*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776714 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1582 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:09:04 μμ »
eva7 αυτό που λες ήταν η ενημέρωση της προηγούμενης Παρασκευής, αυτό που αναφέρω σημερινή πρωινή ενημέρωση δυστυχώς

trelamenos σε ευχαριστώ θερμά, απλά σκέφτομαι πάντα αν θα μεταφέρω την ενημέρωση που έχω ή όχι, όταν θέτω σε κόκκινη γραμμή τη ζωή συναδέλφων που περιμένουν.Αύριο το μεσημέρι θα είμαι στη διαμαρτυρία στη Δευτεροβάθμια Α Αθήνας.Είμαι διαρκώς στα τηλέφωνα, τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς
συνεχισε να μας ενημερωνεις για να ξερω που βαδιζω .καποια στιγμη θα συνειδητοποιησω τις λαθεμενες επιλογες μου.σε λιγο θα παραμιλαμε !!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:41 »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1583 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:09:08 μμ »
rozy4, κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά πλέον ισχύει η Υ.Α. αρ.φ.1811 τ.β' 2011 για τις β' ειδικότητες στην οποία όμως υπάρχει μία παράγραφος γενική για τις 7 ώρες σε όλες τις αναθέσεις(απλώς τώρα δεν μπορώ να τη βρω να την παραθέσω)

http://dipe.ker.sch.gr/images/b_eidikothta.pdf

φεκ 1811/2011 τεύχος Β
http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wFYAFdDx4L2G3dtvSoClrL8RZsdmVE36E8tiDow6HlTE-JInJ48_97uHrMts-zFzeyCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtRJd72aOW1Vr32vFEO-IT81LBaTYv3l2v9N0k6Q7XGXD

Ναι αυτή είναι και συγκεκριμένα στις παραγράφους 7,8 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:12:04 μμ από stave »

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1584 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:11:53 μμ »
Δε ρωτάω ονόματα.Να ρωτήσω από εδώ και στο εξής;Στο τηλέφωνο αυτό 2105248945 ΠΥΣΔΕ Α ΑΘΗΝΑΣ υπάρχει ενημέρωση κατά το δοκούν.
αντιγονη μονο η α αθηνας εχει θεμα?ρωτω γιατι η fotini τις προαλλες μας ενημερωσε οτι η β τους τακτοποιησε.

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1585 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:13:51 μμ »
Καλημέρα.Σήμερα αιρετός ενημέρωσε σχετικά με τους αναπληρωτές της Α Αθήνας ότι ενδεχομένως να μπούμε σε εφεδρεία και να απολυθούμε.Στην καλύτερη περίπτωση θα μετακινηθούμε όπου υπάρχουν κενά στην περιφέρεια.Υπάρχουν μικρά κενά του στυλ 8 ή 7 ώρες στα σχολεία, αλλά δεν μας δίνουν τη δυνατότητα να διατεθούμε σε 2 ή 3 σχολεία καθώς πλεονάζουν οι μόνιμοι.Ανησύχησα, πέραν του ότι με βλέπω ξανά άνεργη, γιατί  εκπαιδευτική ιστοσελίδα, χωρίς να αναφέρει επιπλέον  στοιχεία, παραθέτει μία φράση από την εφημερίδα press όπου γίνεται λόγος για λίστα του ΥΜΔΒΘ με τους πλεονάζοντες και υποψηφίους προς εφεδρεία εκπαιδευτικούς.

Αντιλαμβάνομαι την αγωνία σας, απλά σκέφτομαι ότι του χρόνου, αν πάρουν αναπληρωτές θα είναι μόνο ΑΜΩ, γιατί με τις συγχωνεύσεις αυτό βλέπω, επίσης έτσι θα απασχολείται περισσότερος κόσμος με την αμοιβή των 475 ευρώ.Αυτή τη στιγμή είμαι στη φάση της επιλογής μεταξύ του να δανειστώ και να φύγω περιφέρεια ή να απολυθώ και να αναζητήσω μαύρη εργασία, το εξωτερικό ψιλοπαίζει στο μυαλό μου για του χρόνου.Όσοι δηλώσατε ΑΜΩ είστε πανευτυχείς....

Στην αναμονή του επικίνδυνου τηλεφωνήματος από τη Δευτεροβάθμια.....Καλημέρα....
Αντιγονη μη στεναχωριεσαι, για να σας διωξουν αποκλειεται καπου θα σας βολεψουν (ευχομαι κοντα ).Αυτο που λες για το ΑΜΩ μαλλον το λες ειρωνικα γιατι οσοι βαλανε ΑΜΩ μακρια οπως εγω γιατι το ειδα σαν διεξοδο προς την ειδικη ,με 475 ευρω τι θα πρωτοπληρωνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:41 »

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1586 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:14:23 μμ »
Δε ρωτάω ονόματα.Να ρωτήσω από εδώ και στο εξής;Στο τηλέφωνο αυτό 2105248945 ΠΥΣΔΕ Α ΑΘΗΝΑΣ υπάρχει ενημέρωση κατά το δοκούν.
και κατι αλλο περα απο την απαισιοδοξια μου πιστευω οτι αν γινουν οι αποσπασεις θα σας τακτοποιησουν αμεσα και τοτε θα καταλαβουμε ολοι το αξιοπιστο των λογων τους.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1587 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:17:15 μμ »
Επικοινώνησα ξανά με το ΠΥΣΔΕ Α Αθήνας.Ρώτησα αν οι φιλόλογοι στην Α Αθήνας υπάρχει περίπτωση να απολυθούμε.Ο κύριος μου απάντησε ότι δεν το γνωρίζει, είναι θέμα είπε της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου.Ρώτησα για την εφεδρεία, μου είπε ότι για τους αναπληρωτές δεν υφίσταται.Ρώτησα σε περίπτωση που τοποθετηθούμε πότε να αναμένουμε.Μου απάντησε ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ(sic).Δηλαδή πάμε για 15 Οκτώβρη.Δε ρώτησα για την τοποθέτηση αν θα είναι εντός ή εκτός Αττικής.

marsak72 όχι βέβαια, δεν το λέω ειρωνικά, σε τέτοια εποχή είναι έγκλημα να ειρωνεύομαι την όποια επιλογή κάνει ο καθένας για την εργασία του, απλά δε θεωρώ ότι υπάρχουν πολλά άτομα που δηλώνουν ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα(κουτάκι).Είναι όντως όμως πανευτυχής κατά τη γνώμη μου όποιος δήλωσε ΑΜΩ σε περιοχές που του επιτρέπουν να μην έχει έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1588 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:23:47 μμ »
Μη λέτε βλακείες β φάση θα πάρει....

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1589 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:27:37 μμ »
Ας μην θεωρούμε το κομφούζιο που ολόφάνερα επικρατεί στην Α' Αθήνας ενδεικτικό της κατάστασης σε όλη την υπόλοιπη Ελλάδα. Adigoni υπομονή. Δεν θα σας αφήσουν έτσι :(

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1590 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:36:22 μμ »
Επισης οταν καποιος αιρετος μιλα για απολυσεις καλο ειναι να μας λεει το ονοματακι του και τα πληρη στοιχεια στα οποια βασιζει την πληροφορια.Του τυπου ενας αιρετος ειπε απολυσεις , δεν κανει καλο.Γιατι οταν θα γινουν προσληψεις θα πρεπει να τον ενημερωσουμε για την εξελιξη ...μη περιμενει τσαμπα απολυσεις ο ανθρωπος...και να τον προτρεψουμε να προσεχει τι λεει.Αλλη φορα για κατι τοοοοοσο σοβαρο που παιζει με τα νευρα μας , να γραφετε και το ονομα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1591 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:49:47 μμ »
ξερει κανεις γιατι φετοσ η σιβιτανιδειος δεν εβγαλε πινακες?

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1592 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:53:16 μμ »
Συνάδελφοι, δεν νομίζω να υπάρξει θέμα απολύσεων τουλάχιστον για φέτος. Στη χειρότερη δεν θα πάρει άλλους αναπληρωτές. Απ' αυτά που διαβάζω, μόνο όσοι προσλήφθηκαν στην Αθήνα (εννοώ την α΄ φάση) δεν έχουν τοποθετηθεί. Στην επαρχία θεωρώ ότι τοποθετήθηκαν (δεν έχω διαβάσει μνμ που να λέει ότι εκκρεμούν τοποθετήσεις). Αυτοί, λοιπόν, της α΄φάσης που προσλήφθηκαν Αθήνα, έχουν και τα περισσότερα μόρια απ' όλους, έτσι δεν είναι; Αλλιώς πώς θα τους τοποθετούσαν στην πρωτεύουσα; Όταν τίθεται θέμα απόλυσης σε συμβασιούχους του δημοσίου, τότε απολύεται ο έχων τα λιγότερα μόρια, άρα, αυτοί που προσλήθηκαν επαρχία. Ντόμινο...Φυσικά, όλα αυτά δεν πρόκειται να συμβούν. Αντιλαμβάνομαι την αγωνία σας, αλλά θα βρεθεί λύση.
Στις Κυκλάδες έχουμε 4-5 αναπληρωτές στη διάθεση ΠΥΣΔΕ εδώ και κανα μήνα
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1593 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:53:28 μμ »
ξερει κανεις γιατι φετοσ η σιβιτανιδειος δεν εβγαλε πινακες?
Γιατι ετσι της αρεσε?????? 8)...ετσι δε παει το εργο ως τωρα????

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1594 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:53:49 μμ »
χαμος στο υπ παιδειας απο μαθητες .εχει ρεπορταζ το essos

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1595 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 01:03:56 μμ »
ξερει κανεις γιατι φετοσ η σιβιτανιδειος δεν εβγαλε πινακες?
Γιατι ετσι της αρεσε?????? 8)...ετσι δε παει το εργο ως τωρα????
μήπως επειδή διορίζει από τον ενιαίο πίνακα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160201
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.