*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 199728 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την επόμενη βδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα των νησιών και της Στερεάς.τα υπόλοιπα αποτελέσματα θα βγαίνουν σταδιακά μέχρι τον Οκτώβρη,το θέμα ειναι οτι θα αργήσουν τα οριστικά μιας και χάνουν χρόνο με τις ενστάσεις ,αφού ο καθένας κάνει ένσταση για ψύλλου πήδημα.επισης εχουν 2000 φακέλους εκπαιδευτών ακομη να ανοίξουν συν 500 υπευθύνων εκπαίδευσης της προκήρυξης που βγήκε 5 Ιούνη.καλα Χριστούγεννα δηλαδή τα οριστικά όλων αυτών.για αυτο και πρέπει να πάρει παράταση το έργο μιας και τα λεφτά εχουν ήδη δοθεί για αυτο το έργο.γιατι να βάλουν στην τσέπη τους τα λεφτα αυτά δηλαδή;
ermionoula τα αποτελεσματα που λες οτι θα βγουν την επομενη εβδομάδα εννοείς τα e-κέντρα ? Καμμία πληροφόρηση για την προκήρυξη της β' φάσης που βγήκε στις 5 / 6?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
http://www.kdvmph.gr/
Αυτό θα πει καλές πρακτικές, όχι κάποια άλλα κέντρα που δεν έχουν βγάλει ούτε μισή ανακοίνωση ή άρθρο  από τον Μάρτη αλλά ο μισθός πέφτει κανονικότατα....

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Και ο δήμος πυλαίας ξεκίνησε ιούνη.
Που είναι οι μεγάλοι δήμοι, όπως της θεσσαλονίκης που ξεκίνησε απρίλη? όντως αυτοί παίρνουν μισθό κανονικά και δουλειά δεν βλέπουμε.
Έξυπνο και δίκαιο
Την άλλη βδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα των υπεύθυνων εκπαίδευσης νησιών και στερεάς, η οποία προκήρυξη βγήκε τον μάη.
Τώρα για την προκήρυξη που βγήκε στις 5 Ιούνη τι να σας πω. Δεν έχουν ακόμη ανοίξει τους φακέλους.Λογικά από βδομάδα που θα έχουν βγει τα αποτελέσματα των νησιών θα ξεκινήσουν να τους ανοίγουν.Οπότε από Οκτώβρη να περιμένετε αποτελέσματα υπεύθυνων εκπαίδευσης.
Καλά για τα e-κδβμ δεν έχω ιδεά.Είμαι σίγουρη ότι θα είναι χιλιάδες οι αιτήσεις.Αυτά μπορεί να τα βγάλουν και το 2014, τι να σας πω.


Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
http://www.kdvmph.gr/
Αυτό θα πει καλές πρακτικές, όχι κάποια άλλα κέντρα που δεν έχουν βγάλει ούτε μισή ανακοίνωση ή άρθρο  από τον Μάρτη αλλά ο μισθός πέφτει κανονικότατα....
herseys, να κοιτάς τη δουλειά σου! Δεν θα πεις εσύ που και πότε θα γίνουν τμήματα! Αν θέλεις να το κάνεις αυτό ας γινόσουν Υπεύθυνος Εκπαίδευσης! Οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης του κάθε ΚΕΕ, είναι ειδικοί επιστήμονες και ξέρουν πότε πρέπει να ξεκινήσουν και ποιά τμήματα. Και για να μην λες ανακρίβειες, σε πληροφορώ ότι τα στελέχη των ΚΔΒΜ δεν έχουν πάρει τον μισθό του Ιουλίου. Μιλάμε για 685 ευρώ μισθό, τον οποίο και δεν πληρώνουν! Είναι Σεπτέμβρης και δεν έχει πληρωθεί ο μισθός του Ιουλίου, το διανοείσαι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Αυτά παιδιά δεν λύνονται στα φόρουμ. Όσοι δουλεύουν σε ΚΔΒΜ καλό είναι να έρθουν σε επαφή μεταξύ τους,  να οργανωθούν και να συζητήσουν τα προβλήματα που τους απασχολούν, όπως συνέβαινε επί Κέντρων Εκπαίδευσης Ενηλίκων με το Σύλλογο Συμβασιούχων. "Το μοναχικό αρνί το τρώει ο λύκος".

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή προτείνεις να φτιάξουμε έναν σύλλογο επιστημονικών στελεχών ΚΔΒΜ;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Κάτι τέτοιο...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
υπεύθυνε εκπαίδευσης έχεις πρόβλημα..

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
υπεύθυνε εκπαίδευσης έχεις πρόβλημα..
Ερμιονούλα λές να έχει πρόβλημα και ο ioannis00 κι εσύ μόνο είσαι η φυσιολογική; Όποιος διεκδικεί τα δικαιώματά του έχει πρόβλημα κι εσύ είσαι η φυσιολογική, έτσι; Μήπως είσαι κάποια μόνιμη υπάλληλος του Υπουργείου Παιδείας κι έχεις μπειεδώ για να προσβάλλεις όποιον εκφράζει ελεύθερα, ευγενικά και δημοκρατικά τη γνώμη του. Πρόσβαλλέ με όσο θες, εσύ δείχνεις το ποιόν σου. Εγώ δεν το συνεχίζω, απλά λυπάμαι για σένα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Μια χαρα ειναι το ποιον μου.Κάθεσαι και χτυπιέσαι επειδη δεν σας πληρώνουν σε ενα φόρουμ ;
Γιατι δεν πας απο εκει να διεκδικήσεις τα δικαιώματα σου ; Και φυσικά να διεκδικησετε τους μισθούς σας συλλογικά ; Ειμαι σίγουρη οτι στη συνάντηση υπευθύνων που είχατε στην αρχή δεν επιδίωξε κανεις κατι τέτοιο και ουτε κάn ανταλλαξατε τηλέφωνα μεταξύ σας ώστε να μπορείτε να δράσετε συλλογικά.γραφοντας τα ίδια κ τα ιδια σε ενα φόρουμ και πιστεύοντας τις μπούρδες που σας λένε οι βολεμένοι στο Ινεδιβιμ δεν καταφέρνεις τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:39:59 μμ από ermionoula »

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προς το παρόν διαμαρτυρόμαστε μέσω του Forum! To Forum είναι κάτι δημόσιο και μπορεί να ακουστεί. Η συλλογικότητα ίσως να έρθει στη συνέχεια! Αλλά ό,τι και να γίνει στη συνέχεια, το Forum είναι κάτι ουσιαστικό! Τόσο άχρηστο θεωρείς δηλαδή το Forum του PDE; Τότε γιατί συμμετέχεις; Είδες, όμως που η διαμαρτυρία μας έφερε κάποιο αποτέλεσμα; Εκτός του ότι ενημερώθηκαν κι ευαισθητοποιήθηκαν κι άλλοι, απάντησες κι εσύ και μας έδωσες συμβουλές στο πώς να οργανωθούμε καλύτερα! Αν δεν γράφαμε στο forum (που εσύ θεωρείς τόσο άχρηστο) εγώ και ο ypeuthinos και άλλοι, πώς θα μαθαίναμε τις χρήσιμες συμβουλές σου; Είδες τελικά ότι τίποτα δεν είναι άχρηστο σ'αυτήν τη ζωή;  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:17:14 μμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Ανέφερε πουθενά ότι ήρθε σε επικοινωνία με το Ινεδιβιμ για την πληρωμή του μισθού του και δεν το είδα;
Ή έκανε παράπονο σε αυτούς που παίρνουν 1900;
Εύκολο να παραπονιέσαι σε ένα φόρουμ αλλά είναι πιο έξυπνο να κάνεις ένα γραπτό ερώτημα στο Ινεδιβιμ ρωτώντας τους λόγους που αυτοί παίρνουν 1900 ενώ οι υπόλοιποι όχι.
Απαντάνε πάντα.

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χμμμ, ναι θα μας δώσουν κάποια απάντηση του τύπου "η ομάδα έργου έχει περισσότερες αρμοδιότητες" ή κάτι παρόμοιο. Κι εγώ θα ξαναπαντήσω ότι "ανέκαθεν η ομάδα έργου είχε τις ίδιες αρμοδιότητες με σήμερα, αλλά ο μισθός των μελών της ήταν 20-30 ευρώ πιό πολλά από τον μισθό των υπευθύνων και όχι 400-500"! Και θα ανταλλάσουμε έγγραφα, μέχρι να βαρεθώ. Και η αύξηση, είναι ένα θέμα σοβαρό μεν, αλλά δεν είναι ζήτημα ζωής ή θανάτου! Η καθυστέρηση της καταβολής του μισθού είναι αυτό που μας καίει! Τί λες, να κάνουμε έγγραφο "γιατί δεν μας πληρώνετε"; Και να μας απαντήσουν δικαιολογίες σε κάνα μήνα; Και να ξανααπαντήσουμε και να φτάσουμε στα Χριστούγεννα;  Θα γίνει κι αυτό, μην ανησυχείς... Το ξέρω ότι πάντα απαντάνε, αλλά να ξέρεις κι εσύ ότι τα μέλη της ομάδας έργου (αλλά και οι προϊστάμενοί τους διαβάζουν το forum, αυτό είναι πίο άμεσο δε νομίζεις; Αν το θέμα δημοσιοποιείται εδώ, μπορεί να ντραπούν και να πληρώσουν τους δεδουλευμένους μισθούς σύντομα. Πού διαφωνείς;

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
http://www.kdvmph.gr/
Αυτό θα πει καλές πρακτικές, όχι κάποια άλλα κέντρα που δεν έχουν βγάλει ούτε μισή ανακοίνωση ή άρθρο  από τον Μάρτη αλλά ο μισθός πέφτει κανονικότατα....
herseys, να κοιτάς τη δουλειά σου! Δεν θα πεις εσύ που και πότε θα γίνουν τμήματα! Αν θέλεις να το κάνεις αυτό ας γινόσουν Υπεύθυνος Εκπαίδευσης! Οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης του κάθε ΚΕΕ, είναι ειδικοί επιστήμονες και ξέρουν πότε πρέπει να ξεκινήσουν και ποιά τμήματα. Και για να μην λες ανακρίβειες, σε πληροφορώ ότι τα στελέχη των ΚΔΒΜ δεν έχουν πάρει τον μισθό του Ιουλίου. Μιλάμε για 685 ευρώ μισθό, τον οποίο και δεν πληρώνουν! Είναι Σεπτέμβρης και δεν έχει πληρωθεί ο μισθός του Ιουλίου, το διανοείσαι;
Κατ'αρχάς ποιός είσαι εσύ που θα μου πεις να κοιτώ την δουλειά μου ; Μήπως απαγορεύεται να λέω την άποψη μου δημόσια σε ένα φόρουμ ; Σε πληροφορώ ότι υπήρξα υπεύθυνη εκπαίδευσης και ήμουν επί 18 μήνες απλήρωτη, αλλά ο νομός μου έκανε 27 και 30 τμήματα σε ένα νησί με μικρό σχετικά πληθυσμό, γιατί ακριβώς στο γραφείο υπήρχαν 3 άτομα που γουσταραν τη δουλειά αυτή και σεβόντουσαν την τα χρήματα που έπαιρναν. Μιλάς για απλήρωτους 2 μήνες. Εγώ σου λέω για νομούς που έβγαλαν αποτελέσματα πολύ πιο πριν και δεν έχουν παρουσιάσει κανένα έργο.  Και αν θες την γνώμη μου ( που αν κρίνω από την δογματικότητα σου δεν την θες ) η μοναδική λύση είναι να συσπειρωθούν τα στελέχη οργανωμένα μέσω ενός Συλλόγου. Ο Σύλλογος Συμβασιούχων των ΚΕΕ παλαιότερα ήταν πολύ δραστήριος και πολλά αιτήματα είχαν διεκδικηθει μέσα από αυτόν. Αλλά θελει οργάνωση, άτομα που θα βγουν μπροστά και θα αφιερώσουν χρόνο για να το πετύχουν αυτό ( διαβάζοντας νόμους, συμβουλευόμενοι δικηγόρους κτλ. ) Τιποτα ποτέ δεν κερδίθηκε από την πολυθρόνα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 770

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.363 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.