*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 58807 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος astarti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΠΕ02)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 25, 2007, 03:50:17 μμ »
Κέλλυ εγώ σε καμία περίπτωση δεν αμφέβαλλα ότι λες την αλήθεια και ότι εκείνοι τα αλλάζουν κατά πως τους συμφέρει!!!Σου ζητώ συγνώμη αν από τα λεγόμενα μου έβγαιναν λάθος συμπεράσματα για το πρόσωπό σου... :-[ :-[ Είμαι σίγουρη ότι εσένα σου είπαν αυτό, εμένα κάτι άλλο και σε κάποιον τρίτο κάτι διαφορετικό!!Είναι η κοροιδία από μέρους του ΑΣΕΠ, που ανέφερα και στο ποστ μου, που νομίζει πως μπορεί να κάνει ότι θέλει και να αλλάζει γνώμες και απόψεις από τη μια στιγμή στην άλλη επειδή εμείς αντιδρούμε και τους στριμώχνουμε αφού καταλάβαμε το παιχνίδι τους!!!Συμφωνώ με όλα τα ερωτήματα που θέτεις στο ποστ σου και πιστεύω ότι επιβάλλεται να μας απαντήσει επιτέλους ο ΑΣΕΠ καθώς το μέλλον μας και η ζωή μας έχει καταντήσει να κρίνεται από αυτόν!!! Γι'αυτό πρέπει να εντείνουμε τις πιέσεις και τις διεκδικήσεις προκειμένου να μη γινόμαστε πλέον θύματα κανενός επιτήδειου και έτσι να μπορούμε να πούμε ότι εμείς παίρνουμε τη ζωή μας στα χέρια μας και ότι εμείς καθορίζουμε το μέλλον μας!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:58:32 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 25, 2007, 10:27:07 μμ »
Astarti μου μην ανησυχεις.  :)Σε καμια περιπτωση δεν καταλαβα απο τα λεγομενα σου οτι αμφισβητουσες αυτα που λεω, απλα επειδη ειμαστε ενα μεγαλο φορουμ και λογικο ειναι οτι και εδω μπορει να υπαρχουν καποια ατομα που λενε το μακρυ τους και το κοντο τους απλα ήθελα να σε διαβεβαιωσω οτι αυτα που λεω ισχυουν και τα εχω πει και στο συλλογο αδιοριστων  γιατι ειμαι ατομο γνωστο σε ατομα του συλλογου και η μαρτυρια μου εχει επωνυμια και προσωπο.
Οτι υπαρχει αυτη η πολυγλωσσια απο τον ΑΣΕΠ μου φαινεται λογικο. Αλλωστε και οι ιδιοι μου το ειπαν αμεσα.Καντε κατι μεσω των συλλογων σας για να πιεσετε και για εγκαιρη υλη απο το ΠΙ και για να παιρνετε γραπτα και για να σας δινουν τις οδηγιες.Εμεις υπαλληλοι ειμαστε. Γινομαστε αποδεκτες παραπονων ενω εμεις απλα εκτελουμε εντολες. Αυτα ακριβως μου ειπαν γι'αυτο πιστευω οτι σιγα σιγα κατι γινεται και αν πιεσουμε ομαδικα θα πετυχουμε περισσοτερο. Τυχαιο ειναι οτι φετος εβγαλαν πινακες ωρομισθιων? Τυχαιο ειναι οτι ενω ουτε το συζητουσαν τωρα λενε οτι μπορουμε να παιρνουμε τις οδηγιες και σε λιγο θα παιρνουμε και τα αντιγραφα των γραπτων μας?  Μονο αν ξυπνησουμε εμεις και πιεσουμε συντονισμενα θα μπορεσουμε αν πετυχουμε κατι.

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 05:29:47 μμ »
Συναδελφισσα astarti. Δεν ειμαι ενα ανωνυμο ατομο που παρουσιαζει ανακριβειες πισω απο ενα ψευδωνυμο για το θεμα του αν υπαρχει ή οχι αρνητικη βαθμολογια στο 4ο ερωτημα των αρχαιων. Επικαλουμαι την μαρτυρια των ατομων που με εχουν γνωρισει μεσα απο το συλλογο αδιοριστων οπως και τα αλλα ατομα απο το φορουμ που με εχουν γνωρισει αν ειμαι αφερεγγυο ατομο ή οχι. Ποτε δε θα ελεγα κατι για να παραπλανησω τους συναδελφους.

astarti η kellykou είναι σπαθί! Λέει ό,τι ισχύει και ισχύει αυτό που λέει 100%...
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 10:50:17 μμ »
daniel ευχαριστω για την εμπιστοσυνη. Με τιμα :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:58:32 »

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 27, 2007, 02:30:25 πμ »
Η τιμή είναι δική μου..  :)  :)  :)
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 03:04:49 μμ »
Κι εγώ συμφωνώ πως η kellykou είναι άνθρωπος-σπαθί!

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 04:18:05 μμ »
Συναδελφοι τι υποστηριξη ειναι αυτη? Δεν εχω λογια :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #147 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 04:19:12 μμ »
Ας επανελθουμε στο θεμα μας ομως ;)Κανενα νεο απο συναδελφους που ειδαν τα γραπτα τους?

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #148 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 04:26:48 μμ »
Πήγα τη Δευτέρα 22/10 στο ΑΣΕΠ να δω τα γραπτά μου. Στην ειδική διδακτική το γραπτό μου δεν είχε ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΙΛΑ. Οι βαθμοί; 58 ο πρώτος διορθωτής, 38 ο δεύτερος και 50 ο τρίτος (και φαρμακερός). Είπατε κάτι;

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #149 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 05:03:15 μμ »
Τα εχουμε πει ήδη Smaragdi . Καλως ηρθες και εσυ στη Λεσχη των Χαμενων εξεταζομενων (κατα το η Λεσχη των Χαμενων Ποιητων)
Captain ! Oh Captain! Ποτε επιτελους θα λυθουν οι αποριες μας? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #150 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 05:30:41 μμ »
Ας επανελθουμε στο θεμα μας ομως ;)Κανενα νεο απο συναδελφους που ειδαν τα γραπτα τους?

Κέλλυ ..συν των άλλων είσαι και μετριόφρων, δεν τα μπορείς τα πολλά καλά λόγια ε?? αλλά θα το πω κι εγώ : εισαι ΣΠΑΘΙ.Όποιος διαβάζει εδώ το αναγνωρίζει.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #151 στις: Οκτώβριος 28, 2007, 09:48:22 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας.

Την Παρασκευή που μας πέρασε κατέβηκα από Θεσσαλονίκη για να δω τα γραπτά μου. Δυστυχώς απαντήσεις δεν πήρα, γιατί στο γραπτό των αρχαίων, που ήταν το κόκκινο πανί για μένα, είδα μερικές υπογραμμίσεις λέξεων στο άγνωστο, ένα + στο 3ο ερώτημα, αρκετά ν, 8 στα 10 σωστά στο 4ο ερώτημα, και τίποτα που να μου δικαιολογεί το βαθμό 55! Ακόμα χειρότερα ένιωσα για τη διδακτική, όπου πήρα 74, και θεωρούσα ότι ανταποκρίνεται απόλυτα στο γραπτό μου. Ο πρώτος βαθμολογητής μου είχε βάλει 80, ο δεύτερος 58 (!!), και ο αναβαθμολογητής 74. Ήμουν δηλαδή τυχερή που δεν έπεσα σε στραβό αναβαθμολογητή!! Το χειρότερο απ' όλα όμως το διαπίστωσα πάνω σε συζήτηση με την υπάλληλο που μου έδειχνε τα γραπτά! Συζητώντας για το γιατί επιτέλους αργούν τόσο να βγουν οι βαθμολογίες, μου είπε πως είναι δύσκολο να βρεθούν τόσα μέλη ΔΕΠ για να διορθώσουν τόσα γραπτά. Επειδή η κολλητή μου κάνει διδακτορικό στη γλωσσολογία, και μου έχει πει ότι για διορθώσει κάποιος γραπτά ΑΣΕΠ δε χρειάζεται να είναι μέλος ΔΕΠ, αλλά να έχει διδακτορικό τίτλο, τη ρώτησα αν ισχύει κάτι τέτοιο. Μου είπε ότι αυτό συμβαίνει, μόνο αν δεν επαρκούν οι διορθωτές μέλη ΔΕΠ. Μέχρι εδώ καλά και ικανοποιητικά. Υποψιασμένη από άλλες φήμες που έχουν ακουστεί παλιότερα και έχω διαβάσει σ΄ αυτό εδώ το site, της είπα ότι δεν πιστεύω να φτάνουν και στο επίπεδο να διορθώνουν και μεταπτυχιακοί!! Εκεί κόλλησε λίγο, και μου απάντησε ότι αυτό γίνεται μόνο αν το μεταπτυχιακό είναι διετές, και οι μεταπτυχιακοί αυτοί έχουν πολλή εμπειρία!!!!! Εμπειρία σε τι;;;;; Στο να διορθώνουν γραπτά επιπέδου δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης;;;; Τέτοια εμπειρία έχω κι εγώ! Πολυετή! Ίσως έτσι να μας λύνονται πολλές απορίες για το πόσο άσχετοι από ακαδημαϊκού επιπέδου αξιολόγηση και διόρθωση είναι οι διορθωτές μας! Δηλαδή μπορεί να μας έχουν αξιολογήσει άτομα της ίδιας ακαδημαϊκής βαθμίδας με εμάς, ή έστω μιας βαθμίδας παραπάνω;; Το μόνο καλό που αποκόμισα από την επίσκεψή μου στον ΑΣΕΠ είναι ότι έκανα αίτηση να μου αποσταλούν οι ακριβείς οδηγίες διόρθωσης και στο γνωστικό, και στη διδακτική, οπότε ίσως κάτι να μάθω για την επόμενη φορά, Σε ό,τι αφορά την αρνητική βαθμολογία, δεδομένα δεν υπάρχει. Έχουν οδηγία να βαθμολογείται αρνητικά μόνο ό,τι σκανάρεται. Αντίγραφα δε μπόρεσα να πάρω, αλλά ούτε και το πίεσα ιδιαίτερα αναφέροντας εισαγγελικές παραγγελίες κ.ό.κ. Το αποτέλεσμα αυτής της κουραστικής εμπειρίας ήταν να νιώσω ακόμα πιο ανασφαλής απ' ό,τι πριν. Το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα είναι να διαβάσω ακόμα περισσότερο για να καλύψω την κάθε πιθανότητα στραβής. Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους. 

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #152 στις: Οκτώβριος 29, 2007, 12:07:32 πμ »
Έκανα αίτηση πριν λίγες μέρες για να δω τα γραπτά μου σε αρχαία και διδακτική νέων. Την έστειλα με ταχυδρομείο και με φαξ. θα με καλέσουν άραγε ή πήγε η αίτηση στο καλάθι των αχρήστων?
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #153 στις: Οκτώβριος 29, 2007, 12:12:32 πμ »
σε τετοιες περιπτωσεις, αφου εχεις σιγουρευτει οτι την ελαβαν τους παιρνεις τηλεφωνο και ζητας αριθμο πρωτοκολλου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 719
Σύνολο: 728

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.