*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1960282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2940 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:35:41 μμ »
Πληροφορίες μου λένε ότι η δαχτυλογράφηση μόλις τελείωσε τον πρόλογο. Αργεί λίγο, αλλά ο πρόλογος είναι τρέλα! Το θέμα είναι ότι γερμανικό εγώ δεν ξανακάνω! Είμαι εξοδούχος σήμερα! να χώσουν άλλον!

μηπως η δακτυλογραφος εχει πολυ μακρυα νυχια και την εμποδιζει στην πληκρολογηση;; ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2941 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:38:23 μμ »
Ενα χρονο διαβασμα 12 ωρες την μερα δεν ημουν καλα "διαβασμενος" μετα απο 2 επιτυχιες στον ΑΣΕΠ καταφερα επιτελους να παω ωρομισθιος κανοντας 900 χιλιομετρα την εβδομαδα για να παρω αυτα τα 3,7 μορια και θα μου πουνε να τα διαιρεσω με το 2 ουτε με το 0,000000000000000000000000002 δεν τα διαιρω.........διαιρεσε τα δικα σου ...

ειστε ομως ολοι ετοιμοι για καβγα. ψυχραιμια.
δεν θα διαιρεθουν μονο τα δικα σου μορια  συναδελφε αλλα ολων. Επομενως θα εισαι στην ιδια μοιρα που θα ησουν και με τα διπλασια μορια, ενω παραλληλα θα αποκτησει νοημα και αυτος ο ρημαδιασμενος διαγωνισμος.




ξερεις οταν εχεισ πτυχιο απο το 1995 και φτανεισ στην πηγη και δεν σαφηνουν να πιεις νερο που να την βρεις την ψυχραιμια...

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2942 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:39:35 μμ »

ειστε ομως ολοι ετοιμοι για καβγα. ψυχραιμια.
δεν θα διαιρεθουν μονο τα δικα σου μορια  συναδελφε αλλα ολων. Επομενως θα εισαι στην ιδια μοιρα που θα ησουν και με τα διπλασια μορια, ενω παραλληλα θα αποκτησει νοημα και αυτος ο ρημαδιασμενος διαγωνισμος.

Ρε συ μάρκο τι είναι αυτά που λες ....ψυχραιμία?
Εσύ έχεις πάρει δεδομένη την προπαγάνδα της "κόρης μου της σοσιαλίστριας" και σκέφτεσαι όλοι να ξαναδώσουμε ΑΣΕΠ .......και μάλιστα με τα μισά μόρια όταν όλοι οι σύλλογοι έχουν βγει εναντίων ,ο Κάτσικας έχει κράξει όσο δεν πάει,ακόμα και οι σύλλογοι γονέων την κράζουν και ...εσύ το δέχεσαι?
Γιατί?
Να σε ρωτήσω ρε συνάδελφε γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα και για να αποκτήσω ψυχραιμία μπορείς να μου πεις ...πόσα μόρια προυπηρεσίας έχεις?

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2943 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:41:45 μμ »
Μάρκο, η ίση μετεταχείρηση προυποθέτει ίσους όρους όρους εκκίνησης.
Και σε ρωτώ:
-Είσαι 44 όπως εγώ, με πτυχίο από το ΄88;
-Εφαγες κατακέφαλα την κατάργηση της επετηρίδας μετά από 10 χρόνια αναμονής;
-Εδωσες ΑΣΕΠ,  έστω και έναν για να πετύχεις και μπορέσεις να μπεις στον ριμαδοπίνακα γιατί αλλιώς δεν θα έμπαινες ποτέ;
-Ετρεξες ωρομίσθιος εκατοντάδες χιλ. για να μαζέψεις χιλιοστό-χιλιοστό τα μόρια αφήνοντας πίσω οικογένεια;
Οταν θα πάθεις όλα αυτά και μόνο εάν γίνεται να μου δώσουν πίσω τα πεταμένα χρόνια, δέχομαι ισότιμα να ξαναδώσω ΑΣΕΠ, στον οποίο και έδωσα και επιτυχούσα ήμουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2009, 03:44:40 μμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2944 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:42:48 μμ »
 ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2945 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:45:35 μμ »

ειστε ομως ολοι ετοιμοι για καβγα. ψυχραιμια.
δεν θα διαιρεθουν μονο τα δικα σου μορια  συναδελφε αλλα ολων. Επομενως θα εισαι στην ιδια μοιρα που θα ησουν και με τα διπλασια μορια, ενω παραλληλα θα αποκτησει νοημα και αυτος ο ρημαδιασμενος διαγωνισμος.

Ρε συ μάρκο τι είναι αυτά που λες ....ψυχραιμία?
Εσύ έχεις πάρει δεδομένη την προπαγάνδα της "κόρης μου της σοσιαλίστριας" και σκέφτεσαι όλοι να ξαναδώσουμε ΑΣΕΠ .......και μάλιστα με τα μισά μόρια όταν όλοι οι σύλλογοι έχουν βγει εναντίων ,ο Κάτσικας έχει κράξει όσο δεν πάει,ακόμα και οι σύλλογοι γονέων την κράζουν και ...εσύ το δέχεσαι?
Γιατί?
Να σε ρωτήσω ρε συνάδελφε γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα και για να αποκτήσω ψυχραιμία μπορείς να μου πεις ...πόσα μόρια προυπηρεσίας έχεις?

ετσι μπραβο παιδια η Διαμαντο μας ...τριβει....τα χερια της....και ο δρακουμελ ακομα κυνηγαει τα στρουμφακια... :P >:(
ξεκολληστε βρε μη χανετε την ψυχραιμια σας ...οτι και να αποφασισει αυτη ενα ειναι σιγουρο οτι καποιοι θα νιωσουν αδικημενοι ...μην σφαζομαστε μεταξυ μας... 8)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2946 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:51:48 μμ »
Μάρκο, η ίση μετεταχείρηση προυποθέτει ίσους όρους όρους εκκίνησης.
Και σε ρωτώ:
-Είσαι 44 όπως εγώ, με πτυχίο από το ΄88;
-Εφαγες κατακέφαλα την κατάργηση της επετηρίδας μετά από 10 χρόνια αναμονής;
-Εδωσες ΑΣΕΠ,  έστω και έναν για να πετύχεις και μπορέσεις να μπεις στον ριμαδοπίνακα γιατί αλλιώς δεν θα έμπαινες ποτέ;
-Ετρεξες ωρομίσθιος εκατοντάδες χιλ. για να μαζέψεις χιλιοστό-χιλιοστό τα μόρια αφήνοντας πίσω οικογένεια;
Οταν θα πάθεις όλα αυτά και μόνο εάν γίνεται να μου δώσουν πίσω τα πεταμένα χρόνια, δέχομαι ισότιμα να ξαναδώσω ΑΣΕΠ, στον οποίο και έδωσα και επιτυχούσα ήμουν.
[/quote
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Συμφωνώ απόλυτα μια από τα ίδια!!!!
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2947 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 04:10:48 μμ »
Πριν λίγα λεπτά γύρισα από το σχολείο, όπου είμαι αναπληρώτρια και κάνω καθημερινά 110 χλμ σ΄'εναν πολύ επικίνδυνο (ελληνικό!!!) δρόμο και στο τέλος της χρονιάς θα έχω 23 περίπου μόρια καθαρής προϋπηρεσίας και ξέρω πως η Αννούλα σχεδιάζει να με αναγκάσει να πετύχω και στον 4ο ασεπ αλλά να μη διοριστώ και πάλι για λίγο! Παράλληλα διαβάζω στις σελίδες αυτές τις "προτάσεις-απόψεις" του ..."προοδευτικού" MARKOS και είμαι έτοιμη να σπάσω το lap-top από τα νεύρα μου αλλά σκέφτομαι πως ακόμα το χρωστάω, οπότε λέω να πάω για γιόγκα να ηρεμήσω....
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2948 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 04:32:29 μμ »
Είμαι από τους πρώτους που αντιτάχθηκα αλλά....Μάρκο δεν είναι απέναντι σου αυτά που γράφουμε...είναι απέναντι στην λογική.....Αφού με βολεύει ας βάλω λίγο νερό στο ηθικό των γεγονότων.Δεν είναι εσκεμένο...οι δυσκολίες το αβαντάρουν.Συνάδελφοι λίγων και μηδενικών μορίων, ζητάω να υποστηρίξετε το δίκαιο μου που είναι φαινομενικά εναντίων σας.......αν και πιστέψτε με ...δεν είναι.Υποστηρίξτε την δυνατότητα να μπορείτε να προγραμματίσετε την ζωή σας.Το να πιέζεται για παράδειγμα το υπουργείο να διορίσει όσους έχουν 24 μήνες προυπηρεσία δεν πρέπει να χαθεί.Είναι η μοναδική δυνατότητα προγραμματισμού που μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε στον κλαδο.
Όσο για τον ΑΣΕΠ σας το ξαναλέω...μπορώ να γράψω καλύτερα από τον καθένα μας γιατί έχω δώσει σε περισσότερους και έχω ξαναπετύχει και θα μου δώσουν και μόρια για να τα έχουν και μαζί μου καλά.....δικαιολογία  της ανεργίας είναι και τίποτε άλλο.Είναι ταλαιπωρία απίστευτη όμως.Αν αναγκαστούμε όμως όλοι θα την κάνουμε.100 -0 θα είναι η αναλογία με βάση στο 95% αν όχι ατο 110 %. Και ακούστε το επιτέλους .
Έχετε όλοι αποδοτικότερα πράγματα να κάνετε από το να διαβάζετε "κάθε χρόνο ΑΣΕΠ".
Θέλω να κάνω διδακτορικό στην εκπαίιδευση και δεν θέλω να ξαναασχοληθώ με τον κολοκληρωτικό λογισμό των εξισώσεων του maxwell μιας και  δεν είναι καθόλου η αποστήθιση του, αντικείμενο της δουλειάς μου το κέρατο μου.Με τόσο διάβασμα πόσοι από εσάς δικαιούνται μεταπτυχιακό ?Με τόσο διάβασμα που ρίχνουμε πόσοι δικαιούνται αν το κάνουν σε κάποια έρευνα διδακτορικό...γιατί να περνάμε τόσο ανούσια την ζωή μας?Είναι ηλίθιος τρόπος κατανάλωσης της ενέργειας όλων μας.
Η Διαμαντοπούλου συνάντησε την αντίδραση όλου μα όλου του εκπαιδευτικού κλάδου γιατί αυτές τις αλλαγές τις έχουμε ξαναφάει στη μάπα ,και το σημαντικότερο αρχίζει να αδειάζεται και  από την κυβέρνηση.Μην της δώσει δεκανίκι αυτός που βλέπει μόνο το κοντό, γιατί πραγματικό δεν είναι, συμφέρον του.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2009, 04:36:58 μμ από PHYSCIENCE »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2949 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 04:34:33 μμ »
Πες τα...Χρυσόστομε!!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2950 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 04:40:36 μμ »
pHYSCIENCE,μιλάς πολύ λογικά,το άδειασμα της κυβέρνησης απο που προκύπτει; γιατί απο ότι φαίνεται είναι το μόνο που μπορεί να τη σταματήσει...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2952 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 04:52:46 μμ »
οπως σας ειχα ξαναπει εχει ανοιξει πολλα μετωπα η κυβερνηση, αλλο ενα της ελλειπε και χωρις ιδιαιτερο λογο μαλιστα! ξυνονται στη γκλιτσα του τσομπανη; αντε μεχρι αυριο να δουμε τι θα δουμε. παντως δεχεται πιεσεις και απο μαξιμου να ηρεμησει..

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2953 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 04:56:00 μμ »
εγω πιστευω οτι το πιο δικαιο θα ειναι να μετραει κ η προυπηρεσια κ ο ασεπ.οχι ομως οπως ειναι τωρα.
τα μορια απο ασεπ πρεπει να μενουν.σεβομαι οσους κανουν χιλιομετρα για προυπηρεσια,σεβομαι κ οσους εχουν γραψει 3 φορες 65.
δεν γινεται ομως δυστυχως να διοριστουν ολοι.ας βρεθει το πιο δικαιο.
εγω εχω πει τα μορια του ασεπ να διαιρουνται δια 2 η δια 0.8 η σε δεν ξερω ποια θα ειναι η πιο δικαιη εξισωση κ να υπολογιζονται σαν μορια προυπηρεσιας(να υπολογιζονται δλδ σα μορια 24μηνου)
ομως οταν ο καθενας κοιταει μονο την παρτη του,δουλεια δε γινεται.
εχουμε συλλογο επιτυχοντων(που θελει να παρει θεσεις απ τους με προυπηρεσια),εχουμε συλλογο αναπληρωτων η εχοντων προυπηρεσια η δε ξερω κ γω τι αλλο(που θελει να παρει θεσεις απο ασεπιτες)κτλ.
ας κατσουν ολοι αυτοι να συμφωνησουν σε ενα δικαιο συστημα κ μετα ολοι να αγωνιστουν ολοι για αυτο,ειτε μας βολευει,ειτε οχι.
δεν μπορω να δεχτω το να αγωνιστουμε για τη διατηρηση του ισχυοντος συστηματος,που ενω ολοι το βριζανε,εγινε ξαφνικα το τελειοτερο ολων!
να αγωνιστουμε ενα καλυτερο συστημα,με μια μεταβατικη περιοδο που θα λειτουργει ετσι ωστε να μην αχρηστευονται τα πολλα μορια που με κοπο μαζεψε καποιος.τωρα αν θεωρουνται πολλα μορια τα 5 ή τα 15 ειναι πιο αναλυτικη συζητηση
αλλα δυστυχως για μερικους,η συζητηση για το δικαιο ξεκιναει μετα το δικο τους βολεμα,κ αφορα μονο τους υπολοιπους....



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160593
  • Σύνολο θεμάτων: 19221
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 615
Σύνολο: 638

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.161 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.