*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154061 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2086 στις: Απρίλιος 29, 2014, 05:24:53 μμ »
Καλησπέρα , μήπως μπορεί κάποιος να μου διευκρινήσει αν μπορεί κπ που έχει ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό αυτό να μπει άμεσα στους πίνακες της ειδικής αγωγής του κλάδου του?Πχ κάποιος ολοκληρώνει το εαρινό εξάμηνο, τον Ιούνιο που γίνονται οι αιτήσεις εντάσσεται κανονικά στους πίνακες αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής?
Επίσης πόσα μαθημάτα είναι συνολικά, εκτός διπλωματικής και αν και που γίνονται οι εξετάσεις.
Ευχ.
Οι εξετάσεις γίνονται είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη είτε Ηράκλειο Κρήτης. Έχει εργασίες που πιάνουν το 40% και οι εξετάσεις πιάνουν το 60%. τα μαθήματα είναι 9 και 3 σεμινάρια (τα οποία δεν έχουν εξετάσεις στο τέλος αλλά μόνο εργασίες. Το συνολικό κόστος είναι κοντά στα 6.000 Τώρα για τους πίνακες δε γνωρίζω να σου πω αλλά νομίζω να προλαβαίνεις. Έχει διάρκεια 1 έτος ή 1,5.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος s0n1a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2087 στις: Απρίλιος 29, 2014, 07:35:25 μμ »
Οι εξετάσεις γίνονται είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη είτε Ηράκλειο Κρήτης. Έχει εργασίες που πιάνουν το 40% και οι εξετάσεις πιάνουν το 60%. τα μαθήματα είναι 9 και 3 σεμινάρια (τα οποία δεν έχουν εξετάσεις στο τέλος αλλά μόνο εργασίες. Το συνολικό κόστος είναι κοντά στα 6.000 Τώρα για τους πίνακες δε γνωρίζω να σου πω αλλά νομίζω να προλαβαίνεις. Έχει διάρκεια 1 έτος ή 1,5.

Παρακαλώ, μήπως κάποιος μπορεί να με ενημερώσει για τους πίνακες?

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2088 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:14:26 μμ »
Παρακαλώ, μήπως κάποιος μπορεί να με ενημερώσει για τους πίνακες?
Για το εαρινό το βρίσκω δύσκολο να προλάβει κανείς τους πίνακες ειδικής αγωγής, γιατί από τη στιγμή που τελειώνει κανείς τις υποχρεώσεις του θα χρειάζεται κανένα τρίμηνο μέχρι να ξεμπερδέψει με τον ΔΟΑΤΑΠ.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2089 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:15:22 μμ »
Θυμάται κάποιος θέματα από το 512 ποσοτική έρευνα και από το 621 συμπερίληψη;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος almamar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2090 στις: Απρίλιος 30, 2014, 06:45:08 μμ »
Ειναι καποια κοριτσια απο θεσνικη που θα ξεκινησουν τον ιουνιο το μεταπτυχ. αυτο της ειδικης?  αν ναι ας επικοινωνησουν μαζι μου με πμ για να μιλησουμε κ στην πορεια να μοιραστουμε τα εξοδα απο τα βιβλια κ για οποιαδηποτε αλλη συνεργασια.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος vasots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2091 στις: Απρίλιος 30, 2014, 07:41:33 μμ »
έχει δώσει κανείς το 610 Μέτρηση και Αξιολόγηση στην εκπαίδευση να μου πει εντυπώσεις?? Εαν ήταν δύσκολα ή εύκολα?


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2092 στις: Μάιος 01, 2014, 12:35:22 πμ »
Ωχ!!! θα περάσω καλά το καλοκαίρι δηλαδή!!! Εκτός από μεγάλη ύλη έχει πολλές δραστηριότητες; Εργασίες;
Τι βιβλίο χρειάζεται;

Είναι πολύ καλή η καθηγήτρια.. Μην ανησυχείς.. Την άλλη βδομάδα θα μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη γνώμη για το μάθημα που θα έχω δώσει και τις εξετάσεις.. Χρειάζεται βιβλίο.. Δεν θυμάμαι τώρα συγγραφέα γτ το έδωσα σε μια φίλη μου αλλά εγώ διάβασα από το δεύτερο προτεινόμενο του Κάκουρου που μου φάνηκε πιο εύκολο και κατανοητό. Το προτείνω πάντως για καλοκαίρι.. Μην το φοβάσαι.. Από δραστηριότητες χρειάζεται να ανεβάζεις κάθε βδομάδα μια μελέτη περίπτωσης της διαταραχής που μαθαίνεις εκείνη τη βδομάδα..

Αποσυνδεδεμένος betina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2093 στις: Μάιος 01, 2014, 09:20:44 πμ »
γνωρίζει κανείς για το 523 είναι εύκολο βασίζεται στις σημειώσεις του μαθήματος; το δίνω σε αυτή την εξεταστική και μου φαίνεται λίγο δύσκολο

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2094 στις: Μάιος 01, 2014, 07:36:54 μμ »
Είναι πολύ καλή η καθηγήτρια.. Μην ανησυχείς.. Την άλλη βδομάδα θα μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη γνώμη για το μάθημα που θα έχω δώσει και τις εξετάσεις.. Χρειάζεται βιβλίο.. Δεν θυμάμαι τώρα συγγραφέα γτ το έδωσα σε μια φίλη μου αλλά εγώ διάβασα από το δεύτερο προτεινόμενο του Κάκουρου που μου φάνηκε πιο εύκολο και κατανοητό. Το προτείνω πάντως για καλοκαίρι.. Μην το φοβάσαι.. Από δραστηριότητες χρειάζεται να ανεβάζεις κάθε βδομάδα μια μελέτη περίπτωσης της διαταραχής που μαθαίνεις εκείνη τη βδομάδα..
geoko σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕΝΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2095 στις: Μάιος 05, 2014, 12:15:15 μμ »
Οι εξετάσεις γίνονται είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη είτε Ηράκλειο Κρήτης. Έχει εργασίες που πιάνουν το 40% και οι εξετάσεις πιάνουν το 60%. τα μαθήματα είναι 9 και 3 σεμινάρια (τα οποία δεν έχουν εξετάσεις στο τέλος αλλά μόνο εργασίες. Το συνολικό κόστος είναι κοντά στα 6.000 Τώρα για τους πίνακες δε γνωρίζω να σου πω αλλά νομίζω να προλαβαίνεις. Έχει διάρκεια 1 έτος ή 1,5.


Γεια σας  επειδή τώρα θα ξεκινήσω το πρόγραμμα θα ήθελα να ρωτήσω τα θέματα των εργασιών τα προτείνει ο καθηγητής ή ο φοιτητής  βρίσκει δικάτου και κανει την έρευνα;

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2096 στις: Μάιος 05, 2014, 02:23:49 μμ »
Γεια σας! Μήπως ξέρετε αν γίνονται αιτήσεις τώρα και πότε λήγει η προθεσμία; Στη σελίδα έχει αίτηση αλλά δεν γράφει  τίποτα για ημερομηνίες και για δίδακτρα ή μάλλον δεν μπορώ να τα βρω εγώ... Επίσης, αν κάνεις αίτηση τώρα πότε μπαίνεις και ξεκινάς;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2097 στις: Μάιος 05, 2014, 06:18:33 μμ »
καλησπέρα κι από εμένα κι εγώ τις ίδιες απορίες έχω.σκέφτομαι να ξεκινήσω το εαρινό εξάμηνο.προλαβαίνω??μέχρι πότε είναι οι αιτήσεις????πέρα από το σύνδεσμο του πανεπιστημίου υπάρχει κάποιο άλλο site που ενημερώνεστε ???ότι βοήθεια κα πληροφορία  καλοδεχούμενη!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Alexandra_th

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2098 στις: Μάιος 05, 2014, 07:27:48 μμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς τη δομή των εξετάσεων του 511- Αρχές και μέθοδοι ποιοτικής έρευνας? Αν το έχει δώσει κανείς στο παρελθόν μπορεί να μας περιγράψει τι τύπου ήταν οι ερωτήσεις?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος chrisa88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2099 στις: Μάιος 05, 2014, 07:29:55 μμ »
Καλησπέρα!!! Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει το διάγραμμα με τις δραστηριότητες  του 526 διδασκαλία παιδιών με ειδικές αναγκες στο συνηθισμένο σχολείο και να μου πει ποιο βιβλιο έχει ?? Σας ευχαριστώ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 315

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.