*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1565115 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aragna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5950 στις: Ιούλιος 26, 2019, 06:08:41 μμ »
Εγώ που είμαι πιστοποιημενη με ΕΦΚΑ γιατι δεν πληρώθηκα; υπάρχει καποια κριτήριο; απο τις διευθυνσεις στα ΙΕΚ που εργαστηκα με διαβεβαιωσαν πως εστειλαν εγκαίρως τα χαρτιά μας. Μπορώ να κάνω κάτι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:40 »

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5951 στις: Ιούλιος 26, 2019, 07:14:31 μμ »
Εγώ που είμαι πιστοποιημενη με ΕΦΚΑ γιατι δεν πληρώθηκα; υπάρχει καποια κριτήριο; απο τις διευθυνσεις στα ΙΕΚ που εργαστηκα με διαβεβαιωσαν πως εστειλαν εγκαίρως τα χαρτιά μας. Μπορώ να κάνω κάτι;
Μπορείς να κάνεις υπομονή ( όπως και εγώ ) μέχρι τέλος Αυγούστου ( μικρή πιθανότητα για μέσα Αυγούστου επειδή δέχονται πολλή γκρίνια στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ). Τιποτα άλλο!

Αποσυνδεδεμένος aragna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5952 στις: Ιούλιος 26, 2019, 07:18:31 μμ »
Θα ήθελα να μάθω για ποιο λόγο επελεξαν να αποπληρώσουν συγκεκριμένα ΙΕΚ και όχι ολα. Τα ΙΕΚ που εργάστηκα έστειλαν εγκαίρως τα χαρτιά 
 όλων μας και είμαι πιστοποιημενη με ΕΦΚΑ. Ποιά λογική υπάρχει πίσω από αυτήν την επιλογή; Πρόκειται για μια ιδιαίτερα κακόβουλη ενέργεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2019, 08:10:17 μμ από aragna »

Αποσυνδεδεμένος langue

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5953 στις: Ιούλιος 26, 2019, 09:04:53 μμ »
Σε δύο ΔΙΕΚ φέτος (Κρήτη), από κανένα δεν πληρώθηκα (πιστοπ+ΕΦΚΑ). Έξι χρόνια στα ΔΙΕΚ, το να πληρώνονται οι μισοί πρώτη φορά το βλέπω. Καλούμαστε πλέον όλοι μας να έχουμε το νου μας σε ό,τι αφορά τις πληρωμές μας. Τα χαρτιά τα καταθέσαμε στις διευθύνσεις. Η προθεσμία αποστολής τους στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ ποια ήταν, ρώτησε κανείς; Η αλυσίδα μεγάλη αλλά αρχίζει από εμάς και καταλήγει πάλι σε εμάς. Και ο ωρομίσθιος είναι αυτός που την πατάει τελικά.
Όπως και να ΄χει, δουλέψαμε, με τις συνήθεις συνθήκες στα ΔΙΕΚ, δεχτήκαμε πίεση από πολλές πλευρές αλλά το έργο το ολοκληρώσαμε και όπως πρέπει. Ας πιέσουμε κι εμείς τώρα για τα δεδουλευμένα μας. Προσωπικά, θα φροντίσω ώστε να γίνω γραφικός από τα πολλά τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μπας και ....
Ανέκδοτο κατάντησε η πληρωμή μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:40 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5954 στις: Ιούλιος 28, 2019, 04:55:05 πμ »

Δεδομένου ότι μεσ' την έκλπηξη ,  απόγνωση , οργή και Όλα τα Δικαιολογημένα συναισθήματα Συνάδελφοι Ρωτούν και Ξαναρωτούν...

Ήδη "απαντημένα" , ας πω ..από καιρό ... αλλά ζούμε σε Καιρούς "Πληροφορίας" - "Τώρα" κι όχι συστηματικής Παρακολούθησης.... (και προφανώς ΔΕΝ ευθύνονται οι Συνάδελφοι.. η φόρα των Καιρών είναι τέτοια... η οποία μαζί , "διευκολύνει" σε .. άσφαιρα πυρά... χωρίς πραγματικούς στόχους...).

Μια σούμα , από 20 + λίγες μέρες Ιούνη & εντεύθεν..... αιτιολογήσεων   ...  ΠΡΟΣΟΧΗ!...    Όχι ... μα καμίας "διακαιολόγησης" καταστάσεων που ζούμε τώρα.

Ολιγομελέστατοι Συντονιστικού για Γ.Σ. Βάσης Συναδέλφων , πήγαμε Ι.νε.δι.βι.μ.  .. έχοντας μάλιστα , ως τότε το πρόταγμα να ΜΗΝ παραδώσουμε βαθμολογίες.. κλπκλπ....

1. μας απάντησαν ότι 27 (ΟΚ 27 έπεφτε Σάββατο...) Ιούλη , θα πληρώνονταν το κομμάτι των Συναδέλφων.. ΠΡΟΣΟΧΗ... ΜΟΝΟ ΕΦΚΑ - ΙΚΑ ΚΑΙ Μόνο "Πιστό" , από τα Δ.ι.ε.κ. εκείνα και μόνον , τα οποία είχαν στείλει έως και Τρίτη , ύστερα από Πεντηκοστή - Αγ. Πνέβματος , άρα 17.06.19 Τις Συμβάσεις.

οι των λοιπών Δ.ι.ε.κ. (πάντα ΕΦΚΑ- Ι.κ.α. Μόνον "πιστό" ) πήγαιναν για τέλη Αυγούστου.  Μαζί τους και οι "πιστό"  ... Μπλοκάκηδες. Προσοχή!... Με την προϋπόθεση ότι "μπλοκάκηδων" τα "χαρτιά"... ενημερότητες κλπ. θα ήταν καταντίπ εντάξ'...   ..... Συμβατική ημερομηνία , πάλι 27 (Αυγούστου).

Για τους (Τραγικούς) "Απιστο" οιασδήποτε κατηγορίας Συνάδελφους  Άγνωστο  κλπκλπ....  Χμμ... χρειάζεται Νομοθετική Ρύθμιση.....

Τί απαντήσαμε... Τί απαιτήσαμε.... ΔΕΝ της παρούσης... σποραδικά -ουσιαστικά, τά' χουμε ξαναπεί....
.. Και τεσπά...... Το Ι.νεδιβίμ τα Χώνει σε "άχρηστες" Διευθύνσεις ... που ΔΕΝ "έστειλαν εγκαίρως".... ΟΙ Διευθύνσεις τα Χώνουν στο Ινεδιβιμ..... 

Εμείς άπειροι εν Ελλάδι , ανοργάνωτοι Συνάδελφοι , μεμονωμένως ,διαπιστώνουμε φεησμπουκικώς,   βρίζουμε θεοί & δάιμοναι & τη μάβρη τους την τύφλα κλπκλπκλπ....

"Κατά τα 'λοιπά' .." το Ινεδιβιμ είν' "ικανοποιημένο" ότι είχε ειδοποιήσει (αποδεδειγμένα.... ) τας Διευθύνσεις "εγκαίρως" .... Διευθύνσεις "Στείλτε Συμβάσεις έως επόμενη Αγ.Πνεύματος , ώτε να πληρώσουμε τέλη Ιούλη..".....
Οι Διευθύνσεις μας λένε "στείλαμε - στείλαμε"..

Λοιπόν , έχοντας ψάξει τότε ... αρμοδίως , έως την Ημερομηνία "όριο" είχαν στείλει Στοιχεία μας - Συμβάσεις μας μόνο από το 1/3 των Δ.ι.ε.κ. Πανελλαδικά (Αφτά που "πλήρωσαν" την Πέμπτη..).

Μέσα Τρίτου 10ήμερου Ιούνη , μόλις το 70 % Δ.ι.ε.κ. είχε στείλει Συμβάσεις , ενώ μπόλικα Δ.ι.ε.κ. σε Αττική , Σαλόνικα, Περιφέρεια μάζευαν στοιχεία εκπαιδευτών και Υπογραφές τέλη Ιούνη ... ακόμη και ύστερα από τη λήξη Εξεταστικής.....

ΩΣΤΟΣΟ: Τέλος Ιούνη- Αρχές Ιούλη , κάθε Δ.ι.ε.κ.  (ΟΚ , ας εξαιρέσω τυχούσες περιπτώσεις Ηλήθιας Αμοιβάδας...) είχε στείλει ΚΑΙ Συμβάσεις , αλλά και Πλήρη Κατάλογο Εργατοωρών κάθε Συναδέλφου..............

Ε YA BASTA!....  Μιλάμε για περιθώριο Επεξεργασίας στο Ινεδιβιμ τουλάχιστο ΔΥΟ Βδομάδες , με περιθώριο άλλη μία να στείλει τα σχετικά στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών... Έτσι;;....

2. Είν' αφτά "δικαιολογίες"... Ε;..... 

Μα με τίποτα!.....
Όταν ανοίγει η "Φόρμα" των Συμβάσεων Μόλις Αρχές Αυγούστου (Ούτε Πρώτη... ούτε;;.... τελευταία...) αναμενόμενα....
Κι εδώ που τα λέμε , στα παλαιά των υποδημάτων μας οι αντιρροπές κατηγοριών και αδράνειας μεταξύ Ινεδιβιμ και καλών - κακών Διευθύνσεων Δ.ι.ε.κ.

Χμμμ.... ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ Είμαστε;;... Ε;.....

3. Με απλήρωτο τεράστιο Σκέλος Συναδέλφων , με Ημιπληρωμένο άλλο κομμάτι.... , η κουβέντα για τους ... ωωω χαίρω πολύ "κανονικούς"....Ι.κ.α. - ΕΦΚΑ , ΜΑΛΛΟΝ πάει πίσω και η απόδοση Ενσήμων .... Ιδίως για το καθοριστικό Ο.α.ε.δ. , επιδόματα όσων δικαιούνται κλπκλπ.....

(θα το ψάξω... αλλά...) άρα ΚΑΙ τα επιδόματα Ανεργίας πάνε .... για Σεπτέμβρη πια;;...

Αφτά προς ώρας...

(Συνεχίζεται)

Θ._

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος cdipis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5955 στις: Ιούλιος 29, 2019, 09:50:38 πμ »
ΙΕΚ Μοναστηρίου Θεσσαλονίκης ΔΕΝ πληρώθηκε κανείς πιστοποιημένος ΕΦΚΑ

Αποσυνδεδεμένος katekokkini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5956 στις: Ιούλιος 29, 2019, 06:32:02 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι εδώ στην Κρήτη δεν πλήρωσαν ......έτσι είπαν σε συνάδελφό σήμερα το πρωί που μίλησε με το αγαπημένο Ινεδιβιμ.

Άλλη συνάδελφος πήρε χρήματα την Πέμπτη από το ένα ΙΕΚ. Άλλη από άλλο.........

Ψάχνουμε να δούμε ποιος πληρώθηκε κ ποιος όχι..


Να σημειωθεί βεβαίως βεβαίως...ότι τα χαρτιά μας είχαν πάει πριν την ημερομηνία που λένε, επιβεβαιώνω 100%.

Κάποιο λάκκο έχει η φάβα... Κ έχουμε πέσει μέσα πολλοί.

Πιστοποιημένη με εφκα... παρεπιπτόντως για αποφυγή παρεξηγήσεων

Αποσυνδεδεμένος jkoulian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5957 στις: Αύγουστος 01, 2019, 01:04:00 μμ »
Αντιγράφω απο ομάδα εκπαιδευτών στο FB αναφορικά με τις πληρωμές των εξεταστών πρακτικού μέρους των εξετάσεων πιστοποίησης που διεξήχθησαν τον περασμένο χειμώνα: "Μόλις επικοινώνησα με λογιστήριο ΕΟΠΠΕΠ, σχετικά με πληρωμή εξεταστών πρακτικού μέρους. Δεν υπάρχει κανένας προγραμματισμός στο άμεσο μέλλον καθώς όπως μου είπαν δεν έχουν ετοιμαστεί ακόμη οι κατάλογοι με τά ονόματα καθώς η πληρωμή γίνεται μέσω ΕΑΠ. Μετά το Σεπτέμβρη η πληρωμή ίσως και Οκτώβρη."

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5958 στις: Αύγουστος 01, 2019, 01:09:04 μμ »
Πέρα από τις πληρωμές σας να μας εξηγησετε με ποιο ΑΔΙΑΒΛΗΤΟ τρόπο καλείστε εξεταστες κι επιτηρητες στις εξετάσεις πιστοποίησης...

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5959 στις: Αύγουστος 01, 2019, 01:19:43 μμ »
Πέρα από τις πληρωμές σας να μας εξηγησετε με ποιο ΑΔΙΑΒΛΗΤΟ τρόπο καλείστε εξεταστες κι επιτηρητες στις εξετάσεις πιστοποίησης...
Δασκάλα80, μην τραβάς ζόρι! Δεν αξίζει τον κόπο. Και εμένα μου τηλεφώνησαν να πάω και επιτηρητής και εξεταστής και είπα όχι. Τα λεφτά είναι ασήμαντα και ως προυπηρεσία δεν μετράει πουθενά. Άσε που τα δίνουν του αγίου Ποτέ. Όσοι χάλασαν το σαββατοκύριακό τους και πήγαν ήδη το μετάνιωσαν.
Τώρα..ως προς τον τρόπο που καλούν...καλούν οι διευθυντές των ΔΙΕΚ (ή οι υποδιευθυντές αν είναι αυτοί πρόεδροι της επιτροπής εξετάσεων) κάποιους εκπαιδευτές του ΔΙΕΚ. Συνεπώς πρέπει να διδάσκεις σε ΔΙΕΚ (που σημαίνει ότι έχεις κάποια προσόντα αντικειμενικά). Βέβαια δεν ακολουθείται ο πίνακας κατάταξης των εκπαιδευτών ΔΙΕΚ αναγκαστικά...μπορούν να πάρουν τον φίλο (εγώ ήμουν φίλος) , τη φίλη ή τη γυναίκα τους (φτάνει να διδάσκει στο ΔΙΕΚ). Οπότε ναι, δεν είναι αδιάβλητος ο τρόπος μεν, πρόκειται για ασήμαντη εξυπηρέτηση δε.

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5960 στις: Αύγουστος 01, 2019, 01:35:00 μμ »
Δασκάλα80, μην τραβάς ζόρι! Δεν αξίζει τον κόπο. Και εμένα μου τηλεφώνησαν να πάω και επιτηρητής και εξεταστής και είπα όχι. Τα λεφτά είναι ασήμαντα και ως προυπηρεσία δεν μετράει πουθενά. Άσε που τα δίνουν του αγίου Ποτέ. Όσοι χάλασαν το σαββατοκύριακό τους και πήγαν ήδη το μετάνιωσαν.
Τώρα..ως προς τον τρόπο που καλούν...καλούν οι διευθυντές των ΔΙΕΚ (ή οι υποδιευθυντές αν είναι αυτοί πρόεδροι της επιτροπής εξετάσεων) κάποιους εκπαιδευτές του ΔΙΕΚ. Συνεπώς πρέπει να διδάσκεις σε ΔΙΕΚ (που σημαίνει ότι έχεις κάποια προσόντα αντικειμενικά). Βέβαια δεν ακολουθείται ο πίνακας κατάταξης των εκπαιδευτών ΔΙΕΚ αναγκαστικά...μπορούν να πάρουν τον φίλο (εγώ ήμουν φίλος) , τη φίλη ή τη γυναίκα τους (φτάνει να διδάσκει στο ΔΙΕΚ). Οπότε ναι, δεν είναι αδιάβλητος ο τρόπος μεν, πρόκειται για ασήμαντη εξυπηρέτηση δε.

Αρχικά εκπροσωπώ το αρσενικό γενος στο forum. Ωραίο και εκλογικευμενο το περιγραφεις αλλά δε τα λες λίγα τα 35 ευρώ ως εξεταστής. Πέρα από αυτό η πραγματικότητα είναι οπως γλαφυρά τη περιγραφεις δυστυχώς στα γκέτο των ΔΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5961 στις: Αύγουστος 01, 2019, 04:48:46 μμ »
Αντιγράφω απο ομάδα εκπαιδευτών στο FB αναφορικά με τις πληρωμές των εξεταστών πρακτικού μέρους των εξετάσεων πιστοποίησης που διεξήχθησαν τον περασμένο χειμώνα: "Μόλις επικοινώνησα με λογιστήριο ΕΟΠΠΕΠ, σχετικά με πληρωμή εξεταστών πρακτικού μέρους. Δεν υπάρχει κανένας προγραμματισμός στο άμεσο μέλλον καθώς όπως μου είπαν δεν έχουν ετοιμαστεί ακόμη οι κατάλογοι με τά ονόματα καθώς η πληρωμή γίνεται μέσω ΕΑΠ. Μετά το Σεπτέμβρη η πληρωμή ίσως και Οκτώβρη."

Σου ζητώ δημοσίως συγγνώμη συνάδελφε γιατί κάτι που ήταν μορφή προς το σύστημα κ το κατεστημένο επιλογής εξεταστων-επιτηρητων φάνηκε ως προσωπική επιθεση. Απλά πυροδοτήθηκε από την ανάρτηση σου. Τα ΔΙΕΚ είναι μια πονεμένη ιστορία χρόνια τώρα όπως λειτουργούν...Ελπίζω στην κατανόησή σου.

Αποσυνδεδεμένος Elpida4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5962 στις: Αύγουστος 01, 2019, 06:59:14 μμ »
Καλησπέρα, δυστυχώς το πρόβλημα είναι μεγάλο σχετικά με την πληρωμή των Διέκ. Εγώ έχω ένσημα από άλλο εργοδότη και η αίτηση μου μένει σε εκκρεμότητα γιατί ο εργοδότης ινεδιβίμ δεν δίνει βεβαίωση ενσήμων πριν ολοκληρωθεί η πληρωμή των μη πιστοποιημένων. Έχω αναλωθεί σε μηνύματα με τη διοίκηση του ΟΑΕΔ που με νόμο μοε επιβεβαιώνει το παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος panikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5963 στις: Αύγουστος 01, 2019, 10:44:49 μμ »
Καλησπέρα, για τις εξετάσεις πιστοποίησης δεν αξίζει κουβέντα. Έχει φτάσει 35 ευρω το πρακτικό μέρος για 6 περίπου ώρες και η επιτροπή 25 περίπου ευρώ για 6 ώρες από τις 6 το πρωί Κυριακή. Έχω σταματήσει εδώ και καιρό να ασχολούμαι αν και μου τηλεφωνούν κάθε φορά. Απορώ γιατί θέλετε να ασχολείστε με το θέμα των εξετάσεων με τα λεφτά που δίνουν. Δεν είναι τυχαίο ότι στην ειδικότητά μου στις τελευταίες εξετάσεις επειδή δεν πήγαινε κανένας "σοβαρός" τελικά κατάληξαν σε επιτροπές που οι απαντήσεις τους ήταν σε ορισμένες περιπτώσεις απαράδεκτες. Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν τα σάντουιτς, οι καφέδες και να φύγουν όσο το δυνατόν πιο νωρίς. Άσε που τις απαντήσεις τις δίναν από βιβλία που κυκλοφορούν στην αγορά και έχουν ένα πολλά λάθη. Επειδή είχα λίγο χρόνο και πήγα διορθωτής, γέλαγα με τις ενδεικτικές απαντήσεις της επιτροπής, όπου και δεν τις έλαβα σοβαρά υπόψη κατά τη διόρθωση των γραπτών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160543
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 627
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.