*

Αποστολέας Θέμα: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?  (Αναγνώστηκε 8909 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:03:35 πμ »
...σα να μου αρεσε εδω στην ευβοια, παοκτσακι αρρωστο!
κατι μου λεει ομως πως, επειδη δε θα δωσω ασεπ, θα ειμαι στην ωρομισθια καπου προς χαλαστρα, μαλγαρα....
Εύχομαι ό,τι καλύτερο για σένα ! Πάντως μου κάνει εντύπωση πως δε μασάς καθόλου. Φέτος αναπληρωτής ,του χρόνου πιθανόν -όπως εσύ λες-ωρομίσθιος ,αλλά φαίνεται να μη σε νοιάζει τίποτα, να μην έχεις άγχος. Σε χαίρομαι πραγματικά ! Εγώ ωστόσο, σού εύχομαι να διοριστείς του χρόνου !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:50 »

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:15:05 πμ »
...δε μασαω αναγκαστικα!
χωρις διαθεση και κουραγιο για αλλο διημερο ασεπ, με την ελπιδα οτι δε θ αλλαξουν δραματικα οι πινακες...
του χρονου κομματακι δυσκολο , μου λειπουν 3 περιπου μηνακια φρεσκοπλυμενης - καθαρης προυπηρεσιας...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:22:41 πμ »
 ;)  Πρωινιάτικα τέτοια συλλογίζεστε; πού θα είστε του χρόνου; ελάτε μαζί μου στα νησιά. είναι απίθανα ;) ;) ;)εγώ θα δώδω ασέπ με ψιλοδιάβασμα για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου μια και έχω μια ελάχιστη προϋπηρεσία να μην πάει χαμένη. Καλό κουράγιο και ....τα λέμε!!!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:24:32 πμ »
;)  Πρωινιάτικα τέτοια συλλογίζεστε; πού θα είστε του χρόνου; ελάτε μαζί μου στα νησιά. είναι απίθανα ;) ;) ;)εγώ θα δώδω ασέπ με ψιλοδιάβασμα για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου μια και έχω μια ελάχιστη προϋπηρεσία να μην πάει χαμένη. Καλό κουράγιο και ....τα λέμε!!!
Κι έγω έτσι ακριβώς σκέφτομαι. Τα λέμε !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:50 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:33:40 πμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Αν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγουν το καλοκαίρι, γίνεται αυτόματα διόρθωση στον πίνακα των αναπληρωτών ή τα μόρια μας (αν πάρω κανένα) ισχύουν για την επόμενη χρονιά και όχι για το 2009; Ευχαριστώ και συγχωρέστε με για την ερώτηση, αλλά είμαι άσχετη σχετικά.
Mήπως, ξέρει κανείς να μου απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση; Ευχαριστώ και πάλι!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:43:04 πμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Αν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγουν το καλοκαίρι, γίνεται αυτόματα διόρθωση στον πίνακα των αναπληρωτών ή τα μόρια μας (αν πάρω κανένα) ισχύουν για την επόμενη χρονιά και όχι για το 2009; Ευχαριστώ και συγχωρέστε με για την ερώτηση, αλλά είμαι άσχετη σχετικά.
Mήπως, ξέρει κανείς να μου απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση; Ευχαριστώ και πάλι!
συνηθως το καλοκαιρι βγαινουν τα αποτελεσματα, ακολουθει η ανανεωση πινακων και με το νεο πινακα που δημιουργειται γινονται οι διορισμοι των αναπληρωτων.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 12:10:37 μμ »
Eυχαριστώ πολύ! Βέβαια, όπως μας πάνε με το διαγωνισμό θα είναι ευτύχημα να βγουν το καλοκαίρι τα αποτελέσματα. Πάντως, ευχαριστώ!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 12:50:45 μμ »
Eυχαριστώ πολύ! Βέβαια, όπως μας πάνε με το διαγωνισμό θα είναι ευτύχημα να βγουν το καλοκαίρι τα αποτελέσματα. Πάντως, ευχαριστώ!
μπα, μην το λες. καποτε ειχε γινει αρχες απριλη ο διαγωνισμος και παλι καλοκαιρι βγηκαν τα αποτελεσματα. ειναι πιο πολυ μυθος οτι δεν προλαβαινουν, σκεψου οτι τα γραπτα των πανελληνιων διορθωνονται σε 1 μηνα, αρα ειναι θεμα αριθμου διορθωτων.

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 25, 2008, 01:09:42 μμ »
.........Προσωπικα ειμαι φιλολογος, εχω 2 επιτυχιες ασεπ,μια χρονια ωρομισθιας και φετος ειμαι αναπληρωτρια.Ως εδω καλα...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ομως αν δεν ειμαι επιτυχουσα στον επικειμενο ασεπ,πραγμα πολυ πιθανο γιατι δεν ειχα ουτε ελαχιστο χρονο για διαβασμα,θα εχω 20 κατι μορια με την απωλεια και τον υποδιπλασιασμο των μοριων..και ρωταω  καθε φιλολογο΄΄Με αυτα τα μορια πρεπει να συμβιβαζομαι με την ιδεα της ωρομισθιας του χρονου η υπαρχει και καποια ελαχιστη πιθανοτητα αναπληρωσης κατα τις τελευταιες φασεις΄΄ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
Με 20 κάτι μόρια ασφαλώς υπάρχουν κάποιες πιθανότητες για αναπλήρωση του χρόνου, χωρίς όμως να μπορεί κανείς να πει με βεβαιότητα. Με λίγα μόρια από τον ΑΣΕΠ θα έχεις σίγουρη την αναπλήρωση.


Αφού έχεις ήδη 2 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ , θεωρώ πιθανότερο να έχεις και τρίτη επιτυχία ασχέτως διαβάσματος, αφού μετράει και η εμπειρία .
μακαρι τα λογια σου να επαληθευτουν οχι μονο για μενα αλλα για ολους οσους ταλαιπωρηθηκαμε για να φτασουμε εδω...Ειναι επισης ασχημο απο αναπληρωτης να πεσεις ωρομισθιος.Η εμπειρια μου ως τωρα απο τον ασεπ ισως καπως να βοηθησει αλλα χρειαζεται και τυχη οταν δεν εχεις διαβασει θεωρω

Ανήκω στην ίδια περίπτωση, των περίπου 21 μορίων. Δεν πιστεύω ότι η βάση αναπλήρωσης του χρόνου θα διαφοροποιηθεί πολύ από την προπέρσινη χρονιά (1η χρονιά προηγούμενου ΑΣΕΠ),. Καλού κακού πάντως, έστω κι ελάχιστα μόρια από το νέο ΑΣΕΠ θα σιγουρέψουν την αναπλήρωση. Σίγουρα, η εμπειρία των διαγωνισμών μετράει .Και για λίγο διάβασμα πάντα υπάρχει χρόνος
Ποια ηταν λοιπον η βαση την προπερσινη χρονια;

Αποσυνδεδεμένος imak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
  • των εκλεκτών επιδίωξις η αρετή
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 25, 2008, 02:32:41 μμ »
22,450 περίπου και εφέτος 20,503 ,αν θυμάμαι καλά.Εφέτος τα πράγματα είναι άδηλα και λόγω μειωμένων θέσεων αλλά και των κενών που κανείς δε γνωρίζει.
Ισχύουν τα όσα γράφει ο aristos.Η παραπάνω βάση που αναγρράφω αναφέρεται στη βάση διορισμού με το 40% και οχι στη βάση [/b] της αναπλήρωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 25, 2008, 06:02:45 μμ από imak »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 25, 2008, 05:32:58 μμ »
Το 2007-08 (1η χρονιά μετά ΑΣΕΠ 2007) ο τελευταίος κληθείς αναπλ/τής ΠΕ02 είχε 19,869 μόρια.
Φέτος, ο τελευταίος κληθείς αναπλ/τής ΠΕ02 είχε 19,432 μόρια και δεν έχουμε τελειώσει.
Μιλώ, φυσικά, γι' αναπλ/τές μη 3τεκνους.
Λογικά, τη χρονιά που έρχεται οι κλήσεις θα έιναι περισσότερες, αφού οι διορισμοί θα είναι λιγότεροι και οι ανάγκες ανάλογες ή αυξημένες.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 16, 2009, 08:58:58 πμ »
Kalimera!Epeidi milisan kapoioi gia katafori adikia sxetika me tin anagnorisi tis prouiresias tou oaed tha ithela na po oti eimai 2 fores epitixousa ston asep,exasa tin anaplirosi fetos gia elaxista atoma,eimai oromosthia se allo nhsi apo to opoio meno me 18,7 moria, exo metaptuxiako,kano didaktoriko kai den vlepo pou einai to kako kai to adiko na mou anagnoristoun oi 5 mines proupiresias  ston oead,ston opoio proselhfthei me antikeimenika kritiria,ti stigmi pou kapoioi tora einai anaplirotes mono meso pds,xoris na exoun perasei pote apo ta  eksetastika kentra tou asep!Eleos!

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 16, 2009, 09:10:24 πμ »
VIR  θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με greeklish αλλά με Ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες.
Σε παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμα σου.

Ευχαριστώ πολύ   

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 08:10:16 πμ »
Kalimera!Epeidi milisan kapoioi gia katafori adikia sxetika me tin anagnorisi tis prouiresias tou oaed tha ithela na po oti eimai 2 fores epitixousa ston asep,exasa tin anaplirosi fetos gia elaxista atoma,eimai oromosthia se allo nhsi apo to opoio meno me 18,7 moria, exo metaptuxiako,kano didaktoriko kai den vlepo pou einai to kako kai to adiko na mou anagnoristoun oi 5 mines proupiresias  ston oead,ston opoio proselhfthei me antikeimenika kritiria,ti stigmi pou kapoioi tora einai anaplirotes mono meso pds,xoris na exoun perasei pote apo ta  eksetastika kentra tou asep!Eleos!

Τι εννοείς "αντικειμενικά κριτήρια"; Όταν εργάστηκες στον ΟΑΕΔ ποιο νομικό καθεστώς ίσχυε; Το ποτήρι είναι, μάλλον, μισοάδειο. Προσπάθησε να το δεις κι έτσι και θα καταλάβεις.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160618
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 750
Σύνολο: 769

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.