*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992337 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3108 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:43:59 μμ »
Επίσης ..για την προσληψη ως αναπληρωτή πιστεύω ακραδαντα οτι πρέπει να μοριοδοτηθεί το χρώμα μαλλιών,χρώμα φρυδιών,η περιφέρεια μέσης,το ύψος,το βάρος και τα κιλά.Για τους άντρες... το θεληματικό πηγούνι μαθαινω οτί δε θα μοριοδοτηθεί τελικά.Μετρούν όλα τα παραπάνω ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ  ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3109 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:44:35 μμ »
Δεν νομίζω οτι προκύπτει από κάπου. Εγώ προσωπικά είμαι περισσότερο υπερ της εντοπιότητας, κυρίως για παραμεθόριες, απομακρυσμένες περιοχές - νησιά.

Αν αρχίσουμε να λέμε άσχετα με τη δουλειά κριτήρια, ας βάλουμε και τη χρονολογία κτήσης πτυχίου, το ύψος, το βάρος και άλλα. Πείτε μου τι ακριβώς σχέση έχουν όλα αυτά με το αντικείμενο της δουλειάς και ας βάλουμε και το χρώμα των ματιών. Πώς ένας που μένει στη Νίσυρο, είναι αυτόματα καλύτερος από έναν που μένει στην Αθήνα και πρέπει να τον προτιμήσουμε; Πώς ένας που πήρε πτυχίο το 2000 είναι καλύτερος ενός που πήρε το 2001; Πώς ένας που έχει 15 μήνες ανεργίας είναι καλύτερος ενός που δουλεύει τώρα αναπληρωτής; Θα καταλήξουμε τα "κοινωνικά" κριτήρια να μετράνε περισσότερο από τα αντικειμενικά/ακαδημαϊκά. Μην τρελαθούμε κιόλας...

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3110 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:45:53 μμ »
ΥΓ. Απο που προκυπτει οτι εμεις οι μονιμοι ειμαστε υπερ της προυπηρεσιας;

μην το ψάχνεις, κάποιοι τους αρέσει να βάζουν ταμπέλες, να βλέπουν μόνο άσπρο μαύρο.... λογικό είναι να υπάρχουν και στον εκπαιδευτικό χώρο. Η διαφορά είναι ότι όλοι αυτοί χωρίς να το καταλαβαίνουν σκάβουν το λάκκο τους τόσο γιατί ο τρόπος σκέψης τους δεν τους αφήνει ούτε να δουν το δάσος ούτε κατά διάνοια να συνεργαστούν για ένα κοινό σκοπό. Γιαυτό και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.



Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3111 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:52:54 μμ »
Αν αρχίσουμε να λέμε άσχετα με τη δουλειά κριτήρια, ας βάλουμε και τη χρονολογία κτήσης πτυχίου, το ύψος, το βάρος και άλλα. Πείτε μου τι ακριβώς σχέση έχουν όλα αυτά με το αντικείμενο της δουλειάς και ας βάλουμε και το χρώμα των ματιών. Πώς ένας που μένει στη Νίσυρο, είναι αυτόματα καλύτερος από έναν που μένει στην Αθήνα και πρέπει να τον προτιμήσουμε; Πώς ένας που πήρε πτυχίο το 2000 είναι καλύτερος ενός που πήρε το 2001; Πώς ένας που έχει 15 μήνες ανεργίας είναι καλύτερος ενός που δουλεύει τώρα αναπληρωτής; Θα καταλήξουμε τα "κοινωνικά" κριτήρια να μετράνε περισσότερο από τα αντικειμενικά/ακαδημαϊκά. Μην τρελαθούμε κιόλας...

Επίσης ..για την προσληψη ως αναπληρωτή πιστεύω ακραδαντα οτι πρέπει να μοριοδοτηθεί το χρώμα μαλλιών,χρώμα φρυδιών,η περιφέρεια μέσης,το ύψος,το βάρος και τα κιλά.Για τους άντρες... το θεληματικό πηγούνι μαθαινω οτί δε θα μοριοδοτηθεί τελικά.Μετρούν όλα τα παραπάνω ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ  ΑΣΕΠ.

αυτό το να παίρνουμε μόνο ότι μας βολεύει είναι φοβερό.... θέλετε διαδικασίες ΑΣΕΠ μόνο εκεί που σας βολεύει ορισμένοι....

στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ είναι κύριοι και κυρίες αυτά.... ααααα ναι είναι και ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ προφανώς..... άντε ανοίξτε καμιά προκήρυξη (στη σελίδα του ασεπ είναι, ένα κλικ μακριά) να δείτε ότι εκεί διορίζουν τα πάντα με τα παραπάνω... από γιατρούς μέχρι ταχυδρόμους....
μην χαλιέστε όμως το ΣΤΕ να είναι καλά... αν θίγεστε να κάνετε την προσφυγή σας  8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3112 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:56:01 μμ »
Τα πραγματα θα γινουν πολυ πιο απλα νομιζω αν βγει στα ισια ο Φιλης να πει αυτο που αρκετοι πιστευουν (ειδικα μεσα στο υπουργειο):
'Ζητω συγνωμη απο ολους οσους θα αδικησω οι οποιοι ετρεχαν σε ολη την Ελλαδα επι χρονια και στη θεση τους θα πανε καποιοι που απλα ετυχε να γραψουν καλα ενα ΣΚ πριν απο 7 και 9 χρονια. Ειναι σαφως αδικο, αλλα με αναγκαζουν τα Ελληνικα δικαστηρια να τους δικαιωσω γιατι αλλιως θα κατηγορηθω για παραβαση καθηκοντως. Εκανα οτι μπορουσα για να μην αποκλεισω εντελως οσους εχουν μονο προυπηρεσια. Ειμαι μαζι σας και σας θεωρω ξεκαθαρα αξιοτερους απο αυτους με τις επιτυχιες σε ασεπ.'
Ετσι νομιζω θα καταλαβαιναν και οι πιο δυσπιστοι το τι εχει συμβει στην πραγματικοτητα.

 

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3113 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:59:45 μμ »
Οι περισσότεροι έχουν αδικηθει κατά καιρούς από τα διάφορα συστήματα .Ήρθε ο καιρός να αδικηθουν και αυτοί που ήταν ευνοημενοι πάντα.Είναι ένα σύστημα που σίγουρα έχει μελετηθεί και το ξέρω για μεγάλο χρονικό διάστημα .Εμένα με ευνοεί έχω Δυο καλούς ΑΣΕΠ και 32 μήνες προϋπηρεσία  που αποκτήθηκαν από αυτούς .Δεν με ενδιαφέρει πλέον κανένας γιατί κανένας δεν έκλαψε όταν εγώ από 600 και κάτι σειρά έπεσα 300 θέσεις λόγο δυσπροσιτων...είναι μακράν το καλύτερο σύστημα και ελπίζω να ψηφιστεί.. Ξέχασα να πω ότι έφαγα στη μάπα ιδιωτικά τριτεκνους ΟΑΕΔ ιτες και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε... Ο καθένας για τον εαυτο του

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3114 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:00:48 μμ »
αυτό το να παίρνουμε μόνο ότι μας βολεύει είναι φοβερό.... θέλετε διαδικασίες ΑΣΕΠ μόνο εκεί που σας βολεύει ορισμένοι....

στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ είναι κύριοι και κυρίες αυτά.... ααααα ναι είναι και ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ προφανώς..... άντε ανοίξτε καμιά προκήρυξη (στη σελίδα του ασεπ είναι, ένα κλικ μακριά) να δείτε ότι εκεί διορίζουν τα πάντα με τα παραπάνω... από γιατρούς μέχρι ταχυδρόμους....
μην χαλιέστε όμως το ΣΤΕ να είναι καλά... αν θίγεστε να κάνετε την προσφυγή σας  8)
   Γιατι χάνετε το χιούμορ σας συναδελφέ;Εδώ δεν το χάνουμε εμείς που είμαστε και αδιόριστοι.

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3115 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:15:34 μμ »
Τα πραγματα θα γινουν πολυ πιο απλα νομιζω αν βγει στα ισια ο Φιλης να πει αυτο που αρκετοι πιστευουν (ειδικα μεσα στο υπουργειο):
'Ζητω συγνωμη απο ολους οσους θα αδικησω οι οποιοι ετρεχαν σε ολη την Ελλαδα επι χρονια και στη θεση τους θα πανε καποιοι που απλα ετυχε να γραψουν καλα ενα ΣΚ πριν απο 7 και 9 χρονια. Ειναι σαφως αδικο, αλλα με αναγκαζουν τα Ελληνικα δικαστηρια να τους δικαιωσω γιατι αλλιως θα κατηγορηθω για παραβαση καθηκοντως. Εκανα οτι μπορουσα για να μην αποκλεισω εντελως οσους εχουν μονο προυπηρεσια. Ειμαι μαζι σας και σας θεωρω ξεκαθαρα αξιοτερους απο αυτους με τις επιτυχιες σε ασεπ.'
Ετσι νομιζω θα καταλαβαιναν και οι πιο δυσπιστοι το τι εχει συμβει στην πραγματικοτητα.
    Το γιατί δικαιωνόμαστε στα δικαστήρια έχει περάσει απο το μυαλό σου;

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3116 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:21:26 μμ »
Γιατι το ΣτΕ αποφασισε οτι ειναι συνταγματικες οι περικοπες μισθων των εκπαιδευτικων και γενικοτερα οσων εντασσσονται στο ενιαιο φτωχολογιο και αντισυνταγματικες ΜΟΝΟ των δικαστων και των ενστολων; περιμενω μια τεκμηριωμενη απαντηση...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3117 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:22:18 μμ »
αυτό το να παίρνουμε μόνο ότι μας βολεύει είναι φοβερό.... θέλετε διαδικασίες ΑΣΕΠ μόνο εκεί που σας βολεύει ορισμένοι....

στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ είναι κύριοι και κυρίες αυτά.... ααααα ναι είναι και ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ προφανώς..... άντε ανοίξτε καμιά προκήρυξη (στη σελίδα του ασεπ είναι, ένα κλικ μακριά) να δείτε ότι εκεί διορίζουν τα πάντα με τα παραπάνω... από γιατρούς μέχρι ταχυδρόμους....
μην χαλιέστε όμως το ΣΤΕ να είναι καλά... αν θίγεστε να κάνετε την προσφυγή σας  8)

Στους ΠΕ μετράει μόνο η εντοπιότητα και όχι η ανεργία. Και η εντοπιότητα μετράει αν είναι μόνιμοι κάτοικοι αυτών των περιοχών και δεσμευτούν ότι θα μείνουν τουλάχιστον μια δεκαετία εκεί. Έτσι ας μετρήσει αν θέλουν. Επίσης στους ΠΕ δε μετράνε καθόλου τα υπόλοιπα κοινωνικά κριτήρια. Οπότε ή εφαρμόζουμε ΑΣΕΠ όπως λες, ή δεν εφαρμόζουμε  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2016, 02:40:10 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3118 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:24:22 μμ »
    Το γιατί δικαιωνόμαστε στα δικαστήρια έχει περάσει απο το μυαλό σου;
Πιστεψε με εγω το ξερω! Γιατι ειμαι στην κατηγορια αυτων που εδιναν ασεπ και εγραφαν και καλα αλλα ηταν αποτυχοντες , οπως καποιοι με ελεγαν! Σκοπος μου ειναι στα πλαισια του χιουμορ (οσο επιτρεπει η κατασταση) να εξηγησω σε ολους οσους γκρινιαζουν οτι ο λογος που ψηφιζουν κατι τετοιο ειναι καθαρα και μονο επειδη καποιοι ετρεχαν και δικαιωθηκαν στα δικαστηρια!
Επισης μου κανει εντυπωση η ξεροκεφαλια καποιων και το κολλημα τους. Βλεπω προταση στο αλφα βητα που πορτεινουν συστημα. Τα κλασικα δυσπροσιτα επι δυο , μηνας και μοριο και το θεικο ανεξελεγκτα χωρις καν ταβανι 1 μοριο για καθε ετος που πηρε καποιος πτυχιο, και μαλιστα το βαζουν στην κατηγορια ακαδημαικα προσοντα. Δηλαδη ρε παιδια ενας με πτυχιο 86 θα παρει 30 μορια? Σας φαινεται λογικο? Βαλτε μια προταση πιο ρεαλιστικη που να μπορει καποιος να τη συζητησει. Ζητηστε π.χ. μισο μοριο για καθε μηνα και 1 για τα δυσπροσιτα. Ταβανι 10 μορια στην παλαιοτητα, να μπορει καποιος να τοο συζητησει (κυριως βεβαια το ΣΤΕ).

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3119 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:27:33 μμ »
Πιστεψε με εγω το ξερω! Γιατι ειμαι στην κατηγορια αυτων που εδιναν ασεπ και εγραφαν και καλα αλλα ηταν αποτυχοντες , οπως καποιοι με ελεγαν! Σκοπος μου ειναι στα πλαισια του χιουμορ (οσο επιτρεπει η κατασταση) να εξηγησω σε ολους οσους γκρινιαζουν οτι ο λογος που ψηφιζουν κατι τετοιο ειναι καθαρα και μονο επειδη καποιοι ετρεχαν και δικαιωθηκαν στα δικαστηρια!
Επισης μου κανει εντυπωση η ξεροκεφαλια καποιων και το κολλημα τους. Βλεπω προταση στο αλφα βητα που πορτεινουν συστημα. Τα κλασικα δυσπροσιτα επι δυο , μηνας και μοριο και το θεικο ανεξελεγκτα χωρις καν ταβανι 1 μοριο για καθε ετος που πηρε καποιος πτυχιο, και μαλιστα το βαζουν στην κατηγορια ακαδημαικα προσοντα. Δηλαδη ρε παιδια ενας με πτυχιο 86 θα παρει 30 μορια? Σας φαινεται λογικο? Βαλτε μια προταση πιο ρεαλιστικη που να μπορει καποιος να τη συζητησει. Ζητηστε π.χ. μισο μοριο για καθε μηνα και 1 για τα δυσπροσιτα. Ταβανι 10 μορια στην παλαιοτητα, να μπορει καποιος να τοο συζητησει (κυριως βεβαια το ΣΤΕ).
έχεις προϋπηρεσία; έχεις πάει σε δυσπρόσιτα;

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3120 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:31:21 μμ »
Οι περισσότεροι έχουν αδικηθει κατά καιρούς από τα διάφορα συστήματα .Ήρθε ο καιρός να αδικηθουν και αυτοί που ήταν ευνοημενοι πάντα.Είναι ένα σύστημα που σίγουρα έχει μελετηθεί και το ξέρω για μεγάλο χρονικό διάστημα .Εμένα με ευνοεί έχω Δυο καλούς ΑΣΕΠ και 32 μήνες προϋπηρεσία  που αποκτήθηκαν από αυτούς .Δεν με ενδιαφέρει πλέον κανένας γιατί κανένας δεν έκλαψε όταν εγώ από 600 και κάτι σειρά έπεσα 300 θέσεις λόγο δυσπροσιτων...είναι μακράν το καλύτερο σύστημα και ελπίζω να ψηφιστεί.. Ξέχασα να πω ότι έφαγα στη μάπα ιδιωτικά τριτεκνους ΟΑΕΔ ιτες και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε... Ο καθένας για τον εαυτο του

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
κι επειδή έπεσες 300 σειρά λόγω δυσπροσίτων τι πάει να πει δεν θα μετρήσει για τους υπόλοιπους που πήγαν; κι εγώ εφέτος δεν είμαι σε δυσπρόσιτο...τι θα πω; μην μετρήσουν επειδή δεν πήγα φέτος; μα τι λέμε τώρα;! καλά έχεις ασεπ + 32 μήνες και δεν θες να μετράει και η προϋπηρεσία...τόσο εύκολα την χαρίζεις.... :o  μερικοί συνάδελφοί μας είναι τραγικοί....

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3121 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:31:56 μμ »
Στους ΠΕ μετράει μόνο η εντοπιότητα και όχι η ανεργία και η εντοπιότητα μετράει αν είναι μόνιμοι κάτοικοι αυτών των περιοχών και δεσμευτούν ότι θα μείνουν τουλάχιστον μια δεκαετία εκεί. Έτσι ας μετρήσει αν θέλουν.

δεν έχουμε μόνο ΠΕ στην εκπαίδευση... αλλά αυτό είπα και εγώ ότι ισχύουν για όλους να ισχύουν και για εμάς, με επιπλέον προσθήκη την μοριοδότηση παλαιότερου ΑΣΕΠ, συμφωνούμε

ας δούμε και μερικά αναλυτικά

Γ. ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ
ΚΩΔ. 06 :
Μόνιμος κάτοικος των δήμων των Νομών ή νησιών ή παραμεθορίων περιοχών εφόσον επιθυμεί το
διορισμό του σε θέσεις υπηρεσιών του Δημοσίου ή των νομικών προσώπων της παρ. 1 του
άρθρου 14 του Ν. 2190/ 1994 και της παρ. 3 του άρθρου 1 του Ν. 2527/1997 στον αντίστοιχο νομό
ή νησί ή παραμεθόριο περιοχή και δεσμεύεται να υπηρετήσει σε αυτή επί μία τουλάχιστον
δεκαετία (ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄ /ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ΄).
ΚΩΔ. 07 :
Μόνιμος κάτοικος των δήμων με πληθυσμό μικρότερο των 10.000 κατοίκων εφόσον επιθυμεί το
διορισμό του στον αντίστοιχο δήμο και δεσμεύεται να υπηρετήσει σε αυτόν επί μία τουλάχιστον
δεκαετία (ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄/ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ΄).

Δ. ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΘΕΣΕΩΝ
Ποσοστό 20% στο σύνολο των προκηρυσσομένων θέσεων των κατηγοριών Π.Ε. και Τ.Ε.. κατά Περιφερειακή
Ενότητα, φορέα και κλάδο ή ειδικότητα καλύπτεται από πολύτεκνους και τέκνα πολυτέκνων (παρ. 6 άρθρου
14 Ν. 2190/1994 όπως συμπληρώθηκε με την παρ. 10 του άρθρου 1 του Ν. 2527/1997 και αντικαταστάθηκε με την
παρ. 1 του άρθρου 1 του Ν. 3260/2004 και την υποπερίπτωση δ1 της παρ. 3 του άρθρου 1 του Ν. 3454/2006), εφό−
σον υπάρχουν και κατέχουν τα γενικά και απαραίτητα προσόντα που επιτρέπουν την εγγραφή τους σε πίνακα
κατάταξης και συνυποβάλουν με την αίτησή τους τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, σύμφωνα με τα αναφερόμενα
στο Κεφάλαιο Β΄ και στα Παραρτήματα Β΄ και Γ΄ της παρούσας προκήρυξης.
Ποσοστό 10% στο σύνολο των προκηρυσσομένων θέσεων των κατηγοριών Π.Ε. και Τ.Ε.. κατά Περιφερειακή
Ενότητα, φορέα και κλάδο ή ειδικότητα καλύπτεται από γονείς με τρία τέκνα και τέκνα αυτών (υποπερίπτωση δ1
παρ. 3 άρθρου 1 Ν. 3454/2006), εφόσον υπάρχουν και κατέχουν τα γενικά και απαραίτητα προσόντα που επιτρέπουν
την εγγραφή τους σε πίνακα κατάταξης και συνυποβάλουν με την αίτησή τους τα απαιτούμενα δικαιολογητικά
σύμφωνα με τα αναφερόμενα στο Κεφάλαιο Β΄ και στα Παραρτήματα Β΄ και Γ΄ της παρούσας προκήρυξης.

Σε περίπτωση που δεν καλυφθούν οι ειδικές θέσεις που προβλέπονται για πολύτεκνους, τέκνα πολυτέκνων,
τρίτεκνους, τέκνα τρίτεκνης οικογένειας, από υποψηφίους των αντίστοιχων κατηγοριών, οι θέσεις αυτές
θα καλυφθούν από υποψηφίους που δεν έχουν τις ιδιότητες αυτές, κατά τη σειρά στον Πίνακα Κατάταξης,
εφόσον έχουν συμπεριλάβει στις προτιμήσεις τους, τις θέσεις αυτές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160141
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 608
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.