*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 406576 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1372 στις: Ιούνιος 26, 2009, 06:50:47 μμ »
Η καταχώρηση δεν γίνεται σε μία μέρα, πάνω από μηνα χρειάζεται για τη σταδιακή καταχώρηση και για τους ελέγχους. Τους έχουν έτοιμους τους πίνακες και κάνουν τελευταίους ελέγχους στο σύνολό τους. Κανονικά και σήμρα μπορούν να τα βγάλουν, απλά πρέπει να ολοκληρωθούν όλοι οι έλεγχοι. Έτσι το φαντάζομαι. Από δευτέρα πρωί ως δευτέρα μεσημέρι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί αυτή η δουλειά που θα έκαναν σήμερα αν τους έφτανε ο χρόνος και τα έβγαζαν. Όλοι οι βαθμοί έχουν περαστεί εδώ και μέρες, δεν γίνεται τελευταία στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:03:07 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1373 στις: Ιούνιος 26, 2009, 07:03:09 μμ »
Η καταχώρηση δεν γίνεται σε μία μέρα, πάνω από μηνα χρειάζεται για τη σταδιακή καταχώρηση και για τους ελέγχους. Τους έχουν έτοιμους τους πίνακες και κάνουν τελευταίους ελέγχους στο σύνολό τους. Κανονικά και σήμρα μπορούν να τα βγάλουν, απλά πρέπει να ολοκληρωθούν όλοι οι έλεγχοι. Έτσι το φαντάζομαι. Από δευτέρα πρωί ως δευτέρα μεσημέρι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί αυτή η δουλειά που θα έκαναν σήμερα αν τους έφτανε ο χρόνος και τα έβγαζαν. Όλοι οι βαθμοί έχουν περαστεί εδώ και μέρες, δεν γίνεται τελευταία στιγμή.
Έστω ότι γίνονται τελευταίοι έλεγχοι. Φαίνεται, πάντως, από τις ανακοινώσεις της ΑΒ ότι δε θα πάει μακριά μέχρι την Παρασκευή.
1ον) έγινε πάλι αναφορά στον κλάδο μας χθες στην ανακοίνωση της ΑΒ, όπου αναφερόταν ότι τελικά δε θα βγουν και τα δικά μας (άρα, προσπαθούσαν γι αυτή την εβδομάδα, αφού πρέπει να φθάνουν στο τέλος των ελέγχων)
2ον) πιστεύω ότι δε θα έβγαζε ανακοίνωση από σήμερα η ΑΒ αναφέροντας με σιγουριά τον κλάδο μας, αν δεν είναι ν' ανακοινωθούν τ' αποτελέσματα στις αρχές της εβδομάδας. Για να είναι σίγουροι ότι θα βγουν και τα δικά μας, σημαίνει ότι είναι στο τέλος της διαδικασίας. Μπορεί να μην είναι η Δευτέρα, αλλά η Τρίτη είναι πολύ πιθανή μέρα.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1374 στις: Ιούνιος 26, 2009, 07:05:50 μμ »
Τρίτη, πρωί-πρωί

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1375 στις: Ιούνιος 26, 2009, 07:10:15 μμ »
Mακαρι να ειναι την τριτη, αλλα πεμπτη το υπολογιζω,οχι νωριτερα.μακαρι να διαψευστω μιλαω για των φιλολογων)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:03:07 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1376 στις: Ιούνιος 26, 2009, 07:10:56 μμ »
Τρίτη, πρωί-πρωί
Αν τα βγάλουν πρωί-πρωί (θες από την αγωνία, θες από την απογοήτευση) μας βλέπω να πίνουμε ουίσκυ με κορν-φλεϊκς  ;D ;D

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1377 στις: Ιούνιος 26, 2009, 07:14:39 μμ »
Η αλήθεια είναι πως εγώ το είχα δει πολύ χαλαρά το θέμα, μιας και πήγα αδιάβαστη. Παρακολουθώντας όμως τόσες ημέρες το forum και το συγκεκριμένο topic, κατέληξα να κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα....
Ας βγούνε επιτέλους!
Παρεπιπτόντως, κι εγώ για Πέμπτη το κόβω...

Αποσυνδεδεμένος dimitra_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1378 στις: Ιούνιος 26, 2009, 08:13:25 μμ »
Σε συνδυασμό, Dimitra, με το δημοσίευμα του ΕΤ που έλεγε μέχρι 30 Ιουνίου όλα τ' αποτελέσματα της προκήρυξης 2Π θα έχουν ανακοινωθεί, τότε να υπολογίζουμε το αργότερο μέχρι Τετάρτη οι φιλόλογοι

Kάτι τέτοιο πληροφορήθηκα κι εγώ απλά για να μην διαψευστώ η ίδια (γιατί πληροφορίες μέσω τηλεφώνου από ΑΣΕΠ αποδεικνύονται πολύ εύκολα λόγια του αέρα :-\) έδωσα "αέρα" όλη την επόμενη εβδομάδα.  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 08:15:03 μμ από dimitra_m »

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1379 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:17:38 μμ »
αν καποιος νομιζει οτι η υλη ασεπ για τους φιλολογους εχει αρχη μεση τελος κανει τεραστιο λαθος......σε οποιοδηποτε μαθημα...γιατι πολυ απλα SIOBARAS τα φιλολογικα δεν ειναι τπτ στανταρ οπως στα μαθηματικα ( εκει ειτε λυνεις ειτε οχι) στα φιλολογικα δεν ισχυει αυτο...απειρη υλη και απειρες διαφορετικες αποψεις και πηγες και λεπτομερειες... για ενα θεμα....ακομη κ για την ιστορια που ανεφερες.....

Δεν εννοούσα ότι ο ΑΣΕΠ για φιλολόγους είναι καθαρά θέμα διαβάσματος και παπαγαλίας και ζητώ συγνώμη αν με το μήνυμά μου υποβάθμισα την κριτική σκέψη που απαιτεί.

Αυτό που ήθελα να τονίσω ήταν ότι ο αδιάβαστος μαθηματικός μπορεί και να αριστεύσει στο γνωστικό, κάτι που δεν νομίζω να ισχύει στους φιλολόγους (τουλάχιστον για την Ιστορία) - διορθώστε με αν κάνω λάθος. Γενικά το διάβασμα στο γνωστικό τον μαθηματικό είναι πολύ πιθανό να τον βοηθήσει ΕΛΑΧΙΣΤΑ και ίσως και ΚΑΘΟΛΟΥ για την εξέταση του γνωστικού.
Δέχομαι αυτό που λες για την άπειρη ύλη, τις πηγές, κλπ (άλλωστε δεν ισχυρίζομαι ότι γνωρίζω το αντικείμενό σας), ωστόσο, κάποιος που επένδυσε 2 χρόνια σε μελέτη πηγών, απόψεων, κλπ, δεν έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες από έναν αδιάβαστο; Ή, αν θες, ο αδιάβαστος στην Ιστορία, είναι το ίδιο πιθανό να αριστεύσει;
Ε, ο Μαθηματικός ΔΕΝ αποκτά (σημαντικό) πλεονέκτημα με το διάβασμα έναντι των υπολοίπων, διότι πολύ σπάνια θα του ζητηθεί κάτι από αυτά που διάβαζε.

Και αυτά που έγραψα, δεν τα έγραψα για να πω ότι οι φιλόλογοι είναι τα φυτουλιασμένα και εμείς οι μαθηματικοί οι μάγκες. Τα έγραψα ως απάντηση στην απορία του συναδέλφου σχετικά με το γιατί δεν προετοιμαζόμαστε το ίδιο έντονα όσο άλλοι κλάδοι. Θεώρησα την Ιστορία ως το αντικείμενο με τις εντελώς αντίθετες ανάγκες προετοιμασίας - ίσως κάνω και λάθος...

Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος _Apostolia_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1380 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:28:47 μμ »
Τρίτη, πρωί-πρωί
Αν τα βγάλουν πρωί-πρωί (θες από την αγωνία, θες από την απογοήτευση) μας βλέπω να πίνουμε ουίσκυ με κορν-φλεϊκς  ;D ;D

Μαύρη και άραχνη η γιορτή μου φέτος αν βγούν την Τρίτη!Είμαι περίεργη τί είδους ευχές θα πάρω!Και του χρόνου με υγεία!!!!

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1381 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:38:25 μμ »
Φίλε Siobara, συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες αλλά θέλω να προσθέσω ότι εγώ έκατσα και διάβασα και έμαθα να κάνω σχέδιο μαθήματος και αφιέρωσα 1 έτος για να το μάθω καλά. Αλλά και πάλι (όπως και το 2007) αυτοί που με αξιολόγησαν θεώρησαν μάλλον ότι δεν τα ξέρω καλά όπως εκείνοι περίμεναν. Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι δεν γίνεται ένας ολόκληρος κλάδος εκπαιδευτικών να μην ξέρουμε να διδάξουμε το γνωστικό μας αντικείμενο! Απλά δεν παίζει τέτοια περίπτωση. Ξέρετε πόσοι στον πίνακα αποτυχόντων έχουν πάρει πάνω απο 75 και γνωστικό και παιδαγωγικά και έχουν πάρει κάτι 16 έως βαριά 20 ειδική διδακτική;;;;;;; Που είναι οι εισαγγελείς του κράτους; Αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γιατι το ΑΣΕΠ είναι κράτος εν κράτει και έχει δεμένα όλα τα χέρια των δικαστών, αφού ελέγχεται μόνο από το Συμβούλιο της Επικρατείας.-

Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου...

Στο κάτω-κάτω, αν μας θεωρούν τόσο διδακτικά ανίκανους, ας μας βάζουν κάτι που θεωρούν ότι το γνωρίζουμε σε ικανοποιητικό βαθμό και ας μας επιμορφώσουν όταν διοριστούμε.
Εξ'άλλου τόσους και τόσους ΠΔΣάριους έχει πάρει κατά καιρούς (αλλά αυτοί μάλλον είναι διδακτικά καταρτισμένοι, ε;)
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1382 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:32:39 πμ »
Απορώ γιατί δε μας λένε ποιες άλλες ειδικότητες θα ανακοινωθούν εκτός από τους φιλόλογους. Γιατί αυτό το κλασικό πλέον "(όχι όλων των ειδικοτήτων που απομένουν)" προμηνύει κι άλλη εβδομάδα αγωνίας για τους 'τυχερούς' που θα μείνουν στο τέλος...

Άραγε, εμείς οι ΠΕ19 πώς ξεμείναμε μαζί με όλες τις φιλολογίες; Μήπως μας ξέγραψε και το ΑΣΕΠ;; :)

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1383 στις: Ιούνιος 27, 2009, 02:32:29 μμ »
Απορώ γιατί δε μας λένε ποιες άλλες ειδικότητες θα ανακοινωθούν εκτός από τους φιλόλογους. Γιατί αυτό το κλασικό πλέον "(όχι όλων των ειδικοτήτων που απομένουν)" προμηνύει κι άλλη εβδομάδα αγωνίας για τους 'τυχερούς' που θα μείνουν στο τέλος...

Άραγε, εμείς οι ΠΕ19 πώς ξεμείναμε μαζί με όλες τις φιλολογίες; Μήπως μας ξέγραψε και το ΑΣΕΠ;; :)

Λες να μας αφήσουν μαζί με τις τεχνικές ειδικότητες;

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1384 στις: Ιούνιος 27, 2009, 02:47:23 μμ »
Λες να μας αφήσουν μαζί με τις τεχνικές ειδικότητες;

Περίμενα ότι μαζί με κλάδους όπως Μαθηματικοί, Φυσικοί κλπ. θα έβγαιναν και τα δικά μας αποτελέσματα, αλλά δυστυχώς... Θέλω να ελπίζω ότι δε θα μας αφήσουν για το τέλος... Ουφ!

Αποσυνδεδεμένος Jeff

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1385 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:09:29 μμ »
Απορία:επειδή όταν θα βγεί η εγκύκλιος μόνιμων διορισμών β/βάθμιας εκ/σης (περίπου τέλος ιουλίου απ'όσο γνωρίζω) θα είμαι διακοπές,μπορώ να κάνω εκεί την αίτηση?? Να έχω πάρει μαζί τα απαραίτητα χαρτιά?? Ή πρέπει να γυρίσω πίσω??  >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160074
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 508
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 449
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.