*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την αναβολή του διαγωνισμού?

Ναί
61 (46.6%)
Όχι
52 (39.7%)
Δεν είμαι σίγουρος/σίγουρη
18 (13.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 129

Αποστολέας Θέμα: Οριστική Αναβολή 2Π/20008  (Αναγνώστηκε 43677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:11:03 μμ »
Περίφημα! Δεν πρόκειται επ' ουδενί ν' αναβάλω το ταξίδι που έχω κανονίσει με το σύζυγό μου για τις μέρες της Πρωτοχρονιάς. Δε δέχομαι πλέον να διαφεντεύει άλλο τη ζωή μου ο διαγωνισμός-παρωδία. Ας τον διεξάγουν και όταν θα λείπω να μη χρειαστεί να πατήσω καν. Ναι, γιατί όχι; Πώς δεν το σκέφτηκαν ....Μες στην Πρωτοχρονιά, όταν θα μπαίνει ο καινούριος χρόνος. Μάλλον τότε δε θα υπάρχουν και καταλήψεις λογικά. ;D ;D ;D ;D
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:18:44 »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #141 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:11:09 μμ »
Τώρα για να προλάβει να κάνει τους διορισμούς εγκαίρως ο Ευριπίδης, θα πρέπει να κόψει τα μπουζούκια και  το γήπεδο!!!
Συμμεριζόμαστε τον πόνο του υπουργού!!
Ντροπή σας Κύριε Βέη!!
Δεν έπρεπε να το κάνετε αυτό..
Γιατί τώρα ο Άγιος Βασίλης μπορεί να σας φέρει ως δώρο μία παραίτηση!!

Αποσυνδεδεμένος dimitraxxx

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #142 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:11:45 μμ »
με ο,τι αποθεμα μας εχει μεινει,ας παρουμε μια βαθεια ανασα κ ας προχωρησουμε...

καλα χριστουγεννα να χουμε ολοι!!!!!!!! ασεπ θα ξαναρθει..τις διακοπες μας ομως θα τις γιορτασουμε,διαολε!!!!
HMOYN KAI ΓΩ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΤΟΥ 2009!

Αποσυνδεδεμένος VasoZ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ενας κούκος φέρνει την Ανοιξη;
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:12:40 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:18:44 »

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:13:04 μμ »
Περίφημα! Δεν πρόκειται επ' ουδενί ν' αναβάλω το ταξίδι που έχω κανονίσει με το σύζυγό μου για τις μέρες της Πρωτοχρονιάς. Δε δέχομαι πλέον να διαφεντεύει άλλο τη ζωή μου ο διαγωνισμός-παρωδία. Ας τον διεξάγουν και όταν θα λείπω να μη χρειαστεί να πατήσω καν. Ναι, γιατί όχι; Πώς δεν το σκέφτηκαν ....Μες στην Πρωτοχρονιά, όταν θα μπαίνει ο καινούριος χρόνος. Μάλλον τότε δε θα υπάρχουν και καταλήψεις λογικά. ;D ;D ;D ;D

Μή λές για ταξίδια εδώ μέσα! Άκου κι εμένα που είμαι παθούσα!! ;)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:17:29 μμ »
Τρέχατε οι της προκήρυξης 2Π να κλείσετε εισιτήρια για πριν τις 20/12, αφού 20 και 21/12 δίνετε ΑΣΕΠ!

Τρεχάτε να προλάβετε την επανάληψη ή, ακόμη χειρότερα, να καλύψετε την ύλη, γράφετε ΑΣΕΠ στις 20 και 21/12!

Κανονίστε άδειες, ψυχολογία και τόσα άλλα, 20 και 21/12 δίνετε ΑΣΕΠ!

Και 3 μέρες πριν τον ΑΣΕΠ, απλώς διαβάστε ότι τα πάντα ανατρέπονται!

Μία της Μπεζαντάκου, δύο της Ντούβλη, 3η η δική μου επιστολή που θα φτάσει συστημένη σε ΑΣΕΠ και Μαξίμου (ή Ριγήλλης ;;; Ούτε και ξέρω πού εδρεύει η κυβέρνηση!...)!

Μακάρι να δημοσιευθεί κιόλας στον Τύπο και να ανακοινωθεί από την τηλεόραση. Θά' χουν όλοι την ευκαιρία να μάθουν το όνομά μου και την δικαιολογημένη (αυτή η λέξη δεν άρκεί κιόλας...) Α Γ Α Ν Α Κ Τ Η Σ Η μου!!!

Υ.Γ.1: Και μετά τους φταίνε οι κουκουλοφόροι...
Υ.Γ.2: Οι του ΑΣΕΠ και του ΥΠΕΠΘ "βιάζονταν" να διορθώσουν τους σωρούς των γραπτών των Φιλολόγων και τόσων άλλων κλάδων και όρισαν τον διαγωνισμό 20 και 21/12. Τώρα που τον αναβάλλουν θα βρούν τον απαιτούμενο για διόρθωση χρόνο;;;

Ν Τ Ρ Ο Π Η    Τ Ο Υ Σ !!!
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:18:28 μμ »
Θα παρακαλούσα να μην μετατραπεί και αυτό το θέμα σε κουβέντα τύπου chat.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:23:26 μμ »
Συνάδελφοι κατά την γνώμη μου το ουσιώδες προβλημα δεν είναι αν ο διαγωνισμός θα γίνει Δεκέμβρη,Γενάρη ή Φλεβάρη, ούτε καν η ύλη,ή ο τρόπος βαθμολόγησης.
Η ουσία είναι ότι απο περίπου δεκαοχτώμισυ χιλιάδες συναδέλφους μόνο οι 480 θα έχουν αύριο την δυνατοτητα να αξιοποιήσουν μέσα στις πολλές αντιξοότητες του εκπαιδευτικού μας συστήματος τους τίτλους σπουδών τους.
Δεχομαστε ως δεδομένες λοιπόν αυτές τις 480 θέσεις και τον ίδιο τον διαγωνισμό και τρωγόμαστε απο κει και πέρα μεταξύ μας αλλά και με τις ίδιες μας τις σάρκες, χορεύοντας στον ρυθμό που μας βαράει το υπουργείο παιδείας και το κράτος.
Του χρόνου είναι πιθανον οι θέσεις να γίνουν 380, να βάλουν στην ύλη και Λατινικά, ίσως και μερικές χιλιάδες σελίδες ύλης παραπάνω και αργότερα να μας βαλουν να κάνουμε και ακροβατικά για να αξιολογηθεί το σύνολο των δεξιοτήτων μας.
Θα δεχόμαστε επ'άπειρο λοιπόν όλα αυτά ως δεδομένα, θα μας πιάνει απελπισία και θα τα παρατάμε ή θα πρέπει να κινητοποιηθούμε πιο δραστικά απαιτώντας περισσότερους διορισμούς που θα ανταποκρίνονται στις πραγματικές λειτουργικές ανάγκες του εκπαιδευτικού συστήματος ;
Μήπως είναι ευκαιρία να σαμποτάρουμε μαζικά και οργανωμένα αυτόν τον θεσμό εδώ και τώρα ;

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:31:58 μμ »
Αν οι 180.000 ή και περισσότεροι που κατέθεσαν αίτηση να συμμετέχουν στον διαγωνισμό της 2Π μου υπογράψουν σε υπεύθυνη δήλωση ότι αρνούνται να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό όποτε κι αν αυτός γίνει, τότε είμαι κι εγώ ανάμεσά τους.

Μόνο με υπεύθυνη δήλωση, όμως! Όχι να απέχω εγώ και τόσοι άλλοι και κάποιοι να καπηλευτούν την οργή μου και τη διαμαρτυρία μου και να πάνε να δώσουν!

Τη θέση που με κόπο διεκδικώ για 3η φορά δεν την προσφέρω εις βάρος μου σε κανέναν!!!
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:38:19 μμ »
Νομίζω ότι οι περισσότεροι είχαμε διατηρήσει και στο άλλο τόπικ νηφαλιότητα και μετριοπάθεια και είχαμε απευθύνει εκκλήσεις να μην παρεκτραπεί το όλο θέμα... δεν ξέρω τι προσφέρει το κλείδωμα ενός θέματος, από τη στιγμή που κάποιοι μπορούν να παραθέσουν τις αποκλίνουσες (επιεικώς χαρακτηριζόμενες) απόψεις τους και σε άλλα τόπικς...Τέλος πάντων, αφού έτσι κρίνουν οι διαχειριστές, οφείλουμε να το αποδεχτούμε. Με στενοχωρεί όμως, το ότι πρέπει να μας "τραβήξει το αυτί" ο "δάσκαλος", για να επανέλθουμε στην τάξη, τη στιγμή που είμαστε ή φιλοδοξούμε να γίνουμε δάσκαλοι (με την ευρύτερη έννοια του όρου): τραγική ειρωνεία;!
Στο θέμα μας: η ημερομηνία του διαγωνισμού πόσες ημέρες νωρίτερα από τη διεξαγωγή του πρέπει να ανακοινωθεί; Γιατί δημιουργούνται ένα σωρό νέα προβλήματα για τον καθένα μας, πρέπει για άλλη μια φορά να προγραμματίσουμε τη ζωή μας και τις υποχρεώσεις μας!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #150 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:49:15 μμ »
Νομίζω ότι οι περισσότεροι είχαμε διατηρήσει και στο άλλο τόπικ νηφαλιότητα και μετριοπάθεια και είχαμε απευθύνει εκκλήσεις να μην παρεκτραπεί το όλο θέμα... δεν ξέρω τι προσφέρει το κλείδωμα ενός θέματος, από τη στιγμή που κάποιοι μπορούν να παραθέσουν τις αποκλίνουσες (επιεικώς χαρακτηριζόμενες) απόψεις τους και σε άλλα τόπικς...Τέλος πάντων, αφού έτσι κρίνουν οι διαχειριστές, οφείλουμε να το αποδεχτούμε. Με στενοχωρεί όμως, το ότι πρέπει να μας "τραβήξει το αυτί" ο "δάσκαλος", για να επανέλθουμε στην τάξη, τη στιγμή που είμαστε ή φιλοδοξούμε να γίνουμε δάσκαλοι (με την ευρύτερη έννοια του όρου): τραγική ειρωνεία;!
Στο θέμα μας: η ημερομηνία του διαγωνισμού πόσες ημέρες νωρίτερα από τη διεξαγωγή του πρέπει να ανακοινωθεί; Γιατί δημιουργούνται ένα σωρό νέα προβλήματα για τον καθένα μας, πρέπει για άλλη μια φορά να προγραμματίσουμε τη ζωή μας και τις υποχρεώσεις μας!
Συμφωνώ απόλυτα
 Και στο θέμα μας:
από proslipsis
Σύμφωνα όμως με πληροφορίες από την Ανεξάρτητη Αρχή, η διεξαγωγή του διαγωνισμού δεν προβλέπεται να γίνει πριν από το τέλος του Ιανουαρίου 2009.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #151 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:50:25 μμ »
Ακολουθεί ειρωνικότατο μήνυμα (προς αποφυγή παραπληροφόρησης...):

Ανακοινώνεται επίσημα στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ ότι ο διαγωνισμός της 2Π αναβάλλεται.

Εντούτοις, επιβάλλεται να παρευρεθείτε στα ήδη ανακοινωθέντα εξεταστικά κέντρα, καθότι το ΑΣΕΠ και το ΥΠΕΠΘ ανά πάσα στιγμή μπορούν να έρθουν ξανά σε συνεννόηση και να αποφασίσουν ότι ο διαγωνισμός διεξάγεται κανονικότατα...


Τι κράτος, Θεέ μου!

Εσύ, κράτος, που συνεχίζεις να ονομάζεσαι Ελλάδα, που επαίρεσαι ότι είσαι η κοιτίδα της δημοκρατίας, η βάση όλων των άλλων πολιτισμών, η μητέρα του Σωκράτη, του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη!!!...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #152 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 04:02:48 μμ »

Εντούτοις, επιβάλλεται να παρευρεθείτε στα ήδη ανακοινωθέντα εξεταστικά κέντρα, καθότι το ΑΣΕΠ και το ΥΠΕΠΘ ανά πάσα στιγμή μπορούν να έρθουν ξανά σε συνεννόηση και να αποφασίσουν ότι ο διαγωνισμός διεξάγεται κανονικότατα...[/b]


Πού το γράφει ακριβώς αυτό; Γιατί είμαι λίγο συγχυσμένη σ' αυτή τη φάση και δεν μπορώ να το βρω...

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: 2Π/2008 - Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #153 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 04:03:24 μμ »
Εφόσον βάλουν την 3π στις 31/1-1/2 άφησαν μεγάλο κενό για εμάς.17-18 λέτε;;
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160293
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 634

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.