*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2007-2008  (Αναγνώστηκε 53036 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτές 2007-2008
« στις: Μάιος 30, 2007, 10:35:54 πμ »
Γεια σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι ΠΕ20 και θέλω να ρωτήσω για την εγκύκλιο αναπληρωτών που αναμένεται φέτος. Πέρυσι απότι θύμάμαι , ήταν 2-18 Ιουνίου... Φέτος , πρέπει να περιμένουμε να τελειώσουν όλα τα αποτελέσματα ΑΣΕΠ και μετά να εκδοθεί?
Θα σας παρακαλούσα να με διαφωτίσετε...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2007, 01:38:35 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:12:14 »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 30, 2007, 10:59:48 πμ »
Μόλις χθες μίλησα με μέλος της ΠΕΑ και μου είπε οτι οι αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων αναμένονται να βγουν κατά τα τέλη Ιουνίου. Ψυχή βαθιά...

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 30, 2007, 11:06:54 πμ »
Κανονικά έπρεπε έτσι να γίνει, αλλά το 2005 είχαμε κάνει πρώτα τις αιτήσεις τον Ιούνιο και τα αποτελέσματα είχαν ανακοινωθεί τον Ιούλιο.Το θέμα είναι να ανανεωθούν και οι πίνακες  για τον μόνιμο ,αλλά και οι πίνακες των αναπληρωτών οχι μόνο απο προϋπηρεσίες αλλά και απο την αλλαγη των μορίων ΑΣΕΠ .Για να κάνουν όμως διορισμούς είτε απο ΑΣΕΠ ειτε με το 40% θα πρέπει οι πίνακες αυτοί να έχουν ανανεωθεί ώστε να ξέρουμε την σειρά μας και ποιοι έχουμε δικαίωμα να υποβάλουμε χαρτιά για διορισμό,γιατι κάθε φορά καλούν περισσότερους να υποβάλουν τα χαρτιά τους απο τον απαιτούμενο αριθμό διοριστέων.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 30, 2007, 12:14:08 μμ »
Να ρωτήσω κάτι γιατι δεν κατάλαβα. Δηλαδή όσοι είναι επιτυχόντες στον ΑΣΕΠ αλλά μη διοριστέοι και θέλουν οι άνθρωποι να μπούν στον πίνακα αναπληρωτών πως θα το κάνουν αφού οι αιτήσεις προηγούνται των αποτελεσμάτων?
Να το κάνω πιο συγκεκριμένο. Πχ δεν ειμαι στον πίνακα αναπληρωτών ελπίζω όμως να είμαι στους επιτυχόντες και να μπορώ να υποβάλω αίτηση για αναπληρώτρια, πως θα γίνει αυτό αν η προθεσμία υποβολής λήγει πριν εγω (και ο καθένας απο μας που περιμένουμε) δεν έχει αποτελέσματα από το ΑΣΕΠ?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:12:14 »

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 30, 2007, 12:40:26 μμ »
To 2005, που τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκαν σαφώς μετά τις αιτήσεις των αναπληρωτών, η εγκύκλιος προέβλεπε τα εξής:

Οι υποψήφιοι οι οποίοι συμμετείχαν μόνον στο διαγωνισμό του 2005 και δεν έχουν προϋπηρεσία θα υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση ένταξης στον πίνακα Γ προσωρινών αναπληρωτών και μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού του Α.Σ.Ε.Π, εφόσον έχουν επιτύχει τη βαθμολογική βάση, θα ενταχθούν αυτοδικαίως στον ενιαίο πίνακα προσωρινών αναπληρωτών και τον πίνακα ωρομισθίων της επιλογής τους και θα καταταγούν σε αυτούς κατά σειρά που εξαρτάται από τα μόρια της βαθμολογίας τους.

Υποψιάζομαι, ότι κάτι ανάλογο θα συμβεί και φέτος...

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 30, 2007, 12:57:58 μμ »
Γειά σας  :)

Αν η προκύρηξη βγει τέλη Ιουνίου, τότε σίγουρα θα έχουν βγει τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ . Αλλά και να μην έχουν βγει κάτι θα κάνουν, δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 30, 2007, 01:05:48 μμ »
Σε ευχαριστώ vsk. Μου έλυσες κι άλλη μια αποροία. Μέχρι το 2005 στην ειδικότητα μου δεν υπήρχε πίνακας Γ με μηδενική προϋπηρεσία και ξαφνικά βλέπω ότι από 2005 και μετά βλέπω πίνακα με μηδενική προυπηρεσία. Κι όχι τίποτα άλλο η χαζή θα μπορούσα να έχω μπεί απο το 2005 στον πίνακα αυτό. Τέλος πάντων κάλιο αργά πάρά ποτε. Ελπίζω να ισχύσει αυτό φέτος. ???
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 12, 2007, 01:25:43 πμ »
ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ:  «ΕΡΧΟΝΤΑΙ» ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ.

ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ, ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ!
 

«…θα χρειαστεί να γίνουν οι πίνακες, τους οποίους θα συντάξουμε με άλλη λογική. Δεν θα έχουμε, δηλαδή, μουσικολόγους στην αρχή και να έρχονται οι ωδειακοί κι αφού εξαντληθούν οι πρώτοι να μπουν οι δεύτεροι αλλά θα έχουμε τη ρύθμιση εκείνη που θα οδηγεί σε δύο χωριστές δεξαμενές».
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Γ. ΚΑΛΟΥ
ΣΤΗ ΛΙΑ ΝΙΚΗΤΑΚΗ - Απογευματινή, 25/4/2006


Σύμφωνα με πληροφορίες που διαθέτει το σωματείο μας, επίκειται η έκδοση της φετινής εγκυκλίου για τις προσλήψεις αναπληρωτών – ωρομισθίων στα μουσικά σχολεία. Ιδού λοιπόν «πεδίον δόξης λαμπρόν» για την ηγεσία του ΥΠΕΠΘ:

• Να επανορθώσει στην πράξη τις περσινές αδικίες.

• Να τηρήσει τα υπεσχημένα καταδεικνύοντας την αξιοπιστία της.

• Να αποδείξει έμπρακτα και «χειροπιαστά» την «κατανόηση» που, προσφάτως, ο Ειδικός Γραμματέας εξέφρασε για τα αιτήματα και τις αγωνίες του κλάδου.


Πηγη:   http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070611g.php
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 12, 2007, 08:55:14 πμ »
 ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΦΕΤΟΣ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ – ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ

Τι θα προβλέπεται στην Εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ
 

Καθυστέρηση σημειώνεται φέτος σε σχέση με πέρσι στην ανακοίνωση του ΥΠΕΠΘ για τις αιτήσεις αναπληρωτών.
Θυμίζουμε ότι πέρσι η ανακοίνωση του ΥΠΕΠΘ εκδόθηκε την 1 Ιουνίου και η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων είχε οριστεί από 2-20/6/2007



πηγη:  http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070612a.php
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 12, 2007, 09:19:17 πμ »
Καλημέρα  :)

Εγώ θεωρώ λογική την καθυστέρηση . Δεν έχουν βγει όλα τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ, και όπως φαίνεται αυτά περιμένουν.


Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 12, 2007, 09:48:41 πμ »
Σωστό και αυτό αλλά το 2005 είχαμε κάνει τις αιτήσεις τέτοιο καιρό, ενω τα αποτελέσματα βγήκαν τέλη Ιουλίου.Πάντως την προϋγούμενη εβδομάδα που είχα πάει Β/θμια μου είπαν γι' αυτή την εβδομάδα μάλλον μετά απο ερώτηση μου γιατι είχαν σε πακέτα τις αιτήσεις

Αποσυνδεδεμένος biogeo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 13, 2007, 06:35:57 μμ »
Θα ήθελα τη βοήθεια σας......
1)Από που μπορεί να ενημερωθεί κανείς άμεσα για την αίτηση των αναπληρωτών 2007 - 2008 2οβαθμιας, δηλαδή ημερομηνία υποβολής, κτλ.
π.χ. στο site του υπουργείου ανακοινώνεται άμεσα;
2) Την αίτηση την κάνουμε στο γραφείο 2οβαθμιας εκαπίδευσης που ανήκουμε;
3) Ο πίνακας κατάταξης των αναπληρωτων πως καταρτίζεται;
4) Πόσα μόρια παίρνεις για τον επόμενο διαγωνισμό ΑΣΕΠ; 
π.χ. ο τελικός μου βαθμός στον ΑΣΕΠ με τις προσαυξήσεις (βαθμός πτυχίου - μεταπτυχιακο)ήταν 73.
Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά δεν γνωρίζω τίποτα για τα συγκεκριμένα θέματα.....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 13, 2007, 08:03:51 μμ »
Σε ευχαριστώ vsk. Μου έλυσες κι άλλη μια αποροία. Μέχρι το 2005 στην ειδικότητα μου δεν υπήρχε πίνακας Γ με μηδενική προϋπηρεσία και ξαφνικά βλέπω ότι από 2005 και μετά βλέπω πίνακα με μηδενική προυπηρεσία. Κι όχι τίποτα άλλο η χαζή θα μπορούσα να έχω μπεί απο το 2005 στον πίνακα αυτό. Τέλος πάντων κάλιο αργά πάρά ποτε. Ελπίζω να ισχύσει αυτό φέτος. ???

Δε το πηστεύω,δε φανταζεστε ποσες αποροίες λινω κάθε μερα σε αυτό το φορουμ,ρε παιδια πως τα μαθατε όλα αυτά;Εγω εχω πελαγοσει,κάθε μερα και κατι καινουργιο ::)
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 13, 2007, 10:20:15 μμ »
Παράθεση
1)Από που μπορεί να ενημερωθεί κανείς άμεσα για την αίτηση των αναπληρωτών 2007 - 2008 2οβαθμιας, δηλαδή ημερομηνία υποβολής, κτλ.
π.χ. στο site του υπουργείου ανακοινώνεται άμεσα;
Υπάρχει καλύτερο μέρος από αυτό εδώ το forum;  ;)

Παράθεση
2) Την αίτηση την κάνουμε στο γραφείο 2οβαθμιας εκαπίδευσης που ανήκουμε;
Μπορείς να την υποβάλεις σε οποιαδήποτε Διεύθυνση σε βολεύει

Παράθεση
3) Ο πίνακας κατάταξης των αναπληρωτων πως καταρτίζεται;
Ανάλογα με το σύνολο των μορίων που έχεις. Μόρια παίρνεις από προϋπηρεσία και από τους δύο προηγούμενους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ (τα μισά από τον πρώτο και όλα πάνω από τη βάση για τον πρόσφατο, αν φυσικά αφαιρέσεις τις προσαυξήσεις)

Παράθεση
4) Πόσα μόρια παίρνεις για τον επόμενο διαγωνισμό ΑΣΕΠ; 
π.χ. ο τελικός μου βαθμός στον ΑΣΕΠ με τις προσαυξήσεις (βαθμός πτυχίου - μεταπτυχιακο)ήταν 73.
Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση, δεν παίρνεις μόρια για τον επόμενο ΑΣΕΠ από τον προηγούμενο - μόρια για τον διαγωνισμό σου δίνει μόνο η προϋπηρεσία, ο βαθμός του πτυχίου και τυχόν μεταπτυχιακό ή διδακτορικό. Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να διαβάσεις και την προκήρυξη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160053
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 220
Σύνολο: 226

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.