*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 842622 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5236 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:42:19 πμ »
Στο Ηράκλειο πήραν 21 ΕΣΠΑ και 7 κανονικού. Ξέρω ότι τα κενά που είχαν δώσει ήταν 22 και 8.Άρα ή θα προσπαθήσουν να τα μπαλώσουν με ΑΜΩ ή θα τα καλέσουν στην επόμενη φάση αυτά τα 2 άτομα. Για ΑΜΩ είχαν στείλει στο Υπουργείο 17 άτομα. Εμένα με πήραν φέτος με ΕΣΠΑ αλλά πέρυσι παρόλο που ήμουν σε πιλοτικό με είχαν πάρει με τον κρατικό προϋπολογισμό στην πρώτη φάση. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλους μας ,να πάρου άλλους τόσους  ;D και να μην ταλαιπωρηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:51:56 »

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5237 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:48:50 πμ »
Δηλαδή Nicol, αυτά τα 17 άτομα ΑΜΩ δεν τα κάλεσαν ή κάλεσαν στην θέση τους ΑΚΩ?

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5238 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:02:24 πμ »
Δηλαδή Nicol, αυτά τα 17 άτομα ΑΜΩ δεν τα κάλεσαν ή κάλεσαν στην θέση τους ΑΚΩ?

Όχι δεν τα κάλεσαν ακόμα. Είχαν δώσει 22 ΑΚΩ με ΕΣΠΑ,8 ΑΚΩ με Κρατικό προϋπολογισμό και 17 αναπληρωτές μειωμένου. Στην ουσία θέλουμε  1 ΑΚΩ ΕΣΠΑ ,1 ΑΚΩ κανονικού ΚΑΙ 17 ΑΜΩ σύμφωνα με τις δηλώσεις της Διευθύντριας Π.Ε Ηρακλείου. Το ήξερα εδώ και καιρό αλλά επειδή άλλα λένε και άλλα κάνουν...καλύτερα να μην λέμε πολλά πολλά γιατί μετά η απογοήτευση είναι διπλή :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 11:04:39 πμ από Nicole06 »

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5239 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:14:36 πμ »
Ευχαριστούμε Nicole!!! Άρα ή θα καλέσουν ακόμα άτομα ή θα αφήσουν κενά τα σχολεία...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:51:56 »

Αποσυνδεδεμένος london

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5240 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 01:29:56 μμ »
Καλησπέρα, οι αναπληρωτές που καλέσαν τις προηγούμενες ημέρες είναι όλοι ΑΚΩ?

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5241 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 01:45:14 μμ »
Καλησπέρα, οι αναπληρωτές που καλέσαν τις προηγούμενες ημέρες είναι όλοι ΑΚΩ?

ναι ολοι ΑΚΩ ημασταν οσους καλεσε

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5242 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 02:46:31 μμ »
Την Τετάρτη που έχει απεργία η ΔΟΕ τα γραφεία θα είναι ανοιχτά ή θα δώσουν παράταση? Ξέρει κανείς?
Το ίδιο αναρωτιέμαι κ εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!`

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5243 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:33:30 μμ »
καλο ειναι να παρουσιαζεσαι την πρωτη μερα για πολλους λογους. καταρχην πληρωνεσαι απο την ωρα που υπογραφεις στη διευθυνση.επισης νομιζω οτι παιζει κι ενα μικρο ρολο αν προηγηθεις των αλλων που προσληφθηκαν στην ιδια περιφερεια.
επισης να κοιτατε παντα τα κενα πριν πατε για να ξερετε που σας στελνουν.και λιγο παρακαλι αν σας στειλουν στου δια...λου τη μανα δε βλαπτει.τελος ειστε τυχεροι οι εαεπ γτ εχετε πιο πολλες ελπιδες να καλυψετε ωρες σε ενα σχολειο.εγω φετος μπηκα με κρατικο προυπολογισμο,πληρωνουν την ημερομηνια που πληρωνονται οι μονιμοι?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5244 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:47:52 μμ »
καλο ειναι να παρουσιαζεσαι την πρωτη μερα για πολλους λογους. καταρχην πληρωνεσαι απο την ωρα που υπογραφεις στη διευθυνση.επισης νομιζω οτι παιζει κι ενα μικρο ρολο αν προηγηθεις των αλλων που προσληφθηκαν στην ιδια περιφερεια.
επισης να κοιτατε παντα τα κενα πριν πατε για να ξερετε που σας στελνουν.και λιγο παρακαλι αν σας στειλουν στου δια...λου τη μανα δε βλαπτει.τελος ειστε τυχεροι οι εαεπ γτ εχετε πιο πολλες ελπιδες να καλυψετε ωρες σε ενα σχολειο.εγω φετος μπηκα με κρατικο προυπολογισμο,πληρωνουν την ημερομηνια που πληρωνονται οι μονιμοι?

δεν παιζει ρολο το ποτε θα πας. αν προηγειται καποιος αλλος στην επιλογη σχολειου θα πρεπει να περιμενεις να διαλεξει εκεινος και μετα εσυ. υπαρχουν κριτηρια στο με ποια σειρα θα γινουν οι τοποθετησεις.
το ποτε πληρωνουν ειναι αναλογο με τη διευθυνση. οι μονιμοι ομως πληρωνονται δεκαπενθημερα, ενω εμεις καθε μηνα.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5245 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 12:20:36 πμ »
ευχαριστω γιωτα και καλη αρχη. περυσι πηρα καλυτερο σχολειο απο την αμεσως προηγουμενη στη σειρα και δεν ξερω πως να το δικαιολογησω.ειχαμε δηλωσει ιδιο γραφειο εμενα με εστειλαν σε σχολειο κι εκεινη στο γραφειο και σε 2 σχολεια.ισως υπηρχαν προσωπικοι λογοι βεβαια και δεν τους γνωριζα φυσικα.

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5246 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:15:47 πμ »
Καλημέρα σε όλους!! Πριν λίγο επικοινώνησα με τη ΔΔ Κυκλάδων, τους είπα ότι λόγω της απεργίας στα καράβια αδυνατώ να παρουσιαστώ εμπρόθεσμα κ τους έστειλα--όπως μου είπαν--με fax την αποδοχή πρόσληψης κ τη σειρά προτίμησης των νησιών. Τους ρωτάω αν απεργούν την Πέμπτη για να παω τότε κ δεν ήξεραν να μου πουν...Ό,τι να' ναι...Το ερώτημα είναι: Πότε να πάω, την Πέμπτη ή την Παρασκευή;;;;

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5247 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:38:09 πμ »
Καλημέρα! Αν μπορείς να πας Πέμπτη πήγαινε Πέμπτη, αν δεν έχει απεργίες. Εμένα τα Δωδεκάνησα δυστυχώς μου είπαν να παρουσιαστώ κανονικά και να μην τα στείλω με fax... Επίσης λειτουργεί κανονικά λέει το γραφείο παρά την απεργία, οπότε η προθεσμία είναι Τετάρτη όπως λέει η ανακοίνωση. Ο,τι να ναι ο καθένας, όπως το πες...

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5248 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:57:19 πμ »
Καλημέρα! Αν μπορείς να πας Πέμπτη πήγαινε Πέμπτη, αν δεν έχει απεργίες. Εμένα τα Δωδεκάνησα δυστυχώς μου είπαν να παρουσιαστώ κανονικά και να μην τα στείλω με fax... Επίσης λειτουργεί κανονικά λέει το γραφείο παρά την απεργία, οπότε η προθεσμία είναι Τετάρτη όπως λέει η ανακοίνωση. Ο,τι να ναι ο καθένας, όπως το πες...
Μα, ΔΕΝ φέρουμε ευθύνη αν όλη η Ελλάδα απεργεί αυτή την εβδομάδα!!! Παίρνω τηλ. στον ΟΛΠ να ρωτήσω αν θα γίνουν δρομολόγια την Τετάρτη το πρωί (γιατί υποτίθεται η δική τους απεργία θα τελείωνε Τετάρτη στις 6 το πρωί--κ το πρωτο καράβι για Σύρο φεύγει στις 7:30) κ μου είπε μια υπάλληλος ότι σκέφτονται μήπως την επεκτείνουν για να συμπέσει με της ΑΔΕΔΥ αλλά δεν ξέρουν ακόμα...Δηλαδή είναι να απελπίζεσαι!!!
Εν τω μεταξύ, όσον αφορά την πρόσληψη στη Β-Δ Κύκλάδων μου είπαν από τη Δίεύθυνση ότι ενδεχομένως να μή με πάρουν στη Δ΄Κυκλάδων αλλά ίσως στη Β΄''η στη Γ΄ανάλογα με τα κενά κ αφού ολοκληρωθούν οι ενστάσεις από τους μόνιμους...Με άλλα λόγια, στη Τζιά θέλω να πάω, στην Ηρακλειά θα βρεθώ...(κ δέ λέω τυχαία Ηρακλειά, άκουσα ότι το κενό αυτό ΕΠΕΙΓΕΙ!!!)

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5249 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:02:33 πμ »
Καλημέρα! Αν μπορείς να πας Πέμπτη πήγαινε Πέμπτη, αν δεν έχει απεργίες. Εμένα τα Δωδεκάνησα δυστυχώς μου είπαν να παρουσιαστώ κανονικά και να μην τα στείλω με fax... Επίσης λειτουργεί κανονικά λέει το γραφείο παρά την απεργία, οπότε η προθεσμία είναι Τετάρτη όπως λέει η ανακοίνωση. Ο,τι να ναι ο καθένας, όπως το πες...
Μα, ΔΕΝ φέρουμε ευθύνη αν όλη η Ελλάδα απεργεί αυτή την εβδομάδα!!! Παίρνω τηλ. στον ΟΛΠ να ρωτήσω αν θα γίνουν δρομολόγια την Τετάρτη το πρωί (γιατί υποτίθεται η δική τους απεργία θα τελείωνε Τετάρτη στις 6 το πρωί--κ το πρωτο καράβι για Σύρο φεύγει στις 7:30) κ μου είπε μια υπάλληλος ότι σκέφτονται μήπως την επεκτείνουν για να συμπέσει με της ΑΔΕΔΥ αλλά δεν ξέρουν ακόμα...Δηλαδή είναι να απελπίζεσαι!!!
Εν τω μεταξύ, όσον αφορά την πρόσληψη στη Β-Δ Κύκλάδων μου είπαν από τη Δίεύθυνση ότι ενδεχομένως να μή με πάρουν στη Δ΄Κυκλάδων αλλά ίσως στη Β΄''η στη Γ΄ανάλογα με τα κενά κ αφού ολοκληρωθούν οι ενστάσεις από τους μόνιμους...Με άλλα λόγια, στη Τζιά θέλω να πάω, στην Ηρακλειά θα βρεθώ...(κ δέ λέω τυχαία Ηρακλειά, άκουσα ότι το κενό αυτό ΕΠΕΙΓΕΙ!!!)
Καλημέρα!!!Καλή επιτυχία και μακάρι να σε πάρουν εκεί που θέλεις!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160141
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 605
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.