*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 36546 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #224 στις: Μάρτιος 19, 2022, 04:30:13 μμ »
Δεν ενοχλούμαστε όλοι,εγώ προσωπικά θέλω και μεταθέσεις να γίνουν και για τους νεοδιόριστους και διορισμοί να γίνουν όσοι το δυνατόν περισσότεροι μήπως γίνει κανένα θαύμα μετά από τόσα χρόνια.Εξάλλου αυτό συμφέρει και σε μελλοντικούς διορισμούς γιατί θα υπάρχει το δικαίωμα μετάθεσης στον ένα χρόνο


μελλοντικα μπορει να αλλαξει..πολλοι νομοι αλλαζουν..συνεπως το ενα δεν ειναι συνεπεια του αλλου, αρα και αυτο το επιχειρημα καταρρεει..κι επειδη οι νεοδιριστοι κοπτονται για το καλο του κλαδου οπως ειπε πιο πριν ο mstag αν θυμαμαι καλα, θελω να δω τωρα που δεν περασε των νεοδιοριστων θα συνεχισουν για το καλο του κλαδου τον αγωνα για τους επομενους;;κι εννοω ολοι οχι ενας πχ πασαδ μονο..αν οχι επιβεβαιωνομαι περιτρανα για οσα εχω πει μεχρι τωρα..αν θελετε το παμε και με στοιχηματα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:42:08 »

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #225 στις: Μάρτιος 19, 2022, 04:39:08 μμ »
Δεν με ενοχλει η άποψή σου, @serton. Mε ενοχλεί οτι αυτοπροσδιορίζεσαι ως αντικειμενικός.
Δεν είσαι τέτοιος. Σου/σας έχω απαντήσει κι εγω. Πάμε παραπάνω τώρα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #226 στις: Μάρτιος 19, 2022, 04:44:19 μμ »
Δεν με ενοχλει η άποψή σου, @serton. Mε ενοχλεί οτι αυτοπροσδιορίζεσαι ως αντικειμενικός.
Δεν είσαι τέτοιος. Σου/σας έχω απαντήσει κι εγω. Πάμε παραπάνω τώρα.

κι ομως εφοσον υποστηριζω αυτο που λεει ο νομος ειμαι τι θα σημαινε για σενα αντικειμενικοτητα δηλαδη περα απο το οτι ακολουθουμε ολοι μα ολοι την νομοθεσια χωρις εξαιρεσεις για κανεναν;δεν μας δινεις απο περιεργεια τον ορισμο;;

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #227 στις: Μάρτιος 19, 2022, 04:50:31 μμ »
Μπορώ να διεκδικώ αλλαγή.
Ακολουθώ τη νομοθεσία. Τι θα μπορούσα να κάνω, δηλαδή; Να βαρέσω επανάσταση και να μετατεθώ μόνος μου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:42:08 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #228 στις: Μάρτιος 19, 2022, 04:58:53 μμ »
Μπορώ να διεκδικώ αλλαγή.
Ακολουθώ τη νομοθεσία. Τι θα μπορούσα να κάνω, δηλαδή; Να βαρέσω επανάσταση και να μετατεθώ μόνος μου;

αυτο πχ που θα μπορουσε να γινει ηταν οσο συζητουσαν καποιοι για τις κατανομες περυσι να σχολιαζουν και το θεμα της διετιας..αλλα τοτε δεν το αγγιζε κανεις γιατι μιας κι αρχικα ελεγαν για 5250 ηταν πολλοι στην απεξω των διορισμων για τη φετινη χρονια , απο αυτους που τελικα διοριστηκαν..σκεφτονταν κουτοπονηρα ας πανε κρητη κυκλαδες δωδεκανησα οι 5250 πρωτοι  μπας κι οι υπολοιποι 5250 αν και με χαμηλοτερη σειρα να μας μεινει τιποτα καλυτερο για του χρονου, εφοσον με την υποχρεωτικη διετια οι 5250 πρωτοι δεν θα μπορουν να βγουν μπροστα μας..εγιναν ομως αλλιως τα πραγματα κι οντως οι απο κατω πηγαν "χειροτερα" και τωρα αυτο δεν τους καλοαρεσει,αν κι εξασφαλισαν διορισμο που περυσι τον ειχαν και λιγο αβεβαιο αν θυμασαι ολα οσα γραφοντουσαν τοτε,... και γι αυτο το λογο ειπα χθες-προχθες οτι δεν υφισταται ουτε καταστρατηγηση της σειρας του πινακα οπως λενε καποιοι νεοδιοριστοι ..γιατι για τους 10500 που τουλαχιστον ανηκαν στον αρχικο σχεδιασμο εγινε αυτο ακριβως που επρεπε..αν τωρα δεν συμφωνεις ουτε με αυτο δεν εχω κατι αλλο να πω..ελπιζω να καταλαβες γιατι η "εμμονη" μου οπως ειπες σε αλλο μνμ σου προηγουμενως..γιατι το περσινο κουτοπονηρο τους πηγαν να το διορθωσουν με το φετινο κουτοπονηρο και ναι το χαρηκα που δεν τους εκατσε κανενα απο τα δυο τελικα...μιλανε και για δικαιοσυνη κι αδικο...καθενας κραταει την γνωμη του και παμε παρακατω οπως ειπες κ εσυ..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2022, 05:02:09 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #229 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:04:25 μμ »
Θα υπάρξει αλλοίωση της σειράς αν γίνουν διορισμοί τώρα.
Δεν μπορεί να ίσχυε με τους 5250 και να μην ισχύει τώρα. Για τον ίδιο πίνακα μιλάμε.
Ας γίνει ο,τι θέλουν. Μην το περνάτε όμως και ως όμορφο. Δεν είναι! Είναι μέρος του παιχνιδιού κι αυτό. Παίζουν τα παιδιά μαζί μας.

Υ.Γ Εγραψα να πάμε ''παραπάνω''. Αρκετά με το ''παρακάτω''.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #230 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:17:48 μμ »
Θα υπάρξει αλλοίωση της σειράς αν γίνουν διορισμοί τώρα.
Δεν μπορεί να ίσχυε με τους 5250 και να μην ισχύει τώρα. Για τον ίδιο πίνακα μιλάμε.
Ας γίνει ο,τι θέλουν. Μην το περνάτε όμως και ως όμορφο. Δεν είναι! Είναι μέρος του παιχνιδιού κι αυτό. Παίζουν τα παιδιά μαζί μας.

Υ.Γ Εγραψα να πάμε ''παραπάνω''. Αρκετά με το ''παρακάτω''.

τωρα δεν θα υπαρξει αλλοιωση γιατι μιλαμε για αλλον προγραμματισμο ..αλλο πακετακι διορισμων .η ζωη συνειζεται ξερεις..πηγαινε και παρακατω και παραπανω  μεινε κι εκει που εισαι αν θες  ..μην αλλοιωνεις ομως τα λογια αλλων οπως σου εγραψα και σε αλλο νημα..δεν βρισκεις ετσι ουτε πατημα να την πεις στον αλλον  ουτε δικιο..αντιθετως ντροπιαζεσαι οταν βγαινει στην επιφανεια η αληθεια

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #231 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:23:21 μμ »
Πάλι συμπέράσματα, πάλι χαρακτηρισμοί. Δεν θέλω να είμαι σαν εσενα.
Τη λέξη ντροπή, την έχετε βγάλει και την περιφέρετε απο'δω κι απο'κει.
Τι θα πει ''η ζωή συνεχίζεται''. Μνημόσυνο κάνεις; Ποιος άλλος προγραμματισμός; Τι γράφεις;; Ιδιος πίνακας είναι. Κάποιος στην 1500ή θέση θα διοριστεί Αθήνα και εκείνος (του ίδιου πίνακα) στη θέση 800, θα παραμείνει Κάλυμνο.

Αυτό για τον ''άλλον προγραμματισμό'' κι εκείνο για το ''η ζωή συνεχίζεται'', πες το στον κακομοίρη που έλιωσε για να φθάσει 800ος...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2022, 05:25:50 μμ από nikos99 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #232 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:29:36 μμ »
Πάλι συμπέράσματα, πάλι χαρακτηρισμοί. Δεν θέλω να είμαι σαν εσενα.
Τη λέξη ντροπή, την έχετε βγάλει και την περιφέρετε απο'δω κι απο'κει.
Τι θα πει ''η ζωή συνεχίζεται''. Μνημόσυνο κάνεις; Ποιος άλλος προγραμματισμός; Τι γράφεις;; Ιδιος πίνακας είναι. Κάποιος στην 1500ή θέση θα διοριστεί Αθήνα και εκείνος (του ίδιου πίνακα) στη θέση 800 θα παραμείνει Κάλυμνο.

Αυτό για τον ''άλλον προγραμματισμό'' κι εκείνο για το ''η ζωή συνεχίζεται'', πες το στον κακομοίρη που έλιωσε για να φθάσει 800ος...

ησυχασε και δεν εισαι σαν εμενα..εγω δεν λεω ψεματα ουτε συκοφαντω αλλους για να δημιουργησω εντυπωσεις ...σιγουρα δεν εισαι σαν εμενα ουτε εγω σαν εσενα..δηλαδη αν δημιουργηθουν νεες αναγκες να μην καλυφθουν , αν καλυφθουν κιολας γιατι δεν ειναι και σιγουρο ακομα.ουτε οι νεοι διορισμοι ουτε οι περιοχες..αυτο να το απαιτουσες λοιπον περυσι οταν ελεγες για κατανομες να ελεγες και για τη διετια...η διετια και η πενταετια για μεταταξη καλα κρατησαν μακρια τους ειδικης ομως εε;;;γιατι κι αυτοι ειχαν παιδια κι αυτοι ελιωσαν , δεν εισαι μονο εσυ ο κατατρεγμενος και ταλαιπωρος..τωρα θελετε αλλα για εσας;; για εμενα ειναι ανηθικο....για εσενα οχι..το παλεψες και δεν σου βγηκε...για εμενα δικαιο για εσενα αδικο...ο κοσμος διαβαζει και βγαζει τα συμπερασματα του..ο κοσμος ομως που δεν επηρεαζεται ουτε απο τη μια περιπτωση ουτε απο την αλλη..γιατι οποιος βρισκεται σε μια απο αυτες θα πει το δικο του για ευνοητους λογους ..καλο απογευμα..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #233 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:31:00 μμ »
αυτο πχ που θα μπορουσε να γινει ηταν οσο συζητουσαν καποιοι για τις κατανομες περυσι να σχολιαζουν και το θεμα της διετιας..

Ένα από τα επιχειρήματα που τέθηκαν από τους συνδικαλιστές μας στο υπουργείο υπέρ του να γίνουν όλοι οι διορισμοί μαζί (και οι 10500) ήταν ακριβώς αυτό της καταστρατήγησης της σειράς του πίνακα αν γίνουν σε δυο χρονιές με διαφορετικά κενά η δεύτερη από την πρώτη χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #234 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:36:36 μμ »
Ένα από τα επιχειρήματα που τέθηκαν από τους συνδικαλιστές μας στο υπουργείο υπέρ του να γίνουν όλοι οι διορισμοί μαζί (και οι 10500) ήταν ακριβώς αυτό της καταστρατήγησης της σειράς του πίνακα αν γίνουν σε δυο χρονιές με διαφορετικά κενά η δεύτερη από την πρώτη χρόνια.


οπερ και εγενετο...τωρα τι;;γιατι δεν ελεγαν και για τη διετια;;ηταν σιγουροι οτι δεν θα γινοταν ξανα διορισμοι;;ουτε στην ειδικη ουτε στη γενικη;;ειδικα για την ειδικη ακουγοταν..επισης οι νεοι διορισμοι δεν ειναι σιγουροι οπως ουτε και οι περιοχες που θα δοθουν...κι οι δασκαλοι διοριζοντουσαν τοσα χρονια  ευκολα χωρις ασεπ ενω οι αλλοι παιδευομασταν εστω και για μια θεση τι να κανουμε ;;ειναι και θεμα τυχης , τυχη την οποια προσωπικα δεν νομιζω οτι θα εχουν οι επομενοι οπως φανταζοσαστε οι προηγουμενοι , αλλα αν την εχουν τι να κανουμε;;κι αν δεν γινουν διορισμοι ;;οκ θα χαρειτε τοτε καποιοι

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #235 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:39:01 μμ »
Τι μεγαλείο ανδρός;

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #236 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:41:20 μμ »
Τι μεγαλείο ανδρός;

φανταζομαι δεν μιλας για σενα!!!!οσο και να ειρωνευεσαι τα γεγονοτα ειναι συγκεκριμενα και δεν αλλαζουν..καλο απογευμα νικο!!!

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #237 στις: Μάρτιος 19, 2022, 05:46:30 μμ »
...η διετια και η πενταετια για μεταταξη καλα κρατησαν μακρια τους ειδικης ομως εε;;;γιατι κι αυτοι ειχαν παιδια κι αυτοι ελιωσαν , δεν εισαι μονο εσυ ο κατατρεγμενος και ταλαιπωρος..τωρα θελετε αλλα για εσας;;
Οι της ειδικής πράγματι έμειναν δύο χρόνια χωρίς μετάθεση εκ των οποίων ο ένας ήταν τηλεκπαίδευση και κυρίως δεν έχασαν θέσεις. Είδες να ιδρύονται Τ.Ε. και να ξαναγίνονται διορισμοί ειδικής σε αυτά τα δύο χρόνια; Γνωρίζεις μήπως κάποιον που να μην πήρε φέτος μετάθεση για τον τόπο του; Ίσως απειροελάχιστοι. Ρώτα οποιονδήποτε ειδικής γνωρίζεις και αν δεν σου πει ότι είναι από τους πλέον ευνοημένους της εκπαίδευσης την τελευταία δεκαετία εγώ να μην ξαναγράψω εδώ μέσα. (Υπερβολές!)
Κάνεις προβοκάτσια. Πώς αλλιώς να το εκλάβω;
Δεν θέλεις να νιώσεις και είναι δικαίωμα σου φυσικά. Το ζήτημα της μείωσης της διετίας είναι φλέγον όσο και των νέων διορισμών.
Συζητάμε τόσες μέρες τα ίδια και τα ίδια. Αντί να γράφουμε κάτι διαφορετικό ή κάποιο νεότερο για το θέμα, κάνουμε κύκλους συμφωνώντας ότι διαφωνούμε συνέχεια. Έλεος δηλαδή. Υπονοώ και έμενα.

Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160642
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 750
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.