*

Αποστολέας Θέμα: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ  (Αναγνώστηκε 41935 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 12:28:54 πμ »

Αν έχεις βγάλει ΑΣΠΑΙΤΕ,μέχρι και την χρονιά 2009-2010,μπορεί να θυμάσαι ότι μέσα Ιουλίου είχαν βγει τα αποτελέσματα.


Εγώ πάντως που έκανα το πρόγραμμα το 2006-07 δεν είχαμε πάσο και τα αποτελέσματα είχαν βγει καλό Οκτώβριο
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:17 »

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 12:40:36 πμ »

Αν έχεις βγάλει ΑΣΠΑΙΤΕ,μέχρι και την χρονιά 2009-2010,μπορεί να θυμάσαι ότι μέσα Ιουλίου είχαν βγει τα αποτελέσματα.


Εγώ πάντως που έκανα το πρόγραμμα το 2006-07 δεν είχαμε πάσο και τα αποτελέσματα είχαν βγει καλό Οκτώβριο

Επειδή το καλοκαίρι είχα "ξεφυλλίσει" το thread της ΑΣΠΑΙΤΕ,κάποια από τα  προηγούμενα χρόνια διάβαζα ότι οι φοιτητές είχαν πάσο.

Ενδεικτικά
πάσο δίνουν στο εππαικ της ασπαιτε?

όχι, δεν δίνουν.
Δίνουνε πάσο στο ΕΠΠΑΙΚ!
Αν έχει γίνει κάποια αλλαγή φέτος ας τη μοιραστεί μαζί μας η συνάδελφος, διαφορετικά ας μη παραπληροφορούμε τους ενδιαφερόμενους.
Με καλή διάθεση πάντα!

Επίσης,στο ίδιο thread,  στα τέλη Ιουλίου του 2009, θα δεις ότι έχουν βγει τα αποτελέσματα,όπως και προηγούμενες χρονιές.
Τώρα για το 2006 δεν ξέρω..
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 01:29:35 πμ »
Ισχύει αυτό που λέει ο Άρης. Έδιναν κάποτε πάσο. Από πέρσι δεν πρέπει να δίνουν, όπως δεν δίνουν και σε πολλές περιπτώσεις πλέον.

Επίσης υπήρξαν χρονιές που έβγαλαν αποτελέσματα Ιούλιο. Βέβαια τότε κάναμε τις αιτήσεις Μάιο με αποτέλεσμα όσοι παίρνουν πτυχίο εκείνο το εξάμηνο να χάνουν την ευκαιρία. Τώρα που οι αιτήσεις γίνονται Ιούλιο προς Αύγουστο, εύλογα τα αποτελέσματα βγαίνουν Οκτώβρη...

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 03:37:24 μμ »

Το πιο απαιτητικό κομμάτι ολου του ΕΠΠΑΙΚ είναι οι Μικροδιδασκαλίες ή ΠΑΔ. Άλλα όποιος είναι ΕΝΕΡΓΟΣ καθηγητής και όχι υποψήφιος εξεταζόμενος του ΑΣΕΠ 2019 δεν θα χει κανένα πρόβλημα. Αυτό που σας λέω έχει σημασία καθως θα πάθετε πλακα με το γεγονος ότι το 70% των συμφοιτητών σας απλά θα είδαν φως και θα μπήκαν ή θα σκοπεύουν κάποια στιγμή να ασχοληθούν με την εκπαίδευση.
Θα έχετε 2 ΠΑΔ στο 1ο εξάμηνο όπου θα χωριστείτε σε ομάδες των 5 και θα φτιάξετε στην ουσία 2 παρουσιάσεις 2 μαθημάτων από οποιοδήποτε μάθημα Γυμνασίου ή Λυκείου θέλετε (αρκεί να είναι στην υλη) και θα το παρουσιάσετε στους αλλους 4 της ομάδας σας και σε ενα επόπτη (και καλά σαν να είναι σε τάξη) όπου θα αναπτύξετε όλο το παιδαγωγικό σας ταλέντο και με την βοήθεια των τεχνικών που θα σας μάθουν..
Αυτό θα γίνει σε προκαθορισμένο ραντεβού εκτός μαθηματος στις εγκαταστάσεις της ΑΣΠΑΙΤΕ, κρατά κανένα 4ωρο με 5ωρο καθώς υποτίθεται η παρουσιαση σας ειναι 15΄ λεπτά και μετά ο μεγιστοτεράστειος επόπτης (ο οποιος συνηθως είναι καποιος μονιμος συνάδελφος που χει τα κονε και κάνει την αρπαχτή του) θα σας κρίνει και θα σας βαθμολογησει αφου σας πει τι κάνατε καλά και τι όχι. Οι μικροδιδασκαλίες οι 15λεπτες του 1ου εξαμηνου βιντεοσκοπουνται και ΟΛΟΙ μας τις παίρναμε σε cd για να γελαμε με τους εαυτούς μας ή για memorabilia.


Έχοντας εργαστεί ως επόπτρια στα ΠΑΔ, να σου πω ότι υπάρχει προκήρυξη για εργαστηριακούς συνεργάτες και για να προσληφθεί κάποιος πρέπει να πληροί αρκετά προσόντα. Οι μόνιμοι καθώς έχουν πολλά χρόνια προϋπηρεσίας, είναι λογικό να προηγούνται στην κατάταξη. Όσο για τα κονέ, εγώ δεν είχα κανένα γνωστό κι όμως με πήραν (και δεν είμαι μόνιμη). Δεν ξέρω σε τι επόπτες έπεσες εσύ και αν ήταν 'μεγιστοτεράστιοι' ή όχι αλλά καλό θα ήταν να μην μιλάς ειρωνικά για το σύνολό τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:17 »

Αποσυνδεδεμένος jam373

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 04:05:52 μμ »
Ρε παιδια περασε απο το μυαλο κανενος οτι ο χρηστης Πληροφορικης εγραψε (πιστευω) με μια πιο χιουμοριστικη διαθεση???Αυτα που εγραψε ητανε ενα καλο διαλειμα απο το F5 και την αγωνια που εχουμε καθε μερα.

Προφανως και δεν βραζουνε ολα σε ενα καζανι αλλα ας μην πιανομαστε και απο τις λεξεις μια για τους εποπτες και την αλλη για τις παρουσιες κτλ.Ο καθενας μπορει να διαλεξει τον τροπο που θα φοιτησει/εργαστει στην ΑΣΠΑΙΤΕ οποτε ας ηρεμησουμε ολοι και ας δουμε τις δοσεις αληθειας σε αυτα που γραφει και οχι να ειμαστε ετοιμοι να παρεξηγηθουμε...

ΥΓ.peace and love :P

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 04:39:06 μμ »
Ίσως ο χρήστης Πληροφορική να έγραψε όντως με χιουμοριστική διάθεση τα παραπάνω και ίσως να ήθελε απλά να ξε-αγχώσει τους νεοεισαχθέντες φοιτητές των ΕΠΠΑΙΚ. Παρόλαυτα ας μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 04:53:24 μμ από Winona »

Αποσυνδεδεμένος Πληροφορική

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 04:57:01 μμ »

Το πιο απαιτητικό κομμάτι ολου του ΕΠΠΑΙΚ είναι οι Μικροδιδασκαλίες ή ΠΑΔ. Άλλα όποιος είναι ΕΝΕΡΓΟΣ καθηγητής και όχι υποψήφιος εξεταζόμενος του ΑΣΕΠ 2019 δεν θα χει κανένα πρόβλημα. Αυτό που σας λέω έχει σημασία καθως θα πάθετε πλακα με το γεγονος ότι το 70% των συμφοιτητών σας απλά θα είδαν φως και θα μπήκαν ή θα σκοπεύουν κάποια στιγμή να ασχοληθούν με την εκπαίδευση.
Θα έχετε 2 ΠΑΔ στο 1ο εξάμηνο όπου θα χωριστείτε σε ομάδες των 5 και θα φτιάξετε στην ουσία 2 παρουσιάσεις 2 μαθημάτων από οποιοδήποτε μάθημα Γυμνασίου ή Λυκείου θέλετε (αρκεί να είναι στην υλη) και θα το παρουσιάσετε στους αλλους 4 της ομάδας σας και σε ενα επόπτη (και καλά σαν να είναι σε τάξη) όπου θα αναπτύξετε όλο το παιδαγωγικό σας ταλέντο και με την βοήθεια των τεχνικών που θα σας μάθουν..
Αυτό θα γίνει σε προκαθορισμένο ραντεβού εκτός μαθηματος στις εγκαταστάσεις της ΑΣΠΑΙΤΕ, κρατά κανένα 4ωρο με 5ωρο καθώς υποτίθεται η παρουσιαση σας ειναι 15΄ λεπτά και μετά ο μεγιστοτεράστειος επόπτης (ο οποιος συνηθως είναι καποιος μονιμος συνάδελφος που χει τα κονε και κάνει την αρπαχτή του) θα σας κρίνει και θα σας βαθμολογησει αφου σας πει τι κάνατε καλά και τι όχι. Οι μικροδιδασκαλίες οι 15λεπτες του 1ου εξαμηνου βιντεοσκοπουνται και ΟΛΟΙ μας τις παίρναμε σε cd για να γελαμε με τους εαυτούς μας ή για memorabilia.


Έχοντας εργαστεί ως επόπτρια στα ΠΑΔ, να σου πω ότι υπάρχει προκήρυξη για εργαστηριακούς συνεργάτες και για να προσληφθεί κάποιος πρέπει να πληροί αρκετά προσόντα. Οι μόνιμοι καθώς έχουν πολλά χρόνια προϋπηρεσίας, είναι λογικό να προηγούνται στην κατάταξη. Όσο για τα κονέ, εγώ δεν είχα κανένα γνωστό κι όμως με πήραν (και δεν είμαι μόνιμη). Δεν ξέρω σε τι επόπτες έπεσες εσύ και αν ήταν 'μεγιστοτεράστιοι' ή όχι αλλά καλό θα ήταν να μην μιλάς ειρωνικά για το σύνολό τους.

Συνεχίζουμε να κοροϊδεύομαστε μεταξύ μας.. ΤΟ 90% των εποπτών/εποπτριών είναι άτομα που τρώτε από μέσα πολλά χρόνια τώρα.. (εσύ θα σαι στο 10% σίγουρα..)
το 60% των εποπτών μέχρι πριν 1 χρόνο που σας πήραν την μπουκιά από το στόμα (λόγω κρίσης) και σας κόψανε τις πιστώσεις για πολλές προσλήψεις εργαστηριακών συνεργατών (αρκεί η κατοχή μάστερ, λιγο παλιοτερα ούτε αυτό) ήταν είναι ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ ή φιλαράκια/συγγενείς τους μόνιμοι εκπαιδευτικοί που κάνανε τις αρπαχτές τους (60€-70€ το 5ωρο της ΠΑΔ - εποπτεία σε 3,4 ΠΑΔ το σχολικό έτος.. ένα χαλαρό 250€-300€ έτσι για βοήθημα και για να χουν να φάνε και άλλοι..)

Το άλλο 40% είναι καθηγητές της ΑΣΠΑΙΤΕ (μόνιμοι ή συμβασιούχοι) που διδάσκουν τα μαθήματα στις σχολές της ΑΣΠΑΙΤΕ και στο ΕΠΠΑΙΚ και κάνουν και αυτοί τις εξτραδούρες τους..

Πολλοί επόπτες βαριούνται και να μιλήσουν, οι περισσότεροι αντιλαμβάνονται ποιοι απτους 5 που ναι σε καθε ΠΑΔ είναι εμπειροι εκπαδευτικοί και τους έχουν χαλαρά γιατί τι να τους πουν τώρα (θα ταν μεγάλο αστείο..), εντοπίζουν κανένα νιούδι, ψαρωμενό κοριτσάκι ή αγοράκι και το σκίζουν στις παρατηρήσεις ώστε να χουν λόγω να βαθμολογήσουν λιγο χειρότερα..
Παραμυθιάζουν τους wanabe εκπαιδευτικούς πως όταν θα μπαίνουν στην τάξη στο λύκειο θα χουν ετοιμες παρουσιασεις, εκπαιδευτικές δραστηριότητες, σχέδια μαθήματος, επικυρωμένη ταυτότητα, άδεια οδήγησης για κάθε 45΄λέπτο μάθημα όπου θα πρέπει οπωσδηποτε (γιατί αλλιώς θα πεσει ο Πιαζέτ να τους κάψει) να χουν χρησιμοποιήσει και καμια 20αρια διαφορετικές τεχνικες διδασκαλίας (παρορμηση, διαλογο, εισαγωγή, brain storming, snokerling, scuba diving κλπ)!!

ΡΕ ΣΕΙΣ??? ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ! και τουλαχιστον ανωνυμα πειτε και καμια αληθεια!!!

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:34:24 μμ »
Αμφιβάλλω ότι το ποσοστό των αξιοκρατικά προσληφθέντων είναι μόνο 10% κι επειδή δεν μπορώ να ξέρω για όλες τις περιπτώσεις, αποφεύγω να μιλάω κάνοντας γενικεύσεις.

Όσο για την ποιότητα της διδασκαλίας/κριτικής του κάθε επόπτη, όχι μόνο στα ΕΠΠΑΙΚ αλλά παντού υπάρχουν οι καλοί εκπαιδευτικοί αλλά και εκείνοι που βαριούνται να μιλήσουν ή το παίζουν ιστορία κλπ. Και αυτά που λες για το ''παραμύθιασμα των wanabe εκπαιδευτικών πως όταν θα μπαίνουν στην τάξη στο λύκειο θα χουν ετοιμες παρουσιασεις, εκπαιδευτικές δραστηριότητες, σχέδια μαθήματος...'', δεν μπορεί να ισχύουν διότι είναι πασίγνωστο και αυτονόητο ότι στην πράξη δεν είναι εύκολο να εφαρμοστούν όλα όσα διδάσκονται. Αυτό όμως δεν σημαίνει και ότι δεν πρέπει να λέγονται και να παροτρύνονται οι εκπαιδευτικοί να τα εφαρμόζουν στο μέτρο του δυνατού. Ο απώτερος σκοπός είναι να τους βοηθήσουμε να κάνουν πιο αποτελεσματική τη διδασκαλία τους για να επιτύχουν έτσι καλύτερα μαθησιακά αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:35:41 μμ »
Ο συνάδελφος πληροφορική έχει απόλυτο δίκιο σε όλα.
Για το επίπεδο σπουδών τα έχω γράψει και εγώ παλιότερα,στο θέμα με την προκήρυξη της Ασπαίτε.
Το 90% των καθηγητών επιλέγεται χρησιμοποιώντας βύσμα όπως και οι επόπτες.
Είχαμε καθηγητή στην "Κοινωνιολογία της εκπαίδευσης" ο οποίος είχε κύριο πτυχίο σε βασική ειδικότητα και μεταπτυχιακό στην ειδικότητά του.Τι κάναμε στο μάθημα?Επιλέξαμε τα θέματα μαζί του, και σε κάθε μάθημα,οι φοιτητές έκαναν και μία παρουσίαση στο θέμα που είχε αναλλάβει η κάθε ομάδα, από το στόμα του δεν ακούσαμε κουβέντα.Πήραμε όλοι 10.
Στους επόπτες να δείτε τι γινόταν......π.χ. η σύζυγος καθηγητή μας η οποία εργαζόταν σε νοσοκομείο,ερχόταν επόπτρια στις ΠΑΔ.
Όλα αυτά το 2010-2011.
Την επόμενη χρονιά φίλη,μου ανέφερε ότι οι καθηγητές πανεπιστημίου δεν ήρθαν στην σχολή και δίδαξε κάθε καρυδιάς καρύδι.
Μεταπτυχιακό είχαν σε ότι άλλο θέμα εκτός από αυτό που δίδασκαν.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:57:59 μμ »
Winona εγώ θα συμφωνήσω ότι δεν υπάρχει "δόλος" σε τόσο μεγάλο ποσοστό όσο λέει ο "Πληροφορική". Αλλά ακόμα και έτσι... Πιστεύεις ότι άτομα με 2-3 χρόνια εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας και μοναδική επαφή με τα παιδαγωγικά ένα πιστοποιητικό της ΑΣΠΑΙΤΕ (αν υπάρχει και αυτό) είναι αρκετά ικανοί να εποπτεύουν ΠΑΔ; Επίσης δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποιας μορφής αξιολόγηση στο εκπαιδευτικό προσωπικό;

Και μια δεύτερη γενικότερη παρατήρηση χωρίς να έχω διάθεση για προσωπικές αντιπαραθέσεις... Δεν σας κάνει εντύπωση που τόσα άτομα, που είναι απόφοιτοι της ΑΣΠΑΙΤΕ, γράφουν ακριβώς τα ίδια; Δεν θα μας συνέφερε να γράφουμε μόνο θετικά στοιχεία και να λέμε ότι το χαρτί είναι "μεταπτυχιακό", όπως έχω ακούσει από συναδέλφους στο παρελθόν; Και πώς γίνεται να βλέπω κάποια άτομα, που δεν έχουν πατήσει στην ΑΣΠΑΙΤΕ, αλλά πρόκειται να πάνε φέτος (όπως ισχυρίζονται), να τα βάζουν μαζί μας και να γίνονται και επιθετικοί κάποιες φορές! Πραγματικά μου κάνει εντύπωση...

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:50:58 μμ »
Winona εγώ θα συμφωνήσω ότι δεν υπάρχει "δόλος" σε τόσο μεγάλο ποσοστό όσο λέει ο "Πληροφορική". Αλλά ακόμα και έτσι... Πιστεύεις ότι άτομα με 2-3 χρόνια εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας και μοναδική επαφή με τα παιδαγωγικά ένα πιστοποιητικό της ΑΣΠΑΙΤΕ (αν υπάρχει και αυτό) είναι αρκετά ικανοί να εποπτεύουν ΠΑΔ; Επίσης δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποιας μορφής αξιολόγηση στο εκπαιδευτικό προσωπικό;

Σίγουρα δεν μπορεί να είναι τόσο ικανοί όσο άτομα με μεταπτυχιακό-διδακτορικό στις επιστήμες τις αγωγής και πολλά χρόνια εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας. Όμως σε πολλά παραρτήματα ελλείψει πιο έμπειρων και εξειδικευμένων εκπαιδευτικών, προσλαμβάνονται και άτομα με λιγότερα προσόντα.

Όταν εργάστηκα εγώ δεν υπήρχε κάποια αξιολόγηση όμως νομίζω πέρσι ότι έγινε κάποιου είδους αξιολόγηση διότι στον φετινό πχ αξιολογικό πίνακα για εργαστηριακούς συνεργάτες της Πάτρας λέει στο τέλος ότι ''η τάδε ήταν επίσης υποψήφια αλλά δεν συμπεριλαμβάνεται στον ανωτέρω πίνακα διότι το προηγούμενο έργο της στον τομέα των ΠΑΔ έχει αξιολογηθεί αρνητικά''.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 26, 2012, 12:03:42 πμ »
Ειλικρινά δε γνωρίζω για πέρσι, αλλά δεν αποκλείεται η αξιολόγηση που αναφέρεις να είναι πχ από το διευθυντή του παραρτήματος. Αναφερόμουν πάντως σε αξιολόγηση του διδακτικού προσωπικού, όχι μόνο των εποπτών.

Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που αναφέρεις... Απλά είναι ενδεικτικό του επιπέδου σπουδών της ΑΣΠΑΙΤΕ και περιστατικών όπως αυτά που αναφέρει ο Πληροφορική με τις ΠΑΔ. Και ο ίδιος ο επόπτης βρίσκεται σε άβολη θέση όταν βλέπει ότι ακόμα και όλοι οι συμμετέχοντες έχουν περισσότερη πείρα και προσόντα από τον ίδιο! Πάντως από τη δική μου εμπειρία ειδικά οι ΠΑΔ βοηθούν αρκετά στην αυτοπεποίθηση των πιο άπειρων και μάλλον είναι οι πιο απαιτητικές (σε προετοιμασία) εργασίες της σχολής.

Αποσυνδεδεμένος balder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 08:05:25 μμ »
Καλα πληροφορικη εχεις χασει εντελως για εντελως την μπαλα.
Για δειξε μου που ακριβως εγραψα για τριτες ξαδερφες, δημαρχους κτλ
Για δειξε μου που ακριβως εγραψα για μαστιγοματα στην ασπαιτε
Για δειξε μου που ακριβως εγραψα για λοουερ στα σουαχιλι
Μετα μιλας για βολεματα, σκαρφαλωματα, λουφα και τα λοιπα, βγαζοντας (φυσικα) τον εαυτο σου απεξω και προσβαλοντας τους αλλους αποκαλωντας τους κοροιδευτικα βιγκοτσκηδες, κοραηδες κτλ.
Τι σε πειραξε δηλαδη; Που εγραψα οτι η αντιγραφη (και δη απο υποψηφιους εκπαιδευτικους) ειναι καταντια και λυπηρο φαινομενο; Αυτο σε πειραξε; Εσυ δηλαδη εισαι θυσιατωτης, ετσι; Δεν εξηγειται αλλιως το αμοκ που επαθες, ειδικα απο την στιγμη που δεν αναφερθηκα πουθενα προσωπικα σε εσενα. Οποιος ομως εχει την μυγα, λενε στο χωριο, μυγιαζεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2012, 08:14:17 μμ από balder »

Αποσυνδεδεμένος παιδεία13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίπεδο σπουδών στην ΑΣΠΑΙΤΕ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 02, 2012, 11:47:30 πμ »
ρε παιδιά,

επειδή το επίπεδο σπουδών της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι πολύ σημαντικό πράγμα και επειδή μόνο μέσω κάποιου φόρουμ ή γνωστού μπορούμε να μάθουμε τί πραγματικά γίνεται, πλιζζζζζζζ αφήστε τις προσωπικές κριτικές για τη γνώμη του ενός ή του άλλου συνομιλητή και απλώς αφήστε να παραθέτει ο καθένας την εμπειρία του και την κριτική του, που είναι τόσο χρήσιμη για μας, που δεν έχουμε παρακολουθήσει το ΕΠΠΑΙΚ! Σεβαστείτε λίγο και μας που έχουμε αγωνία για το τί θα αντιμετωπίσουμε και μην το κάνουμε μεσημεριανό το φόρουμ!

Ούτως ή άλλως, είναι δεδομένο ότι σε κάθε παράρτημα γίνεται άλλη δουλειά οπότε τίποτε δεν εφαρμόζεται σε γενικό επίπεδο, άρα δεν είναι ανάγκη να βγαίνουν άμυνες σε κάθε δεύτερο πόστ! ???

Επίσης θα ήταν χρήσιμο, όποιος αναφέρει κάτι από την προσωπική του εμπειρία και μέσα φυσικά από το δικό του φίλτρο, να αναφέρει αν γίνεται και για ποιό παράρτημα πρόκειται!!

θένξ και μπράβο στον/στην "Πληροφορική" που άνοιξε το ζήτημα! :) :) :) :) :) :) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160436
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 636
Σύνολο: 654

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.