*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4342745 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17794 στις: Ιούλιος 25, 2015, 12:58:59 πμ »
Πολλά γίνονται γαργάρα. Εγώ πάντως εύχομαι να ιδρυθούν οργανικές για δύο λόγους

1. Για να ικανοποηθούν όλοι.

2. Για να δουν οι συνάδελφοι της πρωτοβάθμιας πολλούς μεταταγμένους στις πρώτες θέσεις στους πίνακες μορίων για την   διεκδίκηση των οργανικών κάθε περιοχής και να καταλάβουν ότι τόσον καιρό πολύ κακώς κατηγορούν πολλούς απο αυτούς.


Και κάτι άλλο που επίσης δεν έχω καταλάβει.

Γιατί μια θέση στο νομό Αττικής λχ. να ανήκει δικαιωματικά σε έναν συνάδελφο της πρωτοβάθμιας που την κυνηγάει με μετάθεση και διορίστηκε το 2008 και να μην ανήκει σε έναν συνάδελφο της δευτεροβάθμιας που διορίστηκε το 2000 έκανε 3,4 και παραπάνω χρονια το αγροτικό του σε παραμεθόριο, πήρε μετάθεση στην δευτεροβάθμια του τόπου συμφερόντων του στην οποία όμως πλεόναζε και πήγε με μετάταξη στην πρωτοβάθμια της ίδιας περιοχής. Και μην πει πάλι κανείς το παραμύθι της συνειδητής επιλογής διορισμού στην πρωτοβάθμια γιατί σε αυτό έπαιζε πολύ μεγάλο ρόλο η περιοχή και όχι μόνο η βαθμίδα. Επίσης, ήταν υπαιτιότητα του υπουργείου το να πλεονάζει τόσος κόσμος στην δευτεροβάθμια τη στιγμή που στην πρωτοβάθμια ήταν καλύτερα τα πράγματα γιατί οι διορισμοί γίνονταν εντελώς στα τυφλά, χωρίς οργάνωση και εξακολουθούσαν επί χρόνια να διορίζονται περισσότεροι στην δευτεροβάθμια ενώ οι πρωτοβάθμια είχε περισσότερες αναγκες.

Αν τα πράγματα ήταν αντίστροφα και το υπουργείο αποφάσιζε να κάνει υποχρεωτικές μετατάξεις από την πρωτοβάθμια στη δευτεροβάθμια, εσείς που φωνάζετε τόσον καιρό αν πλεονάζατε και ακούγατε τόσα περί διαθεσιμότητας και απολύσεων δεν θα κάνατε αίτηση? Κι αν παίρνατε τη μετάταξη δίκαια, όπως η πλειοψηφία κατά την άποψη μου των μεταταγμένων, θα σας άρεσε να σας φέρονται με τον ίδιο τρόπο οι συνάδελφοί σας της δευτεροβάθμιας? Εγώ ευτυχώς τέτοια συμπεριφορά είδα μόνο εδώ μέσα και όχι από συναδέλφους που συνυπηρετούσαμε τα δύο αυτά χρόνια σε σχολεία της πρωτοβάθμιας.

sorry απάντησα σε λάθος σχόλιο.

Μια μικρή γεύση της αντίδρασή σας είναι όταν με την επαναπρόσληψη των τεχνικών ειδικοτήτων  επέτρεψε να επαναδιοριστούν στη δεύτερη ειδικότητα τους σε κάποιους .

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:41:58 »

Αποσυνδεδεμένος teacher76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17795 στις: Ιούλιος 25, 2015, 01:35:26 πμ »
sorry απάντησα σε λάθος σχόλιο.

Μια μικρή γεύση της αντίδρασή σας είναι όταν με την επαναπρόσληψη των τεχνικών ειδικοτήτων  επέτρεψε να επαναδιοριστούν στη δεύτερη ειδικότητα τους σε κάποιους .

Δε γνωρίζω κάτι γι'αυτό που λες και ούτε έχω λόγο να το αμφισβητήσω. Ωστόσο αυτό που εγώ μεταξύ άλλων που επίσης πέρασαν στα ψιλά είπα είναι πώς θα νιώθατε εσείς σε μια αντίστοιχη περίπτωση και όχι ότι σίγουρα οι της δευτεροβάθμιας θα αντιδρούσαν καλύτερα. Για μένα δεν υπάρχουν γυμναστές, αγγλικών μουσικής κλπ πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας αλλά αγγλικών, γυμναστές κλπ που πέρασαν από πανελλήνιες, σπούδασαν σε ελληνικό πανεπιστήμιο, διορίστηκαν με το ίδιο σύστημα. Πιο πολύ αν ήμουν από την αρχή στην πρωτοβάθμια θα με ενοχλούσε να μου παίρνει τη θέση κάποιος της ίδιας ειδικότητας που δεν πέρασε στις πανελλήνιες, πήγε σε χώρα οπού πλήρωνε τα μαθήματα για να τελειώσει, λάδωσε και στο Δικατσα, μάζεψε κούτσα κούτσα μόρια προυπηρεσίας δουλεύοντας ως ωρομίσθιος κάποια χρόνια ή διορίστηκε με κάποια φωτογραφική εγκύκλιο παρά ένας συνάδελφος που έχει της ίδιας αξίας πτυχίο με μένα, πέρασε στον ΑΣΕΠ και μια και δύο και τρεις φορές, έχει μεταπτυχιακό, κοινωνικά κριτήρια και ίσως και περισσότερα χρόνια προυπηρεσίας από μένα. Θα δικαιολογούσα μια τέτοια αντίδραση μόνο αν εμείς που ήρθαμε είχαμε λιγότερα τυπικά προσόντα απο εσάς. Και μην ξανακούσω για χαμηλομοριούχους μεταταγμένους γιατι εύχομαι αν συσταθούν οργανικές να είναι αρκετές ώστε να μην μείνει κόσμος στη διάθεση γιατί θα εκπλαγείτε όταν θα πάρουν οργανικές μεταταγμένοι και θα μείνουν στη διάθεση αρκετοί πρωτοβάθμιοι αν πραγματοποιηθούν πολλές μεταθέσεις χωρίς αντίστοιχες οργανικές.

The test of a man's or woman's breeding is how they behave in a quarrel. Anybody can behave well when things are going smoothly.
(George Bernard Shaw : 1856-1950 : The Philanderer)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17796 στις: Ιούλιος 25, 2015, 01:50:31 πμ »
@ΑΠΟΡΩΝ

αυτο το λεω copy-paste απαντηση

9/6/2015
http://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/apantisi_metataxeis.pdf

21/7/2015
http://www.parliament.gr/UserFiles/67715b2c-ec81-4f0c-ad6a-476a34d732bd/9301767.pdf

την γνωριζω την υπαρξη και της παλαιοτερης (9/6/2015) που ανεβασες.
το επαναλαμβανω, γιατι δεν αλλαζει κατι με αυτο που μου απαντησες, οτι αυτοι στο υπουργειο εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα με την ολη υποθεση που ηταν απο τις πιο αριστα νομικα και διοικητικα καταρτισμενες...    ;D
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17797 στις: Ιούλιος 25, 2015, 08:28:21 πμ »
@ΑΠΟΡΩΝ

αυτο το λεω copy-paste απαντηση

9/6/2015
http://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/apantisi_metataxeis.pdf

21/7/2015
http://www.parliament.gr/UserFiles/67715b2c-ec81-4f0c-ad6a-476a34d732bd/9301767.pdf

την γνωριζω την υπαρξη και της παλαιοτερης (9/6/2015) που ανεβασες.
το επαναλαμβανω, γιατι δεν αλλαζει κατι με αυτο που μου απαντησες, οτι αυτοι στο υπουργειο εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα με την ολη υποθεση που ηταν απο τις πιο αριστα νομικα και διοικητικα καταρτισμενες...    ;D

Παράθεση
21/7/2015 δεν το λες και παμπαλαιο...
ασε που απλα το εβαλα για να δειξω οτι αυτοι στο υπουργειο εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα με την ολη υποθεση που ηταν απο τις πιο αριστα νομικα και διοικητικα καταρτισμενες...


 Μάλλον αγνοείς επιδεικτικά την δικαστική απόφαση 1672/2015 αναφέρει καθαρά ότι οι μετατάξεις
«δεν σχετίζονται με τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έλαβαν χώρα κατ’ εφαρμογή των διατάξεων του π.δ. 50/1996, πριν από την έναρξη ισχύος του πιο πάνω νομοθετικού καθεστώτος, το οποίο διέπει τις υποχρεωτικές μετατάξεις του πλεονάζοντος εκπαιδευτικού προσωπικού.

Μετά τον έλεγχο των μορίων ανακαλύψατε οτι αυτά δεν ειναι το πρόβλημα(!!!), τώρα αγνοείτε και τις δικαστικές αποφάσεις(!!!)
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:41:58 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17798 στις: Ιούλιος 25, 2015, 09:43:44 πμ »
@geo
Η φρασεολογία σου δείχνει είτε ότι ζεις σε κόσμο παράλληλο και δεν αντιλαμβάνεσαι κάποια γραφόμενα, είτε ότι με έχεις μπερδέψει με άλλους (τους των υφιστάμενων κλάδων) ή ότι ενοχλήθηκες πάρα πολύ και θέλεις με τον δικό σου άκομψο τρόπο να κάνεις κάποιον να το βουλώσει.
Το να συρθώ στα πεζοδρόμια της φρασεολογίας σου είναι το εύκολο.
Θα σου απαντήσω λοιπόν μιας και διαβάζουν κι άλλοι, ευτυχώς.
Το να μείνετε στους αιώνες των αιώνων αμήν στη Διάθεση ΠΥΣΠΕ είναι συμβατό με τη νομοθεσία και αυτό λέει η συγκεκριμένη απόφαση. ΑΝ ΟΜΩΣ γίνει σύσταση οργανικών θέσεων στα ΕΑΕΠ και τις καταλάβετε εσείς, τότε αυτό θα είναι ισχυρότατο χαρτί στους αντιδίκους σας στο ΣΤΕ. Αυτό λέω τελευταία.
Κατά τα λοιπά και στους νεοσυσταθέντες κλάδους, αυτό που ανέδειξα ήταν η παραβίαση των νόμων με τις αποκλίσεις σε κενά και πλεονάσματα (η εφαρμογή δηλαδή του 4172, ο οποίος φρόντιζε να μην υπάρξουν κενά στα νησιά-βουνά, αλλά...)
αλλά και κάποια εξόφθαλμα περιστατικά μετατάξεων τα οποία έχουν ονοματεπώνυμο αλλά και συγκεκριμένη φάση μετατάξεων (2η). Που οδήγησε σε ενστάσεις και τα ...γνωστά.
Θα μου πεις τα γράφω σε σένα; Υπάρχει περίπτωση κάποιος να κάνει ποτέ διάλογο με σένα;
Όχι. Απλά είναι δύσκολο για τον όποιο χρήστη να γυρίζει να ψάχνει σε παλαιότερες σελίδες, το γνωρίζεις αυτό, και νομίζεις ότι κανιβαλίζοντας λεκτικά θα νιώσεις καλυμμένος στο κοινό.
Προφανώς και το Υποπαιθ έχει αποφασίσει να καλύψει τα άτομα που θα θιγόντουσαν, είπα κάτι άλλο;
Όσο για τα λεφτά, βλέπω πολύ εύκολα τα προσφέρεις

edit:
Παράθεση
με όσες π@π@ριες έγραψες
Παράθεση
το αβόλευτο κολ@ρ@κι σου
Παράθεση
Και έγραφες όλες αυτές τις μ@λ@κιες
Άλλαξαν οι κανόνες του forum και δεν το έχω καταλάβει;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 11:00:33 πμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος teacher76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17799 στις: Ιούλιος 25, 2015, 12:58:10 μμ »
Μπορεί να συμφωνώ με την ουσία των λεγόμενων κάποιων σε καμιά περίπτωση δε συμφωνώ με τη χρήση υβριστικού λεξιλογίου όσο κι αν μας έχει εκνευρίσει κάποιο μέλος. Ωστόσο θα πρέπει να καταλάβουμε πως μόνο ενωμένοι θα καταφέρουμε να συσταθούν οργανικές. Βέβαια όσοι δεν ανήκουν στην κατηγορία ούτε των πρωτοβάθμιων ούτε των μεταταγμένων δεν ενδιαφέρονται για αίσια έκβαση του θέματος και απορώ γιατί εξακολουθούν να ασχολούνται .... προφανώς γιατί ελπίζουν ότι θα την πατήσουν οι μεταταγμένοι αλλά μαζί τους και οι πρωτοβάθμιοι (δε βαριέσαι ). Θα σας αναφέρω παράδειγμα συμμαθήτριας, συμφοιτήτριας ,συναδέλφου και πολύ καλής μου φίλης. Είχε οργανική στην  περιοχή συμφερόντων της. Πλέον όμως η περιοχή συμφερόντων της έχει αλλάξει και βρίσκεται πολλά χιλιόμετρα μακριά από την οργανική της. Τον Αύγουστο του 13 βασανίστηκε να πάρει απόφαση για το αν θα κάνει αίτηση μετάταξης ή όχι. Τελικά φοβήθηκε, δεν έκανε και το μετάνιωσε. Όταν πρωτοακούστηκαν τα σχετικά με την ανάκληση είχαμε βρεθεί. Τι μου είπε? "Εμένα με συμφέρει ή να ανακληθούν οι μετατάξεις για να παίρνω πιο εύκολα απόσπαση ή να τρέξει η διαδικασία από την αρχή και να δώσει και σε άλλους δικαίωμα αίτησης. Θεωρώ όμως απαράδεκτο να φέρουν αναστάτωση στις ζωές 4000  ανθρώπων μετά από δύο χρονιά. Θα ήταν λάθος να το κάνουν."  Τα συμπεράσματα για την επιμονή κάποιων εδώ μέσα δικά σας!
The test of a man's or woman's breeding is how they behave in a quarrel. Anybody can behave well when things are going smoothly.
(George Bernard Shaw : 1856-1950 : The Philanderer)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17800 στις: Ιούλιος 25, 2015, 01:22:06 μμ »
  Μάλλον αγνοείς επιδεικτικά την δικαστική απόφαση 1672/2015 αναφέρει καθαρά ότι οι μετατάξεις
«δεν σχετίζονται με τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έλαβαν χώρα κατ’ εφαρμογή των διατάξεων του π.δ. 50/1996, πριν από την έναρξη ισχύος του πιο πάνω νομοθετικού καθεστώτος, το οποίο διέπει τις υποχρεωτικές μετατάξεις του πλεονάζοντος εκπαιδευτικού προσωπικού.

Μετά τον έλεγχο των μορίων ανακαλύψατε οτι αυτά δεν ειναι το πρόβλημα(!!!), τώρα αγνοείτε και τις δικαστικές αποφάσεις(!!!)

χαχα, πλακα εχεις... μηπως με περασες για τον υπουργο?
σε πειραξε που ανεβασα μια (ακομη) απαντηση του υπουργου στη βουλη για το θεμα και το μονο που κανεις ειναι να γκρινιαζεις για την δικαστικη αποφαση και τον ελεγχο των μοριων (?)
πραγματικα εισαι ΑΠΟΡΩΝ...  ;D

edit: επειδη το πας πολυ εντεχνα επι της προσωπικης αντιπαραθεσης και επιθεσης, δεν θα ασχοληθω παρα θα σε αφησω να χτυπιεσαι μονος σου στο φορουμ. επιβεβαιωσε με...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 01:24:56 μμ από sliver »
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17801 στις: Ιούλιος 25, 2015, 01:40:09 μμ »
χαχα, πλακα εχεις... μηπως με περασες για τον υπουργο?
σε πειραξε που ανεβασα μια (ακομη) απαντηση του υπουργου στη βουλη για το θεμα και το μονο που κανεις ειναι να γκρινιαζεις για την δικαστικη αποφαση και τον ελεγχο των μοριων (?)
πραγματικα εισαι ΑΠΟΡΩΝ...  ;D

edit: επειδη το πας πολυ εντεχνα επι της προσωπικης αντιπαραθεσης και επιθεσης, δεν θα ασχοληθω παρα θα σε αφησω να χτυπιεσαι μονος σου στο φορουμ. επιβεβαιωσε με...

Η δεν ξέρεις να διαβάζεις η τρολάρεις!!!!
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17802 στις: Ιούλιος 25, 2015, 02:41:26 μμ »
 @ rollo_tomassi
Κακώς πολύ κακώς γράφονται σχόλια με υβριστικό λεξιλόγιο, αλλά που ήσουν τόσο καιρό όταν γράφονταν απαράδεκτα σχόλια σε βάρος των μετατασσόμενων με βαρύτατους χαρακτηρισμούς και συκοφαντίες;;; Τα αποδοκίμασες έστω και μια φορά; Αποδοκίμασες ποτέ αυτόν που σου έγραψε σε άλλη ιστοσελίδα σχόλιο-απάντηση με αισχρό περιεχόμενο σε βάρος μου; Του  ζήτησες να το διαγράψει; Πολύ αργά κατάλαβες, κατά την γνώμη μου, οτι οι ύβρεις και οι χαρακτηρισμοί δεν οδηγούν πουθενά, αντίθετα μάλιστα πολλες φορές μας επιστρέφονται και τότε μας πονούν διπλά.
Μην ξεχνάς όμως πως μέχρι να γίνει ο έλεγχος έγραφες διαρκώς οτι δηλώναμε ο,τι θέλαμε....μετά άλλαξες τροπάριο....
Μια συγνώμη για αυτό το ατόπημα σου δεν είδαμε πουθενά....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 04:52:22 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17803 στις: Ιούλιος 25, 2015, 02:57:55 μμ »


 Μάλλον αγνοείς επιδεικτικά την δικαστική απόφαση 1672/2015 αναφέρει καθαρά ότι οι μετατάξεις
«δεν σχετίζονται με τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έλαβαν χώρα κατ’ εφαρμογή των διατάξεων του π.δ. 50/1996, πριν από την έναρξη ισχύος του πιο πάνω νομοθετικού καθεστώτος, το οποίο διέπει τις υποχρεωτικές μετατάξεις του πλεονάζοντος εκπαιδευτικού προσωπικού.

Μετά τον έλεγχο των μορίων ανακαλύψατε οτι αυτά δεν ειναι το πρόβλημα(!!!), τώρα αγνοείτε και τις δικαστικές αποφάσεις(!!!)

αυτα πιο πανω εγραψες, ετσι δεν ειναι? και τα εγραψες επειδη ανεβασα μια απαντηση του υπουργου στην βουλη στις 21/07/2015 που ελεγε μια απο τα ιδια για το θεμα των υποχρεωτικων (φανταζομαι ο υπουργος ξερει σχετικα με δικαστικες αποφασεις). τελος, συμπληρωσα σχολιο μου οτι εκει στο υπουργειο εχουν χασει την μπαλα με την ολη διαδικασια (προφανως γιατι εχει πολλα στραβα).

και εσυ καθεσαι και μου γραφεις για μια δικαστικη αποφαση οτι την αγνοω μαζι με τον ελεγχο των μοριων...οτι να ναι συμπερασμα, αυθαιρετο και ανοητο.
μου φαινεται την τακτικη του τσουβαλιασμοτος την μισησες τοσο που την υιοθετησες τελικα.
αφου πιστευεις οτι η δικαστικη αποφαση λυνει το θεμα, για δειξε μου, λυνει αλλα προβληματα οπως οτι προηγηθηκαν οι εντος ΠΥΣΔΕ χωρις να αναγραφεται στο ΦΕΚ, οτι προηγηθηκαν ατομα με λιγοτερα μορια που ακομα ειναι στις θεσεις αυτες κτλ?

ασε μας λοιπον κ. ΑΠΟΡΩΝ που μεσημεριατικα εχεις ορεξη για καβγαδες. 
εχεις κανει το νημα εδω προσωπικο σου τσιφλικι και επιτιθεσαι σε οποιον δεν γουσταρεις.
εγω δεν εχω ορεξη να ασχολουμαι με το ειδος σου..  :P :P :P

σε ευχαριστω που με επιβεβαιωσες...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17804 στις: Ιούλιος 25, 2015, 03:40:00 μμ »
Οι χαρακτηρισμοί σου επιστρέφονται αυτούσιοι. Μάθε να διαβάζεις και μην θεωρείς εχθρούς τους μεταταγμένους. Η λογοκρισία έχει πεθάνει προ πολλού, αν και πιστεύω οτι πολύ την αγαπάς. Δεν θα σου ζητήσω την άδεια πότε θα γράψω. Μπορείς φυσικά να μην διαβάζεις τα σχόλια μου. Όσο και να προκαλείς δεν θα πέσω στο επίπεδο που εκφράζεσαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 03:43:44 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17805 στις: Ιούλιος 25, 2015, 05:03:40 μμ »
Φίλε μου μην ασχολείσαι. Άφησέ τον να έχει τον τελευταίο (ανούσιο συνήθως) λόγο για κάθε τι που γράφεται εδώ, αλλιώς θα κάνει το νήμα ακόμα πιο χάλια παπαγαλίζοντας τα ίδια και τα ίδια.
Απ'ότι φαίνεται, αφού δεν καταλαβαίνει ο ίδιος πόσο κουραστικός γίνεται, θα πρέπει να τον ανεχτούμε.
Άσ'τον να κυνηγάει ανεμόμυλους και να μιλάει για λογοκρισίες. Στο επίπεδο που παίζει είναι ανίκητος (όπως λέει και γνωστό ρητό)...




αυτα πιο πανω εγραψες, ετσι δεν ειναι? και τα εγραψες επειδη ανεβασα μια απαντηση του υπουργου στην βουλη στις 21/07/2015 που ελεγε μια απο τα ιδια για το θεμα των υποχρεωτικων (φανταζομαι ο υπουργος ξερει σχετικα με δικαστικες αποφασεις). τελος, συμπληρωσα σχολιο μου οτι εκει στο υπουργειο εχουν χασει την μπαλα με την ολη διαδικασια (προφανως γιατι εχει πολλα στραβα).

και εσυ καθεσαι και μου γραφεις για μια δικαστικη αποφαση οτι την αγνοω μαζι με τον ελεγχο των μοριων...οτι να ναι συμπερασμα, αυθαιρετο και ανοητο.
μου φαινεται την τακτικη του τσουβαλιασμοτος την μισησες τοσο που την υιοθετησες τελικα.
αφου πιστευεις οτι η δικαστικη αποφαση λυνει το θεμα, για δειξε μου, λυνει αλλα προβληματα οπως οτι προηγηθηκαν οι εντος ΠΥΣΔΕ χωρις να αναγραφεται στο ΦΕΚ, οτι προηγηθηκαν ατομα με λιγοτερα μορια που ακομα ειναι στις θεσεις αυτες κτλ?

ασε μας λοιπον κ. ΑΠΟΡΩΝ που μεσημεριατικα εχεις ορεξη για καβγαδες. 
εχεις κανει το νημα εδω προσωπικο σου τσιφλικι και επιτιθεσαι σε οποιον δεν γουσταρεις.
εγω δεν εχω ορεξη να ασχολουμαι με το ειδος σου..  :P :P :P

σε ευχαριστω που με επιβεβαιωσες...

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17806 στις: Ιούλιος 25, 2015, 05:14:49 μμ »
Δε μου αρέσει να κανω το δικηγόρο κανενός ομως πλέον μετα απο 1272!!! σελίδες ο Νόμιμος σε πείραξε και σου φαίνεται ανούσιος; Εχουν ουσία οι αντεγκλήσεις πλέον; ( όχι οτι είχαν ποτε)
Επίσης επειδή ελεχθη αν δεν απατώμαι οτι καλο ειναι να γράφουμε οταν έχουμε κατι να πούμε να πω κι εγω πως ειλικρινά οι βλακείες του Κουρακη που αναμασωνται και απο τον ίδιο και απο διαφορά σαιτς πολυ με κουράζουν οταν αναπαράγονται εδω. Κάποιοι ξεφεύγουν και μιλούν άσχημα και οσο κι αν εχω διαφωνήσει δε θελω να βλέπω επιθέσεις τέτοιου είδους απέναντι στον rollo ομως ο Νόμιμος παλεύει εδω μέσα μόνος ουσιαστικά να πει τα αυτονόητα: δεν ειμαστε ολοι βύσματα.
Βεβαια γιατι το κάνει ακόμα και απευθύνεται σε ωτα μη ακουόντων ο Θεός κι η ψυχή του...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17807 στις: Ιούλιος 25, 2015, 05:17:34 μμ »
@ j.prin
Έχετε επίπεδο αν μη τι άλλο. Οι χαρακτηρισμοί και το λεξιλόγιο σας αποκαλύπτουν επιστημονικό και κοινωνικό σας ύφος και ήθος
Κανείς δεν έχει δίκιο εκτός από εσάς........
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 05:31:12 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160192
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 594

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.