*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 919661 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1638 στις: Ιούλιος 26, 2011, 08:09:15 μμ »
βγηκε η εγκυκλιος και δεν το πηρα χαμπαρι? μοιραστηκαν και οι θεσεις βλεπω!!!  :o
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:43 »

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1639 στις: Ιούλιος 26, 2011, 08:10:43 μμ »
Μηπως τελικά συμφέρει να είσαι μόνιμος...αναπληρωτής στο σπίτι σου παρά να τρέχεις χλμ μακρυά για τουλάχιστον 3 χρόνια? Θυμάστε τις περσινές περιοχές διορισμού των Φυσικών? Εγώ πάντως φέτος το προτίμησα και αν κάνει παράταση της μεταβατικής περιόδου θα το επιλέξω πάλι!

Αποσυνδεδεμένος rozoua

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1640 στις: Ιούλιος 26, 2011, 09:34:21 μμ »
Δηλαδη,απ'οτι κατλαβα ολοι περιμενετε διορισμο.Μηπως κανεις ξερει ποσους ΠΕ06(Αγγλικης) θα παρει φετος;

looser οι ξενόγλωσσοι θα είμαστε οι μεγαλύτεροι loser όπως και πέρσι!

phoebe ξέρεις πόσους  ΠΕ 06 πήρε πέρισυ αναπληρωτές πλήρους και μειωμένου ωραρίου συνολικά;
1.533 ΑΚΩ και ΑΜΩ σε πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια. Σκέψου να μην ήταν και υπεράριθμοι ;D
Κάπως έτσι πάει σε όλα τα ξενόγλωσσα, απλά ΠΕ 05 και ΠΕ 07 δούλεψε περισσότερο ΑΜΩ.

930 αναπληρωτές πηρε πέρσι ΠΕ07 - εμεις που περισσευουμε, εμεις που δεν της χρειαζομαστε - οντως η συντριπτικη πλειοψηφια ηταν Αμω 14 ωρων στα δημοτικα, 15 ωρων στα γυμνασια  -εναπομείναντες διοριστεοι πε07 ειναι 100 ατομα, δεν λεω να τους επαιρνε όλους αλλα οταν ακουω δηλώσεις τυπου δεν ειμαστε αναγκαιοι τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!καντε τα μαθηματικα και θα δειτε ποσες ωρες πρεπει να καλυφθουν!!!
Μπορεί να είναι μέσω ΕΣΠΑ και στην πρωτοβάθμια οι περισσότερες, αλλά δεν το λες και έκτακτη
ανάγκη. Εκτός και αν έχουν σκοπό να κλείσουν τα αναμορφωμένα/ολοήμερα όταν τελιώσει το ΕΣΠΑ*.
Στόχος των ξενόγλωσσων και των πληροφορικάριων από τη στιγμή που οι περισσότεροι δουλεύουν
πλέον στην αθμια πρέπει να είναι να ανοίξουν οργανικές εκεί.



souras, τα οργανικά μετονομάζονται σε λειτουργικά κενά κ ούτω καθεξής... Εμείς χρόνια τώρα είμαστε εσπίτες. Λύση είναι η σύσταση οργανικών στην πρωτοβάθμια όμως αυτό ''κοστίζει'' μας είπαν κ δεν θα το κάνουν.

ο πόλεμος πού δεχόμαστε είναι ασύλληπτος!!!! ακόμα και αν όντως πρόκειται για "βαφτισμένα"λειτουργικά κενά έκανε μέχρι και 4 μήνες να τοποθετήσει άτομο - Μάρτη καιρό έπαιρνε κανονικού ωραρίου στη Λάρισα....στο κάτω κάτω αυτή διατείνεται ότι θα γίνουν προσλήψεις εκεί που υπάρχουν πραγματικές ανάγκες!!!!Αλλά ανάγκες βλέπει εκεί που τη συμφέρει????
ξέρω ότι και να λέω σας πρήζω άδικα.... αλλά δεύτερο καλοκαίρι μας βλέπω πάλι στην απογοήτευση... ε πόση υπομονή πια!!!!!!!και μιλάμε για προγραμματισμό του 2008 όχι της κρίσης του 2011!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1641 στις: Ιούλιος 26, 2011, 11:13:14 μμ »
Δηλαδη,απ'οτι κατλαβα ολοι περιμενετε διορισμο.Μηπως κανεις ξερει ποσους ΠΕ06(Αγγλικης) θα παρει φετος;

looser οι ξενόγλωσσοι θα είμαστε οι μεγαλύτεροι loser όπως και πέρσι!

phoebe ξέρεις πόσους  ΠΕ 06 πήρε πέρισυ αναπληρωτές πλήρους και μειωμένου ωραρίου συνολικά;
1.533 ΑΚΩ και ΑΜΩ σε πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια. Σκέψου να μην ήταν και υπεράριθμοι ;D
Κάπως έτσι πάει σε όλα τα ξενόγλωσσα, απλά ΠΕ 05 και ΠΕ 07 δούλεψε περισσότερο ΑΜΩ.

930 αναπληρωτές πηρε πέρσι ΠΕ07 - εμεις που περισσευουμε, εμεις που δεν της χρειαζομαστε - οντως η συντριπτικη πλειοψηφια ηταν Αμω 14 ωρων στα δημοτικα, 15 ωρων στα γυμνασια  -εναπομείναντες διοριστεοι πε07 ειναι 100 ατομα, δεν λεω να τους επαιρνε όλους αλλα οταν ακουω δηλώσεις τυπου δεν ειμαστε αναγκαιοι τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!καντε τα μαθηματικα και θα δειτε ποσες ωρες πρεπει να καλυφθουν!!!
Μπορεί να είναι μέσω ΕΣΠΑ και στην πρωτοβάθμια οι περισσότερες, αλλά δεν το λες και έκτακτη
ανάγκη. Εκτός και αν έχουν σκοπό να κλείσουν τα αναμορφωμένα/ολοήμερα όταν τελιώσει το ΕΣΠΑ*.
Στόχος των ξενόγλωσσων και των πληροφορικάριων από τη στιγμή που οι περισσότεροι δουλεύουν
πλέον στην αθμια πρέπει να είναι να ανοίξουν οργανικές εκεί.



souras, τα οργανικά μετονομάζονται σε λειτουργικά κενά κ ούτω καθεξής... Εμείς χρόνια τώρα είμαστε εσπίτες. Λύση είναι η σύσταση οργανικών στην πρωτοβάθμια όμως αυτό ''κοστίζει'' μας είπαν κ δεν θα το κάνουν.

ο πόλεμος πού δεχόμαστε είναι ασύλληπτος!!!! ακόμα και αν όντως πρόκειται για "βαφτισμένα"λειτουργικά κενά έκανε μέχρι και 4 μήνες να τοποθετήσει άτομο - Μάρτη καιρό έπαιρνε κανονικού ωραρίου στη Λάρισα....στο κάτω κάτω αυτή διατείνεται ότι θα γίνουν προσλήψεις εκεί που υπάρχουν πραγματικές ανάγκες!!!!Αλλά ανάγκες βλέπει εκεί που τη συμφέρει????
ξέρω ότι και να λέω σας πρήζω άδικα.... αλλά δεύτερο καλοκαίρι μας βλέπω πάλι στην απογοήτευση... ε πόση υπομονή πια!!!!!!!και μιλάμε για προγραμματισμό του 2008 όχι της κρίσης του 2011!!!!!

Απλά το θέμα είναι ότι το υπουργείο έχει και το καρπούζι και το μαχαίρι στην εκτίμηση της "φύσης του κενού"
και μπροστά του βλέπει μόνο λειτουργικά.

Αν όμως τα λειτουργικά αντιστοιχούν σε έκτακτες ανάγκες και τα οργανικά σε πάγιες, ε κάτι δεν πάει καλά
εδώ. Τουλάχιστον ας μη μιλάνε για υπεράριθμες ειδικότητες και άλλα φαιδρά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:43 »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1642 στις: Ιούλιος 26, 2011, 11:24:57 μμ »
EZEL

Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1643 στις: Ιούλιος 26, 2011, 11:42:25 μμ »
Physikos 13
Δεν επιθυμώ να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν μέσα από 'δω. Ο καθένας γράφει ό,τι θέλει και κρίνεται γι' αυτό. Δεν μου αρέσει να πολυλογώ ως χαρακτήρας και μου αρέσει η ουσία των πραγμάτων. Δεν γράφω για να απαντάω μετά στον καθένα. Ο λόγος έχει αντίλογο και ο καθένας έχει το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του. Η γνώμη μου θα διαβαστεί και θα κριθεί από τον καθένα. Τίποτε περισσότερο και τίποτα λιγότερο απ'  αυτό. Θα μπορούσα να σου απαντήσω σε οποιαδήποτε ερώτησή σου αλλά αποφεύγω το παιχνίδι σου απαντώ, μου απαντάς και πάει λέγοντας...
γιατι να ερθεις σε αντιπαραθεση, και ο διαλογος καλος ειναι, σε forum ειμαστε

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1644 στις: Ιούλιος 26, 2011, 11:53:10 μμ »
Εξακολουθώ να μην πιστεύω τίποτα, λυπάμαι. Θα περιμένω τις πιστώσεις. :-*

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1645 στις: Ιούλιος 27, 2011, 12:00:33 πμ »
Εξακολουθώ να μην πιστεύω τίποτα, λυπάμαι. Θα περιμένω τις πιστώσεις. :-*
δεν ξερω για τις πιστωσεις, αλλα η πιστωση χρονου για εμενα τελειωνει, τωρα στα 43 θα ναι στα 44 στα 45 μου, παντως η δημοσια εκπαιδευση δειχνει να ελαβε τελος για μενα και πολλους αλλους της γενιας μου που το κυνηγουσαν για χρονια

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10822
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1646 στις: Ιούλιος 27, 2011, 12:02:33 πμ »
Εξακολουθώ να μην πιστεύω τίποτα, λυπάμαι. Θα περιμένω τις πιστώσεις. :-*
Είχες αναφέρει ότι οι πιστώσεις θα είναι πολύ περισσότερες από 600. Το βάσιζες σε κάτι σίγουρο που πήρες ως πληροφορία; Πόσες περισσότερες; Το πολύ περισσότερες θα μπορούσε να σημαίνει και τις διπλάσιες;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10822
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1647 στις: Ιούλιος 27, 2011, 12:04:38 πμ »
Εξακολουθώ να μην πιστεύω τίποτα, λυπάμαι. Θα περιμένω τις πιστώσεις. :-*
δεν ξερω για τις πιστωσεις, αλλα η πιστωση χρονου για εμενα τελειωνει, τωρα στα 43 θα ναι στα 44 στα 45 μου, παντως η δημοσια εκπαιδευση δειχνει να ελαβε τελος για μενα και πολλους αλλους της γενιας μου που το κυνηγουσαν για χρονια
Αν βλέπεις εσύ τα πράγματα τόσο απαισιόδοξα, τι να πούμε εμείς που δεν έχουμε πηγές για πληροφόρηση!

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1648 στις: Ιούλιος 27, 2011, 12:17:11 πμ »
Εξακολουθώ να μην πιστεύω τίποτα, λυπάμαι. Θα περιμένω τις πιστώσεις. :-*
δεν ξερω για τις πιστωσεις, αλλα η πιστωση χρονου για εμενα τελειωνει, τωρα στα 43 θα ναι στα 44 στα 45 μου, παντως η δημοσια εκπαιδευση δειχνει να ελαβε τελος για μενα και πολλους αλλους της γενιας μου που το κυνηγουσαν για χρονια
Αν βλέπεις εσύ τα πράγματα τόσο απαισιόδοξα, τι να πούμε εμείς που δεν έχουμε πηγές για πληροφόρηση!
Ο απαισιόδοξος είναι ένας καλά ενημερωμένος αισιόδοξος... :(
Physike μη το βάζεις κάτω! :)
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1649 στις: Ιούλιος 27, 2011, 12:51:04 πμ »
Εξακολουθώ να μην πιστεύω τίποτα, λυπάμαι. Θα περιμένω τις πιστώσεις. :-*
Είχες αναφέρει ότι οι πιστώσεις θα είναι πολύ περισσότερες από 600. Το βάσιζες σε κάτι σίγουρο που πήρες ως πληροφορία; Πόσες περισσότερες; Το πολύ περισσότερες θα μπορούσε να σημαίνει και τις διπλάσιες;
Έχω κάποιον γνωστό στο υπουργείο, που του ανέφερα το 600 και έμεινε με το στόμα ανοιχτό, σε στυλάκι...πού τα άκουσες αυτά, θα είναι πολύ περισσότεροι. Και επίσης, από πολύ έγκυρη πηγή, άκουσα ότι οι πιστώσεις ΔΕΝ είχαν βγει ακόμα. Αυτά την Πέμπτη το πρωί. Πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος αριθμός ακούγεται για να μας χρυσώσουν το χάπι και μόνο. Δηλαδή, ενώ η υπουργός έχει μιλήσει ξεκάθαρα για 3000 διορισμούς φέτος, θα πάρει λιγότερα άτομα. Αυτά. Τί να πω... Μετά από τρεις επιτυχίες σε τρεις συνεχόμενους ασεπ, δεν νομίζω ότι αντέχω να δώσω κι άλλον. Υπομονή και καλό διορισμό σε όλους και σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1650 στις: Ιούλιος 27, 2011, 01:21:56 πμ »
Και επίσης, από πολύ έγκυρη πηγή, άκουσα ότι οι πιστώσεις ΔΕΝ είχαν βγει ακόμα. Αυτά την Πέμπτη το πρωί.
Για ρώτα την έγκυρη πηγή σου, πως είναι δυνατόν να βγουν οι πιστώσεις πριν βγουν οι πίνακες?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1651 στις: Ιούλιος 27, 2011, 01:24:06 πμ »
Ρε παιδιά, το κεφάλι μου φέρνει γύρω και δεν μπορώ να το χωνέψω. Διάβαζα τώρα τα ποσοστά απορρόφησης από το link:
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B3C6tJsZqvjsMGJiNTEzZjAtZDYwMi00ODI3LTgzYmQtMzgzZGY5OWFiY2I2&hl=el&pli=1
που παρέθεσε, δε θυμάμαι ποιος συνάδελφος, σε άλλο θέμα. Διορίστηκαν 480 φιλόλογοι και 1365 πήγαν αναπληρωτές = 1845. Παράλληλα, μόνο ο νομός μου μέσα στον Ιούλιο ανακοίνωσε 19 οργανικά κενά, άσε τα λειτουργικά. Πώς είναι, λοιπόν, δυνατόν να διορίσει 150-170 άτομα, όσους αναπληρωτές κι αν πάρει; Δηλαδή εδώ μιλάμε για τη σφαγή του Δράμαλη. Δεν ξέρω, πραγματικά τα έχω χάσει!
ΥΓ. Ζητώ συγγνώμη για τον ασυνάρτητο λόγο του μηνύματός μου, αλλά πραγματικά στο κεφάλι μου αυτή τη στιγμή επικρατεί ένα χάος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160432
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 638
Σύνολο: 652

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.