*

Αποστολέας Θέμα: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 27265 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:10:55 μμ »
ολοκληρωσε κανεις σας την διαδικασια στα γραφεια του ΟΑΕΔ; στο τοπικο ΟΑΕΔ πρεπει να πας απο τις 7 το πρωι να γραφτεις σε λιστα, να παρεις νουμερο και να εξυπηρετηθεις καποια στιγμη εως τις 2. δλδ. να φας ολη τη μερα σου εκει και ολα αυτα χωρις να ξερεις αν στο τελος δικαιουσαι εισιτηρια.
τι την θελαν τοτε την ηλεκτρονικη αιτηση;;

Το εαν δικαιούσαι η όχι το βλέπεις από την προκήρυξη.  Εσύ κάνεις κανονικά από το σπίτι σου την αίτηση (τύπωσε η σημείωσε τον αριθμό πρωτοκόλλου just in case) και εφ'οσον το σύστημα την δεχθεί θα πας εκεί μέσα στις προθεσμίες για να δείξεις τα δικαιολογητικά, να σου την τυπώσουν και να την υπογράψεις.
Εγώ μάλιστα είχα τυπώσει και τις σελίδες από την προκηρυξη που λέει τι δικαιολογητικα χρειάζονται και τα κρατούσα μαζί μου. Ευτυχώς που το έκανα γιατί μου ζητούσαν Φορολογική Δήλωση κατι που δεν χρειάζεται βέβαια (αναφέρερεται ότι το βρίσκουν μόνοι τους). Μόλις το είδε στη φωτοτυπία με προχώρησε χωρίς δεύτερη κουβεντα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:47:18 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:14:50 μμ »
μα αφου αναφερει οτι θα διατεθουν 110.000(νομιζω...) εισιτηρια που θα δωθουν αναλογα με την σειρα της μοριοδοτησης. εννοω πως γνωριζω αν τα μορια μου επαρκουν και δεν θα εχουν ηδη δωθει στους πιο πανω απο εμενα με τα περισσοτερα μορια; 
εχω εδω και καιρο κανει την ηλεκτρονικη αιτηση.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:25:06 μμ »
μα αφου αναφερει οτι θα διατεθουν 110.000(νομιζω...) εισιτηρια που θα δωθουν αναλογα με την σειρα της μοριοδοτησης. εννοω πως γνωριζω αν τα μορια μου επαρκουν και δεν θα εχουν ηδη δωθει στους πιο πανω απο εμενα με τα περισσοτερα μορια; 
εχω εδω και καιρο κανει την ηλεκτρονικη αιτηση.

Ναι τόσα είναι . Αν εννοείς αυτό , ναι ενδέχεται να είσαι έξω .  Η παρουσία σου εκεί χρειάζεται για να βεβαιωθούν ότι είσαι εσύ που έκανες την αίτηση και εχεις τα δικαιολογητικά.  Ήταν ταλαιπωρία αλλά εαν κάτσει τουλάχιστον θα το απολαύσω. Τα αποτελέσματα θα δημοσιοποιηθούν μετά το τέλος της προθεσμίας στη σελίδα του ΟΑΕΔ. Εκεί θα δεις εαν είσαι μέσα η όχι. Καλή επιτυχία να εχεις  !

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:33:34 μμ »
thank you! επισης!
και στον πρωην ΟΕΚ τρωγαμε αναλογη ταλαιπωρια αλλα εκει ηξερες οτι αν εκανες αιτηση, δικαιουσουν και ειστηριο.

απολαυσε το  ;D, εγω παλαιοτερα καλοκαιρι δυσκολευτηκα να τα χρησιμοποιησω (ειτε δεν μου κλεινανε με εισιτηρια ειτε μου εβγαινε το ιδιο χωρις αυτα)  αλλα χειμωνα ηταν μια χαρα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:47:18 »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:35:29 μμ »
μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την επιταγή κοινωνικού τουρισμού κάποιου άλλου; καλή μας επιτυχία!!
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος nantiapa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Homo Educandus
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:46:30 μμ »
Εγώ έζησα ένα μαρτύριο.. Αρχικά ήξερα από τον Ιούνιο(που είχα πάει να βγάλω κάρτα ανεργίας) οτι οι 2 υπάλληλοι δεν το είχαν πολύ με την τεχνολογία. Ενώ έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά, πήρα αντίγραφο ταυτοτητας και βιβλιαριου υγείας κ πήγα ΟΑΕΔ. Να χτυπιουνται να κοπανιούνται οτι μέσα στα δικαιολογητικά λέει και εκκαθαριστικό. Εννοείται αφού τους εκτύπωσα και τους πήγα τα δικαιολογητικά μου ζήτησαν συγνώμη.. Και ενώ κανονικά έχω ξεμπερδέψει μετά από 3-4 μέρες με παίρνουν τηλέφωνο να τους πάω την αίτηση που είχα υποβάλλει. Εννοείται επειδη δεν την είχα εκτυπώση με έβαλαν να την ξανακάνω να πάρω νεο αριθμό πρωτοκόλλου και να ξαναπάω όλα τα δικαιολογητικά(και το εκκαθαριστικό). Πόσο άχρηστοι;;;; Τι τους κρατάνε εκεί μέσα και δεν ξέρουν ούτε τα βασικά από Η/Υ;;; Οι δάσκαλοι και οι καθηγητές δεν έχουν να φοβούνται τίποτα από την αξιολόγηση.. Υπάρχουν άνθρωποι στο δημόσιο επικινδυνοι, αδαείς και ανεδέστατοι.. Συγνώμη για την έκρηξη αλλά με τούτα και με κείνα για να κάνω αυτή τη ρημάδα την αίτηση πηγαινοήρθα 4 φορές στον ΟΑΕΔ...

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 05:58:19 μμ »
μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την επιταγή κοινωνικού τουρισμού κάποιου άλλου; καλή μας επιτυχία!!

Οχι αυτό δεν γίνεται.  Κατά την παραμονή πρέπει να υπάρχει ταυτοπροσωπία αλλά και θα εκδοθεί παραστατικό στα στοιχεία σου αλλά και θα υπογράψεις σύμβαση με το ξενοδοχείο (και όλα αυτά θα πάνε στον ΟΑΕΔ για να πληρωθεί ο πάροχος)
Καλή επιτυχία σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 07:03:02 μμ »
είχα τυπώσει και τις σελίδες από την προκηρυξη που λέει τι δικαιολογητικα χρειάζονται και τα κρατούσα μαζί μου. Ευτυχώς που το έκανα γιατί μου ζητούσαν Φορολογική Δήλωση κατι που δεν χρειάζεται βέβαια (αναφέρερεται ότι το βρίσκουν μόνοι τους). Μόλις το είδε στη φωτοτυπία με προχώρησε χωρίς δεύτερη κουβεντα

Εγω πήγα σημερα κ εξυπηρετουσε μονο 1 ατομο! Η ουρα τεραστια κ περιμεναν κατι κυράτσες που κρατουσαν του κοσμου τα χαρτιά.....σκεπτόμενη ότι ο υπαλληλος ισως να ζηταει οτι να ναι .....εφυγα κ θα επανελθω οπως αναφερεις κι εσυ με εκτυπωση της συγκεκριμενης σελίδας της εγκυκλιου για να μην μαλλιοτραβηχτώ με κανεναν......Φυσικά η πολη μου δεν εχει ΚΠΑ2 ή ΕΠΑΣ κ κανω 30 χιλιομετρα για να πάω στο εν λόγω καταστημα ΟΑΕΔ
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:25:56 μμ »
ii) άνεργοι που κατά το προηγούμενο της έναρξης του προγράμματος ημερολογιακό
έτος (έτος 2012) έχουν λάβει τακτική επιδότηση ανεργίας με βάση τις κοινές περί
ανεργίας διατάξεις του ΟΑΕΔ διάρκειας τουλάχιστον 2 μηνών (50 ημερήσια
επιδόματα),

Τωρα που το ξανακοιτάω....................εγω αν και άνεργη δεν το δικαιούμαι.............εφόσον επίδομα έχω να πάρω απο το 2011! Σωστά???
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:30:31 μμ »
Οι μόνιμοι ΔΥ δικαιούνται ή είναι μόνο για ανέργους, συνταξιούχους κλπ;
  

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:33:14 μμ »
Οι μόνιμοι ΔΥ δικαιούνται ή είναι μόνο για ανέργους, συνταξιούχους κλπ;
....στο μόνιμο προσωπικό υπάρχουν "πακέτα" κοινωνικού τουρισμού δεκαετίας σε πολύ όμορφες βραχονησίδες... ;)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:37:21 μμ »
Οι μόνιμοι ΔΥ δικαιούνται ή είναι μόνο για ανέργους, συνταξιούχους κλπ;

Για τους ΔΥ νομιζω υπαχει αλλο προγραμμα, του ΕΟΤ αν δεν κανω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:54:43 μμ »
Καλησπέρα.
Προσπαθώ να μπω στο site του ΟΑΕΔ για να επιβεβαιώσω τα δικαιολογητικά αλλά δεν μπαίνει... Επειδή θα πάω αύριο αν δεν κάνω λάθος το μόνο που χρειάζεται είναι ταυτότητα και βιβλιάριο του ΙΚΑ ?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:57:15 μμ »
Καλησπέρα.
Προσπαθώ να μπω στο site του ΟΑΕΔ για να επιβεβαιώσω τα δικαιολογητικά αλλά δεν μπαίνει... Επειδή θα πάω αύριο αν δεν κάνω λάθος το μόνο που χρειάζεται είναι ταυτότητα και βιβλιάριο του ΙΚΑ ?

Ναι αυτά.....κ αν εχεις κλειδάριθμο τον αριθμο του!

(κανε ανανεωση τη σελίδα κ θα σου ανοιξει)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.