*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1741223 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2894
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8932 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:10:15 μμ »
Πέρασε η συμφωνία των Πρεσπών στη Βόρεια Μακεδονία. (Απλά μια είδηση της τελευταίας στιγμής)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:11:17 »

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8933 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:11:47 μμ »
Μια χαρα κανουν.κ αυξανουν τον βαθμο πτυχιου.Τον απεκτησε ο καθενας με τις δυναμεις του.Την προϋπηρεσία ομως οχι...Εκτος ΑΣΕΠ και βυσματικα την απεκτησαν καποιοι
[/qu

δηλαδη εσυ πιστευεις οτι καποιος με βαθμο πτυχιου 8 και 3 χρονια προυπηρεσιας ειναι καλυτερος απο καποιον με βαθμο 6 και 3,5 χρονια προυπηρεσιας?
γιατι με την υπερβολικη μοριοδοτηση του βαθμου θα γινουν τετοια στους πινακες.
ειμαι υπερ στην μοριοδοτηση του βαθμου αλλα σε λογικα πλαισια

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8934 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:12:32 μμ »
Και να σου πω και κάτι. Αντί η δοε και ολμε να ζητά μόνο διορισμούς αυτή τη στιγμή της συσπείρωσης έχοντας τον προηγούμενο καιρό βγάλει ένα προτεινόμενο και όσο το δυνατό δίκαιο σύστημα , κάθεται και ζητά με πτυχίο και προυπηρεσία. Το είπα και πριν με πτυχίο σημαίνει με βαθμό πτυχίου ή επετηρ´ιδα. Και με το δίκαιο τους διαμαρτύρονται οι πολυτεχνίτες . Ε όχι κύριοι και κυρίες . Δεν θα κάτσουμε με σταυρωμένα τα χέρια να μας βολοδέρνει ο άνεμος. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο βαθμός. Οφείλω να πω οτι η μεγάλη βαρύτητα πτυχίου θα είναι άδικη λόγω της διαφορετικής δυσκολίας τμημάτων, εποχών και ως κάτι που δεν μπορεί να αλλάξει κανείς.

Πόσο δίκιο έχεις!! Να ξέρεις οι πρώτοι που θα αντιδρασουν αν μοριοδοτήσει πολύ βαθμό πτυχίου είναι όσοι φωναζουν "διορισμοί με πτυχίο κ προυπηρεσία" αμφιβαλλω αν ξέρουν τι θα τους έρθει!!

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8935 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:14:16 μμ »
έτσι, τους βόλευε αυτό , τώρα τους πειράζει το αντίθετο, τι να πουν και οι ΠΕ71, 61
Τι πεφτατε θεσεις καλε???οτι θελετε λετε μ φαινεται....300 φευγαμε μαζικα απο μπροστα σας αντε κανια 50ρια να εμεναν γενικη!!!λετε κι οτι σας κατεβει. ...αντε αρκετα σας εχουμε ακουσει κι εσας και τη Σπανου που μας εβριζε κι εκανε τελικα απ'οτι μαθαινουμε το μτπχ κι αυτη και ο προεδρος του Πασαδ και για να εξασφαλισουν αυτους γινεται ολο το πανηγυρι!!!πειτε και καμια αληθεια....απο τα δισπροσιτα πεφτατε θεσεις κι οχι απο μας!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:11:17 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8936 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:14:35 μμ »
Μια χαρα κανουν.κ αυξανουν τον βαθμο πτυχιου.Τον απεκτησε ο καθενας με τις δυναμεις του.Την προϋπηρεσία ομως οχι...Εκτος ΑΣΕΠ και βυσματικα την απεκτησαν καποιοι
[/qu

δηλαδη εσυ πιστευεις οτι καποιος με βαθμο πτυχιου 8 και 3 χρονια προυπηρεσιας ειναι καλυτερος απο καποιον με βαθμο 6 και 3,5 χρονια προυπηρεσιας?
γιατι με την υπερβολικη μοριοδοτηση του βαθμου θα γινουν τετοια στους πινακες.
ειμαι υπερ στην μοριοδοτηση του βαθμου αλλα σε λογικα πλαισια

Ναι, ετσι πιστευω.Προσωπικη γνωμη παντα...

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8937 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:16:01 μμ »
Πέρασε η συμφωνία των Πρεσπών στη Βόρεια Μακεδονία. (Απλά μια είδηση της τελευταίας στιγμής)
Τι λες?!!?
Οπότε τώρα τι θα γίνει ασεπουλα? Τι σου λέει ο Καμμένος?? Θα φύγει -,θα μείνει ΤΙ θα κάνει?

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8938 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:16:13 μμ »
Τι πεφτατε θεσεις καλε???οτι θελετε λετε μ φαινεται....300 φευγαμε μαζικα απο μπροστα σας αντε κανια 50ρια να εμεναν γενικη!!!λετε κι οτι σας κατεβει. ...αντε αρκετα σας εχουμε ακουσει κι εσας και τη Σπανου που μας εβριζε κι εκανε τελικα απ'οτι μαθαινουμε το μτπχ κι αυτη και ο προεδρος του Πασαδ και για να εξασφαλισουν αυτους γινεται ολο το πανηγυρι!!!πειτε και καμια αληθεια....απο τα δισπροσιτα πεφτατε θεσεις κι οχι απο μας!!!!!!!!
Σορρυ λαθος παραθεση

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8939 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:17:34 μμ »
Πέρασε η συμφωνία των Πρεσπών στη Βόρεια Μακεδονία. (Απλά μια είδηση της τελευταίας στιγμής)

Ωραία... Λέτε στους νέους διορισμούς να υπάρχει και ειδικότητα για τη διδασκαλία της βορειομακεδονικής γλώσσας; Πιστεύω ότι θα προσληφθουν πολλοί που σπούδασαν στη Βουλγαρία και έμαθαν εκεί άπταιστα βορειομακεδονικά.....  ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8940 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:23:50 μμ »
Τι πεφτατε θεσεις καλε???οτι θελετε λετε μ φαινεται....300 φευγαμε μαζικα απο μπροστα σας αντε κανια 50ρια να εμεναν γενικη!!!λετε κι οτι σας κατεβει. ...αντε αρκετα σας εχουμε ακουσει κι εσας και τη Σπανου που μας εβριζε κι εκανε τελικα απ'οτι μαθαινουμε το μτπχ κι αυτη και ο προεδρος του Πασαδ και για να εξασφαλισουν αυτους γινεται ολο το πανηγυρι!!!πειτε και καμια αληθεια....απο τα δισπροσιτα πεφτατε θεσεις κι οχι απο μας!!!!!!!!
Άντε να δεχτώ ότι ισχύει αυτό που λες. Τη δυνατότητα να το παίζετε σε δύο ταμπλό την είχατε; Φυσικά και ναι. Ακόμα και οι 50 για μένα που προτάσσονταν, στον κλάδο μου ήταν αρκετοί, για να μη δουλέψω εγώ ή κάποιοι άλλοι. Και εφόσον δόθηκε αυτό το προνόμιο σε εσάς για ποιο λόγο να μη δοθεί και σε εμάς; Δεν κατάλαβα, μονοπώλιο την είδατε; Όσο για τα άλλα που μου λες ούτε καταλαβαίνω ούτε και θέλω να καταλάβω. Δεν έχω καμία σχέση με συνδικαλισταριά. Μακριά από μένα.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8941 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:24:42 μμ »
Τι πεφτατε θεσεις καλε???οτι θελετε λετε μ φαινεται....300 φευγαμε μαζικα απο μπροστα σας αντε κανια 50ρια να εμεναν γενικη!!!λετε κι οτι σας κατεβει. ...αντε αρκετα σας εχουμε ακουσει κι εσας και τη Σπανου που μας εβριζε κι εκανε τελικα απ'οτι μαθαινουμε το μτπχ κι αυτη και ο προεδρος του Πασαδ και για να εξασφαλισουν αυτους γινεται ολο το πανηγυρι!!!πειτε και καμια αληθεια....απο τα δισπροσιτα πεφτατε θεσεις κι οχι απο μας!!!!!!!!
Κορίτσια, χωρίς να θέλω να μπλεχτω στο μαλλιοτραβγμα, απλά να σας πω ότι άσχετα από τη πλάκα όταν λέτε όνοματα μπορεί να βρείτε το μπελά σας αν κινηθούν αυτοί που αναφέρετε. Ούτε ξέρω για ποιους μιλάτε,προφανώς  είστε Αθμια.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8942 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:29:17 μμ »
Κορίτσια, χωρίς να θέλω να μπλεχτω στο μαλλιοτραβγμα, απλά να σας πω ότι άσχετα από τη πλάκα όταν λέτε όνοματα μπορεί να βρείτε το μπελά σας αν κινηθούν αυτοί που αναφέρετε. Ούτε ξέρω για ποιους μιλάτε,προφανώς  είστε Αθμια.
Προσωπικά, είμαι Δευτεροβάθμια και ούτε γνωρίζω για τι μιλάει. Απλώς διάβασα Πασαδ και ανέφερα το "συνδικαλισταριά". 

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2894
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8943 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:36:14 μμ »
O Μάριος 1980 έχει δίκιο. Άμα κινηθούν νομικά τα πρόσωπα που αναφέρατε δε θα 'χετε μόνον εσείς πρόβλημα μα κι η σελίδα που φιλοξενεί τις απόψεις. Ενήλικοι είστε. Καταλαβαίνετε.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8944 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:39:27 μμ »
Ενταξει κι εμενα μ το ειπαν πριν λιγες μερες μπορει και να μην ισχυει μιας κι αλλοι λενε πως η προεδρος του Σαν
 διοριζεται μετα απο προσφυγη στη γενικη αλλα αυτο το ξαφνικο περασμα προυπηρεσιας δε μπορει κτ κρυβει απο πισω!!ηταν εντελως απροσδοκητο...τεσπα αυτο θα ειναι η ταφοπλακα για ολους της ειδικης αλλα τι να κανουμε θα παμε εμεις στη γενικη!!!!αφου αυτο θεκει γαβρογλου και του υπουργειο!!!οι της ειδικης που 10 χρονια υπηρετουν τις δομες ειδικης να βρεθουν στη γενικη κι αυτοι που 10 χρονια υπηρετουν τη γενικη να βρεθουν στην ειδικη....ελλαδισταν😕😕😕

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #8945 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:43:06 μμ »
O Μάριος 1980 έχει δίκιο. Άμα κινηθούν νομικά τα πρόσωπα που αναφέρατε δε θα 'χετε μόνον εσείς πρόβλημα μα κι η σελίδα που φιλοξενεί τις απόψεις. Ενήλικοι είστε. Καταλαβαίνετε.
Κακώς χρησιμοποιείς πληθυντικό. Δεν ανέφερα πουθενά και ποτέ μέχρι τώρα κανένα όνομα. Άλλοι το έχουν κάνει εδώ μέσα κατά κόρον και φυσικά η/ο συνάδελφος της ειδικής πριν από λίγο. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159988
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 457

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.