*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024  (Αναγνώστηκε 7844 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 17, 2023, 02:43:38 μμ »
Ανάρτηση προσωρινών πινάκων κατάταξης για την πρόσληψη έκτακτου εκπαιδευτικού προσωπικού για 50 Επαγγελματικές Σχολές (ΕΠΑ.Σ) και 7 Πειραματικές ΕΠΑ.Σ Μαθητείας

https://www.dypa.gov.gr/anartisi-prosorinwn-pinakon-katataksis-ghia-tin-proslipsi-ektaktoy-ekpaideftikou-prosopikou-ghia-50-epaghghelmatikes-skholes-epas-kai-7-peiramatikes-epas-mathitias

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 17, 2023, 02:46:11 μμ »
συγνωμη παιδιά βρήκα οτι εχω θέση 13 απο τους 89 στο νομό Πελ/νησου, θυμάται κάποιος πόσους φιλολόγους έβγαζε οτι θα παρει αυτός ο νομός;

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 17, 2023, 02:46:19 μμ »
εκανα κι εγώ αίτηση για τις σχολές ΕΠΑΣ πε02 , που μπαίνω να δω αν έχουν προσμετρηθεί τα δικαιολογητικά που κατέθεσα;
Μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα της ΔΥΠΑ, μέσω του συνδέσμου που δημοσίευσα παραπάνω και να δεις τα αποτελέσματα της περιφέρειας που σε ενδιαφέρει.

Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 17, 2023, 02:56:52 μμ »
ευχαριστώ πολύ, τα βρήκα όλα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 2020kasep

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 08:08:53 μμ »
Καλησπέρα! Μάθαμε τίποτα νεότερο με τα νέα προγράμματα σπουδών και τι μαθήματα γενικής παιδείας θα μπουν για τους φιλολόγους;

Αποσυνδεδεμένος mariadrd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 02:52:26 μμ »
Χαίρεται!!! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την αμοιβή των εκπαιδευτών πχ κάποιος με μεταπτυχιακό είναι στα 18€/ώρα γράφει. Τα καθαρά πόσο βγαίνουν περίπου. Κι αν είμαστε αναπληρωτές μένει τίποτα από την εφορία ; Θα ρωτήσω βέβαια τον λογιστή. Αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ

Αποσυνδεδεμένος steranne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 08, 2023, 09:06:30 μμ »
Καλησπέρα!

Έχουν βγει οι οριστικοί πίνακες:

https://www.dypa.gov.gr/anartisi-oristikwn-pinakon-katataksis-ghia-tin-proslipsi-ektaktoy-ekpaideftikou-prosopikou-ghia-tis-epaghghelmatikes-skholes-epas-mathitias-kai-tis-peiramatikes-epas-pepas-mathitias?fbclid=IwAR1qvi2_CBWQq-S8Sd-bHfxZvNtA_y5tU9wV25-9cFjfKwZ8hqOvgxWULcM

Μήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιο μειλ στέλνουμε την αίτηση θεραπείας, ποιος είναι ο αποδέκτης και αν υπάρχει έτοιμη φόρμα ή είναι ελεύθερο κείμενο;

Καλή επιτυχία σε όλους!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2023, 09:18:25 μμ από steranne »

Αποσυνδεδεμένος steranne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 08, 2023, 09:10:38 μμ »
Χαίρεται!!! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την αμοιβή των εκπαιδευτών πχ κάποιος με μεταπτυχιακό είναι στα 18€/ώρα γράφει. Τα καθαρά πόσο βγαίνουν περίπου. Κι αν είμαστε αναπληρωτές μένει τίποτα από την εφορία ; Θα ρωτήσω βέβαια τον λογιστή. Αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ

Η πληρωμή γίνεται αναλόγως με το μισθολογικό κλιμάκιο που ανήκεις. Στο 1ο η ώρα πληρώνεται χοντρικά 10€ και κάθε κλιμάκιο είναι περίπου 40-50 λεπτά επάνω στην ώρα. Το μεταπτυχιακό μεταφράζεται σε κλιμάκια. Ανεβαίνεις 2 κλιμάκια. Αυτό όμως πληρώνεται το καλοκαίρι.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 08, 2023, 11:13:35 μμ »
Καλησπέρα!

Έχουν βγει οι οριστικοί πίνακες:

https://www.dypa.gov.gr/anartisi-oristikwn-pinakon-katataksis-ghia-tin-proslipsi-ektaktoy-ekpaideftikou-prosopikou-ghia-tis-epaghghelmatikes-skholes-epas-mathitias-kai-tis-peiramatikes-epas-pepas-mathitias?fbclid=IwAR1qvi2_CBWQq-S8Sd-bHfxZvNtA_y5tU9wV25-9cFjfKwZ8hqOvgxWULcM

Μήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιο μειλ στέλνουμε την αίτηση θεραπείας, ποιος είναι ο αποδέκτης και αν υπάρχει έτοιμη φόρμα ή είναι ελεύθερο κείμενο;

Καλή επιτυχία σε όλους!
steranne δεν υπάρχει έτοιμη φόρμα. Δημιούργησε εσύ μία αίτηση με τα στοιχεία σου στα αριστερά της σελίδας και το αίτημά σου κείμενο στα δεξιά της σελίδας με υπογραφή κάτω από το κείμενο. Η αίτηση θεραπείας απευθύνεται στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης Α2 της ΔΥΠΑ στον Άλιμο. Δεν ξέρω αν πρέπει να στείλεις την αίτηση ηλεκτρονικά και σε ποιο email. Πριν 10 χρόνια που δίδασκα στον ΟΑΕΔ στέλναμε την αίτηση με τα ΕΛΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος chris52

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 09, 2023, 07:54:36 πμ »
Καλησπέρα , και ευχαριστώ για την αποδοχή.

Γνωρίζει κανείς γιατί υπάρχουν δύο πίνακες στα οριστικά αποτελέσματα; (που υπάρχουν και στα προσωρινά βέβαια) ; πχ βλέπω ιδιώτες άνεργοι πίνακας 1 και ιδιώτες άνεργοι πίνακας 2 ; είναι επειδή οι πρώτοι έχουν παιδαγωγική επάρκεια ; σωστά κατάλαβα;

και επίσης ο πίνακας δυο είναι των αναπληρωτών ;;; (διότι εγώ βρίσκομαι στον πίνακα 2 δεύτερος) , έχω προοπτική πρόσληψης με 5 άτομα να προπορεύονται στον πίνακα 1 ;

Είμαι και άνεργος δεν ξέρω εάν έχει κάποια σημασία. Εαν θυμάμαι καλά ένα ποσοστό που προσλαμβάνουν είναι άνεργοι. Τώρα βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος steranne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 09, 2023, 12:17:33 μμ »
steranne δεν υπάρχει έτοιμη φόρμα. Δημιούργησε εσύ μία αίτηση με τα στοιχεία σου στα αριστερά της σελίδας και το αίτημά σου κείμενο στα δεξιά της σελίδας με υπογραφή κάτω από το κείμενο. Η αίτηση θεραπείας απευθύνεται στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης Α2 της ΔΥΠΑ στον Άλιμο. Δεν ξέρω αν πρέπει να στείλεις την αίτηση ηλεκτρονικά και σε ποιο email. Πριν 10 χρόνια που δίδασκα στον ΟΑΕΔ στέλναμε την αίτηση με τα ΕΛΤΑ.

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 09, 2023, 04:01:20 μμ »
κατι δεν καταλαβα εγω καλα μαλλον, για ποια αιτηση μιλατε; τις αιτησεις δεν τις καναμε το καλοκαιρι;

Αποσυνδεδεμένος steranne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 09, 2023, 08:09:15 μμ »
Καλησπέρα , και ευχαριστώ για την αποδοχή.

Γνωρίζει κανείς γιατί υπάρχουν δύο πίνακες στα οριστικά αποτελέσματα; (που υπάρχουν και στα προσωρινά βέβαια) ; πχ βλέπω ιδιώτες άνεργοι πίνακας 1 και ιδιώτες άνεργοι πίνακας 2 ; είναι επειδή οι πρώτοι έχουν παιδαγωγική επάρκεια ; σωστά κατάλαβα;

και επίσης ο πίνακας δυο είναι των αναπληρωτών ;;; (διότι εγώ βρίσκομαι στον πίνακα 2 δεύτερος) , έχω προοπτική πρόσληψης με 5 άτομα να προπορεύονται στον πίνακα 1 ;

Είμαι και άνεργος δεν ξέρω εάν έχει κάποια σημασία. Εαν θυμάμαι καλά ένα ποσοστό που προσλαμβάνουν είναι άνεργοι. Τώρα βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

Ευχαριστώ


Καλησπέρα! Ο πρώτος πίνακας είναι ιδιωτών με παιδαγωγική, ο δεύτερος ιδιωτών χωρίς παιδαγωγική επάρκεια και ο τρίτος δημοσίων υπαλλήλων και συνταξιούχων. Πρώτα καλούν από τον πρώτο και εφόσον εξαντληθεί καλούν από τον δεύτερο και έπειτα τον τρίτο. Αρχικά ψάχνουν για τον ή τους αναπληρωτές από πάνω προς τα κάτω και στη συνέχεια  για ωρομίσθιους πάλι από πάνω προς τα κάτω.

Αποσυνδεδεμένος chris52

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ 2023-2024
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 14, 2023, 10:06:27 μμ »

Καλησπέρα! Ο πρώτος πίνακας είναι ιδιωτών με παιδαγωγική, ο δεύτερος ιδιωτών χωρίς παιδαγωγική επάρκεια και ο τρίτος δημοσίων υπαλλήλων και συνταξιούχων. Πρώτα καλούν από τον πρώτο και εφόσον εξαντληθεί καλούν από τον δεύτερο και έπειτα τον τρίτο. Αρχικά ψάχνουν για τον ή τους αναπληρωτές από πάνω προς τα κάτω και στη συνέχεια  για ωρομίσθιους πάλι από πάνω προς τα κάτω.

 Καλησπέρα, Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.    :) Μια διευκρίνηση εάν είναι εύκολο. Ο αναπληρωτής τι διαφορά έχει από τον ωρομίσθιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160541
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.