*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04  (Αναγνώστηκε 16851 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:24:39 μμ »
Γιατι ρε Αγαπη, νομιζεις τους ενοιαζε αυτους αν θα εκαναν σωστα το μαθημα? Τα μορια ηθελαν να παρουν, τους μαθητες τους ειχαν γραμμενους, οπως και τους συναδελφους! >:( Αν ειχαν παρει εμενα, οπως επρεπε, τοτε θα ειχα φετος 1,5 μοριο παραπανω, δηλ. σιγουρη αναπληρωση! Αντ'αυτου, εγινα τιραμολα να κανω ΠΔΣ στου διαολου τη μανα μπας και μπορεσω να καλυψω τις ωρες που μου εκλεψαν. (και δεν μπορεσα, φυσικα... αντε παλι απο την αρχη του χρονου με τον καινουριο ΑΣΕΠ! Ποσες επιτυχιες πρεπει να εχει για να διοριστει κανεις?) Φετος ειμαι παλι το νουμερο 1 στον πινακα, αλλά δεν την ξαναπαταω, θα γινει ΜΕΓΑΛΗ φασαρια ετσι και δε με ξανακαλεσουν, ενω υπαρχει κενο για την ειδικοτητα μου! >:( Θα τους καταγγειλω στο υπουργειο, θα τους βγαλω στις εφημεριδες, στα καναλια, κι εγω δεν ξερω τι θα κανω!

Οπότε ας μου εξηγήσει κάποιος με ποια λογική επιλέγουν έναν αναπληρωτή έναντι 2 ωρομισθίων????????

Με καμια, γιατι ο αναπληρωτης ειναι πολυ ακριβοτερος! Παιρνει περιπου 1000 ευρω καθαρα, ενω οι 2 ωρομισθιοι παιρνουν το πολυ 600!!! Γι'αυτο και προτιμουν τους 2 ωρομισθιους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:50:08 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:29:27 μμ »
Εγώ αν ήμουν γονιός και έβλεπα να κάνει στο παιδί μου βιολογία φυσικός θα πήγαινε και θα έκανα μεγάλο καβγά.
Ειδικά αν μιλάμε για λύκειο,στο γυμνάσιο τα κουτσοβολεύουμε.
Όχι ότι και εκεί δικαιολογείται...........αλλά τέλος πάντων.
Οι γονείς όμως πλέον στο δημόσιο σχολείο πάνε μόνο για να γκρινιάξουν για τους βαθμούς.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος mariak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 30, 2008, 07:03:13 μμ »
Και όταν κάποιος π.χ. σπάσει το πόδι του, καλούν στη θέση του αναπληρωτή? Στη μέση της χρονιάς ???

Στο σχολείο που ήμουν πέρισυ πάντως, μια μόνιμη καθηγήτρια ΠΕ04.01 πήρε άδεια για λόγους υγείας από τα Χριστουγεννα εως το τέλος του
σχολικού έτους.....Και ενώ υπήρχαν αρκετές φάσεις αναπληρωτών που ανακοινώθηκαν μετά τα Χριστούγεννα, στο σχολείο μας δεν πήραμε αναπληρωτή για να καλύψει το κενό της..... Το κενό των 20 (!!!) ωρών καλύφθηκε από 2 ωρομισθίους της ειδικότητας ΠΕ 04.04 !!!!!!

Οπότε ας μου εξηγήσει κάποιος με ποια λογική επιλέγουν έναν αναπληρωτή έναντι 2 ωρομισθίων????????

ΠΑΙΔΙΑ ...ΗΡΕΜΙΑ..... ;D  ;D  ;D
Συγνωμη για την αναστάτωση που προκάλεσα!!!!!!!!!!  :-[

ΑΠΛΑ έκανα λάθος κατά την πληκτρολόγηση και έγραψα ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ "ΠΕ 04.04".... (ως βιολόγος παρασύρθηκα  :-\  :-\ )
Ηθελα να γραψω "ΠΕ 04.01", δηλ αντικατέστησαν σωστά  1 Φυσικό με 2 Φυσικούς...

Απλώς ήθελα να τονίσω το γεγονός πως ΔΕΝ ΚΑΛΕΣΑΝ Αναπληρωτή Φυσκό!!!!!!!!! Προτίμησαν 2 ωρομίσθιους... :(


Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 09, 2008, 06:22:12 μμ »
Πάει και η Β φάση!!
Ξέρει κανείς αν θα υπάρξει και Γ ?
Μήπως θα είναι πολυ μικρή?
και πότε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:50:08 »

Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 11, 2008, 11:55:59 πμ »
Κάλεσαν ωρομίσθιο Βιολόγο Σήμερα στο Σουφλί Έβρου.
Άρα.......................?

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 08:58:17 πμ »
Λοιπον, παιδια, τις τελευταιες μερες εχω κανει εντατικη ερευνα για να επιβεβαιωσω υποψιες που μου ειχαν δημιουργηθει και τελικα αποκαλυφθηκε και σε μενα, που ζουσα σ'ενα ιδανικο συννεφο, η απαραδεκτη κατασταση που επικρατει στον κλαδο απο περισυ που εγινε η διασπαση σε ειδικοτητες! Υποτιθεται οτι η διασπαση δεν ευνοουσε μονο τους Φυσικους, που διαμαρτυρονταν οτι αλλες ειδικοτητες εγραφαν καλυτερα απο αυτους στον ΑΣΕΠ κι ετσι διοριζονταν εκεινες, αλλά και τις υπολοιπες ειδικοτητες, εφοσον δεν ηταν κορεσμενες. Γιατι, λοιπον, δεν παιρνουν τοσους βιολογους (και γεωλογους, οι οποιοι ειναι σε πολυ χειροτερη μοιρα) οσους αντιστοιχουν στα λειτουργικα κενα βιολογων που ειναι παρα πολλα? Φετος διοριστηκαν πολυ λιγοτεροι βιολογοι απο περισυ (72 αντι 92+), αρα πρεπει να παρουν τουλαχιστον 20 αναπληρωτες παραπανω απο περισυ, συν τον αριθμο των Φυσιογνωστων που συνταξιοδοτηθηκαν, και παλι θα υπαρχουν πολλα λειτουργικα κενα σε ολη την Ελλαδα! Γιατι ομως παρατηρειται παντου το φαινομενο οι Διευθυνσεις να εχουν π.χ. 5 λειτουργικα κενα Βιολογων και να ζητανε μονο 2, συν 2 Φυσικους και 1 Χημικο, παρολο που εκεινοι δεν εχουν λειτουργικο κενο??? Ενω το αντιθερο φαινομενο (δηλ. να εχουν 3 κενα Φυσικων και να ζητανε μονο εναν, συν 1 Βιολογο και 1 Γεωλογο) δε συμβαινει ΠΟΤΕ???

Διοτι περισυ η ΟΛΜΕ ξεσηκωθηκε (εμεις δεν ειμαστε μελη της, δηλαδη???) για να μη γινονται οι μεταθεσεις κι αποσπασεις των μονιμων βασει ειδικοτητων, αλλά η διασπαση του κλαδου να ισχυει μονο για τους διορισμους! Αυτο περασε στα ψιλα σ'εμας, τους ωρομισθιους κι αναπληρωτες, μιας κι οι μονοι που ευνοουνταν ηταν οι μονιμοι (που οι Βιολογοι εχουν ελαχιστους) και φυσικα οι αναπληρωτες Φυσικοι, μιας κι ακομη κι αν αδειασουν οι θεσεις τους στην επαρχια θα ζητησουν αλλους. Ετσι, εχουμε το απαραδεκτο φαινομενο να υπαρχουν πολλα σχολεια σε μεγαλα αστικα κεντρα, τα οποια ειναι γεματα μονιμους Φυσικους και Χημικους. Μεγαλα γυμνασια με 5 τμηματα ανα ταξη, δηλ. 20 ωρες Βιολογια και 20 ωρες Γεωλογια, που σημαινει 1 ολοκληρο κενο Βιολογου και 1 ολοκληρο κενο Γεωλογου, λειτουργουν κυριως με Φυσικους και λιγοτερο Χημικους που κανουν ΟΛΑ τα μαθηματα κι οχι μονο Φυσικη ή Χημεια! Φετος πηρε αποσπαση Βιολογος απο σχολειο που γνωριζω και στη θεση της εφεραν με μεταθεση... οχι παλι Βιολογο, αλλά Φυσικο! Το σχολειο ειχε ηδη αλλους 3 κι ετσι τωρα εχει 4 Φυσικους που τα κανουν ΟΛΑ!!! Νομιζα οτι αυτο ηταν η εξαιρεση, αλλά τελικα διαπιστωσα μεσα απο τις ερευνες μου οτι ειναι ο ΚΑΝΟΝΑΣ!!!  >:( >:( >:(

Αυτο θα συνεχισει να γινεται, μεχρι να ξαναμπει ο περσινος ορος (που δεν τηρηθηκε λογω συνδικαλιστικων αντιδρασεων) να γινονται οι μεταθεσεις κι αποσπασεις βασει ειδικοτητας κι οχι κλαδου. Κριμα που τα συνδικαλιστικα οργανα ενδιαφερονται αποκλειστικα για τον αριθμο των μελων τους, αντι για τη δικαιοσυνη για ολους τους συναδελφους (μονιμους και ΜΗ), και φυσικα για το συμφερον των μαθητων! (εχουμε περισσοτερους μονιμους Φυσικους? Ας εξυπηρετησουμε αυτους κι οχι ΟΛΟΥΣ τους συναδελφους, που ειναι κι οι αναπληρωτες κι οι ωρομισθιοι, με δικαιοσυνη!) Η μονη λυση που βλεπω ειναι εντονη διαμαρτυρια απο ολους εμας, τις υπολοιπες ειδικοτητες που περιμενουν χρονια και ζαμανια το διορισμο, που δινουμε ΑΣΕΠ και κοβομαστε για ελαχιστα μορια, αλλά μετα δεν μας παιρνουν ουτε αναπληρωτες επειδη βαζουν αλλους στις θεσεις μας. >:( >:( >:(

Edit για να τονισω οτι οταν λεω "κοβομαστε για ελαχιστα μορια" εννοω απο τους διοριστεους ΑΣΕΠ, οχι φυσικα οτι κοβομαστε στον ΑΣΕΠ. Αν εισαι καλος γνωστης του αντικειμενου σου και καλος εκπαιδευτικος, δεν ειναι καθολου δυσκολο να πετυχεις στον ΑΣΕΠ... η καταστροφη ερχεται οταν σου βαζουν να δωσεις άλλα αντικειμενα, λες και ξαναδινεις πανελληνιες μετα απο 15 χρονια αλλά σε πανεπιστημιακο επιπεδο. Μονο που στις πανελληνιες δεν ειχαμε οικογενειακες υποχρεωσεις, το πρωι ειχαμε σχολειο και το απογευμα διαβασμα κι οι γονεις μας ταϊζαν, δεν ταϊζαμε εμεις τους αλλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2008, 09:08:28 πμ από utenar »

Αποσυνδεδεμένος physi.cist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 11:31:39 πμ »
Κανε και τις παρακατω ερευνες τωρα που καταπιαστηκες με αυτες
 1ον ποια ειναι η βαση διορισμου των βιολογων,χημικων,φυσικων,γεωλογων  απο το 40%
  2ον μεχρι τωρα απο τις φετινες προσληψεις αναπληρωτων, φτιαξε τα ποσοστα ολων των συναδελφων του πινακα Β + του πινακα Γ που πηραν αναπληρωτες ΧΩΡΙΣΤΑ για καθε ειδικοτητα. δηλαδη θα κανεις
αριθμος μεχρι τωρα αναπληρωτων δια (συναδελφοι πινακα Β + συναδελφοι πινακα Γ) = ?
*και μην ξεχνας τους συναδελφους του πινακα Γ γιατι και αυτοι θελουν να ζησουν.εκτος απο τα ποσοστα γραψε πρωτα το πληθος ολων των παραπανω να εχουμε μια πιο ρεαλιστικη εικονα
 
 γιατι ή κανεις ερευνα ή δεν κανεις

"Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια".
GIOTAMIKE

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 02:00:00 μμ »
1ον ποια ειναι η βαση διορισμου των βιολογων,χημικων,φυσικων,γεωλογων  απο το 40%

Εχει καμια λογικη αυτο που λες? Επειδη μια ειδικοτητα δεν ειναι πολυπληθης, με συνεπεια να διοριζονται νεοτεροι καθηγητες με μικροτερη προϋπηρεσια, πρεπει να καλυψουμε τις θεσεις τους με αλλες ειδικοτητες στις οποιες οι καθηγητες περισσευουν?

Το γεγονος οτι μιλαμε για καθηγητες, δηλαδη ανθρωπους που μεταδιδουν τη γνωση ενος αντικειμενου που γνωριζουν αριστα, δε σου λεει τιποτα? Το να διδασκεις το βλεπεις απλα σαν μια δουλεια για να βγαλεις τα προς το ζην, αντε να χτυπησει το κουδουνι να φυγουμε?

Αποσυνδεδεμένος physi.cist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 05:57:18 μμ »
πως δεν εχει λογικη.οταν  ενας απο  μη πολυπληθη ειδικοτητα εχει το βυσματακι και κανει πολλες ωρες πδσ φυσικη χωρις να ειναι φυσικος και μετα διοριζεται με το 40% χωρις ασεπ με πολυ λιγοτερα μορια απο τον φυσικο δεν εχει λογικη?κι αλλα ειναι αλλα εχουν χιλιοειπωθει στο pde

Σε παρακολουθω παρα πολυ καιρο και δε μπορω να καταλαβω τι ακριβως  θελεις τον εναν μηνα και τι τον αλλον.Tελος παντων να μην ανοιγουμε ξανα τετοιες συζητησεις. αφου πιαστηκες με τις ερευνες φτιαξε τους πινακες που σου ειπα παραπανω
*μην εμπιστευεσαι  τις πληροφοριες για τα κενα απο τις ΔΔΕ και χτυπιεσαι  αδικα
"Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια".
GIOTAMIKE

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 20, 2008, 09:31:51 πμ »
οταν  ενας απο  μη πολυπληθη ειδικοτητα εχει το βυσματακι και κανει πολλες ωρες πδσ φυσικη χωρις να ειναι φυσικος και μετα διοριζεται με το 40% χωρις ασεπ με πολυ λιγοτερα μορια απο τον φυσικο δεν εχει λογικη?

Αυτοι ομως ειναι ελαχιστοι, ενω οι Φυσικοι που κανουν ωρες των αλλων ειδικοτητων, ακομη και χωρις βυσμα, ειναι πληθος! Μιλαμε για το σοβαρο προβλημα με τα μαθηματα του κανονικου προγραμματος, της ταξης των 20 ωρων τη βδομαδα, οχι για 2 ωρες ΠΔΣ (ασε που ενα τετοιο τμημα ΠΔΣ δε θα κρατηθει αν ο αλλος δεν ειναι καλος στη δουλεια του, γιατι οι μαθητες δεν ειναι κοροϊδα).

Το τι θελω το εχω πει απο την αρχη και δεν το αλλαξα ποτε: να διδασκει ο καθενας το αντικειμενο του. Αν ενας Φυσικος ή ενας Βιολογος διδασκουν 16 ωρες το αντικειμενο τους και 4 ωρες μαθηματα Β'αναθεσης για να συμπληρωσουν αναγκαστικα το ωραριο τους, αυτο εννοειται οτι ειναι ΟΚ, αλλά να διδασκουν 20 ωρες μαθηματα Β'αναθεσης, οπως διαπιστωσα οτι γινεται συστηματικα στην Αθηνα, δεν ειναι καθολου ΟΚ και δε θα με πεισεις οτι ειναι. Η διασπαση του κλαδου δεν εγινε για να ωφεληθουν μονο οι Φυσικοι (που ουτως ή αλλως ηταν οι μεγαλυτεροι ωφελημενοι απο τη διασπαση) - τους μαθητες πού τους βαζεις?

Αποσυνδεδεμένος physi.cist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 20, 2008, 01:12:00 μμ »
δε σε πιεσε κανεις αλλα αυτο που σου ειπα για την παραπληροφορηση των κενων απο τις ΔΔΕ ισχυει.
"Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια".
GIOTAMIKE

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 27, 2008, 09:54:06 πμ »
Εμ δε μιλαω για τα κενα που δηλωνει η καθε ΔΔΕ στο Υπουργειο (αφου δυστυχως το καθε ΠΥΣΔΕ ο,τι θελει κανει! >:( ), μιλαω για τα λειτουργικα κενα στα σχολεια. Αυτη τη στιγμη υπαρχουν τρια ΛΥΚΕΙΑ στην περιοχη μου που εψαχναν απεγνωσμενα μονιμο ή αναπληρωτη Βιολογο πριν καν αρχισει η χρονια και τελικα τους εστειλαν... αναπληρωτη Φυσικο και αναπληρωτη Χημικο, λεγοντας τους "δεν υπαρχουν Βιολογοι". :o (Δεν υπαρχουν? Κι εμεις τι ειμαστε? Απο ποτε μας τελειωσε ο πινακας και δεν το ξερω?)

Κι εδω μιλαμε για ΛΥΚΕΙΟ, για Κατευθυνση και μαθηματα που ειναι πανελλαδικως εξεταζομενα, οχι για τη γεωγραφια του γυμνασιου που στην τελικη ελαχιστους τους ενδιαφερει πραγματικα αν θα τη διδαξει ο Γεωλογος ή αλλη ειδικοτητα! Μιλαμε για μεγαλα σχολεια στο κεντρο της Αθηνας, οχι κανενα δυσπροσιτο. Τελος, μιλαμε για αναπληρωτες, οχι για μονιμους που ηθελαν σωνει και καλα μεταθεση στο σπιτι τους κι εβαλαν λυτους και δεμενους να την παρουν. Τι να υποθεσω πια, εκτος απο το οτι καποιοι αναπληρωτες ειναι καραβυσματουχοι ή οτι το Υπουργειο ακολουθει παρανομα καποια ατυπη ποσοστωση στους αναπληρωτες οπως κανει στους διορισμους?

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 11:52:31 πμ »
Κι αλλος φυσικος αναπληρωτης στη θεση βιολογου που λειπει με αδεια ανατροφης. Σε γυμνασιο αυτη τη φορα, οπου οι ωρες διδασκαλιας, οπως ολοι μας ξερουμε, ειναι 4 ωρες βιολογιας, 4 ωρες φυσικης, 4 ωρες γεωγραφιας, 2 ωρες χημειας. Με ποιο κριτηριο καλυψαν το κενο με φυσικο, αφου οι ωρες στο γυμνασιο ειναι ιδιες κι επιπλεον εχουν φυσικο και στο λυκειο? Γιατι, λεει, οι φυσικοι δεχονται να τα κανουν ολα, ενω οι βιολογοι θελουν να κανουν μονο βιολογια! Κοιτα που εγω νομιζα οτι κι οι φυσικοι ηθελαν να κανουν μονο φυσικη!

Τελικα, μεγαλο παιχνιδι παιχτηκε εις βαρος μας με τη διασπαση του πινακα... αντι να γινει με κριτηριο το καλο των καθηγητων και των μαθητων, εγινε με κριτηριο τη βολεψη αποκλειστικα των φυσικων και δη των μονιμων που δε θελουν να πηγαινουν σε δευτερο σχολειο να συμπληρωνουν ωραριο με το αντικειμενο τους... Κι εμεις νομιζαμε οτι τους εκαιγε να διδασκουν μονο φυσικη!

Μ'αυτα και μ'αυτα, παει φετος η αναπληρωση... Δυο χρονια να καθεσαι στην κορυφη του πινακα ωρομισθιων και ν'ατενιζεις τ'αστερια ενω οι απο κατω σου στον πινακα διοριζονται αρδην...

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Βιολόγοι ΠΕ 04.04
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 02:47:31 μμ »
Κι εγώ αυτό νόμιζα utenar και με μεγάλη μου απογοήτευση διαβάζω τα μηνύματά σου.
Οι γονείς δε μπορούν να επηρεάσουν?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159916
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 438
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.