.Στον πινακα να μπαινουν και αυτοι που εχουν ασεπ με τα μορια πανω απο τη βαση και αυτοι που εχουν μονο προυπηρεσια η εχουν και τα δυο.Η προυπηρεσια να μετραει 1 ΜΟΡΙΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.Ας προστεθουν μεταπτυχιακα και γλωσσα και computer και βαθμος πτυχιου.Πιστευω οτι με αυτον τον τροπο θα αδικηθουν οσο το δυνατον λιγοτεροι.Επισης φαινεται οτι τα επομενα χρονια οσοι δουλευουν θα ειναι συμβασιουχοι.
Συμφωνω,βαρεθηκα να βλεπω διαμαχες...ενω καταπατουνται εργασιακα δικαιωματα με μισθους κ.α....τι να πω!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 09:35:15 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2392 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:22:20 μμ »
Τόσες μέρες έχει καεί ο εγκέφαλός μου, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου, μου έχει ανέβει η πίσεη 300 και το αποτέλεσμα το ίδιο...
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2393 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 10:01:25 μμ »
@manosmc
Το έχουμε πει πολλές φορές ότι ο αριθμός των διορισμών δεν εξαρτάται από το σύστημα διορισμού. Είναι καθαρά θέμα πολιτική απόφασης, με όποιο σύστημα και αν ισχύει.
Για να ξαναπάμε στο 60-40 πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ. Γιατί για να υπάρχει το 40% πρέπει να υπάρχει το 60%, και για να υπάρχει το 60% πρέπει να διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ. Αν δεν πρόκειται να γίνει τα επόμενα 2, 3, 4 χρόνια πως θα εφαρμοστεί πάλι το παλιό σύστημα; Πολύ περισσότερο αν δεν πρόκειται να ξαναγίνει καθόλου ΑΣΕΠ, όπως κάποιοι λένε.
μαλλον ξεχνας οτι υπαρχει ηδη ψηφισμενος νομος,3848,για το τι θα συμβει στο μελλον..
τα 60-40 τελειωσαν ανεπιστρεπτι.. ευτυχως..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159927
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 663

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.