*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;  (Αναγνώστηκε 4536 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« στις: Ιούλιος 17, 2006, 04:48:39 μμ »
Καλησπέρα, καλώς όρισα και καλώς σας βρήκα!

Είμαι καινούρια και έχω κάποιες ερωτήσεις για όποιον/α θέλει και μπορεί να απαντήσει (μεγάλη χάρη θα μου κάνετε)!

Πήρα πτυχίο το 2005 και αυτόν τον Ιούνιο έκανα για πρώτη φορά αίτηση για αναπληρώτρια/ωρομίσθια. Αναρωτιέμαι λοιπόν τι πιθανότητες υπάρχουν να με καλέσουν (μάλλον είναι πολύ αστείο αυτό που ρωτάω!?!) ή μήπως καλύτερα να βρω δουλειά σε κανά φροντιστήριο; Από την άλλη, αν-λέω αν-με καλέσουν στη μέση της χρονιάς, αφήνω τη δουλειά μου και «κρεμάω» τον εργοδότη μου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:57:00 »

Αποσυνδεδεμένος litsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2006, 03:56:24 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!ΣΑΝ ΠΑΛΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ..ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟ 2002 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΑΡΗΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΜΟΡΙΩΝ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ..ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80.ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΑΙΣΙΩΣ ΤΑ 20 ΜΟΡΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 37 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΑΣΕΠ.ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΔΕ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΟ 40% ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300 ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΠΟΤΕ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΤΑ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΜΟΡΙΑ.ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ!ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ..

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 20, 2006, 06:43:45 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Νομίζω ότι, προς το παρόν τουλάχιστον, καλύφθηκαν όλες μου οι απορίες. Όσον αφορά την περιοχή μου, αυτή είναι η Θεσσαλονίκη και αν θυμάμαι καλά-γιατί άλλοι έκαναν τα χαρτιά μου, εγώ είμαι έξω-«δήλωσα» Θεσ/νίκη, Χαλκιδική και Κιλκίς. Όπως και να 'χει, αναμένουμε! Καλή τύχη με το διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος litsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 21, 2006, 12:18:41 μμ »
ΓΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΘΕΙΣ ΜΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ 2-4.ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΣΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ.ΕΓΩ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΗΘΕΛΑΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 2 ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΑ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ.ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΝΟΜΠΑΡΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ.ΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΙ ΨΑΞΕ ΓΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:57:00 »

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 23, 2006, 12:27:31 πμ »
Litsaki, βγήκαν οι προσωρινοί πίνακες, σωστά; Αν και προέχει ο διορισμός, πώς πήγες με τους Αναπληρωτές; Και αν δεις τη σειρά σου, πώς υπολογίζεις αν σε καλέσουν ή όχι; Γνωρίζουμε ακριβείς αριθμούς αναπληρωτών ή ορωμίσθιων ανά περιοχή;

Υ.Γ. Άλλος-άλλη για την ακρίβεια-της Αγγλικής δεν υπάρχει στα πέριξ;;;

Αποσυνδεδεμένος litsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 23, 2006, 01:48:55 πμ »
 ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΚΛΑΔΟ ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ.ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 456 ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟ 40%(ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ)ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟ 200 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΩΝ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΝΕΑ.ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.
 ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ ΨΑΡΩΣΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΗΔΗ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΟΥΤΕ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΣΔΕ(ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ,ΘΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

Αποσυνδεδεμένος jokasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 23, 2006, 11:09:23 μμ »
hello!!ειμαι και γω εδω!!ΠΕ06 και τα μυαλα στα καγγελα!!!
συμφωνω με την προλαλησα συναδελφο που απ'οτι φαινεται ειναι πολυ ψαγμενη!!!

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06-Πιθανότητες να σε καλέσουν;
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 24, 2006, 10:28:11 μμ »
Εκτός από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών για όλη την Ελλάδα υπάρχει και πίνακας αναπληρωτών ανά περιοχή και κλάδο για τον οποίο μπορεί να ενημερώνεται κανείς από την Δευτεροβάθμια της περιοχής του. Ειδικά για τους ωρομισθίους μόνο αν γνωρίζει κανείς τη σειρά του σ΄αυτόν τον πίνακα μπορεί να ελέγξει κάπως τα πράγματα. Μπορεί δηλαδή κάποιος που βρίσκεται αρκετά χαμηλά στον ενιαίο πίνακα να δουλέψει γιατί έχει δηλώσει περιφέρεια όπου δεν υπάρχουν πολλοί συνάδελφοί του. ;) Σίγουρα πάντως δεν δικαιούται να δουλέψει κάποιος αν δεν έχουν  προηγουμένως κληθεί όλοι όσοι βρίσκονται πάνω από αυτόν στην ίδια περιοχή ανεξάρτητα από το αν θα αποδεχτούν την πρόσληψή τους ή όχι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160101
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 564
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.