*

Αποστολέας Θέμα: Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπ. υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ....κλπ  (Αναγνώστηκε 94890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Ξερεις γιατι δεν μπορουν να συνεννοηθουν οι διευθυνταδες, ε?Για να μην αλλαξουν το προγραμμα τους ολοι οσοι ηταν εκει πριν απο εσενα και γενικα προκληθει αναστατωση. Αντι να ερθει εντολη απο το υπουργειο οτι προηγειται η διευκολυνση αυτων των παιδιων ωστε ο εκπαιδευτικος της παραλληλης στηριξης να μπορει να μπαινει στα μαθηματα της ειδικοτητας τους και στα 2 σχολεια χωρις να διακτινιζεται, σου πετανε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι και σου λενε φτιαξτο μονος σου. Σε 2 σχολεια ησουν οχι σε 5 να πεις οτι τους δημιουργειται προβλημα. Αν υπαρχει θελεηση ολα γινονται, απλα δεν υπαρχει γιατι ο καθενας θελει να βολεψει το τομαρι του. Ξεφτιλα!!!Δηλαδη το αλλο παδι θα μεινει χωρις στηριξη επειδη καποιοι δε γουσταρουν να αλλαξουν το προγραμμα τους?

Υ.Γ. Παρε ολα τα θεωρητικα, τι να σου πω, και οπως καταλαβαινεις και να θες δεν μπορεις να κανεις αυτο που προβλεπεται αν δεν βαλουν ολοι ενα χερακι, δεν εισαι μαγος. Κατα τα αλλα πρωτοποριακο προγραμμα σκαρφιστηκαν...σκ@τ@

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Οποιος εχει εφευρει τη μηχανη ταυτοχρονης παρουσιας σε 2 σχολεια τις ιδες ωρες ας κοπιασει διοτι οι εκπαιδευτικοι του προγραμματος θα τη χρειαστουμε μιας και διατιθεμεθα μονο σε π.σ. για συμπλήρωση ωραριου και επουδενι σε αλλο ειδικο πλαισιο οπως υπαγορευει η λογικη...

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Οι φιλόλογοι τι δεύτερη ανάθεση έχουν στο λύκειο;;;Ξέρει κανείς;;;

εδώ

http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/od18_09_08_1411.php

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Οποιος εχει εφευρει τη μηχανη ταυτοχρονης παρουσιας σε 2 σχολεια τις ιδες ωρες ας κοπιασει διοτι οι εκπαιδευτικοι του προγραμματος θα τη χρειαστουμε μιας και διατιθεμεθα μονο σε π.σ. για συμπλήρωση ωραριου και επουδενι σε αλλο ειδικο πλαισιο οπως υπαγορευει η λογικη...

πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί σκας

δεν είναι δική ευθύνη, θα κάνεις αυτό που μπορείς και αυτό που προβλέπεται και δεν σκας για τίποτα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Δες πώς εχει η ιστορια λοιπον...
Με στελνουν σε 2ο σχολειο (εγκριθηκε πιστωση μαθητη με αυτισμο) για να συμπληρωσω ωραριο και οι διευθυντες φυσικα και δεν μπηκαν στον κοπο να προσαρμοσσουν αν οχι απολυτα αλλα στοιχειωδως το προγραμμα ωστε να μπαινω στα μαθηματα της ειδικοτητας μου (απεχουν κανα 20λεπτο με αμαξι το ενα απο το αλλο) Η διευθυνση λοιπον μου ανακοινωσε οτι θα παραμεινω στο 1 και οπως ειπαν...ε, θα μπαινεις σε ολα τα θεωρητικα για να συμπληρωνεις ωραριο. Σημερα λοιπον εκτος απο αρχαια και κειμενα εκανα και θρησκευτικα και οικιακη οικονομια. Πως σας φαινεται?Καιρος να ξαναθυμηθω τα χρηστα ηθη και να νοικοκυρευτω λοιπον...Βλεπετε προχειροτητες με εντολη της διευθυνσης?
Δε θα σκασω λοιπον αλλα δε θα κανω αυτο που προβλεπεται. Μακαρι να στειλουν π.σ. στον αλλο μαθητη...

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Δες πώς εχει η ιστορια λοιπον...
Με στελνουν σε 2ο σχολειο (εγκριθηκε πιστωση μαθητη με αυτισμο) για να συμπληρωσω ωραριο και οι διευθυντες φυσικα και δεν μπηκαν στον κοπο να προσαρμοσσουν αν οχι απολυτα αλλα στοιχειωδως το προγραμμα ωστε να μπαινω στα μαθηματα της ειδικοτητας μου (απεχουν κανα 20λεπτο με αμαξι το ενα απο το αλλο) Η διευθυνση λοιπον μου ανακοινωσε οτι θα παραμεινω στο 1 και οπως ειπαν...ε, θα μπαινεις σε ολα τα θεωρητικα για να συμπληρωνεις ωραριο. Σημερα λοιπον εκτος απο αρχαια και κειμενα εκανα και θρησκευτικα και οικιακη οικονομια. Πως σας φαινεται?Καιρος να ξαναθυμηθω τα χρηστα ηθη και να νοικοκυρευτω λοιπον...Βλεπετε προχειροτητες με εντολη της διευθυνσης?
Δε θα σκασω λοιπον αλλα δε θα κανω αυτο που προβλεπεται. Μακαρι να στειλουν π.σ. στον αλλο μαθητη...

συνάδελφε κακός μπήκες σε αυτά μαθήματα δεν προβλέπεται να μπαίνεις. Δες τις αναθέσεις που έχω παραπάνω. Παρανομείς.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Ο προϊσταμενος της διευθυνσης μου ειπε να μπαινω γιατι οι διευθυντες των 2 σχολειων αρνουνται να προσαρμοσουν το προγραμμα τους και επειδη ειναι ολοι ενα παρεακι τα βρηκαν μεταξυ τους. Εγω του ζητησα να μου παραδωσει εγγραφη εντολη οτι με βαζει σε μαθηματα που δεν προβλεπονται ωστε να ειμαι καλυμμενη...ας κοψουν το λαιμο τους βαρεθηκα. Οπως βλεπεις, εδω δεν παιζει πια το σεναριο περιμενω μεχρι να με πανε αλλου και καθομαι με τις 11 ωριτσες μου, με πηγαν αλλα με γυρισαν γιατι δεν τους βολευε και αφησαν το αλλο παιδι χωρις στηριξη

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Ο προϊσταμενος της διευθυνσης μου ειπε να μπαινω γιατι οι διευθυντες των 2 σχολειων αρνουνται να προσαρμοσουν το προγραμμα τους και επειδη ειναι ολοι ενα παρεακι τα βρηκαν μεταξυ τους. Εγω του ζητησα να μου παραδωσει εγγραφη εντολη οτι με βαζει σε μαθηματα που δεν προβλεπονται ωστε να ειμαι καλυμμενη...ας κοψουν το λαιμο τους βαρεθηκα. Οπως βλεπεις, εδω δεν παιζει πια το σεναριο περιμενω μεχρι να με πανε αλλου και καθομαι με τις 11 ωριτσες μου, με πηγαν αλλα με γυρισαν γιατι δεν τους βολευε και αφησαν το αλλο παιδι χωρις στηριξη

Συνάδερφε αυτό που λες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Όσο παρεάκι και να είναι δεν μπορεί να αλλάξει κανένας προϊστάμενος τους νόμους. Αρνήσου να κάνεις μάθημα που δεν προβλέπεται. Γραπτώς δεν θα σου δώσουν τίποτα. Αν νιώθεις αδύναμος πάρε τηλ το συνδικαλιστικό όργανο (ΕΛΜΕ) τον Σύμβουλο γενικής της ειδικότητας και τον σύμβουλος ειδικής. Απλά κάνεις τα μαθήματα σου και τίποτα άλλο. Η δική σου ανοχή και η αποδοχή της παράνομης εντολής είναι που χαντακώνει και το ένα παιδί και το άλλο αλλά και όλο τον κλάδο των εκπαιδευτικών. Είσαι σε θέση ισχύος συνάδερφε μην είσαι θύμα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Ποιος παρανομει σε αυτη την περιπτωση? Ο προϊσταμενος κανει αυτο που προβλεπεται, αφηνοντας χωρις στηριξη εναν μαθητη επειδη δε βολευει τους διευθυνταδες-φιλαρακους του?Αυτο που ζω τον τελευταιο καιρο επιβεβαιωνει σε προσωπικο τουλαχιστον επιπεδο οτι το νομιμο και αυτονοητο ειναι υποθεση αλλου πλανητη...στην τελικη εκτος απο τη δουλεια εχω να τρεξω για χιλια δυο αλλα θεματα που με απασχολουν και δε θα αναλαβω υποχρεωσεις αλλων ητοι υποχρεωσεις που δεν προβλεπονται

Υ.Γ. ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ/ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ το σλογκαν του εργαζομενου στο δημοσιο, μ΄αρεσει... 8)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Συμβουλος ειδικης αγωγης?Ακου κι εδω...
Παραδεχτηκε πως το καθηκοντολογιο της π.σ. απευθυνεται κυριως στην α/θμια και ανεφερε πως καλο θα ηταν να το προσαρμοσουμε στη β/θμια σε ο, τι αφορα τη συμπληρωση ωραριου κτλ. (εμεις, ετσι?) Σταθηκε πολυ στο γεγονος οτι ολοι οι συναδελφοι πρεπει να βοηθησουν και να διευκολυνουν για τη ομαλη φοιτηση του μαθητη. "Αυτα προς το παρον και θα τα πουμε στην επιμορφωση...αληθεια ξερεις ποτε ειναι περιπου?"
,με ρωτησε και εκει τελειωσε η κουβεντα μας διοτι ειχε ραντεβου. Βγαζεις ακρη?
Καληνυχτα και ιδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Ποιος παρανομει σε αυτη την περιπτωση? Ο προϊσταμενος κανει αυτο που προβλεπεται, αφηνοντας χωρις στηριξη εναν μαθητη επειδη δε βολευει τους διευθυνταδες-φιλαρακους του?Αυτο που ζω τον τελευταιο καιρο επιβεβαιωνει σε προσωπικο τουλαχιστον επιπεδο οτι το νομιμο και αυτονοητο ειναι υποθεση αλλου πλανητη...στην τελικη εκτος απο τη δουλεια εχω να τρεξω για χιλια δυο αλλα θεματα που με απασχολουν και δε θα αναλαβω υποχρεωσεις αλλων ητοι υποχρεωσεις που δεν προβλεπονται

Υ.Γ. ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ/ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ το σλογκαν του εργαζομενου στο δημοσιο, μ΄αρεσει... 8)

με συγχωρείς αλλά αν η στάση σου καθορίζετε στην λογική ότι έχεις και άλλα πράγματα να κάνεις τότε σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις στο φόρουμ αφού αποτελείς ένα δυστυχώς "κακό" παράδειγμα συναδέρφου. Προσωπικά αν ήμουν διευθυντής σου και ήξερα τι θύμα είσαι θα σε έβαζα να καθαρίζεις το γραφείο μου και να μου φέρνεις καφεδάκι κάθε πρωί. Μην σου πω ότι θα μου καθάριζες το αυτοκίνητο μου. Αλλά μην ανησυχείς μετά τις 2 θα πήγαινες να κάνεις όλα αυτα που σε απασχολούν ελεύθερα !

Συναυτουργία στο έγκλημα τι να σημαίνει άραγε ?
 

υ.γ. το καθηκοντολόγιο δεν έχει σχέση με το διδακτικό αντικείμενο συναδέρφισα. Οπότε ή το έθεσες λανθασμένα στο σύμβουλο ή ο σύμβουλος είναι δάσκαλος και δεν έχει ιδέα τι αναθέσεις σου επιτρέπετε να έχεις. Η έχεις ΟΝΤΟΤΗΤΑ ως άνθρωπος και εκπαιδευτικός ή όχι. Από την στιγμή που ξέρεις ότι παρανομείς και δεν κάνεις κάτι γιαυτό λυπάμαι πολύ.

ότι σου λέω είναι για να ξυπνήσω και να μην με παρεξηγήσεις

υ.γ.2 αν και τα πιστεύω ότι σου γράφω παραπάνω, μετανιώνω που είμαι τόσο σκληρός απέναντι σου αλλά δεν μπορώ αλλιώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2010, 01:25:43 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Ποιος παρανομει σε αυτη την περιπτωση? Ο προϊσταμενος κανει αυτο που προβλεπεται, αφηνοντας χωρις στηριξη εναν μαθητη επειδη δε βολευει τους διευθυνταδες-φιλαρακους του?Αυτο που ζω τον τελευταιο καιρο επιβεβαιωνει σε προσωπικο τουλαχιστον επιπεδο οτι το νομιμο και αυτονοητο ειναι υποθεση αλλου πλανητη...στην τελικη εκτος απο τη δουλεια εχω να τρεξω για χιλια δυο αλλα θεματα που με απασχολουν και δε θα αναλαβω υποχρεωσεις αλλων ητοι υποχρεωσεις που δεν προβλεπονται

Υ.Γ. ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ/ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ το σλογκαν του εργαζομενου στο δημοσιο, μ΄αρεσει... 8)

με συγχωρείς αλλά αν η στάση σου καθορίζετε στην λογική ότι έχεις και άλλα πράγματα να κάνεις τότε σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις στο φόρουμ αφού αποτελείς ένα δυστυχώς "κακό" παράδειγμα συναδέρφου. Προσωπικά αν ήμουν διευθυντής σου και ήξερα τι θύμα είσαι θα σε έβαζα να καθαρίζεις το γραφείο μου και να μου φέρνεις καφεδάκι κάθε πρωί. Μην σου πω ότι θα μου καθάριζες το αυτοκίνητο μου. Αλλά μην ανησυχείς μετά τις 2 θα πήγαινες να κάνεις όλα αυτα που σε απασχολούν ελεύθερα !

Συναυτουργία στο έγκλημα τι να σημαίνει άραγε ?
 

υ.γ. το καθηκοντολόγιο δεν έχει σχέση με το διδακτικό αντικείμενο συναδέρφισα. Οπότε ή το έθεσες λανθασμένα στο σύμβουλο ή ο σύμβουλος είναι δάσκαλος και δεν έχει ιδέα τι αναθέσεις σου επιτρέπετε να έχεις. Η έχεις ΟΝΤΟΤΗΤΑ ως άνθρωπος και εκπαιδευτικός ή όχι. Από την στιγμή που ξέρεις ότι παρανομείς και δεν κάνεις κάτι γιαυτό λυπάμαι πολύ.

ότι σου λέω είναι για να ξυπνήσω και να μην με παρεξηγήσεις

Ο καθολα αψογος και νομιμος kinegiros που απο το πρωι μεχρι το βραδυ ασχολειται με τα καθηκοντα της υπηρεσιας του, ελλειψει σοβαρων προβληματων να υποθεσω ή ενδιαφεροντων? Αν θεωρεις θυμα και κακο παραδειγμα ενα συναδελφο που θελει να βοηθαει ενα παιδι και σε αλλα μαθηματα διοτι δεν μπορει να ανταποκριθει αποψη σου. Εγω το θεωρω κυνικο να εισαι αραχτος στο γραφειο και να πινεις το καφεδακι που στο εχει φτιαξει το θυμα σου οταν πανω το παιδι χρειαζεται βοηθεια. Δεν παρεξηγω τους επιθετικους και ειρωνικους τυπους, ευχομαι να εχει καλυτερο τροπο για να αφυπνιζεις τους μαθητες σου


Υ.Γ.Στοιχηματιζω οτι εισα απο τους συναδελφους που βλεπουν τα παιδια να πλακωνονται στο προαυλιο αλλα δεν επεμβαινεις γιατι δεν εχεις εφημερια και δεν προβλεπεται. Ειστε τοσο ιδιοι μερικοι συναδελφοι σε μερικα σχολεια που που γινεται γραφικη η ολη φαση 8)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Καληνυχτα γλυκυτατε kinegire. Το πρωι θα σου φτιαξω καφεδακι και μετα θα παμε το αμαξι σου για πλυσιμο, κερναω εγω ;)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Καληνυχτα γλυκυτατε kinegire. Το πρωι θα σου φτιαξω καφεδακι και μετα θα παμε το αμαξι σου για πλυσιμο, κερναω εγω ;)

δεν σου απαντώ στα προηγούμενα εδώ
θα σου στείλω προσωπικό.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 642
Σύνολο: 649

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.