*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4349051 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4144 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:14:47 μμ »
@Γατόπαρδος
Μάλλον η ανοργανοσιά και η ασχετοσύνη τους σου διαφεύγει!  :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:56:35 »

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4145 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:18:04 μμ »
Παράθεση
Γατόπαρδε
Μόνο που τούτη τη φορά αυτός που το είπε είναι ο πρόεδρος του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.
Δεν το ανακοινωσε ο γκλαβας καλη μου,αυτο σου εξηγω.Οι θεατρολογοι ειπαν οτι τους ειπε ο γκλαβας....εχει τεραστια διαφορα .
Και εχουμε επισης δει οτι απο το υπουργειο αλλα λεει ο ενας,αλλα ο αλλος.Να σου θυμισω λοιπον οτι και στους γαλλικους ο υφυπουργος ειπε πως θα προηγηθουν οι εθελοντικες,και μετα θα παμε στις υποχρεωτικες(εθελοντικες τις ονομασε και εκεινες).
Ειδες λοιπον που σου λεω οτι απο στομα σε στομα εχουμε ακουσει αντικρουομενα πραγματα και οτι μπορεις να φανταστεις;;
Για αυτο λεω οτι αν δεν βγει κατι επισημα,δεν μπορουμε να ξερουμε.Πρεπει επιτελους το υπουργειο να αναλαβει τις ευθυνες του(εδω γελαμε..αλλα τεσπα) και να κανει επισημη ανακοινωση.
Επίτρεψέ μου να θεωρώ φερέγγυα όχι την πηγή αλλά τα ίδια τα άτομα που υπογράφουν την ανακοίνωση λόγω προσωπικής γνωριμίας- όχι όμως και προσωπικής σχέσης. Σε καμιά περίπτωση αυτά τα δύο άτομα δε θα έγραφαν ανακρίβειες. Η μόνη περίπτωση είναι να είπε ο προεδράρας ό,τι νά'ναι για να ξεμπερδεύει, διότι παραμονή 15Αύγουστου να του ζαλίζουν τα αυτιά είναι τουλάχιστον έλλειψη τακτ εκ μέρους μας :-X

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4146 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:27:40 μμ »
Παράθεση
Γατόπαρδε
Μόνο που τούτη τη φορά αυτός που το είπε είναι ο πρόεδρος του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.
Δεν το ανακοινωσε ο γκλαβας καλη μου,αυτο σου εξηγω.Οι θεατρολογοι ειπαν οτι τους ειπε ο γκλαβας....εχει τεραστια διαφορα .
Και εχουμε επισης δει οτι απο το υπουργειο αλλα λεει ο ενας,αλλα ο αλλος.Να σου θυμισω λοιπον οτι και στους γαλλικους ο υφυπουργος ειπε πως θα προηγηθουν οι εθελοντικες,και μετα θα παμε στις υποχρεωτικες(εθελοντικες τις ονομασε και εκεινες).
Ειδες λοιπον που σου λεω οτι απο στομα σε στομα εχουμε ακουσει αντικρουομενα πραγματα και οτι μπορεις να φανταστεις;;
Για αυτο λεω οτι αν δεν βγει κατι επισημα,δεν μπορουμε να ξερουμε.Πρεπει επιτελους το υπουργειο να αναλαβει τις ευθυνες του(εδω γελαμε..αλλα τεσπα) και να κανει επισημη ανακοινωση.
Επίτρεψέ μου να θεωρώ φερέγγυα όχι την πηγή αλλά τα ίδια τα άτομα που υπογράφουν την ανακοίνωση λόγω προσωπικής γνωριμίας- όχι όμως και προσωπικής σχέσης. Σε καμιά περίπτωση αυτά τα δύο άτομα δε θα έγραφαν ανακρίβειες. Η μόνη περίπτωση είναι να είπε ο προεδράρας ό,τι νά'ναι για να ξεμπερδεύει, διότι παραμονή 15Αύγουστου να του ζαλίζουν τα αυτιά είναι τουλάχιστον έλλειψη τακτ εκ μέρους μας :-X
Ακριβως το ιδιο λεμε.Ποτε δεν ειπα οτι δεν ειναι αξιοπιστοι αυτοι που το εγραψαν.Λεω..οτι απο το υπουργειο,αλλα λενε τη μια,αλλα την αλλη...αλλα στους μεν και αλλα στους δε.
Ειναι διαφορετικο ομως να βγαλει ο ιδιος ανακοινωση ως προεδρος κλπ και να πει οτι ακυρωθηκαν οι εθελοντικες και αλλο να λεει στους θεατρολογους το ταδε.Διοτι ξαναλεω,και στον συνδεσμο γαλλικων ειπε ο υφυπουργος οτι πρωτα θα βγουν οι εθελοντικες κλπ,κλπ.Και ο υφυπουργος υποτιθεται οτι ειναι πιο σχετικος απο τον γκλαβα.
Αληθεια,αυτος ειναι ο προεδρος του ινστιτουτου εκπαιδευτικης πολιτικης.Απο οτι καταλαβα εχει συμβουλευτικο χαρακτηρα.Ξερει κανεις αν εχει καποια θεση ιδιαιτερη διπλα στον υπουργο;Γιατι θεωρειτε οτι αυτο που λεει..ειναι σιγουρα και αξιοπιστο;

Αποσυνδεδεμένος vaios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4147 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:35:28 μμ »
Μετά από τόσες σελίδες δεν έχω ξεκαθαρίσει την απάντηση σε τρείς ερωτήσεις
1)   Θα γίνουν οι 945;
2)   Μπορώ να επιλέξω οποιαδήποτε περιοχή στην Ελλάδα;
3)   Οι καθηγητές πληροφορικής που διορίστηκαν με σεμινάρια θα πάρουν μόρια για δεύτερο πτυχίο (μαθηματικοί, φυσικοί, κτλ);

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:56:35 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4148 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:40:17 μμ »
Την ίδια απορία έχω κι εγώ για το 2), ενώ το 3) το βλέπω χλωμό!
  

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1717
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4149 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:41:20 μμ »
Μετά από τόσες σελίδες δεν έχω ξεκαθαρίσει την απάντηση σε τρείς ερωτήσεις
1)   Θα γίνουν οι 945;
2)   Μπορώ να επιλέξω οποιαδήποτε περιοχή στην Ελλάδα;
3)   Οι καθηγητές πληροφορικής που διορίστηκαν με σεμινάρια θα πάρουν μόρια για δεύτερο πτυχίο (μαθηματικοί, φυσικοί, κτλ);
3. Όχι γιατί το πτυχίο τους το χρησιμοποίησαν για διορισμό.
2. Εγώ λέω όχι, άλλοι λένε ναι. Ας περιμένουμε οδηγίες από το Υπουργείο.
1. Δε γνωρίζω. Πιστεύω ότι ακυρώθηκαν.

Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος arth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4150 στις: Αύγουστος 15, 2013, 08:49:18 μμ »
Υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι δεν επιθυμούν να μεταταγούν; Ρωτάω όχι από περιέργεια αλλά για να δω αν υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα. Η ειδικότητά μου μετατάσσεται αποκλειστικά σε διοικητικές θέσεις γεγονός που κάνει πολύ πιο δύσκολη την απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4151 στις: Αύγουστος 15, 2013, 09:09:40 μμ »
Υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι δεν επιθυμούν να μεταταγούν; Ρωτάω όχι από περιέργεια αλλά για να δω αν υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα. Η ειδικότητά μου μετατάσσεται αποκλειστικά σε διοικητικές θέσεις γεγονός που κάνει πολύ πιο δύσκολη την απόφαση.
Δυστυχως υποθετικα θα σου απαντησω και εγω.Εφοσον στις επιλογες εχουμε την δυνατοτητα να επιλεξουμε ΚΑΙ τα δυο,βαλε και τα δυο.Αλλα σαφεστατα δεν ξερω αν θα το λαβουν υποψην τους,και επισης δεν ξερω αν εχουμε και την δυνατοτητα  να βαλουμε και τα δυο,δενε χω υποβαλλει αιτηση.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4152 στις: Αύγουστος 15, 2013, 09:11:46 μμ »
@γατόπαρδε
Μόνο που τούτη τη φορά αυτός που το είπε είναι ο πρόεδρος του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.
Βέβαια, μια κι έχω παρανοήσει κάνω και μια ακόμα σκέψη: στις εθελούσιες συμπεριλαμβάνονταν και οι πε18.41(2 άτομα αν δεν κάνω λάθος) δραματικής τέχνης(2 άτομα αν δεν κάνω λάθος) που κι αυτοί πλεονάζουν. Στις υποχρεωτικές γιατί δεν υπάρχουν???? ???

Ο Γκλαβας (ονομα και πραγμα), νυν προεδρος του ΙΕΠ και πρωην ειδικος γραμματεας Α/θμιας και Β/θμιας εκπαιδευσης, ειναι αυτος που τρεχει τις μεταταξεις με το γνωστο ανερματιστο και καταπτυστο τροπο, (σημειωτεον ο τυποις υπουργος δεν ασχολειται καθολου με το θεμα). Προκειται για τον ανευθυνοϋπευθυνο ο οποιος, ενω ηδη ειχαν εκδοθει οι σχετικες υπουργικες αποφασεις, ακομη εδιδε οδηγιες για την κατασκευη της εφαρμογης, η οποια αρχικα δεν περιελαμβανε καν δυνατοτητα 2 επιλογων. Η δε διατυπωση των σχετικων κειμενων ειναι σκοπιμως ασαφης, γι' αυτο ναι μεν θα δοθουν ορισμενες διευκρινησεις, αλλα θα μου προκαλουσε εκπληξη αν αποσταλει εγκυκλιος με τη λεπτομερη αναφορα των εγκυκλιων μεταθεσης ή αποσπασης.       

Περι του Γκλαβα που αν και προεδρος του ΙΕΠ κατοικοεδρευει στο υπουργειο:

http://www.vukentra.gr/%CE%BF%20%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82%20%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82%20%E2%80%A6.%20%CE%BA%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%82%20%CE%B3%CE%BA%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%82%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CE%BF%CE%B9%20%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82%20%CF%83%CF%84%CE%BF%20%C2%AB%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%C2%BB%20%CF%84%CE%BF%CF%85%20%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85%20%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D.html

http://www.vukentra.gr/%CE%BC%CE%AD%CE%B3%CE%B1%20%CF%83%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B4%CE%B1%CE%BB%CE%BF%20%CE%BA%CF%85%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9%20%CF%83%CF%84%CE%BF%20%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CF%84%CE%BF.html

http://www.vukentra.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%20%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%86%CE%AD%CF%84%CE%B9%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B5%CE%B4%CF%81%CE%BF%20%CF%84%CE%BF%CF%85%20%CE%B9%CE%B5%CF%80%20%CE%BA.%20%CF%83%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B7%20%CE%B3%CE%BA%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%AC%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%AE%20%CF%80%CE%BF%CF%85%20%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%8D%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9%20%CF%87%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82%20%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF%20%CE%AE%20%E2%80%A6;.html

Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4153 στις: Αύγουστος 15, 2013, 09:37:50 μμ »
Συνάδελφοι, να κάνω μια απλή ερώτηση...Πώς μπορεί κάποιος να ξέρει αν έχει πάνω από 12 ώρες??? Όποιος μου απαντήσει σωστά του δίνω τα μόριά μου επί 2!  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4154 στις: Αύγουστος 15, 2013, 09:45:27 μμ »
Συνάδελφοι, έχετε παρατηρήσει, ότι οι οργανικές που δίνονται, ΔΕΝ είναι όλες σε ΕΑΕΠ...?
Υπάρχουν ΠΥΣΠΕ με λιγότερα ΕΑΕΠ και πολύ περισσότερα οργανικά κενά στην Αθμια...
π.χ. για ΠΕ19-ΠΕ20 στην Κέρκυρα ενώ έχει 13 ΕΑΕΠ -> Δίνονται 25 Κενά στην Α/θμια... Οι 12 οργανικές σε τι σχολεία θα είναι...???
Επιπλέον, τα ΕΑΕΠ είναι 1282 και συνολικά οι ΠΕ19/ΠΕ20 που θα μεταταχθούν είναι 1143...
139 δηλαδή λιγότεροι από τα ΕΑΕΠ..., αφού σε πολλούς νομούς δίνονται μηδενικά κενά στην Α/θμια...
π.χ. ΡΟΔΟΠΗ, ΞΑΝΘΗΣ, ΔΡΑΜΑΣ... που έχουν συνολικά οι 3 νομοί 30 ΕΑΕΠ..... δίνονται μηδενικά κενά για ΠΕ19/ΠΕ20...

Είναι πολύ σημαντικό να ξέρουμε εάν τελικά θα πάρουμε οργανικές ή θα καλύπτουμε λειτουργικά κενά και θα είμαστε στη διάθεση των ΠΥΣΠΕ..
Εάν είναι έτσι, καθόμαστε και Β/θμια που στο φινάλε μας αρέσει κιόλας...
Έχει κανείς άποψη για τα παραπάνω..??
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2013, 09:57:57 μμ από kris_81 »

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4155 στις: Αύγουστος 15, 2013, 09:58:28 μμ »
Υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι δεν επιθυμούν να μεταταγούν; Ρωτάω όχι από περιέργεια αλλά για να δω αν υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα. Η ειδικότητά μου μετατάσσεται αποκλειστικά σε διοικητικές θέσεις γεγονός που κάνει πολύ πιο δύσκολη την απόφαση.
Δυστυχως υποθετικα θα σου απαντησω και εγω.Εφοσον στις επιλογες εχουμε την δυνατοτητα να επιλεξουμε ΚΑΙ τα δυο,βαλε και τα δυο.Αλλα σαφεστατα δεν ξερω αν θα το λαβουν υποψην τους,και επισης δεν ξερω αν εχουμε και την δυνατοτητα  να βαλουμε και τα δυο,δενε χω υποβαλλει αιτηση.

Προσωπικά, αν ξεκαθαρίσει τη Δευτέρα η κατάσταση και δοθούν διεκρινήσεις που να τις καταλαβαίνουμε(!!), εφόσον έχω τη δυνατότητα να μην κάνω αίτηση, ΔΕΝ θα κάνω. Βρίσκομαι σε νομό που σίγουρα θα έχει "κύμα εξόδου", οπότε θεωρώ βέβαιο ότι οι θέσεις προς μετάταξη θα καλυφθούν.

Αποσυνδεδεμένος arth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4156 στις: Αύγουστος 15, 2013, 10:04:51 μμ »
@ christos_chr
Εμένα με ανησυχεί η πιθανότητα να μην καλυφθούν οι θέσεις, να είμαι στις τελευταίες θέσεις όσον αφορά στη μοριοδότηση και να με μετατάξουν υποχρεωτικά; Και αφού δεν θα έχω δηλώσει επιλογές ... αστα να πάνε ...

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4157 στις: Αύγουστος 15, 2013, 10:05:56 μμ »
Γι'αυτό ακριβώς είπα ότι πρέπει κάποια στιγμή να μας εξηγήσουν τη διαδικασία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 592
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.