*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 919690 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vagus venato

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4368 στις: Αύγουστος 20, 2011, 08:41:34 μμ »
Δε σας φαίνεται περίεργο πως κάθε χρόνο τα ίδια λένε?
Κάθε χρόνο 19000 αναπληρωτές!!

Παρά τις συγχωνεύσεις σχολείων πάλι 19000.
Για το φίλο Green. Που πήγαν λοιπόν αυτοί οι 5000 αποσπασμένοι? Γιατί να χρειαστούν πάλι το επιχείρημα των 6000 αποσπαμένων για να δικαιολογήσουν τις μειωμένες προσλήψεις?
Μήπως σε μία υπηρεσία υπάρχουν επιπλέον εκπαιδευτικοί που δεν χρειάζονται?
Γίνονται όλα αυτά για πολιτικές σκοπιμότητες? Γιατί δεν επεμβαίνει η ΟΛΜΕ να ζητήσει παραίτηση της υπουργού για κακοδιαχείριση παρά μόνο λέει για απεργία.(αν και νομίζω ότι το έχει πράξει πολύ στην απ εξω όμως).
Γιατί δε παραιτείται το προεδρείο της ΟΛΜΕ αφού από μικρός ακουγά πως έχουμε προβλήματα στην εκπαίδευση και ακόμα έχουμε τα ίδια? 
Γιατί βγαίνουν όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι, μηπως βολευονται κάποιοι?
Γιατί κάθε σχολική χρόνια να τυπώνονται νέα βιβλία, ας χρησιμοποιήσουμε τα παλιά. Ετσι κάνουν όλα τα πραγματικά ανεπτυγμένα κράτη που σέβονται το περιβάλλον και τους πολίτες τους!!   

Αλλά μας λέει το υπουργείο, αλλά λέει η ΟΛΜΕ και έμεις όπου φυσάει ο άνεμος μου φαίνεται.
Έτσι δε γίνεται δουλειά. Ή σοβαρευόμαστε όλοι ανεξαιρέτως και κοιτάμε το πρόβλημα στη ρίζα του ή το κλείνουμε το μπουρ..λο να τελειώνουμε.

 
Όσο ζω...μαθαίνω και όσο μαθαίνω...ζω!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:21:18 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4369 στις: Αύγουστος 20, 2011, 08:55:33 μμ »
Δε σας φαίνεται περίεργο πως κάθε χρόνο τα ίδια λένε?
Κάθε χρόνο 19000 αναπληρωτές!!

Παρά τις συγχωνεύσεις σχολείων πάλι 19000.
Για το φίλο Green. Που πήγαν λοιπόν αυτοί οι 5000 αποσπασμένοι? Γιατί να χρειαστούν πάλι το επιχείρημα των 6000 αποσπαμένων για να δικαιολογήσουν τις μειωμένες προσλήψεις?
Μήπως σε μία υπηρεσία υπάρχουν επιπλέον εκπαιδευτικοί που δεν χρειάζονται?
Γίνονται όλα αυτά για πολιτικές σκοπιμότητες? Γιατί δεν επεμβαίνει η ΟΛΜΕ να ζητήσει παραίτηση της υπουργού για κακοδιαχείριση παρά μόνο λέει για απεργία.(αν και νομίζω ότι το έχει πράξει πολύ στην απ εξω όμως).
Γιατί δε παραιτείται το προεδρείο της ΟΛΜΕ αφού από μικρός ακουγά πως έχουμε προβλήματα στην εκπαίδευση και ακόμα έχουμε τα ίδια? 
Γιατί βγαίνουν όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι, μηπως βολευονται κάποιοι?
Γιατί κάθε σχολική χρόνια να τυπώνονται νέα βιβλία, ας χρησιμοποιήσουμε τα παλιά. Ετσι κάνουν όλα τα πραγματικά ανεπτυγμένα κράτη που σέβονται το περιβάλλον και τους πολίτες τους!!   

Αλλά μας λέει το υπουργείο, αλλά λέει η ΟΛΜΕ και έμεις όπου φυσάει ο άνεμος μου φαίνεται.
Έτσι δε γίνεται δουλειά. Ή σοβαρευόμαστε όλοι ανεξαιρέτως και κοιτάμε το πρόβλημα στη ρίζα του ή το κλείνουμε το μπουρ..λο να τελειώνουμε.
Μόνο που εμένα με ενδιαφέρει τι λέει το Υπουργείο, όχι η ΟΛΜΕ, γιατί το Υπουργείο χαράσσει πολιτική και παίρνει αποφάσεις για την παιδεία. Και θεωρώ τουλάχιστον ως έλλειψη σοβαρότητας να ξαναεπικαλείται τους περσινούς αποσπασμένους που γύρισαν (εκτός αν δεν τους γύρισαν πέρσι και έλεγαν τότε ψέματα) και σκοπίμως να κάνουν γαργάρα ότι πήραν και 19.000 αναπληρωτές (τους καλούσαν δε μέχρι και τον Μάρτιο)  παρά τις διαβεβαιώσεις ότι στις 10 Σεπτεμβρίου θα ήταν όλοι οι εκπαιδευτικοί στις θέσεις τους.
Και μόνο με βάση αυτές τις δύο δηλώσεις, υπάρχει περίπτωση κάποιος που ξέρει τα πράγματα από λίγο πιο μέσα από ότι ο απλός τηλεθεατής, να παίρνεις στα σοβαρά τα λεγόμενα του Υπουργείου; Για εμένα έχουν χάσει και οι ίδιοι πια τη μπάλα.

Αποσυνδεδεμένος Angelcrow

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4370 στις: Αύγουστος 20, 2011, 08:57:28 μμ »
Eχω ενα τεραστιο προβλημα αυτη την στιγμη μεσα στο κεφαλι μου..εγω περσυ πηρα το πτυχιο μου, πριν 1 μηνα κατεθεσα τα χαρτια ως αναπληρωτης-ωρομισθιος, μ'αυτο τωρα τι παιζει ? μπορω να κανω τα χαρτια μου και εγω? αν και δεν το νομιζω...ας βοηθησει καποιος...ειμαι ψαρωμενη .. ειδικοτητα ΠΕ02 (Ιστορικο)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4371 στις: Αύγουστος 20, 2011, 08:59:56 μμ »
Eχω ενα τεραστιο προβλημα αυτη την στιγμη μεσα στο κεφαλι μου..εγω περσυ πηρα το πτυχιο μου, πριν 1 μηνα κατεθεσα τα χαρτια ως αναπληρωτης-ωρομισθιος, μ'αυτο τωρα τι παιζει ? μπορω να κανω τα χαρτια μου και εγω? αν και δεν το νομιζω...ας βοηθησει καποιος...ειμαι ψαρωμενη .. ειδικοτητα ΠΕ02 (Ιστορικο)

Aν εννοείς αίτηση διορισμού...όχι, δεν έχεις δικαίωμα.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:21:18 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4372 στις: Αύγουστος 20, 2011, 09:00:14 μμ »
Να κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις:
Από πότε έχει να κάνει το Υπουργείο Παιδείας διορισμούς διοικητικού προσωπικού;
Από πότε οι συνταξιοδοτήσεις μια χρονιάς (για τις οποίες υπάρχει μια εικόνα γύρω στα μέσα Αυγούστου και οριστικοποιούνται πολύ αργότερα) αποτελούν κριτήριο για τις προσλήψεις τις ίδιας χρονιάς;
Από πότε η αναλογία προσλήψεων/διορισμών (επί ΔΝΤ) αναφέρεται στο κάθε Υπουργείο ξεχωριστά και όχι σε όλο το δημόσιο;
Δεν αποτελεί υποχρέωση του Υπουργείου να παρέχει στους μαθητές βιβλία; Το που θα τα βρει, αν θα κάνει ανακύκλωση ή όχι αυτή τη στιγμή (τέλος Αυγούστου) δεν είναι λιγάκι άτοπο να συζητιέται;
Πόσα ψέματα έχει πει η Υπουργός Παιδείας από τότε που ορκίστηκε;
Πρέπει να της πει κάποιος να παραιτηθεί; Μάλλον, γιατί λείπει η πολιτική ευαισθησία....
Όσο για ΟΛΜΕ και ΔΟΕ (που εσείς οι μόνιμοι εκλέγετε):
Τελικά τα νούμερα αφορούν δασκάλους, καθηγητές;
Γιατί δεν αναφέρεστε στους νηπιαγωγούς;
Περιλαμβάνονται οι συνάδελφοι που πληρώθηκαν μέσω ΕΣΠΑ;

Αποσυνδεδεμένος vagus venato

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4373 στις: Αύγουστος 20, 2011, 09:02:04 μμ »
Eχω ενα τεραστιο προβλημα αυτη την στιγμη μεσα στο κεφαλι μου..εγω περσυ πηρα το πτυχιο μου, πριν 1 μηνα κατεθεσα τα χαρτια ως αναπληρωτης-ωρομισθιος, μ'αυτο τωρα τι παιζει ? μπορω να κανω τα χαρτια μου και εγω? αν και δεν το νομιζω...ας βοηθησει καποιος...ειμαι ψαρωμενη .. ειδικοτητα ΠΕ02 (Ιστορικο)

Κοίτα τη φετινή εγκύκλιο για αναπληρωτές και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς!!
Όσο ζω...μαθαίνω και όσο μαθαίνω...ζω!!

Αποσυνδεδεμένος vagus venato

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4374 στις: Αύγουστος 20, 2011, 09:19:05 μμ »
Να κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις:
Από πότε έχει να κάνει το Υπουργείο Παιδείας διορισμούς διοικητικού προσωπικού; Έχει πολλά χρόνια.
Από πότε οι συνταξιοδοτήσεις μια χρονιάς (για τις οποίες υπάρχει μια εικόνα γύρω στα μέσα Αυγούστου και οριστικοποιούνται πολύ αργότερα) αποτελούν κριτήριο για τις προσλήψεις τις ίδιας χρονιάς; Ανέκαθεν έτσι γινότανε, από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου.
Από πότε η αναλογία προσλήψεων/διορισμών (επί ΔΝΤ) αναφέρεται στο κάθε Υπουργείο ξεχωριστά και όχι σε όλο το δημόσιο; Εξαρτάται το υπουργείο και ο υπουργός...αλλό Βενιζέλος, άλλο Αννούλα. Οι ανθρώπινες σχέσεις αν έχεις ακουστά...εε κάτι τέτοιο.
Δεν αποτελεί υποχρέωση του Υπουργείου να παρέχει στους μαθητές βιβλία; Το που θα τα βρει, αν θα κάνει ανακύκλωση ή όχι αυτή τη στιγμή (τέλος Αυγούστου) δεν είναι λιγάκι άτοπο να συζητιέται; Οχι όμως και κάθε χρονιά. Ας τους δώσει τα περσινα, αφού η υλη δεν άλλαξε.
Πόσα ψέματα έχει πει η Υπουργός Παιδείας από τότε που ορκίστηκε; Θα ρωτήσω τον Τζακ Νορρις να μου πει...θα ξερει σίγουρα!! Είναι φερέγγυος και αξιόπιστος.
Πρέπει να της πει κάποιος να παραιτηθεί; Μάλλον, γιατί λείπει η πολιτική ευαισθησία....
Όσο για ΟΛΜΕ και ΔΟΕ (που εσείς οι μόνιμοι εκλέγετε):
Τελικά τα νούμερα αφορούν δασκάλους, καθηγητές;
Γιατί δεν αναφέρεστε στους νηπιαγωγούς;
Περιλαμβάνονται οι συνάδελφοι που πληρώθηκαν μέσω ΕΣΠΑ;
Όσο ζω...μαθαίνω και όσο μαθαίνω...ζω!!

Αποσυνδεδεμένος Angelcrow

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4375 στις: Αύγουστος 20, 2011, 10:08:40 μμ »
Eχω ενα τεραστιο προβλημα αυτη την στιγμη μεσα στο κεφαλι μου..εγω περσυ πηρα το πτυχιο μου, πριν 1 μηνα κατεθεσα τα χαρτια ως αναπληρωτης-ωρομισθιος, μ'αυτο τωρα τι παιζει ? μπορω να κανω τα χαρτια μου και εγω? αν και δεν το νομιζω...ας βοηθησει καποιος...ειμαι ψαρωμενη .. ειδικοτητα ΠΕ02 (Ιστορικο)

Aν εννοείς αίτηση διορισμού...όχι, δεν έχεις δικαίωμα.
Βασικα ... οι αιτησεις οι οποιες ληγει η προσθεσμια τους αυριο αφορουν αυτο που λες ετσι? δηλαδη διορισμο...και προφανως εγω δεν μπορω να κανω,σωστα?  να φανταστω πως αφορουν οσους εχουν δωσει ΑΣΕΠ κτλ ετσι ?
Ευχαριστω παντως για την απαντηση... ;)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4376 στις: Αύγουστος 21, 2011, 12:10:53 πμ »
Eχω ενα τεραστιο προβλημα αυτη την στιγμη μεσα στο κεφαλι μου..εγω περσυ πηρα το πτυχιο μου, πριν 1 μηνα κατεθεσα τα χαρτια ως αναπληρωτης-ωρομισθιος, μ'αυτο τωρα τι παιζει ? μπορω να κανω τα χαρτια μου και εγω? αν και δεν το νομιζω...ας βοηθησει καποιος...ειμαι ψαρωμενη .. ειδικοτητα ΠΕ02 (Ιστορικο)

Aν εννοείς αίτηση διορισμού...όχι, δεν έχεις δικαίωμα.
Βασικα ... οι αιτησεις οι οποιες ληγει η προσθεσμια τους αυριο αφορουν αυτο που λες ετσι? δηλαδη διορισμο...και προφανως εγω δεν μπορω να κανω,σωστα?  να φανταστω πως αφορουν οσους εχουν δωσει ΑΣΕΠ κτλ ετσι ?
Ευχαριστω παντως για την απαντηση... ;)

Nαι, την αίτηση διορισμού εννοώ, αφού, όπως είπες, έχεις ήδη κάνει αίτηση για αναπλήρωση-ωρομισθία. Δυστυχώς, δεν έχεις ελπίδες προς το παρόν (ούτε για αναπληρώτρια-ωρομίσθια), γιατί δεν έχεις μόρια από ασεπ (αφού πέρυσι πήρες το πτυχίο σου και δεν πρόλαβες να...νιώσεις τη "χαρά" του ασεπ!!!) ούτε από προϋπηρεσία! Οπλίσου πάντως με υπομονή-αν σε ενδιαφέρει η δημόσια εκπαίδευση- γιατί σε περιμένει μεγάλος γολγοθάς, κορίτσι μου! Όπως όλους μας... :(
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4377 στις: Αύγουστος 21, 2011, 01:26:07 πμ »
Να κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις:
Από πότε έχει να κάνει το Υπουργείο Παιδείας διορισμούς διοικητικού προσωπικού;
Από πότε οι συνταξιοδοτήσεις μια χρονιάς (για τις οποίες υπάρχει μια εικόνα γύρω στα μέσα Αυγούστου και οριστικοποιούνται πολύ αργότερα) αποτελούν κριτήριο για τις προσλήψεις τις ίδιας χρονιάς;
Από πότε η αναλογία προσλήψεων/διορισμών (επί ΔΝΤ) αναφέρεται στο κάθε Υπουργείο ξεχωριστά και όχι σε όλο το δημόσιο;
Δεν αποτελεί υποχρέωση του Υπουργείου να παρέχει στους μαθητές βιβλία; Το που θα τα βρει, αν θα κάνει ανακύκλωση ή όχι αυτή τη στιγμή (τέλος Αυγούστου) δεν είναι λιγάκι άτοπο να συζητιέται;
Πόσα ψέματα έχει πει η Υπουργός Παιδείας από τότε που ορκίστηκε;
Πρέπει να της πει κάποιος να παραιτηθεί; Μάλλον, γιατί λείπει η πολιτική ευαισθησία....
Όσο για ΟΛΜΕ και ΔΟΕ (που εσείς οι μόνιμοι εκλέγετε):
Τελικά τα νούμερα αφορούν δασκάλους, καθηγητές;
Γιατί δεν αναφέρεστε στους νηπιαγωγούς;
Περιλαμβάνονται οι συνάδελφοι που πληρώθηκαν μέσω ΕΣΠΑ;

Πολλά +++++++ και οι ερωτήσεις σου πονάνε πολλούς και πολύ.

Αποσυνδεδεμένος vantonis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν υπάρχει ελπίδα...ΠΕ04.01
    • Προφίλ
    • Κοινότητα συζητήσεων Φυσικού ΑΠΘ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4378 στις: Αύγουστος 21, 2011, 01:53:42 πμ »
Ξεκινώντας θα ήθελα να αναφέρω ότι ο βασικός μας στόχος ΟΛΩΝ σαν Έλληνες είναι να διωχθούν, τιμωρηθούν, φυλακιστούν, κρεμαστούν όλοι αυτοί που μας "κυβερνάνε" και μας καταστρέφουν τις ζωές.

Στα δικά μας τώρα υπάρχουν πολλά στρατόπεδα.

1. Υπάρχουν οι 100-1.000 24μηνίτες που δούλεψαν και δουλεύουν σαν αναπληρωτές και ωρομίσθιοι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ. (Δουλέυω = Βγάζω κάποια χρήματα και επιβιώνω.)

2. Υπάρχουν επίσης 1.000-10.000 επιτυχόντες ΑΣΕΠ που μέσω του διαγωνισμού τους δόθηκε η ευκαιρία και δουλέυουν και αυτοί ως αναπληρωτές και ωρομίσθιοι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ.

3. Τέλος υπάρχουν 10.000-100.000 πτυχιούχοι που δεν μπορούν να βρούν δουλειά ούτε σαν σερβιτόροι.

Οι 1. φωνάζουν ότι επειδή ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ (έστω και με τα 900-1100 ψωροευρώ του αναπληρωτή ενώ έξω οι άλλοι παίρνουν 300-700 ευρώ στον ιδιωτικό τομέα και στο ταμέιο του ΟΑΕΔ) ότι πρέπει να διοριστούν μόνιμοι ώστε να δουλέυουν πιο άνετα με ήσυχο το κεφάλι τους, προφασιζόμενοι ότι δούλεψαν άρα πρέπει να διοριστούν πρώτοι εις βάρος των 2. και 3. Οι 2. το ίδιο εις βάρος των 3. Αυτή είναι η ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ περίοδος.

Κανείς όμως δεν σκέφτεται τους πολλούς οι οποίοι δεν έχουν ούτε καν την ευκαιρία (μέσω ΑΣΕΠ) να κάνουν κάτι... Είναι λέει προς συμφέρον "όλων" να μην γίνει ΑΣΕΠ. Να βολευτούμε δηλαδή εμείς και τι μας νοιάζει για τους άλλους. Μήπως το πρόβλημα είναι οι ΑΝΕΡΓΟΙ πτυχιούχοι και όχι οι ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΙ αναπληρωτές; Για σκεφτείτε λίγο τι είναι προτιμότερο για έναν ΑΝΕΡΓΟ να δίνει ασεπ κάθε δυο χρόνια έχοντας έστω ελπίδα να διακριθεί και να διοριστεί ή στην χειρότερη να δουλέψει αναπληρωτής Η να περιμένει να διοριστούν όσοι δουλεύουν ΗΔΗ, με μεταβατικές περιόδους και να μην βλέπει μέλλον μπροστά του;

Και ναι ρε παιδιά υπάρχουν και άτομα που δεν διορίστικαν για 0.1 μόρια γιατί έγραψαν χειρότερα στον ΑΣΕΠ όπως και εγώ δεν μπήκα στην Ιατρική γιατί έδωσα το 2000 14 μαθήματα με θρησκευτικά μέσα και δεν διάβασα και τόσο πολύ...Αν ήθελα όμως να μπω Ιατρική είχα την δυνατότητα να ξαναδιαβάσω και να ξαναδώσω. Άμα τόσο λοιπόν θέλετε να διοριστείτε ξαναδιαβάστε και γράψτε καλύτερα από τους άλλους στον ΑΣΕΠ.

Σας παρακαλώ κοιτάξτε και λίγο πιο πέρα από τον εαυτό σας...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2011, 01:57:34 πμ από vantonis »

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4379 στις: Αύγουστος 21, 2011, 03:31:23 πμ »
δουλεψε εσυ 8 χρονια ωρομισθιος με επιτυχιες στον ασεπ και μετα μιλα....να περιμενεις....αλλα αυτα εχουν οι ελληναρες....ακομα και στην τραπεζα περιμενουν να φανε τη σειρα αυτων που περιμενουν....να κοιτας και περα απο τη μυτη σου... ;)

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4380 στις: Αύγουστος 21, 2011, 03:34:30 πμ »
α..και σαν ωρομισθιοι δουλευαμε για ψιχουλα καναμε τη λαντζα οποτε καταλαβαινεις γιατι το θρασος σου και η ανοησια εχουν πλημμυρισει το site ;)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4381 στις: Αύγουστος 21, 2011, 03:37:34 πμ »
Απλά δεν ευθύνεται μόνο το υπουργείο για 20000 κενά. Μήπως ευθυνόμαστε και ΕΜΕΙΣ (ως μόνιμοι εκπαιδευτικοί?).

Δε κάνω προπαγάνδα εγώ.
Ανέφερα αυτό που είπε το υπουργείο και με τη κοίνη λογική τα κενά έχουν καλυφθεί.

Ούτε η ίδια η Διαμαντοπούλου δεν τα λέει αυτά.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160440
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 611

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.