*

Αποστολέας Θέμα: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 70211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 02:30:20 πμ »

Του φέρεστε άδικα πάντως του νεαρού....

Συνήθως κάποιος που κάνει τα χαρτία του πρώτη φορά για ωρομίσθιος δηλώνει πολλές περιοχές.... Μετά που αρχίζει και απορρίπτει αβέρτα στο τηλέφωνο δεν το ξανακάνει.

Οι παλαίουρες δηλώνουν το πολύ 2-3 περιοχές. Π.Χ. Α'-Β'-Γ' Θεσσαλονίκης.

Κάποιοι δηλώνουν ακόμα και στα πιο απίθανα άκρα του διαμερίσματος που προτιμήσανε, και μετά ακούγεται γραφικό το να δηλώνουν εδώ μέσα οτι "φυσικά" και αρνηθήκανε. Τι "φυσικά" ρε μάστορα (ή μαστόρισα)?
Ας μην δήλωνες τόσες περιοχές για να γλυτώσεις και τις "φυσικές" αρνήσεις που θα επακολουθήσουν.

Δήλωσε μόνο αυτά που σε ενδιαφέρουν πραγματικά.... Απο οικονομική άποψη, απο θέμα απόστασης και απο θέμα άλλης εργασίας.....
Τα υπόλοιπα μην τα δηλώσεις μια και δεν πρόκειται να πας ποτέ εκεί. Θα περιμένεις πάντα με κρυφή ελπίδα οτι θα σε καλέσουνε απο την πρώτη σου προτίμηση.

Αν θέλεις απο την άλλη δήλωνέ τα όλα, απλά μην μας γράφεις μετά οτι έχεις κουραστεί να αρνήσε.


"Μάστορα"...μου φαίνετε οτι έχουμε ξεφύγει...ΦΥΣΙΚΑ και θα δηλώσω όσες περιοχές γουστάρω και φυσικά θα αρνηθώ εκ των υστέρων αν αυτές δεν με βολεύουν...Οταν τις δηλώνεις(Μάιος) άλλες είναι οι συνθήκες και δεν ξέρεις εκ των προτέρων οτι θα αρνηθείς (τον Οκτώβριο)...Μπορεί να μεσολαβήσουν ένα σωρό παράγοντες....Στη δεδομένη λοιπόν στιγμή και βάση των παραγόντων που επικρατούν σήμερα στη ζωή μου εγώ ΚΡΙΝΩ οτι θέλω να είμαι στην περιφέρεια της πρώτης προτιμησής μου και να απορρίψω τις άλλες...Ετσι λοιπόν προκύπτει το "έχω κουραστεί να αρνούμε" το οποίο δεν το έχω πει εγώ βέβαια αλλα το θεωρώ πάρα πολύ ΛΟΓΙΚΟ 
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:58:53 »

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 02:17:41 μμ »
Είπαμε οτι δεν διαφωνώ με το να δηλώνει καποιος όσες περιοχές θέλει. Ας είναι και 50!

Το άσχημο είναι με μια συγκεκριμένη ομάδα ατόμων τα οποία θέλουνε ουσιαστικά να πάνε στην Α' περιοχή του νομού πρώτης προτίμησής τους (π.χ. Α' Αθήνας και Α' Θεσ/νίκης).....
Απο την αρχή θέλουνε να πάνε εκεί και μόνο εκεί.... Δεν πάνε να τους καλούνε και απο Β' ή Γ' περιοχή... Δεν πρόκειται να πάνε εκεί γιατί το θεωρούν μακριά.... Κάλα κάνουνε και δικαίωμα τους.... Δεν μπορώ να πιστέψω όμως οτι αυτά τα συγκεκριμένα "μαστόρια" τον Μάιο θέλανε κάτι το διαφορετικό και τώρα αλλάξανε οι προτεραιότητες τους....
Αν προσέξει κάποιος στο φόρουμ τι γινότανε και τις προηγούμενες θα δεί ακριβώς την ίδια κατάσταση. "Με καλέσανε απο Γ' Αθήνας και 'φυσικά' αρνήθηκα.. Εγώ θέλω Α'! Κουράστηκα να απορρίπτω!"

Δηλώνουν απλά για να δηλώσουν..... Τουλάχιστον ας μην δηλώνουν και κουρασμένοι μετά, γιατί υπάρχουν και παιδιά που κάνουν πρώτη φορά τα χαρτιά τους, και τα διαβάζουν αυτά και τρελένονται. Παιδιά που δεν ξέρουν και αυτα πότε θα γίνουν ωρομίσθιοι.... Ισως το 2010  :o

Απο την άλλη κάποιος με το να περιμένει να τον καλέσουν απο την Α' "της καρδιάς του" εμπεριέχει τεράστιο ρίσκο....

Βλέπω π.χ. ένα μήνυμα που λέει "σήμερα με καλέσανε απο την Α' Αθήνας επιτέλους."
Αυτό το ατομο δηλαδή ξεκινάει με σχεδόν 0.8 - 0.9 μόρια λιγότερα με όλους όσους ξεκινήσανε απο Σεπτέμβριο.....
Αυτό το   -0.9,  πολύ πιθανό του χρόνου να του στοιχίσει καθοριστικά και πλέον το όνειρο του να είναι η Ε' Αθήνας ή η Α' Βοιωτίας  :o

Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 05:52:31 μμ »
Εμένα με κάλεσαν σήμρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ από Α' Αθηνών!(θέση 250 περίπου)....
Εύχομαι το καλύτερο για όλους...

έλα φίλε μου...σήμερα είπες σε κάλεσαν???εγω πήρα τηλεφωνο και μου είπαν οτι είναι στο 236 ακόμα και να πάρω απο βδομάδα...μας δουλεύουν???

Φίλε έχεις δίκιο, δεν μας δουλεύουν, κ εγώ μια μέρα πριν με καλέσουν τους είχα πάρει τηλ και μου είπαν ακριβώς το ίδιο με σένα! Όμως όταν πήγα να αναλάβω μου είπε η υπεύθυνη ότι το υπουργείο τους έστειλε ΟΛΕΣ τις πιστώσεις μαζεμένες για να τελειώνουν και άρχισαν να καλούν μαζικά απ'όλες τις ειδικότητες.....Οπότε σύντομα θα σε καλέσουν σίγουρα, μην ανησυχείς(αν είσαι κοντά στη θέση μου τουλάχιστον)....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2008, 05:54:03 μμ από FleXcan »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 12:45:24 πμ »
Είπαμε οτι δεν διαφωνώ με το να δηλώνει καποιος όσες περιοχές θέλει. Ας είναι και 50!

Το άσχημο είναι με μια συγκεκριμένη ομάδα ατόμων τα οποία θέλουνε ουσιαστικά να πάνε στην Α' περιοχή του νομού πρώτης προτίμησής τους (π.χ. Α' Αθήνας και Α' Θεσ/νίκης).....
Απο την αρχή θέλουνε να πάνε εκεί και μόνο εκεί.... Δεν πάνε να τους καλούνε και απο Β' ή Γ' περιοχή... Δεν πρόκειται να πάνε εκεί γιατί το θεωρούν μακριά.... Κάλα κάνουνε και δικαίωμα τους.... Δεν μπορώ να πιστέψω όμως οτι αυτά τα συγκεκριμένα "μαστόρια" τον Μάιο θέλανε κάτι το διαφορετικό και τώρα αλλάξανε οι προτεραιότητες τους....
Αν προσέξει κάποιος στο φόρουμ τι γινότανε και τις προηγούμενες θα δεί ακριβώς την ίδια κατάσταση. "Με καλέσανε απο Γ' Αθήνας και 'φυσικά' αρνήθηκα.. Εγώ θέλω Α'! Κουράστηκα να απορρίπτω!"

Δηλώνουν απλά για να δηλώσουν..... Τουλάχιστον ας μην δηλώνουν και κουρασμένοι μετά, γιατί υπάρχουν και παιδιά που κάνουν πρώτη φορά τα χαρτιά τους, και τα διαβάζουν αυτά και τρελένονται. Παιδιά που δεν ξέρουν και αυτα πότε θα γίνουν ωρομίσθιοι.... Ισως το 2010  :o

Απο την άλλη κάποιος με το να περιμένει να τον καλέσουν απο την Α' "της καρδιάς του" εμπεριέχει τεράστιο ρίσκο....

Βλέπω π.χ. ένα μήνυμα που λέει "σήμερα με καλέσανε απο την Α' Αθήνας επιτέλους."
Αυτό το ατομο δηλαδή ξεκινάει με σχεδόν 0.8 - 0.9 μόρια λιγότερα με όλους όσους ξεκινήσανε απο Σεπτέμβριο.....
Αυτό το   -0.9,  πολύ πιθανό του χρόνου να του στοιχίσει καθοριστικά και πλέον το όνειρο του να είναι η Ε' Αθήνας ή η Α' Βοιωτίας  :o

Tsixlas kapos etsi exoun ta pragmata opos ta eipes..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:58:53 »

Αποσυνδεδεμένος tonik69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 10:33:41 πμ »
Γεια σας και παλι.....

1. Ύπαρχουν παιδιά που κάνουν μηχανογραφικό και πετυχαίνουν σε κάποια σχολή και εκείνοι αρνουνται,τότε τους λέει το υπουργείο δεν πειραζει καλέ μου νέε θα περάσετε στην αμέσως επόμενη σχολή που δηλώσατε....ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!

2. Αν δεν ισχύει η προυπηρεσία τότε οι πίνακες γιατί υπάρχουν???Αν ψαξεις καλα θα δεις οτι αναγραφεται η προυπηρεσία....

Αυτά για να μην ξεχάσουμε και όσα ξέρουμε...

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 11:16:29 πμ »
Παιδιά, με καλέσανε από τον Πειραιά εχθές. Είδα τον αριθμό στο κινητό μου και όταν κάλεσα πίσω δεν το σήκωναν. Τους πήρα σήμερα και μου είπαν να περάσω για να κάνω τα χαρτιά μου. Εγώ όμως δεν το ήξερα και δεν μπορώ να πάω σήμερα και τη Δευτερα και ζήτησα να πάω αν γίνεται την Τρίτη. Οτι σίγουρα θα είμαι εκεί την Τρίτη το πρωί α υπογράψω. Μου είπε ότι θα με περιμένει σήμερα μέχρι τις δυο το μεσημέρι και τη Δευτέρα το πολύ μέχρι τισ 9.30. Την Τρίτη θα έχει προχωρήσει παρακάτω και μόνο αυτό το περιθώριο έχω. Δηλαδή είναι αδύνατο να πάω την Τρίτη;

Τι να κάνω; Δε μπορώ να ξεκανονίσω για αυτές τις δυο μέρες! Μόνο Τρίτη μπορώ!!
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 02:16:25 μμ »
κοίτα στο είπανε και μόνοι τους το αργότερο τη Δευτέρα.. τώρα εσύ αν δεν μπορείς να ξεκανονίσεις δικό σου θέμα!!! - εξάλλου τι θα πει δεν μπορώ να ξεκανονίσω............
απλά πιστεύω πως βάζουμε πρωτεραιότητες... εγώ θα σου λεγα να πας όπως και δήποτε!!! εκτός αν δεν καίγεσαι (δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό) ή εκτός αν δεν δεχτείς (μόδα είναι και αυτό τελευταία ) και περιμένεις να σε καλέσουν σε άλλη περιοχή... διαλέγεις και παίρνεις.. Αν επιτρέπεται τι σειρά έχεις??

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 03:27:59 μμ »
Γεια σας και παλι.....

1. Ύπαρχουν παιδιά που κάνουν μηχανογραφικό και πετυχαίνουν σε κάποια σχολή και εκείνοι αρνουνται,τότε τους λέει το υπουργείο δεν πειραζει καλέ μου νέε θα περάσετε στην αμέσως επόμενη σχολή που δηλώσατε....ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!


το περίεργο που είναι ???τα παιδιά δοκιμάζουν τις δυνάμεις τους και τελικά καταλήγουν σε αυτό που γουστάρουν να κάνουν στη ζωή τους...κατα την κρίση τους πάντα...Δηλαδή για σένα το σωστό θα ήταν να δηλώνουν μονο μία σχολή και αν περάσουν πέρασαν αλλιώς του χρόνου πάλι...???πες το μου κι αυτό να τρελαθω...



κοίτα στο είπανε και μόνοι τους το αργότερο τη Δευτέρα.. τώρα εσύ αν δεν μπορείς να ξεκανονίσεις δικό σου θέμα!!! - εξάλλου τι θα πει δεν μπορώ να ξεκανονίσω............
απλά πιστεύω πως βάζουμε πρωτεραιότητες... εγώ θα σου λεγα να πας όπως και δήποτε!!! εκτός αν δεν καίγεσαι (δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό) ή εκτός αν δεν δεχτείς (μόδα είναι και αυτό τελευταία ) και περιμένεις να σε καλέσουν σε άλλη περιοχή... διαλέγεις και παίρνεις.. Αν επιτρέπεται τι σειρά έχεις??

Δεν μπορώ να ξεκανονίσω ΙΣΩΣ λέω εγω ΙΣΩΣ πάει να πεί οτι έχει δουλειά που εσύ δεν δεν μπορείς να φανταστείς επειδή δεν είσαι στη θέση της κοπέλας αυτής....Τώρα για την μόδα που λές έχω εξηγήσει τι παίζει σε προηγούμενη παρεμβασή μου και εσύ απ οτι φαίνεται δεν θες να την καταλάβεις...

Παιδιά, με καλέσανε από τον Πειραιά εχθές. Είδα τον αριθμό στο κινητό μου και όταν κάλεσα πίσω δεν το σήκωναν. Τους πήρα σήμερα και μου είπαν να περάσω για να κάνω τα χαρτιά μου. Εγώ όμως δεν το ήξερα και δεν μπορώ να πάω σήμερα και τη Δευτερα και ζήτησα να πάω αν γίνεται την Τρίτη. Οτι σίγουρα θα είμαι εκεί την Τρίτη το πρωί α υπογράψω. Μου είπε ότι θα με περιμένει σήμερα μέχρι τις δυο το μεσημέρι και τη Δευτέρα το πολύ μέχρι τισ 9.30. Την Τρίτη θα έχει προχωρήσει παρακάτω και μόνο αυτό το περιθώριο έχω. Δηλαδή είναι αδύνατο να πάω την Τρίτη;

Τι να κάνω; Δε μπορώ να ξεκανονίσω για αυτές τις δυο μέρες! Μόνο Τρίτη μπορώ!!



Μαρία νομίζω δεν είμαι σίγουρος, οτι αν δεν στείλεις φαξ με το οποίο να ζητάς να σε αποδεσμεύσουν απο κάποια περιφέρεια δεν μπορούν αυτοι και να σε αποδεσμεύσουν απο μόνοι τους γιατί εσύ μπορεί μετά να ισχυριστείς π.χ οτι δεν σε πήραν τηλέφωνο κτλ κτλ...τώρα λογικό είναι αν δεν δουν ανταπόκριση μετά απο ενα εύλογο χρονικό διάστημα να προχωρήσουν παρακάτω στη λίστα...Πάντως αυτό το χρονικό διάστημα που είπες εσύ εμένα δεν μου φαίνεται υπερβολικό τόσο ώστε να μην σε πάρουν αν πας Δευτέρα αντι Τρίτη...όλα αυτά βέβαια είναι το πώς βλέπω εγώ τα πράγματα χωρίς να ξλερω κάτι επίσημα...Μη σε πάρω και στο λαιμό μου.
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 04:00:55 μμ »
Ρε παιδιά, δεν το παίζω υπεράνω. Λόγω του ότι δεν ξέρω πότε θα με καλέσουν έχω κλείσει πρωινά μαθήματα. Στο κάτω κάτω ως ωρομίσθια θα απασχολούμαι μεσημέρι και τα μεσημέρια τα έχω αφήσει ελε'υθερα. Έμαθα σήμερα το πρωί ότι πρέπει να πάω πειραιά και δεν μπορώ να αλλάξω το σημερινό πρωινό και της Δευτέρας.

Αυτό είναι όλο. Η κοπέλα που μου μίλησε ήταν αγενέστατη. Αφού να φανταστείτε με το που της είπα "ευχαριστώ" το έκλεισε χωρίς να πει τίποτα. Μου το έκλεισε στα μούτρα. Νομίζω ότι είμαι γύρω στο 340.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #387 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 06:36:51 μμ »
Γεια σας και παλι.....

1. Ύπαρχουν παιδιά που κάνουν μηχανογραφικό και πετυχαίνουν σε κάποια σχολή και εκείνοι αρνουνται,τότε τους λέει το υπουργείο δεν πειραζει καλέ μου νέε θα περάσετε στην αμέσως επόμενη σχολή που δηλώσατε....ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!


το περίεργο που είναι ???τα παιδιά δοκιμάζουν τις δυνάμεις τους και τελικά καταλήγουν σε αυτό που γουστάρουν να κάνουν στη ζωή τους...κατα την κρίση τους πάντα...Δηλαδή για σένα το σωστό θα ήταν να δηλώνουν μονο μία σχολή και αν περάσουν πέρασαν αλλιώς του χρόνου πάλι...???πες το μου κι αυτό να τρελαθω...



κοίτα στο είπανε και μόνοι τους το αργότερο τη Δευτέρα.. τώρα εσύ αν δεν μπορείς να ξεκανονίσεις δικό σου θέμα!!! - εξάλλου τι θα πει δεν μπορώ να ξεκανονίσω............
απλά πιστεύω πως βάζουμε πρωτεραιότητες... εγώ θα σου λεγα να πας όπως και δήποτε!!! εκτός αν δεν καίγεσαι (δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό) ή εκτός αν δεν δεχτείς (μόδα είναι και αυτό τελευταία ) και περιμένεις να σε καλέσουν σε άλλη περιοχή... διαλέγεις και παίρνεις.. Αν επιτρέπεται τι σειρά έχεις??

Δεν μπορώ να ξεκανονίσω ΙΣΩΣ λέω εγω ΙΣΩΣ πάει να πεί οτι έχει δουλειά που εσύ δεν δεν μπορείς να φανταστείς επειδή δεν είσαι στη θέση της κοπέλας αυτής....Τώρα για την μόδα που λές έχω εξηγήσει τι παίζει σε προηγούμενη παρεμβασή μου και εσύ απ οτι φαίνεται δεν θες να την καταλάβεις...

Παιδιά, με καλέσανε από τον Πειραιά εχθές. Είδα τον αριθμό στο κινητό μου και όταν κάλεσα πίσω δεν το σήκωναν. Τους πήρα σήμερα και μου είπαν να περάσω για να κάνω τα χαρτιά μου. Εγώ όμως δεν το ήξερα και δεν μπορώ να πάω σήμερα και τη Δευτερα και ζήτησα να πάω αν γίνεται την Τρίτη. Οτι σίγουρα θα είμαι εκεί την Τρίτη το πρωί α υπογράψω. Μου είπε ότι θα με περιμένει σήμερα μέχρι τις δυο το μεσημέρι και τη Δευτέρα το πολύ μέχρι τισ 9.30. Την Τρίτη θα έχει προχωρήσει παρακάτω και μόνο αυτό το περιθώριο έχω. Δηλαδή είναι αδύνατο να πάω την Τρίτη;

Τι να κάνω; Δε μπορώ να ξεκανονίσω για αυτές τις δυο μέρες! Μόνο Τρίτη μπορώ!!



Μαρία νομίζω δεν είμαι σίγουρος, οτι αν δεν στείλεις φαξ με το οποίο να ζητάς να σε αποδεσμεύσουν απο κάποια περιφέρεια δεν μπορούν αυτοι και να σε αποδεσμεύσουν απο μόνοι τους γιατί εσύ μπορεί μετά να ισχυριστείς π.χ οτι δεν σε πήραν τηλέφωνο κτλ κτλ...τώρα λογικό είναι αν δεν δουν ανταπόκριση μετά απο ενα εύλογο χρονικό διάστημα να προχωρήσουν παρακάτω στη λίστα...Πάντως αυτό το χρονικό διάστημα που είπες εσύ εμένα δεν μου φαίνεται υπερβολικό τόσο ώστε να μην σε πάρουν αν πας Δευτέρα αντι Τρίτη...όλα αυτά βέβαια είναι το πώς βλέπω εγώ τα πράγματα χωρίς να ξλερω κάτι επίσημα...Μη σε πάρω και στο λαιμό μου.


καταρχήν φίλε tonik τζάμπα έσβησες το post σου σε προλάβανε...

"Δεν μπορώ να ξεκανονίσω ΙΣΩΣ λέω εγω ΙΣΩΣ πάει να πεί οτι έχει δουλειά που εσύ δεν δεν μπορείς να φανταστείς επειδή δεν είσαι στη θέση της κοπέλας αυτής" 

δικηγόρος της κοπέλας είναι??? σε εκείνη απάντησα... anyway... όσο για τη μόδα είδες δεν ασχολήθηκα καθόλου, μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις αλλά το ίδιο κ εγώ οπότε μην ασχολείσαι με τα πιστεύω των άλλων..

Μαρία υπέθεσα οτι ήταν κάτι πιο σημαντικό.. ένα μάθημα μπορεί να ακυρωθεί να πας πρωί πρωί και να τελειώνεις.. στο κάτω κάτω πες οτι αρρωσταίνεις χτύπα ξύλο!!! όλοι έχουμε βρεθεί σε αντίστοιχες θέσεις μην  κολλάς δες λίγο το συμφέρον σου! Δεν έγινε κ τίποτα αν παει ένα μάθημα πίσω!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #388 στις: Νοέμβριος 01, 2008, 03:28:44 μμ »
Γεια σας και παλι.....

1. Ύπαρχουν παιδιά που κάνουν μηχανογραφικό και πετυχαίνουν σε κάποια σχολή και εκείνοι αρνουνται,τότε τους λέει το υπουργείο δεν πειραζει καλέ μου νέε θα περάσετε στην αμέσως επόμενη σχολή που δηλώσατε....ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!

2. Αν δεν ισχύει η προυπηρεσία τότε οι πίνακες γιατί υπάρχουν???Αν ψαξεις καλα θα δεις οτι αναγραφεται η προυπηρεσία....

Αυτά για να μην ξεχάσουμε και όσα ξέρουμε...

συνέχισε να γράφεις και να μας επιβεβαιώνεις ό,τι είσαι άσχετος!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Γεωργία Κ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "το δρόμο τον φτιάχνεις καθώς περπατάς"
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #389 στις: Νοέμβριος 03, 2008, 02:26:59 μμ »
Απο Ηράκλειο Κρήτης έχει ειδοποιηθεί κάποιος για ΠΔΣ ???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2008, 02:28:57 μμ από Γεωργία Κ. »

Αποσυνδεδεμένος xyz

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • ΠΕ17.11-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #390 στις: Νοέμβριος 03, 2008, 05:11:57 μμ »
Σήμερα με κάλεσαν απο Α/θμια Τρικάλων,για 8ώρες.
Θέση 164 της Περιφέρειας Θεσσαλίας.
It's all possible!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #391 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 02:38:19 μμ »
Απο Ηράκλειο Κρήτης έχει ειδοποιηθεί κάποιος για ΠΔΣ ???

Εγώ προσωπικά όχι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32318
  • Τελευταία: Meg4
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161337
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 457
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.