*

Αποστολέας Θέμα: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???  (Αναγνώστηκε 53304 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 26, 2009, 01:18:28 μμ »
annna σ' ευχαριστώ για την απάντηση.
dimitra68, δεν διατύπωσα καλά το προηγούμενο μηνυμα μου :-[ το γνωρίζω οτι δεν είναι υπάλληλοι του υπ.υγειας&πρόνοιας, ήθελα να τονίσω οτι μιλάω για θέσεις που δεν είναι νηπιαγωγών (απο τις οποίες δεν μπορείς να παραιτηθείς για να διοριστείς στο δημόσιο)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:09 »

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 26, 2009, 11:09:53 μμ »
οπα παιδια γτ μ εχετε μπερδεψει!αφου λεμε οτι δεν υπαρχει προβλημα να παραιτηθεισ οποιαδηποτε στιγμη οταν βρισκεσαι στ προνειασ και οταν τεσπα δουλευεισ σε παιδικο σταθμο η σε ΚΔΑΠ, οποια θεση και αν εχεισ,ειτε εισαι δηλωμενη σαν νηπιαγωγοσ ειτε οχι.τι μου τα αλλαζετε τωρα πανω που τα ειχα καταλαβει???

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 28, 2009, 11:50:00 μμ »
γεια σας!!!! επιτυχούσα μη διοριστέα και εγώ και έχω μια απορία.... Λοιπόν, 1η Οκτώβρη ξεκινάω δουλειά σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο του υπουργείου παιδείας. Κατάλαβα τι ισχύει (0,5 μόρια το εξάμηνο) αλλα το προβλημά μου (μπορεί και χαζό) είναι αλλού.... Σιγά-σιγά θέλω να ξεκινήσω διάβασμα για τον επόμενο ασεπ, το νηπιαγωγείο όμως θέλει δουλειά και στο σπίτι, προετοιμασια κλπ κλπ ..... τι με βολεύει λοιπόν πιο πολύ? να δουλέψω για το 1 μόριο το χρόνο ή να βρω κάποια άλλη δουλειά άσχετη με τον τομέα μας για να έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο για οργάνωση διαβάσματος,φροντιστήριο κλπ?? ευχαριστώ εκ των προτέρων.... (η διευθυντριά μου είναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απαιτητική και περίεργη θα έλεγα......)  ???

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 29, 2009, 01:11:52 πμ »
argi85 και εγω στην ίδια κατάσταση με σένα είμαι και σκέπτομαι πλέον σοβαρά την 2 επιλογή και αν τα καταφέρω μέσα στο χρόνο να μπω σε ένα μεταπτυχιακό. Ωστόσο προβήματίζομαι γιατί η προυπηρεσία είναι πάντα χρήσιμη :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:09 »

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 29, 2009, 01:21:04 πμ »
συμφωνώ για την προυπηρεσία αλλά τι θα μας βοηθήσει πιο πολυ? το ένα μόριο το χρόνο ή το 'καθαρό' και χωρίς άγχος διάβασμα του ενόσ χρόνου? (1,5 για την ακρίβεια....)  ???

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 29, 2009, 01:53:48 πμ »
Προσωπικά θεωρώ μάλλον το διάβασμα αλλά οι περισσότεροι θα σου πουν οτι η προυπηρεσία είναι χρησιμότερη ;)

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:00:47 πμ »
στην περίπτωση που πάμε σ αυτά τα ιδιωτικά, έχουμε δικαίωμα να κάνουμε την αίτηση αναπληρώτών τον Ιούνιο? ή διαγραφόμαστε απ τον πίνακα επειδή θα δουλεύουμε σε νηπιαγωγείο του υπουργείου?

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:11:28 πμ »
συμφωνώ για την προυπηρεσία αλλά τι θα μας βοηθήσει πιο πολυ? το ένα μόριο το χρόνο ή το 'καθαρό' και χωρίς άγχος διάβασμα του ενόσ χρόνου? (1,5 για την ακρίβεια....)  ???


Έχεις δουλέψει ξανά ως νηπιαγωγός ή είναι η πρώτη φορά;

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:17:54 πμ »
γεια σου Μελίνα!!!  :) οχι δεν έχω δουλέψει πάλι..... Ιούλιο του 08 πήρα πτυχίο , μετά διάβασα για ασεπ, ειτυχουσα μη διοριστέα και τώρα θέλω να τα δώσω όλα για τον επόμενο ασεπ.... και δεν ξέρω τι να προτιμήσω...... εμπειρία ή διάβασμα?

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 29, 2009, 03:07:36 πμ »
   Καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου...είναι δύσκολη η επιλογή έτσι όπως έχουν τα πράγματα. Το ιδανικό θα ήταν να δουλεύεις λίγες ώρες σε ένα σχολείο με νορμάλ απαιτήσεις και ταυτόχρονα να διαβάζεις...
Η εμπειρία βοηθάει στον ασεπ οπότε αν πιστεύεις οτι θα έχεις λίγο ελεύθερο χρόνο ώστε να διαβάζεις  μπορείς να το τολμήσεις. Αν πάλι δε σου μένει καθόλου χρόνος θα πρέπει να επιλέξεις αναγκαστικά το διάβασμα.
Εσύ που ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου πως το βλέπεις;
Να ξέρεις οτι ο ασεπ θέλει διάβασμα,αλλά τις πρώτες φορές πέφτουμε στην παγίδα να "απλώνουμε¨το διάβασμα σε πολλές κατευθύνσεις και να σπαταλάμε χρόνο και κόπο που δε χρειάζεται. Οι περισσότεροι στον κλάδο μας που έχουν δώσει πολλές φορές θα σου πουν να διαβάσεις συγκεκριμένα πράγματα με σύστημα. Αυτό στο λέω για να μην πανικοβληθείς με τον όγκο του διαβάσματος.
Επίσης επειδή δοκίμασα να διαβάζω και να μην δουλεύω  για μένα ήταν τελικά  ασχημότερο απ΄το να δούλευα γιατί κλεινόμουν στο σπίτι και όλη μέρα διάβασμα...λάλησα!  Για σένα ίσως να ναι διαφορετικά γιατί κάθε άνθρωπος είναι ιδιαίτερος.
 Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή σε μπέρδεψα χειρότερα...
 Πάντως το ότι τέλειωσες τώρα είναι πολύ υπέρ σου! Ό,τι και να αποφασίσεις σου εύχομαι να πετύχεις το στόχο σου! :)

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 29, 2009, 03:27:31 πμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!!! με βοήθησες πολύ θα έλεγα..... απ' ότι φαίνεται το διάβασμα θα επιλέξω και μία δουλειά άσχετη με τον τομέα μου.....  :) τουλάχιστον τις ώρες που θα είμαι σπίτι να τις έχω μόνο για διάβασμα....

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 29, 2009, 10:21:55 πμ »
καλημερα κοριτσια...........λοιπον οσον αφορα την δουλεια ακουστε τι μου συνεβη.......εδωσα βιογραφικο σε ενα γνωστο ιδιωτικο με καλοδεχτηκαν...μιλησα με τον υπευθυνο εμενε ικανοποιημενοσς παρα πολυ θα ελεγα.....ασε που με ξεσκονησε απο πανω μεχρι κατω...με ρωτησε για ασεπ του ειπα οτι διοριστηκα αλλα ειμαι του χρονου και οτι ψαχνω δουλεια για εναν χρονο..και με συμπαθησε ..και μου ειπε οτι υπαρχει μια θεση που εμεινε μια κοπελα εγκυος και θελουν ατομο για ενα χρονο γιατι μετα θα επιστρεψει........τελεια λεω αλλα μου ειπε οτι εχει δεσμευτει σε μια κοπελα και οτι θα τον παρει τηλεφωνο μου εδωσε την καρτα του και μου ειπε να τον παρω τηλεφωνο.Μολις τον πηρα τηλεφωνο και τον ρωτησα τι εγινε μου μου ειπε οτι κατι διαφινεται σον οριζοντα και μου λεει θελε να σε δε και η διευθυντρια ...μιλαω με τη  διευθυντρια στο τηλεφωνο και κλεινουμε ραντεβου την ιδα μερα........παω εκει και μου λεει η διευθυντρια  οτι ο κυριος τσδε(ο υπευθυνοσ ειναι κατα ενθουσιασμενοσ μαζι σου κτλ..)και με παιρνει ια συνεντευξη και αυτη με κατασυμπαθησε.....δεν μπορειετ να φανταστειτε τι ακουσα..ωσπου με ρωταει ...οτι ωραια συνεργαζομαστε και πες οτι σε καλανε ανπληρωτρια τι κανεις;;;;;;;.δεν μπορουσα να πω ψεμματα τους ειπα οτι επειδη δεν νομιζω να με καλεσυν με βαση την θεση που εχω να σας πω δεν ξερω...και μου λεει τι θεση εχεισ κτλ............αλλααν σε καλεσουν τι θα κανεισ ...λεω ε τι θα εκανε ο καενας μου λεει εχεις απολυτο δικιο..μιλαμε κανενα μισαωρο..και στο τελος μου λεει μεχρι την παρασκευη θα σε παρω τηλεφωνο..ηταν παρα πολυ καλη γυναικα..συμπαθεστατη ευγενκη κτλ...χθες δεν με πηραν και πηρα εγω το σηκωνει η γραμματεας ζηταω τη δευθυντρια ....μου ζηταει ονοματεπωνυμο για να την ενημερωσει της λεω και βγανει σο τηλεφωνο.....με μια γλυκα ..τι κανεις κοριτσι μου..αστερι μου κτλ....και την ειπα για την θεση και οτι θα με ενημερωνατε μεχρι σημερα.και μου απανταει σοφακι με τον κυριο ταδε (υπευθυνο το συζητησαμε και ψαξαμε και επειδη εχουν χτισει αρκτα νηπιαγωγεια πιστευουμε οτι θα σε καλεσουν ανπληρωτρια ..και της εξηγω οτι αποκλειεται   και ανν θα με καλεσουν θα ιναι γυρω στον μαιο...και μου λεει ακομα και μαιο να ειναι εμεισ τοτε κανουμε τις προβες για γιορτες ..φαντασου να φυγεις τα παιδια θα εχουν δεθει μαζι σου γιατι εισια ενα τομο..δεν μπορειετε να φανατστειετε τι μου ειπε..και οτι το δημοσιο ειναι τυχερο κα τετοια.. και οτι τελιακ η ουσια ειναι ειναι οτι δεν με παιρνουν γιατι πιστευουν οτι θα με καλεσουν ανπληρωτρια. Εχει φυσικα ενα δικιο και τωρα θα μοου πειτε ρε σοφακι εχεισ διοριστει κατσε ενα χρονο ..απλα κοριτσια εχοω αναγκη απο καποια εμπειρια  και να μαζεψω καποια χρηματα γιατι τα εξοδα για ενα διορισμο ειναι αρκετα και δεν θελω να πειβαρυνω γονεισ τα αλλα 30 βιογραφικα που εχω μοιρασει δεν εχει χτυπησει τηλεφωνο παλι καλα θα συνεχισω να κραταω ενα παιδιακι που κρατπυσα και περσι αλλα ειναι πολυ λιγες ωρεσ ...τι να πω...εχω σειρα 1710...δεν λεω ..δεν εχω παραπονο λεω δοξα τον θεο περασα με την πρωτη στον ασεπ αλλοι πασχι ζουν ποσα χρονια αλλα απλα ειπα να σας πω την εμπιρια μου...             

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 29, 2009, 11:52:25 πμ »
καταρχην δεν θα πεις οτι θα πας αναπληρωτρια! θα πεις οτι θα δουλεψεις του χρονου μονο ως μονιμη! και δευτερον αυτους τους γλυκουληδες να μην τους εμπιστευεσαι,οσο ευκολα ειναι γλυκουληδες τοσο ευκολα θα σε πατησουν!..

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 29, 2009, 12:32:26 μμ »
αχ ολοι οι ιδιοκτητες ιδιωτικων ετσι σκεφτονται  δυστυχως, εγω μεχρι τον ιουλιο δουλευα σε ιδιωτικο και επειδη το αφεντικο μου ειδε πως εγραψα καλα στον ασεπ με θεση 648 και χωρις να εχει βγει ο πινακας αναπληρωτων (στον οποιο εχω θεση 1890!) εβγαλε αγγελια χωρις να μου το πει!αυτος ηταν ενας σημαντικος λογος μαζι με καποιους προσωπικουςπου παραιτηθηκα!να φανταστειτε πριν τα αποτελεσματα του ασεπ με ειχε διαβεβαιωσει οτι θελει οπωσδηποτε να συνεργαστουμε το επομενο ετος και οτι πολυ ικανοποιημενος απο εμενα. οποτε σοφακι αυτο που σου ειπε η kathyk ηταν απολυτα σωστο μονο που το διορθωνω λιγο: ποτε μην εμπιστευεσαι κανεναν ιδιοκτητη ιδιωτικου οτι και αν λεει!( ο δικος μου δεν ηταν καθολου γλυκουλης)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160049
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 453
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.14 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.