*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166895 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Για όσους περιμένουν αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ του μεταπτυχιακού, με μαθήματα που ήδη είχαν αναγνωρίσει από προηγούμενο πτυχίο, ενημερώνω πως έχει παγώσει η διαδικασία. Από Σεπτέμβρη κ βλέπουμε μου είπαν πριν λίγο στο ΔΟΑΤΑΠ. Οι άνθρωποι δεν παίζονται!! Σχολιάστε όσοι ανήκετε σε αυτή την περίπτωση μήπως βγάλουμε κάποια άκρη!!
Πλακα κανεις!!   εχω αναγνωρισει μαθημα απο αλλο μεταπτυχιακό  μου (εσωτερικό ) και αυυο θα μας παει πισω?
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μολις ενημερωθηκα απο την πρωτοβαθμια της περιοχης μου οτι η πραξη αναγνωρισης δεν χρειαζεται επικυρωση αλλα μονο μια απλη φωτοτυπια..αλλα μου ειπαν πως οτι ειναι στα αγγλικα χρειαζεται μεταφραση.. Βρε παιδια η αναλυτικη που χρειαζεται να προσκομισουμε ειναι το μονο χαρτι που εχει τους τιτλους στα ελληνικα;;η το τριτο χαρτια απο το τριπτυχο που ειναι στα αγγλικα;;;εχω μπερδευτει..συγνωμη που σας ζαλιζω κ σας...αλλα κ αυτοι δεν μας δινουν σαφεις απαντησεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μολις ενημερωθηκα απο την πρωτοβαθμια της περιοχης μου οτι η πραξη αναγνωρισης δεν χρειαζεται επικυρωση αλλα μονο μια απλη φωτοτυπια..αλλα μου ειπαν πως οτι ειναι στα αγγλικα χρειαζεται μεταφραση.. Βρε παιδια η αναλυτικη που χρειαζεται να προσκομισουμε ειναι το μονο χαρτι που εχει τους τιτλους στα ελληνικα;;η το τριτο χαρτια απο το τριπτυχο που ειναι στα αγγλικα;;;εχω μπερδευτει..συγνωμη που σας ζαλιζω κ σας...αλλα κ αυτοι δεν μας δινουν σαφεις απαντησεις!!!!

βρε παιδια πρέπει να κατατεθει και αναλυτική; πού το λέει αυτό; το πτυχίο μαζί με την πράξη αναγνώρισης δεν αρκει;

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Τελικά όσοι δεν έχουμε λάβει ακόμα την πράξη αναγνώρισης μπορούμε να κάνουμε αίτηση ή όχι;Παίρνω στο υπουργείο και δεν το σηκώνουν  και η πρωτοβάθμια της περιοχής μου λέει ότι δε δέχονται αίτηση χωρίς την πράξη αναγνώρισης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Από προσωπική εμπειρία (όχι φετινή) σας λέω πως δεν δέχονται σε καμία περίπτωση να καταθέσεις πτυχίο ή μεταπτυχιακό χωρίς Αναγνώριση.. Είναι απαραίτητη προυπόθεση.. ούτε κάποια σχόλια που διάβασα, του τύπου το καταθέτεις τώρα και αργότερα στους οριστικούς πίνακες μπορείς να βάλεις και την αναγνώριση αν την πάρεις..

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά όσοι δεν έχουμε λάβει ακόμα την πράξη αναγνώρισης μπορούμε να κάνουμε αίτηση ή όχι;Παίρνω στο υπουργείο και δεν το σηκώνουν  και η πρωτοβάθμια της περιοχής μου λέει ότι δε δέχονται αίτηση χωρίς την πράξη αναγνώρισης.

1. ΔΔΕ Γέρακα ισχυρίζεται να γίνει η αίτηση με επιφύλαξη και εν συνεχεία ένσταση στους προσωρινούς πίνακες για να κατατεθεί εώς την κύρωση των πινάκων .
2.Υπουργείο ισχυρίζεται αίτηση κανονικά και εν συνεχεία να κατατεθεί ως δικαιολογητικό το οποίο θα αποσταλεί ΙΕΠ (για συνάφεια) .

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική_ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Πληροφορικής Γενικής και Ειδικής Αγωγής
    • Προφίλ
Πλακα κανεις!!   εχω αναγνωρισει μαθημα απο αλλο μεταπτυχιακό  μου (εσωτερικό ) και αυυο θα μας παει πισω?

Δεν κάνω καθόλου πλάκα! Το ζήτημα είναι από ό,τι θυμάμαι πως ο έλεγχος για τα μεταπτυχιακά στα οποία έχεις ήδη αναγνωρισμένα μαθήματα απο προγενέστερες σπουδές, γίνεται μόνο στην περίπτωση που καταθέσεις αίτηση στον ΔΟΑΤΑΠ μετά τις 15/5/2015. Εγώ κατέθεσα νωρίτερα, αλλά και που τους το είπα δεν άλλαξε κάτι. Η υπάλληλος μου είπε ότι ΟΛΑ τα μεταπτυχιακά που έχουν αναγνωρισμένα μαθήματα έχουν ΠΑΓΩΣΕΙ. Από το Σεπτέμβρη θα τα δούνε λέει... ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!! Όταν όμως έπαιρναν τα 185€ προκαταβολικά ... ήταν καλά..!! Για την ιστορία κι εμένα το πρώτο μεταπτυχιακό του εσωτερικού ήταν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2015, 01:33:54 μμ από Αγγελική_ΠΕ19 »
Κάνε θετικές σκέψεις!

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Επομένως αναμένουμε την αναγνώριση.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν κάποιος έχει αριθμό πρωτοκόλλου 11000 και έχει λάβει κάποια ειδοποίηση για παραλαβή της αναγνώρισης. Από ότι θυμάμαι ο simple είχε 10000 κάτι και τον ειδοπίησαν τον άνθρωπο και την πήρε.
Ρωτώ γιατί και εγώ είμαι 11000 plus και φοβάμαι μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν με εχουν ειδοποιήσει ακόμη ή δεν έχουν ειδοποιησει κανέναν που έχει τέτοιο αριθμό πρωτοκόλλου; Αγχώνομαι γιατί όπως γράφουν οι συνάδελφοι έχουν φτάσει έως 14000..........
Έχουν περάσει το 16700.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εγω που ειμαι 16800 δεν με ειδοποιησαν

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
1. ΔΔΕ Γέρακα ισχυρίζεται να γίνει η αίτηση με επιφύλαξη και εν συνεχεία ένσταση στους προσωρινούς πίνακες για να κατατεθεί εώς την κύρωση των πινάκων .
2.Υπουργείο ισχυρίζεται αίτηση κανονικά και εν συνεχεία να κατατεθεί ως δικαιολογητικό το οποίο θα αποσταλεί ΙΕΠ (για συνάφεια) .
3. ΔΔΕ Αθήνας (Κος Μουρκούσης) ισχυρίζεται ότι κάνεις αίτηση και ταυτόχρονα Υ.Δ ότι θα προσκομιστεί μέχρι την οριστική κύρωση των πινάκων .
Εάν δεν έχεις όμως σεμινάριο δεν γίνεται αποδεκτή η αίτηση .

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Εγω που ειμαι 16800 δεν με ειδοποιησαν
Δε μπορώ να γνωρίζω με κάθε έναν ξεχωριστά τι γίνεται. Συνάδελφος από το περσινό σχολείο με αριθμό μετά το 16700 το πήρε. Είχε κάνει αιτηση επίσπευσης για σοβαρούς οικογενειακούς λόγους. Ίσως έπαιξε κι αυτό τον ρόλο του, ίσως και να μην τα πηγαίνουν με σειρά.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Έχουν περάσει το 16700.
Εγώ με 14000 και κάτι και ακόμα να ειδοποιηθώ.Πώς έχουν φτάσει στο 16700;Κάτι μου λέει πως δεν ακολουθούν τους αριθμούς πρωτοκόλλου.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Ολοι σχεδον εκαναν αιτηση επισπευσης.περιεργο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160811
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 955
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 789
Σύνολο: 808

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.