*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3153212 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6888 στις: Μάρτιος 07, 2016, 12:32:00 μμ »
Συμφωνω και σε αυτό. Όσον αφορά τώρα τα θετικά; Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να βρω κάτι, αλλά από την άλλη όλο και κάποια θετικά στοιχεία θα υπάρχουν!!

Στα θετικά νομιζώ πως είναι οτι ειναι κατανοητό, έχει συνέχεια στη ροή του λόγου και στο θέμα που αναλύει και επισης ότι παρουσιάζεται στην εισαγωγή της 1ης παραγράφου αναλύεται στη συνέχεια.Δεν εχει ορθογραφικά και τυπογραφικά λάθη και ειναι σωστό από συντακτική πλευρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6889 στις: Μάρτιος 07, 2016, 12:35:08 μμ »
Συμφωνω και σε αυτό. Όσον αφορά τώρα τα θετικά; Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να βρω κάτι, αλλά από την άλλη όλο και κάποια θετικά στοιχεία θα υπάρχουν!!


Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6890 στις: Μάρτιος 07, 2016, 12:37:31 μμ »
Δεν παραθέτει προσωπική άποψη, να συμπληρώσω κάτι ακόμα

Η προσωπική του άποψη δεν εκφράζεται στην τελευταία παράγραφο που επιβεβαιώνει τον τίτλο???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2016, 12:43:23 μμ από ariadny »

Αποσυνδεδεμένος elli_b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6891 στις: Μάρτιος 07, 2016, 12:46:00 μμ »
Ρε παιδιά με εμάς που τελειώσαμε τον Ιανουάριο και έχουμε καταθέσει τα χαρτιά για αναγνώριση τι θα γίνει; Όσο δεν έχουν ψηφιστεί τα κριτήρια είμαστε εντάξει θεωρητικά; και αν ψηφιστούν σε ένα μήνα; Θα μείνουμε με ένα "άχρηστο" όσον αφορά τη συνάφεια χαρτί? Έχει κανένας κάποια ενημέρωση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6892 στις: Μάρτιος 07, 2016, 12:59:56 μμ »
Ρε παιδιά, πως τα πάτε με την εργασία (βιβλιογραφική ανασκόπηση) στο 511? είστε σε καλό δρόμο? εγώ δε βρίσκω απόψεις δασκάλων για το θέμα μου, ψάχνω ακόμα στα search engines  και νομίζω ότι την πάτησα ελαφρώς γιατί τα θέματα κατοχυρώθηκαν και δεν αλλάζουν!!
Εχω κατααγχωθεί.. γμτ.

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6893 στις: Μάρτιος 07, 2016, 01:09:48 μμ »
Ρε παιδιά, πως τα πάτε με την εργασία (βιβλιογραφική ανασκόπηση) στο 511? είστε σε καλό δρόμο? εγώ δε βρίσκω απόψεις δασκάλων για το θέμα μου, ψάχνω ακόμα στα search engines  και νομίζω ότι την πάτησα ελαφρώς γιατί τα θέματα κατοχυρώθηκαν και δεν αλλάζουν!!
Εχω κατααγχωθεί.. γμτ.

Ολυ δεν χρειαζεται ν αγχωνεσαι θα τα καταφερεις οπως ολοι μας. Για την ανζητηση μη βαζεις μονο αποψεις δασκαλων, αλλα και λεξεις κλειδια οπως το θεμα που πραγματευεσαι στην εργασια σου.

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6894 στις: Μάρτιος 07, 2016, 01:20:05 μμ »
Ολυ δεν χρειαζεται ν αγχωνεσαι θα τα καταφερεις οπως ολοι μας. Για την ανζητηση μη βαζεις μονο αποψεις δασκαλων, αλλα και λεξεις κλειδια οπως το θεμα που πραγματευεσαι στην εργασια σου.

sotia, βάζω λέξεις κλειδιά και έχω βρει άρθρα γενικά για το θέμα, όμως το θέμα μου, ο τιτλος δηλ. περιλαμβάνει "βιωμένη εμπειρία εκπαιδευτικών για το τάδε..., πως βιώνουν οι εκπαιδευτικοί το τάδε ..." και δεν έχω βρει σχεδόν τπτ για εκπαιδευτικούς να λένε τις απόψεις τους .. Φοβάμαι λοιπόν ότι θα είμαι τελέιως εκτός θέματος.. . όταν αρχίσω να γράφω βεβαίως βεβαίως, γιατι προς το παρόν νιώθω σαν εκείνον το φοιτητή που όλοι τρέχουν μπροστά και αυτός λαχανιάζει τελευταίος  :-\

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6895 στις: Μάρτιος 07, 2016, 01:34:48 μμ »
sotia, βάζω λέξεις κλειδιά και έχω βρει άρθρα γενικά για το θέμα, όμως το θέμα μου, ο τιτλος δηλ. περιλαμβάνει "βιωμένη εμπειρία εκπαιδευτικών για το τάδε..., πως βιώνουν οι εκπαιδευτικοί το τάδε ..." και δεν έχω βρει σχεδόν τπτ για εκπαιδευτικούς να λένε τις απόψεις τους .. Φοβάμαι λοιπόν ότι θα είμαι τελέιως εκτός θέματος.. . όταν αρχίσω να γράφω βεβαίως βεβαίως, γιατι προς το παρόν νιώθω σαν εκείνον το φοιτητή που όλοι τρέχουν μπροστά και αυτός λαχανιάζει τελευταίος  :-\


Να σου πω στη βιβλιοθηκη του πανεπιστημιου εψαξες;, στο google scholar: Να κοιτας ξενογλωσση βιβλιογραφια γιατι εκει υπαρχει ζουμι.

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6896 στις: Μάρτιος 07, 2016, 03:28:14 μμ »

Να σου πω στη βιβλιοθηκη του πανεπιστημιου εψαξες;, στο google scholar: Να κοιτας ξενογλωσση βιβλιογραφια γιατι εκει υπαρχει ζουμι.

αν έψαξα λέει?? τα ματάκια μου έχω βγάλει, άσε! τέλος πάντων, ας ελπίσουμε απ' τα ολίγα που έχω μαζέψει να βγαίνει κάτι.. Ξέρεις πως βαθμολογούν στις εργασίες? μπορεί δηλ. να βάλουν και 10 /20 ή και πιο χαμηλά σε κάποιους? 

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6897 στις: Μάρτιος 07, 2016, 06:14:46 μμ »
αν έψαξα λέει?? τα ματάκια μου έχω βγάλει, άσε! τέλος πάντων, ας ελπίσουμε απ' τα ολίγα που έχω μαζέψει να βγαίνει κάτι.. Ξέρεις πως βαθμολογούν στις εργασίες? μπορεί δηλ. να βάλουν και 10 /20 ή και πιο χαμηλά σε κάποιους?

Κοιτα στο 511 ειχα την καρουσιου και μου ειχε βαλει πολυ καλο βαθμο! Ναι εννοειται οτι μπορουν να σου βαλουν και χαμηλο βαθμο και να σε κοψουν!

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6898 στις: Μάρτιος 07, 2016, 07:09:39 μμ »
Καλή ορθογραφία, βιβλιογραφικές αναφορές...
Γενικά νομίζω πως είναι σχετικό το τι καλό θα βρεις και τι κακό (πέρα από κάτι στάνταρ που έχει). Υποθέτω ότι τους νοιάζει περισσότερο ο τρόπος της παρουσίασης.
Η δομή και το περιεχόμενο έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από την παρουσίαση.


Αποσυνδεδεμένος mariamath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6899 στις: Μάρτιος 07, 2016, 07:23:35 μμ »
Παιδιά στο Σεμινάριο 1 τα κριτήρια που έβαλα,όπως τα είδα και στο διάγραμμα του μαθήματος είναι  περιεχόμενο,δομή,γλωσσική σαφήνεια και παρουσίαση.Θα μπορούσε κάποιος να μου πει στο κριτήριο περιεχόμενο τί θα πρέπει να κοιτάξουμε? εάν μας δίνει στο σκοπό της ερευνάς του,εάν αναπτύσσει τη θέση του?

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6900 στις: Μάρτιος 07, 2016, 09:10:38 μμ »
Έχει κανείς-καμία το μάθημα της Δυσλεξίας με την Πίττα; Στην 1η εργασία, αν αναφερθούμε στο ρόλο του εκπαιδευτικού τι πρέπει να αναφέρουμε; Ότι ο εκπαιδευτικός πρέπει να βλέπει τα λάθη που κάνει το παιδί και ποια είναι αυτά να πούμε;

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6901 στις: Μάρτιος 07, 2016, 10:40:27 μμ »
Παιδιά στο Σεμινάριο 1 τα κριτήρια που έβαλα,όπως τα είδα και στο διάγραμμα του μαθήματος είναι  περιεχόμενο,δομή,γλωσσική σαφήνεια και παρουσίαση.Θα μπορούσε κάποιος να μου πει στο κριτήριο περιεχόμενο τί θα πρέπει να κοιτάξουμε? εάν μας δίνει στο σκοπό της ερευνάς του,εάν αναπτύσσει τη θέση του?

Στο περιεχόμενο εγώ έβαλα εξειδικευμένο θέμα και ενδιαφέρον,βιβλιογραφικές πηγές,ανάλυση θέματος με πληρότητα,εισάγωγη-κυρίως μέρος-συμπέρασματα,η κάθε παράγραφος να εκφράζει πλήρες νόημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 629
Σύνολο: 646

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.