*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 548509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1792 στις: Ιούνιος 26, 2014, 08:13:58 μμ »
Το ecdl για εκπαιδευτικούςστην Αβθμια και Δβθμια δεν ζητιέται αν δεν κάνω σοβαρό λάθος από πουθενά...
Αντιθετα το ΤΠΕ Α ή Β Επιπέδου δεν ζητιέται και δεν ισχύει πουθενά αλλού εκτός από τους εκπαιδευτικούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:16:12 »

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1793 στις: Ιούλιος 01, 2014, 02:18:40 μμ »
έχει βγει κατι για πιστοποίηση α επιπεδου? κανα νεότερο?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1794 στις: Ιούλιος 01, 2014, 02:21:37 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Athadol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1795 στις: Ιούλιος 08, 2014, 01:19:51 μμ »
Σύμφωνα με το τμημα διορισμών του υπουργείου παιδείας η πιστοποιηση τπε επιπεδου 1 στο διαγωνισμό ασεπ μοριοδοτειται με 1 μονάδα(νόμος 3848/2010 άρθρο 3).Βέβαια το τμημα ΑΣΕΠ δεν εχει ιδέα για κατι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:16:12 »

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1796 στις: Ιούλιος 09, 2014, 03:43:06 μμ »
Καλησπέρα! Γνωριζει καποιος αν εχουν εκδοθεί βεβαιώσεις α επιπεδου από εξετασεις Ιουλιου 2012; η που μπορούμε να απευθυνθούμε;

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1797 στις: Ιούλιος 13, 2014, 01:43:08 μμ »
για την πιστοποίηση α επιπέδου υπάρχει καποιο νεο? Δε θα διεξαχθεί?

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1798 στις: Ιούλιος 13, 2014, 01:55:39 μμ »
Καλησπέρα! Γνωριζει καποιος αν εχουν εκδοθεί βεβαιώσεις α επιπεδου από εξετασεις Ιουλιου 2012; η που μπορούμε να απευθυνθούμε;

Εγω ρωτησα στην ιστοσελιδα του β επιπεδου με μειλ και μου ειπαν πως δεν εχουν εκδοθεί ακομη.

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1799 στις: Ιούλιος 13, 2014, 03:22:28 μμ »
maria79, και εγώ έδωσα τον ιούλιο του 2012 το επίπεδο α. μετά από ψάξιμο βρήκα ότι το κέντρο διόφαντος (με έδρα την πάτρα) είναι υπεύθυνο για τις βεβαιώσεις και εδώ και ένα χρόνο τους παίρνω τηλέφωνο στο 2610-960437. απαντά μια κυρία πολύ ευγενική (δεν ξέρω αν πρέπει να γράψω το όνομά της). την πήρα και πριν δέκα μέρες, αλλά δεν είχε να μου πει κάτι νεότερο. όπως μου εξήγησε κάποια στιγμή γύρω στο πάσχα, δεν υπάρχει άνθρωπος να υπογράψει τις βεβαιώσεις μας.  δεν είναι φοβερό να μην υπάρχει κάποιος να υπογράψει; την προηγούμενη εβδομάδα έγραψα και email στην πρωινή εκπομπή της νεριτ μήπως και το πουν στον αέρα και ντραπούν εκεί στην πάτρα. αυτά ξέρω για την υπόθεσή μας. ελπίζω σύντομα να έχουμε νέα.

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1800 στις: Ιούλιος 13, 2014, 03:37:53 μμ »
Καλησπέρα! Γνωριζει καποιος αν εχουν εκδοθεί βεβαιώσεις α επιπεδου από εξετασεις Ιουλιου 2012; η που μπορούμε να απευθυνθούμε;
Και εγώ από τον Μάιο 2012 ακόμα δεν πήρα την βεβαίωση.Στο help desk που ρώτησα μου είπαν θα τα πάρουμε από τις ΔΠΕ/ΔΔΕ μας. Στην ΔΔΕ μου είπαν ότι τώρα έχουν τις βεβαιώσεις του 2008 :P
Όπου χρειάζεται δίνω την βεβαίωση επιτυχίας που εκτύπωσα από το  b-epipedo .

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1801 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:30:13 πμ »
Και εγώ από τον Μάιο 2012 ακόμα δεν πήρα την βεβαίωση.Στο help desk που ρώτησα μου είπαν θα τα πάρουμε από τις ΔΠΕ/ΔΔΕ μας. Στην ΔΔΕ μου είπαν ότι τώρα έχουν τις βεβαιώσεις του 2008 :P
Όπου χρειάζεται δίνω την βεβαίωση επιτυχίας που εκτύπωσα από το  b-epipedo .

Άρα οι επιτυχόντες του 2013 (για το Β επίπεδο) να μην "αγχωθούμε" ακόμα  :P :P :P
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος georgia14

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1802 στις: Ιούλιος 16, 2014, 03:02:49 μμ »
Έγκριση πινάκων επιτυχόντων εκπαιδευτικών που συμμετείχαν στις διαδικασίες πιστοποίησης δεξιοτήτων και γνώσεων στις ΤΠΕ που διενεργήθηκαν, α) κατά την 3η (14/05/2012 - 15/07/2012) και β) κατά την 4η (20/05/2013 – 14/07/2013,29/08/2013) περίοδο εφαρμογής των διαδικασιών πιστοποίησης Ά Επιπέδου, στο πλαίσιο υλοποίησης των Πράξεων « Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών για την Αξιοποίηση και Εφαρμογή των ΤΠΕ στη Διδακτική Πράξη, που είναι ενταγμένες στους άξονες προτεραιότητας 1,2,και 3 του Ε.Π. ¨Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση¨ και οι οποίες υλοποιούνται με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και του Ελληνικού Δημοσίου.



https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%979%CE%96%CE%9F%CE%9E%CE%9B%CE%94-%CE%98%CE%94%CE%A0

Αποσυνδεδεμένος TINKER BELL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1803 στις: Ιούλιος 21, 2014, 12:49:33 μμ »
Εδωσα πιστοποιηση α επιπεδου στην Α Αθηνα  τον ιουνιο 2012 ενω εχω οργανικη αλλου.Απο που θα παρω την πιστοποιηση? εχει βγει κατι?

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1804 στις: Ιούλιος 21, 2014, 01:07:08 μμ »
δεν έχει βγει κάτι νεώτερο αλλά ισχύει ότι θα πάρεις τη βεβαίωση από τη διεύθυνση που ανήκεις οργανικά γι΄αυτό μπες με τους κωδικούς σου στην ιστοσελίδα που έκανες και την αίτηση συμμετοχής σου στις εξετάσεις και κάνε επικαιροποίηση των προσωπικών σου στοιχείων (αν υπάρχουν αλλαγές).
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1805 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 03:16:42 μμ »
Σύλλογος Επιμορφωτών για την αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση(Σ.ΕΠ.-ΤΠΕ@Ε) ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ Θέμα: «Σχεδιάζεται κατάργηση της Επιμόρφωσης Β΄ Επιπέδου στις Τ.Π.Ε.;» Σύμφωνα με πληροφορίες που προέρχονται από το Υπουργείο Παιδείας, το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) και το Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών & Εκδόσεων – ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ /Ι.Τ.Υ.Ε. εξετάζεται σοβαρά το ενδεχόμενο της διακοπής (κατάργησης) του προγράμματος: «Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών για την Αξιοποίηση και Εφαρμογή των ΤΠΕ στη Διδακτική Πράξη», που υλοποιείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», ΕΣΠΑ (2007-2013) με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και του Ελληνικού Δημοσίου. Συγκεκριμένα σχεδιάζεται η κατάργηση τόσο του παραδοσιακού μοντέλου (δια ζώσης συνεδρίες σε Κέντρα Στήριξης Επιμόρφωσης) όσο και του μοντέλου της μεικτής μάθησης για απομακρυσμένες και δυσπρόσιτες περιοχές (επιμόρφωση Β επιπέδου ΤΠΕ, διάρκειας 96 διδακτικών ωρών). Στη θέση αυτών προγραμματίζεται εισαγωγική επιμόρφωση για την εκπαιδευτική αξιοποίηση ΤΠΕ, εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων προκειμένου να είναι σε θέση να αξιοποιήσουν τις ψηφιακές υποδομές που πρόκειται να διατεθούν στα σχολεία και ιδίως, τους διαδραστικούς πίνακες, τις εκπαιδευτικές πλατφόρμες και αποθετήρια συλλογής και διάθεσης ψηφιακού υλικού (επιμόρφωση Β1 επιπέδου ΤΠΕ, διάρκειας 36 διδακτικών ωρών).

Διαβάστε περισσότερα: Σχεδιάζεται κατάργηση της Επιμόρφωσης Β΄ Επιπέδου στις Τ.Π.Ε.; | ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ

Διαβάζοντας το παραπάνω , να συμπεράνουμε  οτι καταργείται η επιμόρφωση Α κ Β και οδηγούμαστε στην εισαγωγική επιμόρφωση Β1; Για εμάς που δεν έχουμε κάνει την Α επιπέδου , θα υπάρξει η ευκαιρία να συμμετάσχουμε στο νέο πρόγραμμα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160526
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 677
Σύνολο: 698

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.