*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 406575 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1666 στις: Ιούλιος 01, 2009, 04:51:57 μμ »
αν ηταν το 21,θα ειχαμε γινει ηρωες τωρα.αισθανομαι σαν τον Στηβ Μακουιν στη "Μεγαλη Αποδραση''.ολο προσπαθουσε να αποδρασει κι ολο τον τσακωνανε οι γερμανοι και τον γυριζανε στο κελι του.αυτος,κυριος συνεχιζε χαλαρα να προσπαθει και να ξαναπροσπαθει.και μεσα στο κελι του επαιζε με ενα μπαλακι που το πεταγε στους τοιχους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:20:40 »

Αποσυνδεδεμένος peny2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1667 στις: Ιούλιος 01, 2009, 04:55:15 μμ »
Γεια σας κι από εμένα. Καλό μήνα και καλά αποτελέσματα!!!Μακάρι αυριο το forum να γεμίσει με χαμόγελα και συγχαρητήριες ευχές!!! Καλό κουράγιο σε όλους, λίγο ακόμη και τέρμα αυτή η απαίσια αναμονή...

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1668 στις: Ιούλιος 01, 2009, 04:59:31 μμ »
Καλησπέρα! Είμαι ένα νέο μέλος που μόλις γράφτηκε!
Εδώ και καιρό σας "παρακολουθώ" και τώρα αποφάσισα να συμμετέχω και εγώ.
Πήρα 2 φορές σήμερα στο ΑΣΕΠ και μίλησα με 2 διαφορετικά άτομα.
Αύριο ή μεθαύριο, εκτός από τους φιλόλογους που θα βγουν σίγουρα, θα ανακοινωνθούν μάλλον και των ΠΕ05 (γαλλική).
Καλά αποτελέσματα σε όλους!!!!
Καλώς όρισες και από μένα!
Είμαι επίσης νέα εγγεγραμμένη στο forum, αλλά το παρακολουθώ από τις αρχές του 2009.
Μακάρι να βγουν και τα δικά μας, να τελειώνουμε! :P
Δεν μπορώ άλλο να μην ξέρω τι θα γίνει. ???
Αυτή τη φορά νιώθω πως τα πήγα πραγματικά καλά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις... :-\
Είναι και τόσο λίγες οι θέσεις για μας, σκέτη κοροϊδία. >:(
Αν και η δική μας αναλογία είναι καλύτερη από των συναδέλφων που παλεύουν για ΠΕ02. ::)
Τι να πεις; Όπως έχει γραφτεί επανειλημμένα σ' αυτό το topic, όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε. :P :P :P
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1669 στις: Ιούλιος 01, 2009, 05:07:56 μμ »
φετος τα θεματα μας,των ΠΕ05 ηταν ευκολα.εγω εκανα μια βλακεια στην ειδικη,μα μια βλακεια! που δεν μου επετρεψε να αναπτυξω σωστα και σε βαθος τις 2 γλωσσικες δεξιοτητες.δεν θα μου εμενε χρονος για το β θεμα.κι ενω η ειδικη φετος ηταν στα ορια του γελοια ευκολου σε σχεση με τις αλλες χρονιες και μπορουσες ανετα να γραψεις πανω απο 80,εγω παλευω για το 65.ειμαι φρικτα απογοητευμενη απο τον εαυτο μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:20:40 »

Αποσυνδεδεμένος klot67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1670 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:02:35 μμ »
Ακόμα μια ΠΕ06 σας χαιρετάει,δηλώνει παρούσα και αγωνιά όπως όλοι περιμένοντας με απίστευτη ένταση και άγχος αυτά τα "ευλογημένα?" αποτελέσματα που δε φαίνονται
στον ορίζοντα ούτε αυτής της βδομάδας.Έλεος,δηλαδή,μετά από 5 μήνες,ακόμα ξύνονται και καθυστερούν παίζοντας με την ψυχική μας ηρεμία?Δεν έχουν καν τηνευθιξία
να βγάλουν μιαν υπεύθυνη ανακοίνωση για τους εναπομείναντες κλάδους ώστε να μην ξεροσταλιάζουμε μπροστά στον υπολογιστή με την καρδιά μας να χτυπάει ξέφρενα κάθε φορά που συνδεόμαστε?Άνθρωποι είμαστε τέλος πάντων και όχι πράματα! >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1671 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:28:50 μμ »
φετος τα θεματα μας,των ΠΕ05 ηταν ευκολα.εγω εκανα μια βλακεια στην ειδικη,μα μια βλακεια! που δεν μου επετρεψε να αναπτυξω σωστα και σε βαθος τις 2 γλωσσικες δεξιοτητες.δεν θα μου εμενε χρονος για το β θεμα.κι ενω η ειδικη φετος ηταν στα ορια του γελοια ευκολου σε σχεση με τις αλλες χρονιες και μπορουσες ανετα να γραψεις πανω απο 80,εγω παλευω για το 65.ειμαι φρικτα απογοητευμενη απο τον εαυτο μου.
Για μένα ήταν η τέταρτη  :o φορά. Το 2003 πήγα για πλάκα, το 2005, 2007 και 2009 με αξιώσεις.
Το 2005 "έφαγα" μεγάλη ήττα, γιατί ενώ περίμενα πως τα είχα πάει καλά, πήρα γνωστικό 77.20, γενική διδακτική/παιδαγωγικά 88.28, αλλά με τσάκισε η ειδική διδακτική, άγνωστο πως, γιατί ενώ θεωρούσα ότι είχα γράψει πολύ καλά, πήρα...27.00, κι έτσι δεν ήμουν καν επιτυχούσα, αλλά αποτυχούσα με πολύ πάνω απ' τη βάση: 64.36 :o Αν είχα λίγο πάνω από τη βάση στην ειδική, θα ήμουν διοριστέα και με καλή σειρα! :'(
Το 2007 ξανάδωσα, παρότι ήμουν τόσο θυμωμένη με το 2005, που έλεγα να μην ξαναπάω. Μια από τα ίδια: γνωστικό 76.20, γενική διδακτική/παιδαγωγικά 84.38, και με τσάκισε ξανά η ειδική διδακτική, πήρα...το κλασικό μου 27.00(η περίφημη grille με "δρόσισε", αλλά πώς εξηγείς ότι αυτή τη φορά περίμενα να τα έχω πάει χάλια -μη έχοντας γράψει σχεδόν τίποτα- και πήρα ίδιο βαθμό με τότε που θεωρούσα πως τα είχα πάει περίφημα ???). Αποτέλεσμα: πάλι αποτυχούσα με πολύ πάνω από τη βάση: 63,08!
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι ???
Και στο κείμενο του γνωστικού, νομίζω καλά τα έχω πάει.
Στις πολλαπλές του γνωστικού υπολογίζω 49,0625 στα 60, δηλαδή περίπου 81,77 στα 100.
Στις πολλαπλές των παιδαγωγικών, που προσωπικά μου φάνηκαν λίγο στρυφνά και πονηρά τα θέματα φέτος, υπολογίζω μόνο 72,65 (είχα 7 λάθη και καθόλου αναπάντητα) και δεν ξέρω αν θα είναι αρκετό σε περίπτωση που τα έχω πάει καλά στην ειδική.
Αλήθεια τι γνώμη έχεις για τη βάση διορισμού; Θεωρείς ότι θα ανέβει;
Το 2007 ήταν 72,27 για τον 240ο., ενώ ο 144ος είχε 75,09.
Τι να πω; Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλοι οι συμforumίτες! ;)
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1672 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:32:48 μμ »
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι ???
[/quote]
Ποιο είναι το νόημα,  λοιπόν;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1673 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:36:38 μμ »
εγω εχασα διορισμο περσι απο αναβαθμολογηση,στο κειμενο του γνωστικου,διαφορα 26 μοναδες μεταξυ των βαθμολογητων.και ειχα στις πολλαπλες γνωστικου 80....Λιγο πανω απο τη βαση ειδικη.φετος 5 λαθη στις πολλαπλες γνωστικου.4 λαθη στα παιδαγωγικα,το ενα απο χαζομαρα,και δυο αναπαντητες.η βαση θ ανεβει.η ειδικη ηταν αστεια

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1674 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:41:40 μμ »
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι ???
Ποιο είναι το νόημα,  λοιπόν;
[/quote]
Αν το ερώτημα είναι φιλοσοφικό, τότε η απάντηση είναι σαφώς "έλα μου ντε!" ;D
Απλά το διαφορετικό που εγώ έκανα φέτος ήταν ότι αναφέρθηκα πολύ στο "Κοινό Πλαίσιο Αναφοράς για τις Γλώσσες"/"Common European Framework"/"Cadre Europeen Commun de Reference pour les Langues".
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1675 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:46:22 μμ »
εγω οχι μονο αναφερθηκα,του εδωσα και καταλαβε.νομιζα οτι ηθελε και πλανο και καθορισμο ολων των δεξιοτητων που μπορουσε να βγαλει το κειμενο.μπερδευτηκα με την εκφωνηση,(το et,precisement) το "'και" δηλαδη το θεωρησα προσθετικο,ενω ειναι επαξηγηματικο.που να βρω χρονο η τρελη μετα...

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1676 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:49:32 μμ »
εγω εχασα διορισμο περσι απο αναβαθμολογηση,στο κειμενο του γνωστικου,διαφορα 26 μοναδες μεταξυ των βαθμολογητων.και ειχα στις πολλαπλες γνωστικου 80....Λιγο πανω απο τη βαση ειδικη.φετος 5 λαθη στις πολλαπλες γνωστικου.4 λαθη στα παιδαγωγικα,το ενα απο χαζομαρα,και δυο αναπαντητες.η βαση θ ανεβει.η ειδικη ηταν αστεια
Αυτό που λες για αναβαθμολόγηση πώς το διαπίστωσες; Είχες κάνει ένσταση και σε άφησαν να δεις το γραπτό σου; Ζήτησες να το δεις; Πώς γίνεται κάτι τέτοιο;
Κι εγώ φοβάμαι για άνοδο, αν και τα εύκολα θέματα συχνά κάποιους τους κάνουν να χάνουν τη μπάλα και να μην έχουν αρχή και τέλος στα γραφόμενά τους. Με εύκολα θέματα (το θεώρησαν μάλλον υποχρέωσή τους μετά τη φρίκη της grille) πιστεύω πως θα ξεχωρίσουν οι πιο πρωτότυπες προτάσεις.
Αλλά και πάλι, ΑΣΕΠ είναι, ποτέ δεν ξέρεις κι αυτό εγώ το έζησα στο πετσί μου. :P
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1677 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:55:39 μμ »
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι ???
Ποιο είναι το νόημα,  λοιπόν;
Αν το ερώτημα είναι φιλοσοφικό, τότε η απάντηση είναι σαφώς "έλα μου ντε!" ;D
Απλά το διαφορετικό που εγώ έκανα φέτος ήταν ότι αναφέρθηκα πολύ στο "Κοινό Πλαίσιο Αναφοράς για τις Γλώσσες"/"Common European Framework"/"Cadre Europeen Commun de Reference pour les Langues".
[/quote]
Εγώ είμαι ΠΕ02 και ήλπιζα σε καμιά γενική συνταγή, μπας και το πιάσω και εγώ το νόημα.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1678 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:56:14 μμ »
ww
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 30, 2011, 02:33:34 μμ από alceste »

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1679 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:57:23 μμ »
εγω οχι μονο αναφερθηκα,του εδωσα και καταλαβε.νομιζα οτι ηθελε και πλανο και καθορισμο ολων των δεξιοτητων που μπορουσε να βγαλει το κειμενο.μπερδευτηκα με την εκφωνηση,(το et,precisement) το "'και" δηλαδη το θεωρησα προσθετικο,ενω ειναι επαξηγηματικο.που να βρω χρονο η τρελη μετα...
;D ;D ;D ;D ;D
Ναι αυτό με το σχέδιο μαθήματος το έκαναν αρκετοί από ό,τι άκουσα.
Εγώ ευτυχώς δεν το εξέλαβα έτσι, δε θα προλάβαινα άλλωστε.
Πιστεύω πάντως ότι αν βρουν στο γραπτό σου αυτό που περιμένουν, δε θα τους πειράξει η αναφορά σου στο ευρύτερο πλαίσιο (σχέδιο μαθήματος) όπου εντάσσονται οι competences που σου ζήτησαν.
Άσχετο: έγραψες γαλλικά ή ελληνικά;
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160070
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 508
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 306
Σύνολο: 317

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.