*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 907781 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2366 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 08:41:11 πμ »
@manosmc
Το έχουμε πει πολλές φορές ότι ο αριθμός των διορισμών δεν εξαρτάται από το σύστημα διορισμού. Είναι καθαρά θέμα πολιτική απόφασης, με όποιο σύστημα και αν ισχύει.
Για να ξαναπάμε στο 60-40 πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ. Γιατί για να υπάρχει το 40% πρέπει να υπάρχει το 60%, και για να υπάρχει το 60% πρέπει να διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ. Αν δεν πρόκειται να γίνει τα επόμενα 2, 3, 4 χρόνια πως θα εφαρμοστεί πάλι το παλιό σύστημα; Πολύ περισσότερο αν δεν πρόκειται να ξαναγίνει καθόλου ΑΣΕΠ, όπως κάποιοι λένε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 09:17:36 πμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:58:23 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2367 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:08:32 πμ »
ΚΑλημέρα συνάδελφοι! Το θέμα δεν είναι τόσο αν θα ξεκλειδώσουν οι πίνακες (που πρέπει να ξεκλειδώσουν) αλλά να αυξηθούν οι μόνιμοι διορισμοί!

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2368 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:23:50 πμ »
@manosmc
Το έχουμε πει πολλές φορές ότι ο αριθμός των διορισμών δεν εξαρτάται από το σύστημα διορισμού. Για να ξαναπάμε στο 60-40 πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ. Γιατί για να υπάρχει το 40% πρέπει να υπάρχει το 60%, και για να υπάρχει το 60% πρέπει να διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ. Αν δεν πρόκειται να γίνει τα επόμενα 2, 3, 4 χρόνια πως θα εφαρμοστεί πάλι το παλιό σύστημα; Πολύ περισσότερο αν δεν πρόκειται να ξαναγίνει καθόλου ΑΣΕΠ, όπως κάποιοι λένε.
ρε Green και εγώ που είμαι 24 μηνο ειδικοτήτων? Γιατί διορίζουν φιλολόγους φυσικούς από το 24 μηνο και δεν διορίζουν αγγλικών& γυμναστές? Ότι γουστάρουν κάνουν! Εγώ προσωπικά που έχω 2 ΑΣΕΠ και 40 μήνες προϋπηρεσία δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ διορισμό στην ειδικότητα μου μόνο με προϋπηρεσία δηλαδή 40%.Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό δηλαδή το ποιος προηγείται. Στo σχολειό το οποίο εργάζομαι ως αναπληρωτής ειδικότητας  καλύπτω οργανικό κενό που δεν δίνεται. Και το έχω ξαναπεί βαρέθηκα να είμαι από το 2010 διορισμένος <<σύμφωνα με τις ανάγκες>> και να περιφέρομαι από εδώ και από εκεί, όταν και εάν. Έπαιξα με πρότερους κανόνες και θα διεκδικήσω αυτό που μου αναλογεί από εκεί. Ας μην ψήφιζαν τους νόμους!  Σίγουρα οι αναπληρωτές πρέπει να σταματήσουν προς όφελος όμως των μόνιμων διορισμών. Εγώ όμως δεν βλέπω να γίνεται ούτε το ένα ούτε το άλλο. Ο πίνακας αναπληρωτών σαφώς και πρέπει να αλλάξει με νομοθεσία  και να μπουν και άλλα κριτήρια  αφού η εκπαίδευση είναι μια εξελικτική διαδικασία και για εμάς τους ίδιους. Θα πρέπει κατά την γνώμη μου να συνυπολογίζονται αθροιστικά εκτός από ΑΣΕΠ & προϋπηρεσία (υπολογιστές, γλώσσες, έτος κτήσεως πτυχίου μεταπτυχιακό , τριτεκνιες πολυτεκνιες ως  επιπρόσθετα μόρια )
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2369 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:33:22 πμ »
Προτεινω το εξης : Ενας πινακας με σαφη μοριοδοτηση των προσοντων στον οποιο θα μπορουν να εγγραφονται ολοι ειτε με ΑΣΕΠ ειτε χωρις και  στον οποιο θα προστιθενται τα μορια μετα απο καθε ΑΣΕΠ.Ο ΑΣΕΠ δηλαδη θα παυει να ειναι εμποδιο σε οσους δεν εχουν επιτυχια ενω παραλληλα θα πριμοδοτει οσους συμμετειχαν και πετυχαν.
Αυτο που λεω ειναι οτι οποιος εχει τα βασικα προσοντα (πτυχιο) θα μπορει να εγγραφεται ανα πασα στιγμη και να παιρνει τα μορια απο τα επιπλεον προσοντα του χωρις να περιμενει στο ενδιαμεσο τον νεο ΑΣΕΠ που μπορει να κανει πλεον και 4 χρονια για να διεξαχθει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 11:37:45 πμ από evkan2 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:58:23 »

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2370 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:57:52 πμ »
@manosmc
Το έχουμε πει πολλές φορές ότι ο αριθμός των διορισμών δεν εξαρτάται από το σύστημα διορισμού. Για να ξαναπάμε στο 60-40 πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ. Γιατί για να υπάρχει το 40% πρέπει να υπάρχει το 60%, και για να υπάρχει το 60% πρέπει να διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ. Αν δεν πρόκειται να γίνει τα επόμενα 2, 3, 4 χρόνια πως θα εφαρμοστεί πάλι το παλιό σύστημα; Πολύ περισσότερο αν δεν πρόκειται να ξαναγίνει καθόλου ΑΣΕΠ, όπως κάποιοι λένε.
ρε Green και εγώ που είμαι 24 μηνο ειδικοτήτων? Γιατί διορίζουν φιλολόγους φυσικούς από το 24 μηνο και δεν διορίζουν αγγλικών& γυμναστές? Ότι γουστάρουν κάνουν! Εγώ προσωπικά που έχω 2 ΑΣΕΠ και 40 μήνες προϋπηρεσία δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ διορισμό στην ειδικότητα μου μόνο με προϋπηρεσία δηλαδή 40%.Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό δηλαδή το ποιος προηγείται. Στo σχολειό το οποίο εργάζομαι ως αναπληρωτής ειδικότητας  καλύπτω οργανικό κενό που δεν δίνεται. Και το έχω ξαναπεί βαρέθηκα να είμαι από το 2010 διορισμένος <<σύμφωνα με τις ανάγκες>> και να περιφέρομαι από εδώ και από εκεί, όταν και εάν. Έπαιξα με πρότερους κανόνες και θα διεκδικήσω αυτό που μου αναλογεί από εκεί. Ας μην ψήφιζαν τους νόμους!  Σίγουρα οι αναπληρωτές πρέπει να σταματήσουν προς όφελος όμως των μόνιμων διορισμών. Εγώ όμως δεν βλέπω να γίνεται ούτε το ένα ούτε το άλλο. Ο πίνακας αναπληρωτών σαφώς και πρέπει να αλλάξει με νομοθεσία  και να μπουν και άλλα κριτήρια  αφού η εκπαίδευση είναι μια εξελικτική διαδικασία και για εμάς τους ίδιους. Θα πρέπει κατά την γνώμη μου να συνυπολογίζονται αθροιστικά εκτός από ΑΣΕΠ & προϋπηρεσία (υπολογιστές, γλώσσες, έτος κτήσεως πτυχίου μεταπτυχιακό , τριτεκνιες πολυτεκνιες ως  επιπρόσθετα μόρια )


Nα κάνεις ένσταση στην νέα ανακατονομή των θέσεων για διορισμό που έβγαλαν στις 12 Οκτωβρίου όπου τις πιστώσεις από τους μαθηματικούς τις έδωσαν για να διοριστούν οι 3 επιλαχόντες του 24 μηνου των φυσικών οι αριθμοί 13, 14 και 15. Δύο ονόματα από αυτά θα τα γνωρίζεις αρκετά καλά.
Εδώ να κάνεις ένσταση http://www.pde.gr/index.php?page=5577

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2371 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:59:45 πμ »
Προτεινω το εξης : Ενας πινακας με σαφη μοριοδοτηση των προσοντων στον οποιο θα μπορουν να εγγραφονται ολοι ειτε με ΑΣΕΠ ειτε χωρις και  στον οποιο θα προστιθενται τα μορια μετα απο καθε ΑΣΕΠ.Ο ΑΣΕΠ δηλαδη θα παυει να ειναι εμποδιο σε οσους δεν εχουν επιτυχια ενω παραλληλα θα πριμοδοτει οσους συμμετειχαν και πετυχαν.
Αυτο που λεω ειναι οτι οποιος εχει τα βασικα προσοντα (πτυχιο) θα μπορει να εγγραφεται ανα πασα στιγμη και να παιρνει τα μορια απο τα επιπλεον προσοντα του χωρις να περιμενει στο ενδιαμεσο τον νεο ΑΣΕΠ που μπορει να κανει πλεον και 4 χρονια για να διεξαχθει.
Συμφωνω ,γιατι αντικειμενικα πια με αυτη την μεγαλιωδη καθυστερηση του γραπτου διαγωνισμου ,δεν εχει νοημα πια κατι αλλο.Παροτι πολλους δεν μας ''συμφερει'' πρεπει να'μαστε ρεαλιστες και οσο μπορουμε κοινωνικα ωριμοι που σημαινει ,συνεργασιμοι για το οσο δυνατο καλο του συνολου!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 07:10:33 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2372 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 12:05:01 μμ »
Παράθεση
ρε Green και εγώ που είμαι 24 μηνο ειδικοτήτων? Γιατί διορίζουν φιλολόγους φυσικούς από το 24 μηνο και δεν διορίζουν αγγλικών& γυμναστές? Ότι γουστάρουν κάνουν!
Γιατί είχε ποτέ κανένα σχεδιασμό το Υπουργείο για τι έπρεπε να προσλάβει; Όποια ομαδούλα πίεζε περισσότερο έπαιρνε και τις πιστώσεις. Εδώ με 370 πλεονάζοντες γυμναστές στην Αττική και προσέλαβαν και άλλους 150 αναπλήρωτές μόνο για τον συγκεκριμένο νομό. Και τώρα μας λένε "δεν έχουμε άλλα χρήματα να πάρουμε απο άλλες ειδικότητες". Που να το πεις αυτό το πράγμα και να μην σε πάρουν με τις πετρες; Κατά τα άλλα γιατί χρεοκοπήσαμε...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2373 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 02:11:48 μμ »
Παράθεση
ρε Green και εγώ που είμαι 24 μηνο ειδικοτήτων? Γιατί διορίζουν φιλολόγους φυσικούς από το 24 μηνο και δεν διορίζουν αγγλικών& γυμναστές? Ότι γουστάρουν κάνουν!
Γιατί είχε ποτέ κανένα σχεδιασμό το Υπουργείο για τι έπρεπε να προσλάβει; Όποια ομαδούλα πίεζε περισσότερο έπαιρνε και τις πιστώσεις. Εδώ με 370 πλεονάζοντες γυμναστές στην Αττική και προσέλαβαν και άλλους 150 αναπλήρωτές μόνο για τον συγκεκριμένο νομό. Και τώρα μας λένε "δεν έχουμε άλλα χρήματα να πάρουμε απο άλλες ειδικότητες". Που να το πεις αυτό το πράγμα και να μην σε πάρουν με τις πετρες; Κατά τα άλλα γιατί χρεοκοπήσαμε...

Γυμναστης ,εισαι troktiko,ετσι δεν ειναι;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2374 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 06:11:49 μμ »
Παράθεση
ρε Green και εγώ που είμαι 24 μηνο ειδικοτήτων? Γιατί διορίζουν φιλολόγους φυσικούς από το 24 μηνο και δεν διορίζουν αγγλικών& γυμναστές? Ότι γουστάρουν κάνουν!
Γιατί είχε ποτέ κανένα σχεδιασμό το Υπουργείο για τι έπρεπε να προσλάβει; Όποια ομαδούλα πίεζε περισσότερο έπαιρνε και τις πιστώσεις. Εδώ με 370 πλεονάζοντες γυμναστές στην Αττική και προσέλαβαν και άλλους 150 αναπλήρωτές μόνο για τον συγκεκριμένο νομό. Και τώρα μας λένε "δεν έχουμε άλλα χρήματα να πάρουμε απο άλλες ειδικότητες". Που να το πεις αυτό το πράγμα και να μην σε πάρουν με τις πετρες; Κατά τα άλλα γιατί χρεοκοπήσαμε...

Γυμναστης ,εισαι troktiko,ετσι δεν ειναι;
Ναι anixia γυμναστής είμαι . Γιατί εγώ δεν έχω δικαίωμα να φωνάζω; Και 2 ΑΣΕΠ έχω και μεταπτυχιακό έχω και 40 μήνες έχω (είμαι στο 24 μηνο) .
Green έχεις λάθος ! Ξέρω ότι τα συγκεκριμένα άτομα το κυνήγησαν αλλά εγώ προσωπικά θεωρίες συνομωσίας δεν δέχομαι. Και γνωρίζω πολύ καλά το πώς λειτούργει εκεί μέσα πίστεψε με! Μπαινοβγαίνω πάνω από 5 χρόνια μέσα.  Επίσης επειδή το ξέρω καλά το παιχνιδάκι θα σου πω ότι στη δική μου ειδικότητα η περίφημη υπεραριθμία της β/θμια περιλαμβάνει 200 πανελλαδικά άτομα. Αυτά τα 200 πανελλαδικά άτομα είναι κυρίως άτομα που δεν πατάνε πότε σε σχολειά και αποσπώνται με αργούς ρυθμούς (βλ Ταδ) σε ΓΓΑ ομοσπονδίες κτλ.  Τα 200 άτομα που αναφέρω  είναι από το survey το υπουργείο το οποίο το χειρίζεται άτομο το οποίο είναι συγγενής μου.
Στην α/θμια όμως την ειδικότητα μου την διδάσκουν δάσκαλοι με τις ευλογίες μερικών υπαλληλίσκων στου υπουργείο που ευτυχώς αργά η γρήγορα ετοιμάζονται να πάρουν πόδι από εκεί μέσα
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2375 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 06:20:20 μμ »
Τα επίσημα στοιχεία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Αττικής στα τέλη Ιουλίου για τους πλεονάζοντες μόνιμους στο νομό ήταν τα παρακάτω.
Η' η Περιφερειακή Διεύθυνση δίνει ψεύτικα στοιχεία ή το Υπουργείο κατόπιν πιέσεων προσλαμβάνει μαζικά και αναπληρωτές σε νομούς και ειδικότητες που δεν έχουν που να βάλουν τους μόνιμους. Σε κάθε περίπτωση, δεν πρέπει να παρέμβει ένας εισαγγελέας;

http://www.esos.gr/dimosia-ekpaidefsi/defterovathmia/item/29194-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-,-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82,-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82,-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 06:23:01 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2376 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 06:22:42 μμ »
Ξέρω ότι τα συγκεκριμένα άτομα το κυνήγησαν αλλά εγώ προσωπικά θεωρίες συνομωσίας δεν δέχομαι.

Ποιές θεωρίες συνομωσίας;
Την αλήθεια γράφει,απλά δεν σου αρέσει επειδή αφορά τον κλάδο σου..

Μην ανησυχείς όμως,ισχύει και για άλλους κλάδους και είναι αλήθεια.

Για να πάρουν πιστώσεις βάζουν πλάτη λυτούς και δεμένους,όχι φυσικά για να πάρουμε περισσότερες πιστώσεις ΟΛΟΙ,
αλλά για να πάρουν εκείνοι περισσότερες από τους υπόλοιπους.

Εγώ λοιπόν που σαν ειδικότητα δεν έχω να βάλω θρησκευτικούς ηγέτες,βουλευτάδες και Υπουργους,θα περιμένω το Νοέμβρη αναμένοντας μπας και..

Είναι που πάντα αγωνιζόμαστε για το σύνολο, για αυτό έχουμε καταφέρει τόσα σαν κλάδος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2012, 06:24:41 μμ από Aris81 »
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος pe71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2377 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 06:28:09 μμ »
ΚΑλημέρα συνάδελφοι! Το θέμα δεν είναι τόσο αν θα ξεκλειδώσουν οι πίνακες (που πρέπει να ξεκλειδώσουν) αλλά να αυξηθούν οι μόνιμοι διορισμοί!

έχεις δίκιο, δεν έχει νόημα να τρέχουμε αναπληρωτές από δω κι από κει για χρόνια δίχως την προοπτική του διορισμού

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2378 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 06:45:40 μμ »
Τα επίσημα στοιχεία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Αττικής στα τέλη Ιουλίου για τους πλεονάζοντες μόνιμους στο νομό ήταν τα παρακάτω.
Η' η Περιφερειακή Διεύθυνση δίνει ψεύτικα στοιχεία ή το Υπουργείο κατόπιν πιέσεων προσλαμβάνει μαζικά και αναπληρωτές σε νομούς και ειδικότητες που δεν έχουν που να βάλουν τους μόνιμους. Σε κάθε περίπτωση, δεν πρέπει να παρέμβει ένας εισαγγελέας;

http://www.esos.gr/dimosia-ekpaidefsi/defterovathmia/item/29194-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-,-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82,-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82,-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE.html

δεν θα το σχολιάσω καν. Μιλάμε γι το πλέον αναξιόπιστο σιτε που εξυπηρετεί τα συμφέροντα συγκεκριμένης κομματικής παράταξης που ως κύριο στόχο είχε να αντικαταστήσει το μάθημα της γυμναστικής με τον δάσκαλο.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος LITHIUM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2379 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 06:58:59 μμ »
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κράτος πρέπει να διορίζει ειδικότητες για τις οποίες σε κάθε νομό υπάρχουν δεκάδες χωρίς ωράριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160473
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.