*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154229 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4844 στις: Αύγουστος 23, 2015, 11:17:45 πμ »
Το ξέρω για τις μέρες και τις ώρες των εξετάσεων, ρωτάω μήπως έχουν ανακοινωθεί και τα εξεταστικά κέντρα, σε ποιο χώρο θα εξεταστούμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος erani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4845 στις: Αύγουστος 23, 2015, 01:46:28 μμ »
Lenaki98 η δήλωση των εξεταστικών κέντρων έγινε τον προηγούμενο μήνα- αν εννοείς αυτό-.Μπες στην αρχική σελίδα και πριν τα μαθήματα στην αρχή είναι το MEDD, εκεί στο φόρουμ ανακοινώσεων θερινό εξάμηνο θα δεις τα εξεταστικά κέντρα. 

Αποσυνδεδεμένος erani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4846 στις: Αύγουστος 23, 2015, 01:51:20 μμ »
Καλημέρα σε όλους!
Γνωρίζει κανείς προηγούμενα θέματα για 504- 621-523. Δεν ξέρω πώς να διαβάσω καθώς τα 504 &523 είναι με κλειστά βιβλία.
Ευχαριστώ....

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4847 στις: Αύγουστος 23, 2015, 02:01:33 μμ »
Εννοώ αν έχει ανακοινωθεί η διεύθυνση κάθε εξεταστικού κέντρου...Π.χ στην Αθήνα σε ποιο κτήριο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος argiro.del

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4848 στις: Αύγουστος 23, 2015, 02:05:11 μμ »
Καλημέρα! Δεν έχω ιδέα για το πως πρέπει και τι να διαβάσεις στο 504. Εγώ τώρα πιάνω την εργασία φαντάσου. Μήπως γνωρίζεις για το ποια πρέπει να είναι η δομή της? Έχω διαλέξει το θέμα της επίδοσης των μεταναστών μαθητών συγκριτικά με του γηγενείς συμμαθητές τους. Δεν έχει δοθεί από κανέναν καμία ιδιαίτερη διευκρίνηση και έχω πελαγώσει! Αν κάποιος γνωρίζει, ας μας δώσει τα φώτα του!!! :'( :-[

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4849 στις: Αύγουστος 23, 2015, 04:04:54 μμ »
Καλημέρα! Δεν έχω ιδέα για το πως πρέπει και τι να διαβάσεις στο 504. Εγώ τώρα πιάνω την εργασία φαντάσου. Μήπως γνωρίζεις για το ποια πρέπει να είναι η δομή της? Έχω διαλέξει το θέμα της επίδοσης των μεταναστών μαθητών συγκριτικά με του γηγενείς συμμαθητές τους. Δεν έχει δοθεί από κανέναν καμία ιδιαίτερη διευκρίνηση και έχω πελαγώσει! Αν κάποιος γνωρίζει, ας μας δώσει τα φώτα του!!! :'( :-[

Η δομή της εργασίας έχει ως εξής: 1. Εισαγωγή 2. Το θεωρητικό υπόβαθρο της εργασίας σου/Μελέτες που έχουν γίνει σχετικές κλπ /Θεωρίες 3. Συζήτηση (να φαίνεται η προσωπική σου γνώμη για το θέμα σου) 4. Συμπεράσματα 5. Βιβλιογραφία
Όσον αφορά τις εξετάσεις ο κύριος Μάγος είπε πως θα είναι κρίσεως και δεν χρειάζεται να μάθουμε τίποτα απέξω στο στυλ παπαγαλίας. Θέλει να κατανοούμε αυτά που διαβάζουμε.

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4850 στις: Αύγουστος 23, 2015, 04:48:38 μμ »
Η δομή της εργασίας έχει ως εξής: 1. Εισαγωγή 2. Το θεωρητικό υπόβαθρο της εργασίας σου/Μελέτες που έχουν γίνει σχετικές κλπ /Θεωρίες 3. Συζήτηση (να φαίνεται η προσωπική σου γνώμη για το θέμα σου) 4. Συμπεράσματα 5. Βιβλιογραφία
Όσον αφορά τις εξετάσεις ο κύριος Μάγος είπε πως θα είναι κρίσεως και δεν χρειάζεται να μάθουμε τίποτα απέξω στο στυλ παπαγαλίας. Θέλει να κατανοούμε αυτά που διαβάζουμε.

Ωχ να ρωτησω κατι?? εγω εχω συγκριτική θεωρηση διααπολιτισμικης και συμπεριληπτικης εκπαιδευσης. Ετσι ειπε  ο κ Μαγος πως πρεπει να ειναι η δομη όλων των εργασιων? γτ εγω εκανα εισαγςγη ορισμο των δυο, συγκριση συμπερασματα/.....πρεπει να τα αλλαξω????

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4851 στις: Αύγουστος 23, 2015, 04:54:34 μμ »

Ωχ να ρωτησω κατι?? εγω εχω συγκριτική θεωρηση διααπολιτισμικης και συμπεριληπτικης εκπαιδευσης. Ετσι ειπε  ο κ Μαγος πως πρεπει να ειναι η δομη όλων των εργασιων? γτ εγω εκανα εισαγςγη ορισμο των δυο, συγκριση συμπερασματα/.....πρεπει να τα αλλαξω????


Έδωσε απλά ενα γενικό πλαίσιο αλλά γενικά είναι πολύ ανοιχτός αρκεί να τα τεκμηριώσεις σωστά. Μια χαρά μου φαίνεται η δομή της εργασίας σου, μιας και έχεις σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4852 στις: Αύγουστος 23, 2015, 05:38:19 μμ »
Τελικά οι διευθύνσεις των εξεταστικών κέντρων έχουν ανακοινωθεί?

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4853 στις: Αύγουστος 23, 2015, 07:16:19 μμ »
όσον αφορά την αναγνώριση από τον δοαταπ... δεν υπάρχει απολύτως κανένα θέμα.. αν το υπιυργείο βγάζει κάθε βδομάδα εγκυκλίους δεν φταίει το Πανεπιστήμιο...για την ασυνέπεια του υπουργειου.

Εδώ και 2 μέρες έχω στείλει mail στο πανεπιστήμιο να δω ποια είναι η θέση του για τα λεγόμενα του ΙΕΠ και αν σκοπεύει να κινηθεί νομικά, προστατεύοντας τους αποφοίτους του αλλά δν έχω λάβει απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4854 στις: Αύγουστος 23, 2015, 09:21:07 μμ »
Παιδιά καλημέρα! Μίλησα με εκπρόσωπο του πανεπιστημίου Λευκωσίας στη Θεσσαλονίκη και μου είπε ότι θα αλλάξει το πρόγραμμα σπουδών και θα προστεθεί ένα τετράμηνο κι ότι θα ενημερωθούμε γι αυτό το Σεπτέμβριο. Επίσης, μου είπε ότι η αναγνώριση του δοαταπ δεν επηρεάζεται και ότι γίνεται όσοι θέλουν να ακολουθήσουν το παρόν πρόγραμμα χωρίς βέβαια να πάρουν τη συνάφεια, κάτι που θα κάνω και εγώ. Το τηλέφωνό της είναι 6972089310. Πάρτε κι εσείς και ρωτήστε γιατί θα μας τρελάνουν! 

Απο το φειςμπουκ!!!!!!!

Χωρίς τη συνάφεια τι να το κάνουμε??

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4855 στις: Αύγουστος 23, 2015, 09:38:26 μμ »
Είχα καταθέσει τα χαρτιά μου μόλις βγήκε η εγκύκλιος ήτοι 13/08. Σήμερα το πρωί πήγα στη δευτεροβάθμια μου να καταθέσω επιπρόσθετα την αναλυτική βαθμολογία με δική μου πρωτοβουλία σύμφωνα με όλες τις αλλαγές που επέφερε η νέα εγκύκλιος. Η υπάλληλος μου είπε οτι δεν χρειαζόταν διοτι το υπουργείο τους εχει στείλει λίστα με τα μεταπτυχιακά που δεν θα εξεταστούν απο την επιτροπή. Επέμενα οτι δεν ισχύει κατι τέτοιο διοτι η νέα εγκύκλιος δεν περιείχε τέτοια λίστα. Μου απάντησε οτι εχουν σταλεί οι λίστες στις διευθύνσεις και ύστερα απο συνεχόμενη επιμονή μου με διαβεβαίωσε οτι το μεταπτυχιακό μας ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ. Εγώ όμως επέμενα και κατέθεσα καη την αναλυτική.
Αυτά έγιναν σήμερα αυτά σας παραθέτω με κάθε προσωπική επιφύλαξη πάντα...
Πρώτη φορά έκανες αίτηση? Ή είχες κάνει και πέρυσι?
Εγώ που έκανα πρώτη φορά μου ζήτησαν και αναλυτική και μάλιστα συμπληρωματικά, μέρες αφού έκανα την αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Κon.na

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4856 στις: Αύγουστος 24, 2015, 11:35:17 πμ »
Καλημέρα σας! Για την εργασία του 523 (κριτική επισκόπηση άρθρου) με τον Δρ Νίκο Ηλία, θα μπορούσε να με διαφωτίσει κάποιος; Ποια είναι περίπου η δομή της;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4857 στις: Αύγουστος 24, 2015, 12:40:21 μμ »
Πρώτη φορά έκανες αίτηση? Ή είχες κάνει και πέρυσι?
Εγώ που έκανα πρώτη φορά μου ζήτησαν και αναλυτική και μάλιστα συμπληρωματικά, μέρες αφού έκανα την αίτηση.
Κανω χρόνια αίτηση στην ειδική αλλα πρώτη φορά καταθέτω το μεταπτυχιακό

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.