*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 919660 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: ’ντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1806 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:02:47 μμ »
'Οταν όλοι αναφέρουν 12000 συνταξιοδοτήσεις πάνω κάτω ,,, και οι προσλήψεις ως ακόλουθο αυτών, μπορεί να τεκμηριώσει η Διαμαντοπούλου το 600 πως προκύπτει? ούτε καν 1/10 δεν είναι , μήπως να γυρίσει στα θρανία με τους 30 και μαθητές για να μάθει τα κλάσματα και τη διαίρεση; Ντροπή στο Υπουργείο, μέτρα αναβρασμού σε όλους τους τομείς, που τελικώς τίποτα δε θα καταφέρουν να υλοποιήσουν, αφού μόνο το λόγω έχουν και ουχί το εργω ως γνώμονα. Η μέρα που θα κριθούν δε αργεί όμως!

Έχει χιλιοειπωθεί: Το 1/10 δεν θα εφαρμοστεί ανά υπουργείο αλλά σε όλο το δημόσιο τομέα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:14 »

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1807 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:04:27 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς σε ποιές ειδικότητες σίγουρα  δεν θα κάνει διορισμούς; Γιατί μου φαίνεται ότι θα χτυπήσει για πολλούς  απο εμάς η καμπάνα;

Σήμερα το πρωί ανέφερε σε ποιες ειδικότητες θα κάνει ''φιλόλογοι-φυσικο-μαθηματικοι-χημικοί-βιολογοι-δάσκαλοι-νηπιαγωγοί''. Δε θα κάνει σίγουρα στους ξενόγλωσσους. Αυτό που φοβόμασταν ένα χρόνο τώρα... :-\
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος angelia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1808 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:21:13 μμ »
ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΠΕ60 ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΘΥ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ24ΜΗΝΟ+ΑΣΕΠ ΕΙΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΑ. ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΜΑΙ 70 ΣΕΙΡΑ.ΖΗΤΑΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΗΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΑΣ  ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΦΕΤΟΣ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1809 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:27:35 μμ »
ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΠΕ60 ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΘΥ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ24ΜΗΝΟ+ΑΣΕΠ ΕΙΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΑ. ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΜΑΙ 70 ΣΕΙΡΑ.ΖΗΤΑΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΗΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΑΣ  ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΦΕΤΟΣ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

angelia, σε παρακαλούμε να μη γράφεις όλα κεφαλαία, γιατί υπονοείς ότι φωνάζεις...

Χρειάζεσαι 175 διορισμούς νηπιαγωγών για να είσαι τελευταία στο 40%
Από επιλαχόντες ΑΣΕΠ δεν γνωρίζω πώς λειτουργεί το σύστημα, αν μπορεί δηλαδή να πάρει - ας απαντήσει κάποιος που ξέρει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:14 »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1810 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:29:16 μμ »
ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΠΕ60 ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΘΥ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ24ΜΗΝΟ+ΑΣΕΠ ΕΙΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΑ. ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΜΑΙ 70 ΣΕΙΡΑ.ΖΗΤΑΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΗΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΑΣ  ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΦΕΤΟΣ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Και να πιστεύουμε πως όχι.....πώς μπορούμε να σου κόψουμε την ελπίδα;;
Πάντως για ξενόγλωσσους φαίνονται δύσκολα τα πράγματα.......τελοσπάντων περίμενε να δεις τι θα γίνει....dum spiro, spero!!

sorry, άκυρο το μήνυμα..νόμιζα ΠΕ06....(το τελευταίο αν θες κράτα το)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2011, 08:31:15 μμ από stave »

Αποσυνδεδεμένος samina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1811 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:30:08 μμ »
Είμαι ΠΕ 06 διοριστέα ΑΣΕΠ και ακούω ότι από μας δε θαπάρει κανέναν. Ραντεβού τέλη Αυγούστου με όσους ενδιαφέρονται να μαζευτούμε ασεπίτες όλων των κατηγοριών που θα απομείνουμε για προσφυγή στη δικαιοσύνη. Θυμάμαι την Διαμάντω πέρυσι να λέει ότι τη χρονιά 2011-12 όλοι οι ασεπ'ιτες θα διοριστούν. Τί έγινε λοιπόν πάλι? Το ασέπ πάλι απ'εξω?

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1812 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:30:33 μμ »
Έχει χιλιοειπωθεί: Το 1/10 δεν θα εφαρμοστεί ανά υπουργείο αλλά σε όλο το δημόσιο τομέα

Εξάλλου αν στους εκπαιδευτικούς (που περασε τα πάντα με μηδενική αντίσταση) η αναλογία είναι 1/30 τι θα της κάνουν; Δε θα γίνει και τπτ :P
Κι 1/50 να το κάνει του χρόνου ακόμη θα τσακώνονται μεταξύ τους οι ομαδούλες για το αν πάει 1ο το 24μηνο ή για τα "βύσματα", και για το "πότε θα γίνει ασεπ"... Δηλ. ο κόσμος καίγεται οι εκπαιδευτικοί @@@@@@

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1813 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:31:16 μμ »
Να μην μπερδευουμε τα πραγματα.Δεν ζητουμαι να διοριστουμε.Απλά απαιτουμε να εφαρμοστουν οι νομοι του κρατους.Το τελειως παραλογο (εκτος ολων των αλλων ) είναι οτι θα αφησει ασεπιτες αδιοριστους για να παρει παλι απο το 24μηνο που δεν εχει θεμελιωμενο δικαιωμα διορισμου επιπεδου ασεπιτων.Αυτο το οτι στις βασικες ειδικοτητες υπαρχουν κενα δεν εχει κανενα νοημα γιατι αμα εχει κενα να παρει αναπληρωτες και να μην καταστρατηγει τους νομους του κρατους.Μονο σε χουντα αρμοζει αυτο το .....για τις αναγκες της υπηρεσιας  κανουμε οτι γουσταρουμε.Ναι φυσικα υπαρχουνε στρεβλωσεις και υπεραριθμιες αλλα δεν θα την πληρωσουμε εμεις ουτε θα πρεπει να ανεχτουμε παρανομιες.Αλλα αυτο το μπουρδελο φροντισε για να αποκτησει επιστρωση και επιφαση νομιμοτητας να διαλυσει πρωτα το δικαιικο συστημα οποτε εχει το ελευθερας να κανει οτι θελει.Αμ υπηρχε δικαιοσυνη θα επρεπε να αποφασιζε σε ενα μηνα για το αν εχουν δικαιο αυτοι που εχουν προσφυγει ,αλλα η Διαμαντω και η καθε Διαμντω εκει παταει ,ας κανουν προσφυγη,κανενα προβλημα ,το 234 το δικαστηριο θα μας πει ποιος εχει δικαιο.

Στις ειδικότητες που θα διορίσει 24μηνο θα έχει ήδη απορροφοθεί το 60-40.
Δε νομίζω ότι διορίζονται οι 24μηνίτες πρώτα, εκτός κι  αν έχω χάσει κάτι νεότερο.

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1814 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:40:06 μμ »
Έχει χιλιοειπωθεί: Το 1/10 δεν θα εφαρμοστεί ανά υπουργείο αλλά σε όλο το δημόσιο τομέα

Εξάλλου αν στους εκπαιδευτικούς (που περασε τα πάντα με μηδενική αντίσταση) η αναλογία είναι 1/30 τι θα της κάνουν; Δε θα γίνει και τπτ :P
Κι 1/50 να το κάνει του χρόνου ακόμη θα τσακώνονται μεταξύ τους οι ομαδούλες για το αν πάει 1ο το 24μηνο ή για τα "βύσματα", και για το "πότε θα γίνει ασεπ"... Δηλ. ο κόσμος καίγεται οι εκπαιδευτικοί @@@@@@
Πες τα και ξαναπέστα.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1815 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:42:18 μμ »
Είμαι ΠΕ 06 διοριστέα ΑΣΕΠ και ακούω ότι από μας δε θαπάρει κανέναν. Ραντεβού τέλη Αυγούστου με όσους ενδιαφέρονται να μαζευτούμε ασεπίτες όλων των κατηγοριών που θα απομείνουμε για προσφυγή στη δικαιοσύνη. Θυμάμαι την Διαμάντω πέρυσι να λέει ότι τη χρονιά 2011-12 όλοι οι ασεπ'ιτες θα διοριστούν. Τί έγινε λοιπόν πάλι? Το ασέπ πάλι απ'εξω?

Επειδή υποψιαζόμασταν ότι θα μέναμε στο ίδιο έργο θεατές... οι περισσότεροι ασεπίτες έχουμε προ πολλού κινηθεί. Καλό θα ήταν να κινητοποιηθείς και εσύ.
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1816 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:42:46 μμ »
Στις ειδικότητες που θα διορίσει 24μηνο θα έχει ήδη απορροφοθεί το 60-40.
Δε νομίζω ότι διορίζονται οι 24μηνίτες πρώτα, εκτός κι  αν έχω χάσει κάτι νεότερο.
[/quote]

Πέρυσι που διόρισε 85 24μηνίτες Φιλολόγους είχε απορροφήσει όλο το 60% των Φιλολόγων Ασεπιτών;

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1817 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:44:53 μμ »
Να μην μπερδευουμε τα πραγματα.Δεν ζητουμαι να διοριστουμε.Απλά απαιτουμε να εφαρμοστουν οι νομοι του κρατους.Το τελειως παραλογο (εκτος ολων των αλλων ) είναι οτι θα αφησει ασεπιτες αδιοριστους για να παρει παλι απο το 24μηνο που δεν εχει θεμελιωμενο δικαιωμα διορισμου επιπεδου ασεπιτων.Αυτο το οτι στις βασικες ειδικοτητες υπαρχουν κενα δεν εχει κανενα νοημα γιατι αμα εχει κενα να παρει αναπληρωτες και να μην καταστρατηγει τους νομους του κρατους.Μονο σε χουντα αρμοζει αυτο το .....για τις αναγκες της υπηρεσιας  κανουμε οτι γουσταρουμε.Ναι φυσικα υπαρχουνε στρεβλωσεις και υπεραριθμιες αλλα δεν θα την πληρωσουμε εμεις ουτε θα πρεπει να ανεχτουμε παρανομιες.Αλλα αυτο το μπουρδελο φροντισε για να αποκτησει επιστρωση και επιφαση νομιμοτητας να διαλυσει πρωτα το δικαιικο συστημα οποτε εχει το ελευθερας να κανει οτι θελει.Αμ υπηρχε δικαιοσυνη θα επρεπε να αποφασιζε σε ενα μηνα για το αν εχουν δικαιο αυτοι που εχουν προσφυγει ,αλλα η Διαμαντω και η καθε Διαμντω εκει παταει ,ας κανουν προσφυγη,κανενα προβλημα ,το 234 το δικαστηριο θα μας πει ποιος εχει δικαιο.

Στις ειδικότητες που θα διορίσει 24μηνο θα έχει ήδη απορροφοθεί το 60-40.
Δε νομίζω ότι διορίζονται οι 24μηνίτες πρώτα, εκτός κι  αν έχω χάσει κάτι νεότερο.

Και όμως δεν είχε εξαντληθεί όλο το 60-40%... Παράλογο;! Είπαμε έχει χαθεί η έννοια του ''αυτονόητου''.
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1818 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:46:09 μμ »
Στις ειδικότητες που θα διορίσει 24μηνο θα έχει ήδη απορροφοθεί το 60-40.
Δε νομίζω ότι διορίζονται οι 24μηνίτες πρώτα, εκτός κι  αν έχω χάσει κάτι νεότερο.

Πέρυσι που διόρισε 85 24μηνίτες Φιλολόγους είχε απορροφήσει όλο το 60% των Φιλολόγων Ασεπιτών;
[/quote]

Να θυμίσω ότι πάντα οι ασεπίτες διορίζοντας σε 2 δόσεις (τα 2 χρόνια), ενώ παράλληλα γίνονταν διορισμοί και από άλλες κατηγορίες, όπως 24μηνο. Απλά την τελευταία φορά δεν διόρισαν όλους τους ασεπίτες μέσα σε 2 χρόνια και έχουμε αυτή την ανώμαλη κατάσταση τώρα. Δεν νομίζω ότι η νομοθεσία υποχρεώνει να διορίσει όλο το 60% μαζί με το αντίστοιχο 40% και μόνο μετά τα υπόλοιπα, οπότε το υπουργείο κάνει ό,τι θέλει και στηρίζεται στη θολή νομοθεσία.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1819 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:51:04 μμ »
ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΠΕ60 ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΘΥ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ24ΜΗΝΟ+ΑΣΕΠ ΕΙΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΑ. ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΜΑΙ 70 ΣΕΙΡΑ.ΖΗΤΑΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΗΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΑΣ  ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΦΕΤΟΣ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...
εισαι πολυ οριακα εφοσον απορροφησει ολο το 60-40 των ΠΕ60, δηλαδη 111 ασεπ +74 ενιαιο.
λογικα θα διορισει ελαχιστους δασκαλους διοτι δεν υπαρχει 24μηνο και το 60-40 εχει πληρως απορροφηθει...αρα εχει πιθανοτητες η πληρης απορροφηση στο 60-40 στους νηπιαγωγους που ομολογουμενως περυσι αδικηθηκαν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160430
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 547
Σύνολο: 557

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.