*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4349419 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_pe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7910 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:27:40 μμ »
Παρότι η αγαπητή συνάδελφος έχει δίκιο από ηθικής-νομικής-ορθής πλευράς σε όλα όσα έχει γράψει,
παρόλα αυτά δεν μπορεί να κατηγορεί όλους εμάς, που όταν έγιναν οι εθελοντικές είχαμε στο λαιμό μας
ένα μαχαίρι: αυτό της υποχρεωτικής μετάθεσης, που ψηφίστηκε τέλος 2012, και έτσι, πιστεύοντας ότι
δεν θα έχουμε κάτω από 12 ώρες, σε οργανικά,λειτουργικά, β ανάθεση, β ειδικότητα, και αβθμια, δεν κάναμε αίτηση!!

Γιατί τώρα είχαμε στον ίδιο λαιμό, μαχαίρι : υποχρεωτική μετάθεση (τέλος 2012),
πιστόλι: υποχρεωτική μετάταξη (καλοκαίρι 2013) αν δεν κάνεις τώρα από μόνος σου
γιαταγάνι: πλεονάζων με 0 ώρες, αφού η βθμια + 2 ώρες (Άνοιξη 2013), και αβθμια θα πάνε όσοι κάνουν μετάταξη (Καλοκαίρι 2013), και αν εσύ δεν κάνεις μένεις στον αέρα και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα, και τέλος
γκιλοτίνα: διαθεσιμότητα και απόλυση (καλοκαίρι 2013), αν είσαι πανελλαδικά πλεονάζων με 0 ώρες και λίγα μόρια.

Δηλαδή τι να κάναμε;

Ή κανένας αίτηση, την 1η μέρα είχε πάνω από 300!!!
Ή όλοι όσοι ανήκουν στα παραπάνω!

Τι ήθελες να κάνουμε; Να σκεφτούμε ότι τότε με το μαχαίρι δεν κάναμε, άλλα κάνατε κάποιο άλλοι,
και τώρα με όλο το οπλοστάσιο πάνω μας, εμείς να λέγαμε καλά δεν πειράζει!!

Μας ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΑΝ το καταλαβαίνεις;;;;;

Πως θα πείσω εγώ τους άλλους να μην κάνει κανείς;; Όταν οι βιαστικοί-απελπισμένοι-οικογενειάρχες με 5-8 χρόνια
μακριά από τα παιδιά τους έκαναν από την πρώτη μέρα!!!

Για αυτό σε παρακαλώ, πολύ ευγενικά, παρότι έχεις δίκιο, (αδίκησες βέβαια την επιθυμία σου τόσα χρόνια!!),
να μην μας κατηγορείς για μία ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ αίτηση για εθελοντική μετάταξη με το πιστόλι στον κρόταφο!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:38 »

Αποσυνδεδεμένος anexikratis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7911 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:27:50 μμ »
Δεν υπάρχει περίπτωση αυτές οι υποχρεωτικές μετατάξεις να γίνουν αποδεκτές εάν δεν τηρηθεί ο νόμος.
Φαρδιά πλατιά το γράφει πρώτο πρώτο μάλιστα στο κουρελόχαρτο που φτιάξαν για εγκύκλιο:

Έχοντας υπόψη:

1.   Τις διατάξεις της παρ. 11 του άρθρου 82 του ν. 4172/2013 «Κ.Φ.Ε., Διαθεσιμότητα, ΟΤΑ, Φάρμακα, Προσωρινή διαταγή, Εργατικές διαφορές, Δημοτική Αστυνομία» (Α’ 167), όπως συμπληρώθηκε με τo άρθρο 73, παρ 1,2 του ν.4174/2013 (Α’ 170),

Πάντα τελευταία στιγμή και την διαδικασία του <<κατεπείγοντος>> γίνονται όλες οι παρανομίες.
Δεν νομίζω κάποιος που αδικείται σύμφωνα με τον νόμο να μην προσφύγει στην δικαιοσύνη.

Αποσυνδεδεμένος kamakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7912 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:28:24 μμ »

guestteacher προσωπικά, όταν κατεβαίνω σε κινητοποίηση, δεν κατεβαίνω για τον οποιοδήποτε συνδικαλιστή (δεν απαξιώνω το θεσμό του συνδικαλισμού ο οποίος είναι ιερός, τα πρόσωπα μας χαλάνε κατά καιρούς) αλλά για να πιέσω προς την εκπλήρωση ενός ευρύτερου στόχου (τη διατήρηση της δημόσιας εκπαίδευσης) ο οποίος όμως, περιλαμβάνει και τα δικά μου συμφέροντα. Δεν είναι κακό αυτό. Αυτό πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μέσα μας. Προσωπικά, κατέβαινα σε κινητοποιήσεις όταν στο πρεδρείο της ΟΛΜΕ την πλειοψηφία την είχε το ΠΑΣΟΚ, κατέβαινα όταν την είχε η ΝΔ, κατεβαίνω και τώρα που την έχει ο ΣΥΡΙΖΑ. 

Στα περισσότερα μηνύματα σου επιμένεις να απαξιώνεις οποιαδήποτε κινητοποίηση, είτε είναι απεργία, είτε πορεία ή διαμαρτυρία, τα πάντα. Δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι ή τι είδους αγκυλώσεις έχεις (μπορεί και πολιτικές). Ότι κι αν σου συμβαίνει, αυτό στο οποίο (θέλω να πιστεύω) ότι καταλαβαίνουμε όλοι οι νοήμονες άνθρωποι είναι ότι πρέπει να αντιδράσουμε.

Αψογη απαντηση προς καθε επαναστατη του πληκτρολογιου που ξεθυμαινει με το ηλεκτρονικο ξεκατινιασμα (ναι, αντιπαραθεση το λετε εσεις) και κατηγορει συλληβδην οποιοδηποτε απεργει, κινητοποιείται και κατηγορώντας σε ορους υστεριας καθε παραγωγο της λεξης "συνδικαλισμος".

Βεβαια το θεμα ειναι οτι οταν απεργεις, γιατι δεν ειμαστε και τσαμπα μαγκες σαν τους απεργοσπαστες, να ξερεις για ποιο λογο απεργεις, για τι στοχο εχεις, τι αγωνα πρεπει να διεξαγεις κτλ κτλ

Εργαζομενοι ειμαστε, αλλο οπλο περα απο το χωρο δουλειας μας δεν εχουμε...η δυναμη μας ειναι η εργασια μας.
Οι "εναλλακτικοι" τροποι απεργιας με ανοιχτα σχολεια και λευκες απεργιες κτλ ειναι σκετη κοροιδια
Δηλαδη θα λειτουργει το σχολειο σαν να μην συμβαινει τιποτα , μεγαλο καημο θα εχει και το υπουργειο για τις παραστασεις μας εκτος χωρου δουλειας αφου το σχολειο θα δουλευει ρολοι (εδω γελαμε)
τα κινηματα τυπου αγανακτησμενοι δεν εχουν αποτελεσματικοτητα ουτε μελλον γιατι δεν εχουν στοχευση...ενα συνοθυλευμα σαν αλλη βαβελ χωρις συγκεκριμενη στοχευση

Τελος παντων, επειδη και off topic, ο κλαδος με τα μυαλα που κουβαλαει δεν εχει παρα ζοφερο μελλον
με τις αντιδρασεις και διαθεσεις που υπαρχουν , απορω που δεν εφαρμοζουν και χειροτερα μετρα
αφου αποδεχομαστε τα παντα

η μονη εννοια να ανεχομαστε καθε χρονο τετοια εποχη την ιδια κοροιδια των αποσπασεων, μεταταξεων κτλ
και να επιβραβευουμε το ιδιο και το ιδιο σωτηριο πολιτικο και συνδικαλιστικο προσωπικο     

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7913 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:30:48 μμ »
  Δηλαδή ειναι δικη μου ευθυνη που ειμαι στη διαθεση;Διοριστηκα πριν 9 Χρονια με ΑΣΕΠ σε νησι που ειχε ηδη 8 στη διαθεση .Απο τοτε μεχρι σημερα ο αριθμος αυτων που ειναι στη διαθεση πρεπει να ειναι γυρω στα 45 ατομα.Καθε χρόνο υποβαλαμε αιτησεις οριστικης τοποθετησης και τα κενα ηταν μηδαμινα .Αν δεν ειχε κενα γιατι μας διορισε;Η αληθεια ειναι οτι καθε χρονο συμπληρωνα το ωραριο μου σε λειτουργικα κενα.Καθε ΠΥΣΔΕ ξερει απο την εμπειρια του οτι πρεπει να εχει στη διαθεση για να καλυψει εκτακτες αναγκες.Αν δεν εχει πιστωσεις για αναπληρωτες και εχει δωσει σε ολους μεταταξη τι θα κανει αν εμφανιστουν κενα;Και καλα τα κενα ειναι στην κολοπετινιτσα .Αν ομως αφορα σχολειο στο Μαρουσι η στη Γλυφαδα τι θα κανει;

θελεις να σου πω οτι θα σ αρεσε να ακουσεις ή την αληθεια.;;;;;;

Η αληθεια οσο και να ποναει ειναι οτι καποιοι κλαδοι μεσα σ αυτους και η πληροφορικη εχουν γεμισει απο το 2003 και μετα δεν επρεπε να  διορηστει κανεις νεος εκπαιδευτικος αλλα διορισανε σ αυτο δεν φταις εσυ αλλα το κρατος που ηθελε ψηφους.

Οσο και να ποναει η ζωη δεν ειναι δικαιη με κανεναν δυστυχως σε διορισανε οπως και πολλους αλλους για να εχουν πελατεια τωρα που τελειωσε το παρτι και τους κοστιζουμε ολοι μας θελουν να βρουν εναν τροπο να μας ξεφορτωθουν στην αρχη με πλαγια μεσα και μετα με λιγοτερο πλαγια.

Και δυστυχως οποιος μπηκε τελευταιος φευγει πρωτος. Δεν φταις εσυ ουτε το ΠΥΣΔΕ αλλα οσοι επετρεψαν να γινουν διορισμοι σε γεματους κλαδους.
Αν η Πληροφορική πάρει στην εκπαίδευση τη θέση που της αξίζει, κανείς δεν θα περισσεύει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:38 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7914 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:34:47 μμ »

guestteacher προσωπικά, όταν κατεβαίνω σε κινητοποίηση, δεν κατεβαίνω για τον οποιοδήποτε συνδικαλιστή (δεν απαξιώνω το θεσμό του συνδικαλισμού ο οποίος είναι ιερός, τα πρόσωπα μας χαλάνε κατά καιρούς) αλλά για να πιέσω προς την εκπλήρωση ενός ευρύτερου στόχου (τη διατήρηση της δημόσιας εκπαίδευσης) ο οποίος όμως, περιλαμβάνει και τα δικά μου συμφέροντα. Δεν είναι κακό αυτό. Αυτό πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μέσα μας. Προσωπικά, κατέβαινα σε κινητοποιήσεις όταν στο πρεδρείο της ΟΛΜΕ την πλειοψηφία την είχε το ΠΑΣΟΚ, κατέβαινα όταν την είχε η ΝΔ, κατεβαίνω και τώρα που την έχει ο ΣΥΡΙΖΑ. 

Στα περισσότερα μηνύματα σου επιμένεις να απαξιώνεις οποιαδήποτε κινητοποίηση, είτε είναι απεργία, είτε πορεία ή διαμαρτυρία, τα πάντα. Δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι ή τι είδους αγκυλώσεις έχεις (μπορεί και πολιτικές). Ότι κι αν σου συμβαίνει, αυτό στο οποίο (θέλω να πιστεύω) ότι καταλαβαίνουμε όλοι οι νοήμονες άνθρωποι είναι ότι πρέπει να αντιδράσουμε.

Αψογη απαντηση προς καθε επαναστατη του πληκτρολογιου που ξεθυμαινει με το ηλεκτρονικο ξεκατινιασμα (ναι, αντιπαραθεση το λετε εσεις) και κατηγορει συλληβδην οποιοδηποτε απεργει, κινητοποιείται και κατηγορώντας σε ορους υστεριας καθε παραγωγο της λεξης "συνδικαλισμος".

Βεβαια το θεμα ειναι οτι οταν απεργεις, γιατι δεν ειμαστε και τσαμπα μαγκες σαν τους απεργοσπαστες, να ξερεις για ποιο λογο απεργεις, για τι στοχο εχεις, τι αγωνα πρεπει να διεξαγεις κτλ κτλ

Εργαζομενοι ειμαστε, αλλο οπλο περα απο το χωρο δουλειας μας δεν εχουμε...η δυναμη μας ειναι η εργασια μας.
Οι "εναλλακτικοι" τροποι απεργιας με ανοιχτα σχολεια και λευκες απεργιες κτλ ειναι σκετη κοροιδια
Δηλαδη θα λειτουργει το σχολειο σαν να μην συμβαινει τιποτα , μεγαλο καημο θα εχει και το υπουργειο για τις παραστασεις μας εκτος χωρου δουλειας αφου το σχολειο θα δουλευει ρολοι (εδω γελαμε)
τα κινηματα τυπου αγανακτησμενοι δεν εχουν αποτελεσματικοτητα ουτε μελλον γιατι δεν εχουν στοχευση...ενα συνοθυλευμα σαν αλλη βαβελ χωρις συγκεκριμενη στοχευση

Τελος παντων, επειδη και off topic, ο κλαδος με τα μυαλα που κουβαλαει δεν εχει παρα ζοφερο μελλον
με τις αντιδρασεις και διαθεσεις που υπαρχουν , απορω που δεν εφαρμοζουν και χειροτερα μετρα
αφου αποδεχομαστε τα παντα

η μονη εννοια να ανεχομαστε καθε χρονο τετοια εποχη την ιδια κοροιδια των αποσπασεων, μεταταξεων κτλ
και να επιβραβευουμε το ιδιο και το ιδιο σωτηριο πολιτικο και συνδικαλιστικο προσωπικο     


Συνάδελφε επειδή το μήνυμα που παρέθεσες απευθύνεται σε μένα να θεωρήσω ότι


Αψογη απαντηση προς καθε επαναστατη του πληκτρολογιου που ξεθυμαινει με το ηλεκτρονικο ξεκατινιασμα (ναι, αντιπαραθεση το λετε εσεις) και κατηγορει συλληβδην οποιοδηποτε απεργει, κινητοποιείται και κατηγορώντας σε ορους υστεριας καθε παραγωγο της λεξης "συνδικαλισμος".


Αν ναι σε ευχαριστώ που προσπαθείς να με εντάξεις σε μια ομάδα.
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη να ανήκω κάπου.
ϊσως να φταίω εγώ που η δύναμη μου δεν πηγάζει από το πλήθος.
Σας ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον να μου κάνετε διάγνωση.
Δεν είναι και λίγο να έχεις ανθρώπους να νοιάζονται και να σε σκέφτονται.
Να είστε καλά!

ΥΓ. Πάντως σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε συμμετέχετε σε κάτι που κατηγορείτε (αυτά για το ηλεκτρονικό ξεκατίνιασμα).




Αποσυνδεδεμένος moukis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7915 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:35:24 μμ »

[/quote]
Αν η Πληροφορική πάρει στην εκπαίδευση τη θέση που της αξίζει, κανείς δεν θα περισσεύει!
[/quote]

Εδώ χρειάζεται το πλήκτρο 'πολλά Likes!'

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7916 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:36:29 μμ »
Αύριο δηλαδή τα νεότερα..Θα λαλήσουμε στο τέλος (αν δεν το έχουμε κάνει ήδη)..

Εγώ δεν έχω κάνει αίτηση αλλά θέλω να δω ποιοι από το ΠΥΣΔΕ που ανήκω έκαναν και την πήραν για να έχω μια εικόνα του τι κενά θα προκύψουν και πώς διαμορφώνεται ο πίνακας μορίων των εναπομείναντων σε διάθεση,όσων είμαστε σε διάθεση.. Επίσης,έχω τον εξής προβληματισμό..Η αίτηση προσωρινής τοποθέτησης που μας ζητήθηκε να κάνουμε τον Ιούλιο είναι άκυρη εντελώς αυτή την στιγμή.Διότι την περίοδο που κληθήκαμε να την καταθέσουμε δεν είχαν ανακοινωθεί ούτε οι αλλαγές ωρολογίων προγραμμάτων ούτε είχε βγει η εγκύκλιος μετατάξεων.Τώρα αλλάζει εντελώς το τοπίο..Κανονικά δε θα έπρεπε να μας ζητηθεί να κάνουμε καινούρια με το πού ανακοινωθούν οι μετατάξεις;

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7917 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:36:35 μμ »

Αν η Πληροφορική πάρει στην εκπαίδευση τη θέση που της αξίζει, κανείς δεν θα περισσεύει!
Κανείς πληροφορικός. έλα μου όμως που υπάρχουν κι άλλα έμβια όντα στην εκπαίδευση!!!
Άρτα καλεί Παλιοβούνα! ούβερ!

Αποσυνδεδεμένος christina_g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7918 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:39:28 μμ »
Να κάνω κι εγώ τη χαζή μου ερώτηση: αιρετοί της Β΄θμιας για να μας ενημερώσουν δεν υπάρχουν; Γιατί πρέπει να ενημερωνόμαστε από τον Μπράτη ;!

Αποσυνδεδεμένος agapimeni

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7919 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:42:50 μμ »
Ενδέχεται και σήμερα να βγουν οι μετατάξεις, για να τρέξουν μετά τις βάσεις για ΑΕΙ-ΤΕΙ.
http://ipaideia.gr/mesa-stin-imera-anakoinonontai-oi-metatakseis-gia-4-600-ekpaideutikous.44fd28b054166b668eb6c27a8338b7a7.htm

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7920 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:43:01 μμ »
Προσωπική εκτίμηση:
θα καλυφθουν οι θεσεις με βαση τις επιλογες προτιμησης
Εαν υπάρξουν κενα θα ξανακλειθουμε να κάνουμε αιτηση προτιμησης (ισως να προσθέσουν και αλλα κενα)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7921 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:43:31 μμ »
Να κάνω κι εγώ τη χαζή μου ερώτηση: αιρετοί της Β΄θμιας για να μας ενημερώσουν δεν υπάρχουν; Γιατί πρέπει να ενημερωνόμαστε από τον Μπράτη ;!

Αν κάτι έγινε αυτό το καλοκαίρι είναι η απαξίωση των αιρετών σε κάθε επίπεδο. ΚΡΙΜΑ για τον ρόλο του συνδικαλισμού (του πραγματικού που λειτουργεί για τα συμφέροντα ΟΛΟΥ του κλάδου αλλά και της κοινωνίας ευρύτερα).
Ο Μπράτης ως παλιά καραβάνα δεν θα το δεκτεί έτσι απλά.
Πλην όμως και η ένημερωση που προσφέρει με μια καλύτερη ματιά δείχνει αυτό.
Ότι ο ρόλος των "τροχονόμων" έχει εκλείψει. Ή με λίγα λόγια δεν τον χρειάζονται πλέον στο Υπουργείο.

ΥΓ. Καλό είναι οι συνδικαλιστές ή και οι υποψήφιοι συνδικαλίσκοι να επαναπροσδιορίσουν τον ρόλο τους και ας καταλάβουν ότι οι μικροεξυπηρετήσεις και η προσύλωση σε κομματικά στεγανά θα τους αφήνει όλο και πιο ακάλυπτους...Η κοινωνία έχει αλλάξει και δεν μπορεί να βρίσκει λύσεις σε όπλα και συνθήματα του παρελθόντος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 02:46:59 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7922 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:45:36 μμ »
Δηλαδη παμε για αυριο?? Γιατι καποιοι εκ των εσω λεγανε για απογευμα...

Προλαβαινω να ριξω εναν υπνακο ε?? Αν κ τον εχουμε χασει κ αυτον το τελευταιο διαστημα...

Αποσυνδεδεμένος faaasf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7923 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:46:26 μμ »
...Κάποιοι από αυτούς που συμμετέχουν σε κινητοποιήσεις συμμετέχουν για το γενικό καλό ή για την πάρτη τους;
Για να πετύχεις κάτι πρέπει να έχεις ιδανικά και ομοψυχία...
´Οχι κάποιοι. Οι περισσότεροι. Και για να μιλήσουμε για ποσοστά. Το 90% με 95%. Σε αυτό το ποσοστό κατατάσσονται όχι μόνο όσοι είναι βυσματίες αλλά και αυτοί, που αν τους δινόταν η ευκαιρία δε θα έλεγαν όχι. Ομοψυχία θα προκύψει μόνο από σπόντα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160552
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 745
Σύνολο: 752

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.