*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 260814 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #994 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:58:56 μμ »
Παιδιά με επιφύλαξη το λέω, αλλά νομίζω ότι είναι οι οργανικές που εγκρίθηκαν από το Υπουργείο Οικ. για το έτος 2010. Δεν εγκρίνονται όλοι, αλλά όπως λέει η υπουργική απόφαση, σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας, για τον κλάδο σας λοιπόν εγκρίθηκαν 4 θέσεις για τα τριαντάμηνα για την επόμενη χρονιά. (νομίζω...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:30:18 »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #995 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 03:20:10 μμ »
Παιδιά με επιφύλαξη το λέω, αλλά νομίζω ότι είναι οι οργανικές που εγκρίθηκαν από το Υπουργείο Οικ. για το έτος 2010. Δεν εγκρίνονται όλοι, αλλά όπως λέει η υπουργική απόφαση, σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας, για τον κλάδο σας λοιπόν εγκρίθηκαν 4 θέσεις για τα τριαντάμηνα για την επόμενη χρονιά. (νομίζω...)

Dimsfl σ' ευχαριστούμε,
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 03:22:05 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #996 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:10:28 μμ »
kekaki σε ευχαριστώ, διότι εγώ έχω γίνει κουραστικός εκεί...μακάρι να σκέφτονταν και άλλοι σαν και σένα και να άφηναν καμία θέση και για τους πραγματικούς κατοίκους Ανατολικής Αττικής που πιθανόν είναι πίσω στον πίνακα.
Νιώθω σαν ηλίθιος να τρέχω να μάθω τι κάνει η Ανατολική Αττική και οι θέσεις να πάνε σε κατοίκους πχ Πειραιά. Μην νομίζεις αν δεν υπήρχε πίεση μέρα παρα μέρα δεν θα είχαν αρχίσει ακόμα. Τελικά σκέπτομαι μήπως κάποιος πρέπει να κάνει το παπί και να μην σπρώχνει τις καταστάσεις προκειμένου η περιοχή που επιθυμεί να κληθεί τελευταία ? Έχω μπόλικο καιρό να το σκεφτώ μέχρι του χρόνου...
Μια ερώτηση πως μαθαίνεις σε ποιά θέση είσαι στον πίνακα Α.Αττικής απο την στιγμή που ο πίνακας ΥΠΕΠΘ είναι συνολικός και αφορά όλη την Αττική ? Κάθε δευτεροβάθμια έχει δικούς πίνακες που την αφορούν και απλά πρέπει να ρωτήσεις ?

Γεια! Ναι, πρέπει να καλέσεις τις διευθύνσεις της περιφέρειας (π.χ. Αττική) που δήλωσες γιατί δεν δηλώνουν όλοι όλες. Οπότε παίζει η θέση σου. Βέβαια, επειδή τελικά σχεδόν όλοι δηλώνουν όλες τις διευθύνσεις όπως κατάλαβα, πάνω κάτω η θέση σου είναι ίδια. ΄Αντε να είσαι στην μία πχ.100ος και στην άλλη άλλη 101ος.

Αποσυνδεδεμένος bianca

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #997 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 12:30:39 μμ »
Kalimera,sinadelfoi!Mipos epikoinonise kaneis me to ipourgeio gia na mathei pote kai posus anaplirotes tha kalesun?Distixos,oses fores ki an tilefonisa,den boresa na vro kanenan.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:30:18 »

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #998 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 09:07:34 μμ »
Γεια σας! ΄Αρχισαν να καλούν από Β' αθήνας. Μου είπαν για ότι δίνουν 10 ώρες. ΄Αντε και στην Α'....<3

Αποσυνδεδεμένος zanzara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #999 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 11:00:08 πμ »
Καλημέρα! Τι εννοείς kekaki όταν λες ότι δίνουν 10 ώρες στην Β' Αθήνας; Αν μπορείς εξήγησε το! Μας έχει φάει το άνχος!!!!!  >:(

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1000 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 11:15:11 πμ »
Καλημέρα! Τι εννοείς kekaki όταν λες ότι δίνουν 10 ώρες στην Β' Αθήνας; Αν μπορείς εξήγησε το! Μας έχει φάει το άνχος!!!!!  >:(

Γεια σας! Με κάλεσαν από Β' διεύθυνση για 10 ώρες. Επίσης σήμερα με κάλεσαν από την διεύθυνση Ανατολικής Αττικής. Εγώ αρνήθηκα περιμένω την Α' στην οποία είμαι στους 5 πρώτους. Σήμερα συνεδριασε το ΠΥΣΔΕ της Α' ελπίζω να βγάλει κενά-ώρες και να με καλέσουν. Διαφορετικά, την πάτησα.  :(
Καλή επιτυχία στους συναδέλφους που θα αναλάβουν υπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος zanzara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1001 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 11:50:01 πμ »
Καλημέρα! Τι εννοείς kekaki όταν λες ότι δίνουν 10 ώρες στην Β' Αθήνας; Αν μπορείς εξήγησε το! Μας έχει φάει το άνχος!!!!!  >:(

Γεια σας! Με κάλεσαν από Β' διεύθυνση για 10 ώρες. Επίσης σήμερα με κάλεσαν από την διεύθυνση Ανατολικής Αττικής. Εγώ αρνήθηκα περιμένω την Α' στην οποία είμαι στους 5 πρώτους. Σήμερα συνεδριασε το ΠΥΣΔΕ της Α' ελπίζω να βγάλει κενά-ώρες και να με καλέσουν. Διαφορετικά, την πάτησα.  :(
Καλή επιτυχία στους συναδέλφους που θα αναλάβουν υπηρεσία.

Eυχαριστώ kekaki !

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1002 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 03:15:19 μμ »
Εαν σε κάλεσαν kekaki απο Ανατολική Αττική, σημαίνει ότι έφτασαν στο 15 και προχωράνε, αυτό σημαίνει πως αρκετοί αφήνουν λόγω αποστάσεων την Ανατολική Αττική και περιμένουν, σίγουρά δεν είναι ότι το καλύτερο να κάνει κάποιος απο Κέντρο 80-140 χλμ κάθε ημέρα για να πάει Κερατέα, Λαύριο, Κρυονέρι, Διόνυσο κτλ, εκτός απο την διαδρομή είναι και έξοδα για βενζίνες, συντήρηση κτλ.
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σε 6 εργάσιμες ημέρες πήραν 15 μόνο τηλέφωνα, περιμένουν μήπως απαντητικό τηλέφωνο απο εσάς και καθυστερεί έτσι η διαδικασία, αν συμβαίνει αυτό, το λέω για όλες τις δευτεροβάθμιες καλύτερα να είμαστε προετοιμασμένοι ανα περιφέρεια για το Ναι ή το Οχι για να μην καθυστερούν οι διαδικασίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 10:27:00 μμ από kyrdim »

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1003 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 08:32:15 μμ »
http://pontikopagida.blogspot.com/2009/10/blog-post_5574.html#comment-form

Για δείτε τα reply σε αυτό το θέμα του blog

Αποσυνδεδεμένος zanzara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1004 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 08:41:56 μμ »
Παιδιά με καλέσανε από Α.Αττική, Αυλώνα ,Σκάλα Ορωπού,κτλ. Όμως δεν μπορείς να αποφασίσεις αμέσως διότι έπρεπε να κοιτάξω τις αποστάσεις και φυσικά τα διόδια τα οποία είναι πανάκριβα (3,70) + τα πλευρικά στο Καπανδρίτι (αν παω εκεί) που δεν γνωρίζω το τίμημα! Αφήστε που με καλέσανε 2 η ώρα το μεσημέρι.Πώς να απαντήσεις αμέσως; Να λοιπόν γιατί καθηστερούνε να καλέσουμε (εκτός τα άλλα!)
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.Aiuto!!  :o   Αύριο πρέπει το πρωί να απαντήσω, για το καλό όλων μας.

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1005 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 09:14:04 μμ »
Παρακαλώ ξυπνήστε με αν φτάσουν στα τριψήφια νούμερα, με αυτόν τον ρυθμό το βλέπω Ιούλιο Αύγουστο...

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1006 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 09:55:04 μμ »
Παιδιά με καλέσανε από Α.Αττική, Αυλώνα ,Σκάλα Ορωπού,κτλ. Όμως δεν μπορείς να αποφασίσεις αμέσως διότι έπρεπε να κοιτάξω τις αποστάσεις και φυσικά τα διόδια τα οποία είναι πανάκριβα (3,70) + τα πλευρικά στο Καπανδρίτι (αν παω εκεί) που δεν γνωρίζω το τίμημα! Αφήστε που με καλέσανε 2 η ώρα το μεσημέρι.Πώς να απαντήσεις αμέσως; Να λοιπόν γιατί καθηστερούνε να καλέσουμε (εκτός τα άλλα!)
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.Aiuto!!  :o   Αύριο πρέπει το πρωί να απαντήσω, για το καλό όλων μας.

Επειδή οι αριθμοί λένε πάντα την αλήθεια, αν και δεν είχα ποτέ καλή σχέση μαζί τους, τριτοδεσμίτισσα γαρ, ένα θα σας πω.. Για 8 ώρες την εβδομάδα θα κάνω 952 χιλιόμετρα τη βδομάδα.. σαν να λέμε δηλαδή 119 χιλιόμετρα για κάθε ώρα και κάτι αμελητέα εκατοστάκια.. Αυτή είναι η πραγματικότητα συνάδελφοι..  Εμείς στην επαρχία μπορεί να μην έχουμε τα διόδια, άμα τα βάλουμε όμως κάτω και τα υπολογίσουμε, βγαίνει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό.. Αναρωτιέμαι πόσο θα αντέξω τόσο εγώ όσο και οι συμπάσχοντες.. ::) ::)

Και , συν τοις άλλοις, βγήκαν και οι ανακοινώσεις του ΚΕΕ για τις συνεντεύξεις που περίμενα ... χαχαχαχαχα... ποια ΚΕΕ τώρα??  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 10:01:40 μμ από lenagreca »
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1007 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 10:19:25 μμ »
200 χλμ την ημέρα είναι 17,00 ευρώ στην καλύτερη περίπτωση, σε βενζίνη (χωρίς να υπολογίζει κανείς την συντήρηση) και 2-2,5 ώρες χαμένες στον δρόμο...
Πόσα δίνουν ?
7,00 μικτά = 6,00 καθαρά.
Η δουλεία νόμιζα ότι έχει κατηργηθεί στην Ελλάδα απο τα αρχαία χρόνια, έκανα λάθος.

Να ρωτήσω στα ΚΕΕ δίνουν μόρια για τις ώρες που δουλεύεις ή είναι για την ψυχή των προγόνων του καθενός μας ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 10:22:45 μμ από kyrdim »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.