*

Αποστολέας Θέμα: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 114775 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 18, 2013, 01:12:51 μμ »
ούτε εγώ περιμένω πια....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:36:37 »

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:59:33 πμ »
Είδατε χθες Πρετεντέρη; Τι ωραία που μας τα είπε ο Άρβυ????  :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 12:04:14 μμ »
Είδατε χθες Πρετεντέρη; Τι ωραία που μας τα είπε ο Άρβυ????  :o :o :o

Δεν το είδα για να μην συγχιστώ.Φαντάζομαι όμως ότι όλα τα παρουσίασε τέλεια ...

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 01:02:45 μμ »
απο Δημήτρη Μπράτη...
Σήμερα θα γίνουν οι προσλήψεις αναπληρωτών ειδικοτήτων ΠΕ 06,ΠΕ08,ΠΕ 11,ΠΕ 19-20,ΠΕ 32 για τα ΕΑΕΠ,μέσω ΕΣΠΑ.Αριθμοί ανά ειδικότητα δεν υπάρχουν ακόμη.Μουσικής δεν θα προσλάβουν σήμερα γιατί περιμένουν να γίνουν πρώτα οι προσλήψεις στα Μουσικά σχολεία.
Για ΖΕΠ δεν υπάρχει κάτι.Όπως μου είπαν θέλει τουλάχιστον ένα δεκαήμερο για να αναρτηθούν στη διαύγεια οι αποφάσεις ίδρυσης των τάξεων υποδοχής και να γίνουν οι προσλήψεις. Για την Ειδική Αγωγή ,το πιθανότερο,αύριο θα γίνουν λίγες προσλήψεις νηπιαγωγών για την παράλληλη και δασκάλων για ΣΜΕΑΕ
.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:36:37 »

Αποσυνδεδεμένος NHP2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!!
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 02:43:42 μμ »
Αυτο ηταννν.... Ειχα μια μικρη ελπιδα οτι θα με περναν και φετος μιας και περσι ειχα φυγει με τη γ φαση οχι  λογω θεσης αλλα λογω επιλογης περιοχης . Φετος τελοοοοοος .....παει πεταξε το πουλακι ....
Παντα θα ελπιζω για κατι καλυτερο......!

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 04:24:43 μμ »
Αυτο ηταννν.... Ειχα μια μικρη ελπιδα οτι θα με περναν και φετος μιας και περσι ειχα φυγει με τη γ φαση οχι  λογω θεσης αλλα λογω επιλογης περιοχης . Φετος τελοοοοοος .....παει πεταξε το πουλακι ....
Δυστυχώς...οντως αυτό ήταν.. :'(

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 06:30:07 μμ »
Είδατε χθες Πρετεντέρη; Τι ωραία που μας τα είπε ο Άρβυ????  :o :o :o
Δεν παρακολουθώ στημένες συνεντεύξεις για δημιουργία εντυπώσεων και μόνο....Βέβαια,πες,πες,πες όλο και κάτι μένει....Ένδοξος τιμητής της πλουραλιστικής μονοφωνίας ο κος Πρετεντεράκος!

Αποσυνδεδεμένος NHP2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!!
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 09:20:33 μμ »
Δεν παρακολουθώ στημένες συνεντεύξεις για δημιουργία εντυπώσεων και μόνο....Βέβαια,πες,πες,πες όλο και κάτι μένει....Ένδοξος τιμητής της πλουραλιστικής μονοφωνίας ο κος Πρετεντεράκος!

Τι ηρεμια ειχε στο βλεμμα ρε παιδια..... Αργα τα ζα . Γι αυτο κι αυτοι οι ρυθμοι στο υπουργειο . Σιγα μη σπασουν τα αυγα .......
Παντα θα ελπιζω για κατι καλυτερο......!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 09:24:13 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Με ρωτάτε για ΖΕΠ και παράλληλη και Ειδική Αγωγή...Δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από αυτά που έγραψα...Για ΖΕΠ πρέπει να γίνει ανάρτηση των τάξεων υποδοχής στη διαύγεια,από τις περιφέρειες, και μετά θα γίνουν οι προσλήψεις.Αυτό μου είπαν θέλει περίπου 10 μέρες.
Στην Ειδική Αγωγή δεν έχει ακόμη υπογράψει τη συμπληρωματική.Μπορεί μου είπαν να πάρουν παράλληλη και χωρίς τη συμπληρωμστική,μπορεί και όχι.15 μέρες οι υπάλληλοι περιμένουν την υπογραφή και οδηγίες...Αν δεν τους δώσουν οδηγίες δεν μπορούν να προχωρήσουν..Γι αυτό και δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο,κάτι σίγουρο...Αυτό πάντως που σκέφτονται να κάνουν αύριο καταρχήν είναι να προσλάβουν νηπιαγωγούς για παράλληλη(35-40) και να πάρουν και όσους δασκάλους Ειδικής έχουν για ΣΜΕΑΕ...και μετά να συνεχίσουν με τα υπόλοιπα ,ανάλογα με τις εντολές.
Σας έχω πει επίσης ότι δεν μου δίνουν στοιχεία και ενημέρωση ορισμένα τμήματα...πραγματικά είναι πάρα πολύ δύσκολο...θεωρούν πως επειδή τα αναρτώ τους "τρελλαίνετε" μετά στα τηλέφωνα ...τι να πω....δυστυχώς από μερικούς αυτή είναι η αντιμετώπιση...Σήμερα άκουσε όλο το υπουργείο τις φωνές μου γιατί ενώ έχουν πιστώσεις και για ειδική και για παράλληλη και για ΖΕΠ,προχωρούν με ρυθμούς χελώνας...δεν τους νοιάζει...δεν ασχολούνται...φυσικά αναφέρομαι στην πολιτική ηγεσία...Αυτά συνάδελφοι...μόνο στη χώρα μας μπορεί να συμβαίνουν...φτάσαμε στο Δεκέμβρη κι ακόμη δεν έχουν κάνει ούτε τις απαραίτητες προσλήψεις,ενώ έχουν πιστώσεις....
 5 ώρες πριν από κινητό ·

35-40 Νηπιαγωγούς αύριο............... παράλληλη
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:04:51 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Με ρωτάτε για ΖΕΠ και παράλληλη και Ειδική Αγωγή...Δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από αυτά που έγραψα...Για ΖΕΠ πρέπει να γίνει ανάρτηση των τάξεων υποδοχής στη διαύγεια,από τις περιφέρειες, και μετά θα γίνουν οι προσλήψεις.Αυτό μου είπαν θέλει περίπου 10 μέρες.
Στην Ειδική Αγωγή δεν έχει ακόμη υπογράψει τη συμπληρωματική.Μπορεί μου είπαν να πάρουν παράλληλη και χωρίς τη συμπληρωμστική,μπορεί και όχι.15 μέρες οι υπάλληλοι περιμένουν την υπογραφή και οδηγίες...Αν δεν τους δώσουν οδηγίες δεν μπορούν να προχωρήσουν..Γι αυτό και δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο,κάτι σίγουρο...Αυτό πάντως που σκέφτονται να κάνουν αύριο καταρχήν είναι να προσλάβουν νηπιαγωγούς για παράλληλη(35-40) και να πάρουν και όσους δασκάλους Ειδικής έχουν για ΣΜΕΑΕ...και μετά να συνεχίσουν με τα υπόλοιπα ,ανάλογα με τις εντολές.
Σας έχω πει επίσης ότι δεν μου δίνουν στοιχεία και ενημέρωση ορισμένα τμήματα...πραγματικά είναι πάρα πολύ δύσκολο...θεωρούν πως επειδή τα αναρτώ τους "τρελλαίνετε" μετά στα τηλέφωνα ...τι να πω....δυστυχώς από μερικούς αυτή είναι η αντιμετώπιση...Σήμερα άκουσε όλο το υπουργείο τις φωνές μου γιατί ενώ έχουν πιστώσεις και για ειδική και για παράλληλη και για ΖΕΠ,προχωρούν με ρυθμούς χελώνας...δεν τους νοιάζει...δεν ασχολούνται...φυσικά αναφέρομαι στην πολιτική ηγεσία...Αυτά συνάδελφοι...μόνο στη χώρα μας μπορεί να συμβαίνουν...φτάσαμε στο Δεκέμβρη κι ακόμη δεν έχουν κάνει ούτε τις απαραίτητες προσλήψεις,ενώ έχουν πιστώσεις....
 5 ώρες πριν από κινητό ·

35-40 Νηπιαγωγούς αύριο............... παράλληλη

Εγω παντως πιστευω οτι θα παρει κι άλλους γιατι θα προκύψουν κι αλλα κενα στάνταρ!Ε δεν το καταλαβαίνω αυτο το φετινό!Μας εχουν βγάλει την ψυχή!Απαραδεκτοι ....απαράδεκτοι απαραδεκτοι!! >:(

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:09:11 μμ »
Όταν λένε παράλληλη δεν εννοείτε ότι παίρνουν ειδικής αγωγής , δηλ από ΠΕ 61????
Ή κάνω λάθος?? Και μόνο αν τελειώσουν αυτοί και εμείς έχουμε συμπληρώσει το κουτάκι τότε παίρνουν και από ΠΕ60....???????
Μπορεί να μου απαντήσει κάποια ????

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:20:58 μμ »
Όταν λένε παράλληλη δεν εννοείτε ότι παίρνουν ειδικής αγωγής , δηλ από ΠΕ 61????
Ή κάνω λάθος?? Και μόνο αν τελειώσουν αυτοί και εμείς έχουμε συμπληρώσει το κουτάκι τότε παίρνουν και από ΠΕ60....???????
Μπορεί να μου απαντήσει κάποια ????

έτσι όπως τα λες είναι...και συνήθως δεν τελειώνει ο πίνακας της ειδικής....

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:27:28 μμ »
Σ΄ευχαριστώ! Άρα καλά το είχα στο μυαλό μου , ΑΡΑ δεν περιμένουμε τίποτα!!!!!!!!
Ωραία!!!! Πάει και αυτή η χρονιά!! Βοήθειά μας!

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Η' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:45:37 μμ »
 
Τι ηρεμια ειχε στο βλεμμα ρε παιδια..... Αργα τα ζα . Γι αυτο κι αυτοι οι ρυθμοι στο υπουργειο . Σιγα μη σπασουν τα αυγα .......
Για όλους αυτούς τους σφογγοκωλάριους ο μήνας έχει εννιά!Εις υγείαν τα κορόιδα....
Σ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160246
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 397

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.