*

Αποστολέας Θέμα: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα  (Αναγνώστηκε 80685 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« στις: Αύγουστος 22, 2015, 08:23:53 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι νομίζω ότι επιτέλους έφτασε η ώρα να διεκδικήσουμε κι εμείς που δεν έχουμε προλάβει να δώσουμε ΑΣΕΠ να γίνει. Νομίζω ότι όλοι έχουμε δικαίωμα στις ίσες ευκαιρίες και το αν έχουμε ελπίδα για διορισμό ή αναπληρωτές ή απλά να είμαστε στολίδια στον πίνακα, είναι δικό μας πρόβλημα και μόνο...  Περιμένω κι άλλους που συμφωνούν να μαζευτούμε πολλοί να το δούμε το θέμα σοβαρά με δικηγόρο.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:38:17 »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 22, 2015, 08:34:59 μμ »
Χαχαχα,μ'έκανες και γέλασα!Για να γίνει ΑΣΕΠ,πρεπει να γίνουν χιλιάδες διορισμοί!Διαβλέπεις κάτι τέτοιο;;μακάρι,αλλά εδώ δεν έχουν διορίσει εκπαιδευτικούς με ΦΕΚ διορισμού εδώ και χρόνια!δεν έχουν και δε δίνουν δεκάρα για την παιδεία,δυστυχώς!τώρα πότε θα ρίξουν χρήμα στην παιδεία είναι αγνωστο!

Αποσυνδεδεμένος daskalos11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 22, 2015, 08:40:23 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι νομίζω ότι επιτέλους έφτασε η ώρα να διεκδικήσουμε κι εμείς που δεν έχουμε προλάβει να δώσουμε ΑΣΕΠ να γίνει. Νομίζω ότι όλοι έχουμε δικαίωμα στις ίσες ευκαιρίες και το αν έχουμε ελπίδα για διορισμό ή αναπληρωτές ή απλά να είμαστε στολίδια στον πίνακα, είναι δικό μας πρόβλημα και μόνο...  Περιμένω κι άλλους που συμφωνούν να μαζευτούμε πολλοί να το δούμε το θέμα σοβαρά με δικηγόρο.

Συμφωνω απολυτως μαζι σου.

Οταν κι αν γινει τετοια κινηση θα συμβαλω οσο μπορω.

Αποσυνδεδεμένος daskalos11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 22, 2015, 08:45:04 μμ »
Χαχαχα,μ'έκανες και γέλασα!Για να γίνει ΑΣΕΠ,πρεπει να γίνουν χιλιάδες διορισμοί!Διαβλέπεις κάτι τέτοιο;;μακάρι,αλλά εδώ δεν έχουν διορίσει εκπαιδευτικούς με ΦΕΚ διορισμού εδώ και χρόνια!δεν έχουν και δε δίνουν δεκάρα για την παιδεία,δυστυχώς!τώρα πότε θα ρίξουν χρήμα στην παιδεία είναι αγνωστο!

Συμφωνα με τον νομο που ισχυει μεχρι σημερα που γραφουμε αυτες τις αραδες , για να γινει νεος ΑΣΕΠ χρειαζεται απλα να διορισθουν περιπου 500 εναπομειναντες ΦΕΚιτες απο τον ΑΣΕΠ του 2008.

Και πολυ φοβαμαι οτι τα πραγματα ειναι ακομα πιο χαλια , δεν πιστευω οτι δεν δινουν δεκαρα .....θεωρω οτι βαζουν τον καθε ασχετο που νομιζει οτι μπορει να φερει καινοτομιες στην παιδεια και μολις δει σε τι κατασταση βρισκεται ο κλαδος μας , πελαγωνουν κι αρχιζουν τις αλχημειες  >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:38:17 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 22, 2015, 08:45:22 μμ »
Χαχαχα,μ'έκανες και γέλασα!Για να γίνει ΑΣΕΠ,πρεπει να γίνουν χιλιάδες διορισμοί!Διαβλέπεις κάτι τέτοιο;;μακάρι,αλλά εδώ δεν έχουν διορίσει εκπαιδευτικούς με ΦΕΚ διορισμού εδώ και χρόνια!δεν έχουν και δε δίνουν δεκάρα για την παιδεία,δυστυχώς!τώρα πότε θα ρίξουν χρήμα στην παιδεία είναι αγνωστο!

Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν τα χωρατά! Κάτι χάρτες ευρωπαϊκών δικαιωμάτων τις έχετε διαβάσει; Είναι πολύ αστείες. Επειδή νομίζω τους συμφέρουν κιόλας ίσως να μην είναι τόσο αστείες στο τέλος όσο δείχνουν.Στην τελική δε με πειράζει να δίνω ΑΣΕΠ κάθε τρία χρόνια για αναπληρωτής/τρια-ας ήμουν πιο άξιος/άξια να γράψω καλά αν δε γράψω. Είναι στο αίμα μου να μαζοχίζομαι διαβάζοντας. Νομίζω 500 άτομα δεν έμειναν για διορισμό;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2015, 08:49:45 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 22, 2015, 08:57:34 μμ »
Συμφωνα με τον νομο που ισχυει μεχρι σημερα που γραφουμε αυτες τις αραδες , για να γινει νεος ΑΣΕΠ χρειαζεται απλα να διορισθουν περιπου 500 εναπομειναντες ΦΕΚιτες απο τον ΑΣΕΠ του 2008.

Και πολυ φοβαμαι οτι τα πραγματα ειναι ακομα πιο χαλια , δεν πιστευω οτι δεν δινουν δεκαρα .....θεωρω οτι βαζουν τον καθε ασχετο που νομιζει οτι μπορει να φερει καινοτομιες στην παιδεια και μολις δει σε τι κατασταση βρισκεται ο κλαδος μας , πελαγωνουν κι αρχιζουν τις αλχημειες  >:( >:(
Τα εναπομειναντα φεκ ειναι 400. Η προκυρηξη του διαγωνισμου εστω και τυπικα ισως να ειναι μονοδρομος για τονυπουργειο γιατι ετσι θα μπλοκαρουν και τις προσφυγες που ειναι σε εξελιξη. Για να προκυρηχθει πρεπει να παρει ολα τα εναπομειναντα φεκ. Με το που ταβπαρει κλεινει και νομικα ο ασεπβ2008 και η μονη προσφυγη που μενει ειναι αυτη για την καταστρατηγηση του ν. Αρσενη απο το 2002 και μετα.

Αποσυνδεδεμένος dimvri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:13:17 μμ »
Ti λετε ρε παιδια? κι εμεις που δωσαμε 2 και3 φορες ΑΣΕΠ με υψηλη βαθμολογια και δουλεύουμε 8χρονια 45 χρονων ανθρωποι τι θα γινουμε?

Αποσυνδεδεμένος daskalos11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:15:38 μμ »
Τα εναπομειναντα φεκ ειναι 400. Η προκυρηξη του διαγωνισμου εστω και τυπικα ισως να ειναι μονοδρομος για τονυπουργειο γιατι ετσι θα μπλοκαρουν και τις προσφυγες που ειναι σε εξελιξη. Για να προκυρηχθει πρεπει να παρει ολα τα εναπομειναντα φεκ. Με το που ταβπαρει κλεινει και νομικα ο ασεπβ2008 και η μονη προσφυγη που μενει ειναι αυτη για την καταστρατηγηση του ν. Αρσενη απο το 2002 και μετα.


Ακριβως. Απλα δεν θυμομουν ποσοι ακριβως ηταν οι Φεκιτες για αυτο εγραψα περιπουυ 500.

Αποσυνδεδεμένος daskalos11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:18:16 μμ »
Ti λετε ρε παιδια? κι εμεις που δωσαμε 2 και3 φορες ΑΣΕΠ με υψηλη βαθμολογια και δουλεύουμε 8χρονια 45 χρονων ανθρωποι τι θα γινουμε?

Προσωπικα εχω αναφερει την κατα την δικη μου αποψη πιο δικαιη λυση σε αλλο τοπικ . Σε αυτο το τοπικ προσπαθουμε να οργανωθουμε εμεις της μηδενικης προυηρεσιας.

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:20:08 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι νομίζω ότι επιτέλους έφτασε η ώρα να διεκδικήσουμε κι εμείς που δεν έχουμε προλάβει να δώσουμε ΑΣΕΠ να γίνει. Νομίζω ότι όλοι έχουμε δικαίωμα στις ίσες ευκαιρίες και το αν έχουμε ελπίδα για διορισμό ή αναπληρωτές ή απλά να είμαστε στολίδια στον πίνακα, είναι δικό μας πρόβλημα και μόνο...  Περιμένω κι άλλους που συμφωνούν να μαζευτούμε πολλοί να το δούμε το θέμα σοβαρά με δικηγόρο.

Καλά λες να δώσεις ΑΣΕΠ για να δουλεύεις αναπληρωτής.  >:(Σε ποιον αιώνα ζεις. Με την λογική αν όλα πήγαιναν καλά, τώρα οι απόφοιτοι του 2008 και του 2009 θα δούλευαν μόνιμοι.  Θα είχαν δωσει ΑΣΕΠ περίπου 2000 άτομα για τον κάθε κλάδο αντίστοιχα και βγαίνεται οι απόφοιτοι του 2014 και του 15 και ζητάτε ίδιες ευκαιρίες τη στιγμή που γνωρίζατε όταν ήσασταν φοιτητές ότι δεν πρόκειται να δουλέψετε σύντομα ?????????????????

Να πάνε να δώσουν ΑΣΕΠ π.χ. στους ΠΕ 70  10.000 εκπαιδευτικοί για 500-700 διορισμούς   και να δουλεύουν αναπληρωτές οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ και μετά από δύο χρόνια ξανα ΑΣΕΠ με 11.000 άτομα και πάει λέγοντας........ Εμ όχι!!! Ο νόμος αυτός δεν ισχύει 4 χρόνια τώρα. Για ποιό λόγο πιστεύετε πως θα τον δεχτεί η νέα κυβέρνηση?????

Εδώ μιλάνε για ημερομηνία πτυχίου και ύστερα μορίων προυπηρεσίας κάποιο Υφυπουργοί και θα μείνουμε στα λεγόμενα της Διαμαντοπούλου......
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2015, 09:22:00 μμ από salamaki »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:33:26 μμ »
Σε αυτο το τοπικ προσπαθουμε να οργανωθουμε εμεις της μηδενικης προυηρεσιας.

Αυτό είναι και το περιεχόμενο του τόπικ. Μένουμε σε αυτό.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:41:35 μμ »
Αυτό είναι και το περιεχόμενο του τόπικ. Μένουμε σε αυτό.

Ας το γραψει κ στον τιτλο Μαρκο μου! Μηδενικης προϋπηρεσιας. . .
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:44:20 μμ »
Σίγουρα το πιο δίκαιο είναι να έχουν όλοι ίσες ευκαιρίες..

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: 'Ισες ευκαιρίες-Νέος ΑΣΕΠ τώρα
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 22, 2015, 09:47:54 μμ »
Σίγουρα το πιο δίκαιο είναι να έχουν όλοι ίσες ευκαιρίες..
Οχι φιλε ζητανε να μεινουν καποιοι παλιοι ανεργοι...κανιβαλισμος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160352
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.