*

Αποστολέας Θέμα: Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπ. υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ....κλπ  (Αναγνώστηκε 94895 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Παιδια μας εστειλαν σημερα στο σχολειο τις συμβασεις.Με μια πρωτη ματια ειδα οτι δεν αναφερει καπου οτι θα εχουμε κανονικα την προυπηρεσια μας.Εχει πεδιο που πρεπει να συμπληρωθει το ποσο του μισθου και φυσικα υποδειγμα παρουσιολογιου χωρις αργιες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gflower

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πως θα αντιδρασουμε? δε μπορουμε να υπογραψουμε μια συμβαση που να μην αποσαφηνιζει τα πιο βασικα σημεια προυπηρεσια - μισθο....

Αποσυνδεδεμένος sw1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα.
Πραγματικά αναρωτιέμαι αν υπάρχει έστω και ένας αναπληρωτής μέσω ΕΣΠΑ που να επιθυμεί να υπογράψει τη σύμβαση αυτή ή αν το έχει ήδη κάνει.Προσωπικά, και στις δυο περιπτώσεις θα ένιωθα μεγάλη απογοήτευση και φυσικά θα απορρούσα με τη νοημοσύνη όσων προέβησαν ή θα προβούν σε τέτοιες ενέργειες. Συνάδελφοι σκεφτείτε πως όσοι υπογράψετε παίρνετε μαζί σας στη μιζέρια κια όλους εμάς τους υπόλοιπους  που είμαστε αποφασισμένοι να φτάσουμε στο κόκκαλο.
Προτείνω να οργανωθούμε ανά δευτεροβάθμια. Δηλ, ζητήστε απο την  Δ. 2βαθμιας της περιοχής  σας να έρθετε σε επαφή με τους υπόλοιπους συναδελφους  σας μέσω ΕΣΠΑ και αποφασίστε από κοινού.
Αν περιμένουμε συμπαράσταση και στήριξη από ΟΛΜΕ καήκαμε. Ήθελα να 'ξερα  δεν ντρέπονται καθόλου????
Να μην υπογράψει κανείς συνάδελφοι.
Απαιτούμε πλήρη εργασιακά, μισθολογικά και ασφαλιστικά δικαιώματα αναπληρωτή.
Να τους πάρει ο διαολος και να τους σηκώσει...........που μας έχουν δυο μήνες απλήρωτους και ξεσπιτωμένους και δεν ξέρουν τί τους γίνεται...δεν τους ζητήσαμε να κάνουν rocket science.
O μισθός της Αννούλας, της Φόφης, της Έφούλας και των λοιπών περιμένει μέχρι τα χριστούγγενα??? ΟΙ λογαριασμοί τους? η ασφαλισή τους....???
Αν δεν μπορούν να μας εξασφαλίσουν όσα απαιτούνται, τότε ας μην κάνανε και άλλες προσλήψεις συναδέλφων που βρίσκονται πιο χαμηλά από εμάς στους πίνακες.Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω τπτ με τους συναδελφους και μακαρι να υπάρχει δουλειά για όλους, άλλα όχι υπό τέτοιες συνθήκες.
Τέλος αναρωτιέμαι, τί είναι αυτό που μας κραταει τόσο σιωπηλούς και υποταγμένους.......
Όποιος έχει να προτείνει κάτι, ή αν κάποιος διαφωνεί με όσα γράφω και έχει μια δεύτερη απόψη, με πολλή θα χαρά θα ήθελα να διαψευστώ ή να καθοδηγηθώ από μια συντονισμένη κίνηση αντίδρασης.

Αποσυνδεδεμένος baba ganouz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδια μας εστειλαν σημερα στο σχολειο τις συμβασεις.Με μια πρωτη ματια ειδα οτι δεν αναφερει καπου οτι θα εχουμε κανονικα την προυπηρεσια μας.Εχει πεδιο που πρεπει να συμπληρωθει το ποσο του μισθου και φυσικα υποδειγμα παρουσιολογιου χωρις αργιες

ειναι η συμβαση η οι οδηγιες? εμενα μου δωσανε μονο τις οδηγιες που περιεχουν ενα παραδειγμα συμβασης (χωρις να αναφερει ποσο μισθου, αργιες, προυπηρεσια τπτ). τηλεφωνησα στη β/βαθμια και μου ειπαν οτι η συμβαση θα ετοιμαστει συντομα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Παιδια μας εστειλαν σημερα στο σχολειο τις συμβασεις.Με μια πρωτη ματια ειδα οτι δεν αναφερει καπου οτι θα εχουμε κανονικα την προυπηρεσια μας.Εχει πεδιο που πρεπει να συμπληρωθει το ποσο του μισθου και φυσικα υποδειγμα παρουσιολογιου χωρις αργιες

ειναι η συμβαση η οι οδηγιες? εμενα μου δωσανε μονο τις οδηγιες που περιεχουν ενα παραδειγμα συμβασης (χωρις να αναφερει ποσο μισθου, αργιες, προυπηρεσια τπτ). τηλεφωνησα στη β/βαθμια και μου ειπαν οτι η συμβαση θα ετοιμαστει συντομα
ειναι οδηγος που περιεχει υποδειγματα για ολα τα εγγραφα που μας αφορουν.παρουσιολογιο,συμβαση,...ολα αυτα πρεπει να ετοιμαστουν και να υπογραφουν.Στη εντυπο της συμβασης λεει αν εισαι πληρους ωραριου η μειωμενου και με ποσες ωρες.αυτο δεν ξερω αν μας καλυπτει διοτι στο εντυπο παρουσιολογιο απουσιαζουν ημερομηνιες αργιων.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
H κ. Σαμπάνη στο τηλέφωνο 2103442144 είπε να την παίρνουν οι διευθυντές των σχολείων και οι δευτεροβάθμιες για να τους καθηδηγήσει σχετικά με την σωστή συμπλήρωση των εντύπων και τις αργίες...πάντως το πρότυπο της σύμβασης που κοιτώ έχει δίπλα τον μισθό που πρέπει να συμπληρωθεί (με το γνωστό κατ' αναλογία με τους λοιπούς αναπληρωτές...)

sw1 εμείς εδώ δεν έχουμε υπογράψει και όλα αυτά που λες είναι αυτά που σκέφτομαι κ εγώ αλλά μέχρι πότε μπορούμε να μην υπογράφουμε...δεν πρέπει να μας καλύψει κάποιος-- κάποιοι φορέας;

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
διπλα στο μισθο μπορει ο καθενας ατομικα να συμπληρωσει το ποσο της αρεσκειας του... ;D ;D ;D ισως μετα καταλαβουν στο υπουργειο οτι δεν ειμαστε προβατα για να υπογραψουμε ελλειπεις συμβασεις.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Εχουμε και λεμε...
Είμαι με πληρες ωραριο, ΜΚ 17, μεταπτυχιακό, ανυπαντρη χωρις παιδια και μου εβγαλαν μηνιαιο μισθό περίπου στα 1100. Μου ειπαν ως ειναι μεσα ολα τα επιδοματα κανονικοτατα. Απο που κοβουν ρε παιδιά?Μηπως ειναι χαμηλοτερος ο βασικός με το ΕΣΠΑ?Στην παρατήρηση μου οτι ολα αυτα απεχουν παρασαγκας απο μισθο και δικαιωματα κανονικου αναπληρωτη (βλεπε τις αργις πο ειναι εκτος παρουσιολογιου) μου ειπαν οτι εχω δικιο αλλα...Δεν υπεγραψα αλλα μεχρι ποτε?Εχετε κανονισει καποια συναντηση να παμε στο υπουργειο να διαμαρτυρηθουμε?
Για την προπηρεσια δεν ηξεραν να μου που αν μετραει ή οχι. Εσεις τι μαθαινετε και κυριως τι σας λενε για την προυπηρεσία και μισθό?Μου φαινεται αδιανοητο που συναδελφοι μας, με πολυ λιγοτερα μορια απο εμας, δουλευουν και πληρωνονται με αλλο καθεστώς. Σε καμια περιπτωση δε ζητω να εξισωθουμε ολοι προς τα κατω αλλα τι εξαπατηση ειναι αυτή?

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
πρόγραμμα υπολογισμού μισθού για κανονικό αναπληρωτή.

http://users.sch.gr/athanassis/ypolog/mistform.php?ye=MNN

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Εχουμε και λεμε...
Είμαι με πληρες ωραριο, ΜΚ 17, μεταπτυχιακό, ανυπαντρη χωρις παιδια και μου εβγαλαν μηνιαιο μισθό περίπου στα 1100. Μου ειπαν ως ειναι μεσα ολα τα επιδοματα κανονικοτατα. Απο που κοβουν ρε παιδιά?Μηπως ειναι χαμηλοτερος ο βασικός με το ΕΣΠΑ?Στην παρατήρηση μου οτι ολα αυτα απεχουν παρασαγκας απο μισθο και δικαιωματα κανονικου αναπληρωτη (βλεπε τις αργις πο ειναι εκτος παρουσιολογιου) μου ειπαν οτι εχω δικιο αλλα...Δεν υπεγραψα αλλα μεχρι ποτε?Εχετε κανονισει καποια συναντηση να παμε στο υπουργειο να διαμαρτυρηθουμε?
Για την προπηρεσια δεν ηξεραν να μου που αν μετραει ή οχι. Εσεις τι μαθαινετε και κυριως τι σας λενε για την προυπηρεσία και μισθό?Μου φαινεται αδιανοητο που συναδελφοι μας, με πολυ λιγοτερα μορια απο εμας, δουλευουν και πληρωνονται με αλλο καθεστώς. Σε καμια περιπτωση δε ζητω να εξισωθουμε ολοι προς τα κατω αλλα τι εξαπατηση ειναι αυτή?
Κανονικα επρεπε να σου βγαλουν 1368€/μηνα.Για τα ενσημα τι σου ειπαν?Αν δεν ξερουν αυτοι για την προυπηρεσια ποιος ξερει?

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Το επίδομα ειδικης αγωγής ειναι 157??Αν ναι, εμενα μου βγαινει μισθός 1444. Μου ειπαν για 1100 περιπου και μαλλον προσ τα κατω. Που ειναι τα υπολοιπα?Τι ιδιος μισθός με αυτον του κανονικου αναπληρωτη και μ@λ@κιες?Μιλαμε για μεγαλη διαφορα, μιλαμε για το ενοίκιο μου ή για ο.τιδηποτε καποιοιυ αλλου συναδελφου.Και αυτοι που τελικα δε συμπληρωνουν ωραρριο ποσα θα παιρνουν? Οτι θα ειχα τοσο καλη θεση στον πινακα και θα ειχα τετοιυ ειδους εργασιακη σχεση δεν το ειχα σκεφτει...

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Εχουμε και λεμε...
Είμαι με πληρες ωραριο, ΜΚ 17, μεταπτυχιακό, ανυπαντρη χωρις παιδια και μου εβγαλαν μηνιαιο μισθό περίπου στα 1100. Μου ειπαν ως ειναι μεσα ολα τα επιδοματα κανονικοτατα. Απο που κοβουν ρε παιδιά?Μηπως ειναι χαμηλοτερος ο βασικός με το ΕΣΠΑ?Στην παρατήρηση μου οτι ολα αυτα απεχουν παρασαγκας απο μισθο και δικαιωματα κανονικου αναπληρωτη (βλεπε τις αργις πο ειναι εκτος παρουσιολογιου) μου ειπαν οτι εχω δικιο αλλα...Δεν υπεγραψα αλλα μεχρι ποτε?Εχετε κανονισει καποια συναντηση να παμε στο υπουργειο να διαμαρτυρηθουμε?
Για την προπηρεσια δεν ηξεραν να μου που αν μετραει ή οχι. Εσεις τι μαθαινετε και κυριως τι σας λενε για την προυπηρεσία και μισθό?Μου φαινεται αδιανοητο που συναδελφοι μας, με πολυ λιγοτερα μορια απο εμας, δουλευουν και πληρωνονται με αλλο καθεστώς. Σε καμια περιπτωση δε ζητω να εξισωθουμε ολοι προς τα κατω αλλα τι εξαπατηση ειναι αυτή?
Κανονικα επρεπε να σου βγαλουν 1368€/μηνα.Για τα ενσημα τι σου ειπαν?Αν δεν ξερουν αυτοι για την προυπηρεσια ποιος ξερει?


Το 1368 το εβγαλες απο το παραπανω site?Αν ναι, μαλλον για εμας ισχυει κατι αλλο που μας κρατανε για εκπληξη διοτι ο εργαζόμενος στο γραφειο ηταν σιγουρος οτιμ καπου εκει θα κυμανθεί ο μισθός μου. Δεν ξερουν για την προυπηρεσια...θα ρωτησουν ειπαν. Εσυ εμαθες τιποτα?

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
το επιδομα ειδικης αγωγης ειναι τοσο 157.87€.μαζι με αυτο σου ειπαν 1100€?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159977
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 702
Σύνολο: 710

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.