*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 921900 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2324 στις: Αύγουστος 02, 2011, 01:29:34 μμ »
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:55 »

Αποσυνδεδεμένος flux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2325 στις: Αύγουστος 02, 2011, 01:43:51 μμ »
Αλλά κ αυτό:

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=41043
Oποιος διαβασε το παραπανω καταλαβε οτι πρεπει να καταργηθει η προυπηρεσια η να μην λαμβανεται υποψη διοτι καταργει την αξιοκρατια του γραπτου διαγωνισμου διοτι Με άλλα λόγια ο νούμερο 1 επιτυχών του ΑΣΕΠ , μπορεί να καταταγεί στο νούμερο 100 αν δεν έχει προϋπηρεσία.
Σας ευχαριστουμε για την επισημανση  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2011, 01:45:44 μμ από flux »

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2326 στις: Αύγουστος 02, 2011, 01:50:44 μμ »
Είναι θλιβερό να βγαίνουν συνέχεια ανακοινώσεις πυροτεχνήματα σαν κι αυτή που φοβάμαι ότι εξωθούν μια ήδη άσχημη κατάσταση στα άκρα :-\ Τι ακριβώς ζητούν οι συνάδελφοι 24μηνίτες (πρώην επιτυχόντες και μη διοριστέοι του ΑΣΕΠ); Να καταργηθεί η μοριοδότηση της προϋπηρεσίας; Μακάρι να ξέρανε τι ζητάνε :P

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2327 στις: Αύγουστος 02, 2011, 02:32:34 μμ »
ποτε θ βγουν οι νεοι πινακες?
στο τέλος αυτής της εβδομάδας.....Από το τμήμα διορισμών η πληροφορία.Ακόμη έμαθα ότι την επομενη εβδομάδα η εγκύκλιος διορισμών..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:55 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2328 στις: Αύγουστος 02, 2011, 02:36:18 μμ »
Προσωπικά, σε ό,τι με αφορά, θα στείλω ένα mail διαμαρτυρίας γενικά για το νόμο3848, τη μη προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μας, το κλείδωμα των πινάκων, την κατάργηση ουσιαστικά της προϋπηρεσίας μας και των προηγούμενων επιτυχιών στον ΑΣΕΠ και τον "εξαναγκασμό" μας σε συμμετοχή κάθε είδους νέου πειράματος-βλέπε ΝΕΟΣ ΑΣΕΠ.Βεβαίως, σέβομαι όλους τους επιτυχόντες, διοριστέους και μη, αλλά δε θα πάψω να ζητώ να εξακολουθήσει να  ισχύει και η ρύθμιση "μία επιτυχία σε ΑΣΕΠ  και προϋπηρεσία" ως δίοδος διορισμού, ταυτόχρονα με τη διεξαγωγή των νέων. Θα έλεγα ότι τώρα, πριν τη ΔΕΘ, θα μπορούσαμε να πιέσουμε λίγο με mails  τα διάφορα στελέχη του κοινοβουλίου.....

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2329 στις: Αύγουστος 02, 2011, 02:44:12 μμ »
στο τέλος αυτής της εβδομάδας.....Από το τμήμα διορισμών η πληροφορία.Ακόμη έμαθα ότι την επομενη εβδομάδα η εγκύκλιος διορισμών..

μακάρι να ισχύει αυτο....αντε να ξεμπερδεύουμε.....
πως θα πείσω τον εαυτο μου να περιμένει...''αλλο ενα χρονο''...δεν το εχω σκεφτεί ακομα...
αλλα να τελειώνουμε

χρονικά πάντως αυτο που λεει ο φιλος δεν στέκει
εκτός και αν βγουν σήμερα ή αύριο οι πίνακες...γιατι
έστω οτι βγαίνουν αυριο θα δώσει και 3 μέρες ενστάσεις... έφυγε η εβδομάδα
και στην αρχή της άλλης δευτερ-τριτ τελικοί πίνακες....για να σκάσει τεταρτη η εγκύκλιος...

αυτα ειναι εκπληκτικά γρήγορα πράγματα κατι που δεν μας εχουν συνηθίσει...
βλέπεις η λογική τους είναι τα ζώα μου τα αργά......φεεεεεεεετα!


Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2330 στις: Αύγουστος 02, 2011, 02:50:02 μμ »
Είναι θλιβερό να βγαίνουν συνέχεια ανακοινώσεις πυροτεχνήματα σαν κι αυτή που φοβάμαι ότι εξωθούν μια ήδη άσχημη κατάσταση στα άκρα :-\ Τι ακριβώς ζητούν οι συνάδελφοι 24μηνίτες (πρώην επιτυχόντες και μη διοριστέοι του ΑΣΕΠ); Να καταργηθεί η μοριοδότηση της προϋπηρεσίας; Μακάρι να ξέρανε τι ζητάνε :P
Θλιβερή πραγματικά ανακοίνωση με επιχειρήματα επιπέδου δημοτικού σχολείου που ντροπιάζει τον κάθε 24μηνήτη.  Κάποιος πρέπει να τους μαζέψει....

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2331 στις: Αύγουστος 02, 2011, 05:42:38 μμ »
Είναι αλήθεια ότι μάλλον στη τελευταία παράγραφο ατύχησαν, παρ' όλα αυτά έχουν προσπαθήσει πολύ και με κινητοποιήσεις και με επαφές στο υπουργείο μέχρι τώρα. Πάντως καλό θα ήταν να προσέχουν τι γράφουν γιατί είναι όλοι στο όριο του εκνευρισμού με την ακατανόμαστη.
Επίσης αυτό το θέμα έφτασε τις 156 σελίδες και πλέον οι παραπάνω από τις μισές είναι στο γιατί να διοριστώ εγώ και όχι εσύ και γιατί ο γείτονας κτλ.
Όσο αφορά τους διοριστέους ΑΣΕΠ που τώρα τους πνίγει το δίκιο γιατί αφού είναι τόσοι πολλοί την προηγούμενη εβδομάδα και γενικά ήταν πάντα τρεις και ο κούκος στις κινητοποιήσεις;
Τα 800+ εικοσιτετράμηνα που ήταν κάθε φορά;
Τι 40% που ήταν;
Γιατί 2700 ΑΣΕΠ (Πως προκύπτει αυτό το νούμερο δεν μπορώ βέβαια να καταλάβω), 800 εικοσιτετράμηνα και 40% μαζί μας κάνουν 3500- 4000 κόσμο που θα έπρεπε να ήταν κάθε φορά έξω από το υπουργείο και θα σου έλεγα εγώ πόσοι διορισμοί θα γίνονταν. Όταν όμως πάνε 100 άτομα κάθε φορά και ούτε πλέον, εμένα οι 600 διορισμοί και πολλοί μου φαίνονται.
Κλείνω λέγοντας ότι έχω 23,7 και τρεις ΑΣΕΠ με 65 - 70% και μία μέρα του Αυγούστου ξαφνικά βρέθηκα στο πίνακα του εικοσιτετραμήνου στο κλάδο μου και δεν νοιώθω καθόλου τύψεις για αυτό. Στο κάτω κάτω οι εννέα μέρες που μου λειπανε ευθύνη του υπουργείου ήτανε γιατί αντί να σε φωνάξει στις 20 Σεπτέμβρη θα μπορούσε να σε φωνάξει στις 10 σε ένα οργανωμένο κράτος.
Σε τελική ανάλυση έχω ήσυχη τη συνειδησή μου γιατί είχα συμετάσχει σε όλες τις κινητοποιήσεις και χωρίς ακόμα να είμαι στο συγκεκριμένο πίνακα και συνεχίζω βέβαια χωρίς να τρέφω τις αυταπάτες ότι θα διοριστώ αλλά γιατί η χούντα είναι χούντα και οφείλουμε να αγωνιστούμε ενάντιά της.
Αυτά και περιμέντε οι υπόλοιποι στα νησάκια σας που είστε για διακοπές να σας έρθει ο διορισμός αλλιώς γράψτε κάνα μπινελίκι σε εμένα που δεν θα διοριστείτε και όχι στους καραγκιόζηδες του υπουργείου Παιδείας.
Και προς θεού μη σηκωθείτε από τον καναπέ σας και τον υπολογιστή και μην ξεχάσετε να τα χώνετε κάθε μέρα στον 24μηνίτη, 23,5 μηνίτη, στους ΑΣΕΠιτες, στις ειδικές κατηγορίες, στην ειδική αγωγή κτλ. τρεις φορές ημερησίως.
Α!! και να μην ξεχάσω όταν ξα;νακάνει διαβούλευση η Αννούλα μην ξεχάσετε να γράψετε πάλι δακρύβρεχτες ιστορίες για περιπλάνηση, παιδιά, γατιά και εξοντωτικούς ΑΣΕΠ. Μπορεί τότε να έχει μαλακώσει και να μας λυπηθεί και να μας διορίσει σε κάνα ξερονήσι για 25 χρόνια υποχρεωτική παραμονή και μισθό 300 ευρώ γιατί στη Βουλγαρία δουλεύουν για λιγότερα.
Έως τώρα πήραμε αυτό που μας άξιζε. 600 και πολλοί είναι.

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2332 στις: Αύγουστος 02, 2011, 05:51:55 μμ »
Α  γιασα Πεστα Χρυσοστομε Μπραβο ρε chr Αν και ειμαι ΑΣΕΠιτης Χιλια μπραβο

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2333 στις: Αύγουστος 02, 2011, 06:05:02 μμ »
Σε πολλά πράγματα που γράφεις έχεις δίκιο chr. Αλλά πρέπει να ξέρεις ότι όσοι διαμένουν στην επαρχία, δεν μπορούν ανά πάσα στιγμή να βρίσκονται στο Υπουργείο Παιδείας και να διαμαρτύρονται. Γι' αυτό το λόγο δημιουργούν τους εκπροσώπους τους. Το πρόβλημα είναι ότι το Υπουργείο αμφιταλαντεύεται καθημερινά και δεν ξέρει τι του γίνεται. Στους ασεπίτες τον Ιούνιο τους έλεγε: "Τι έρχεστε κάθε τόσο εδώ; Τα έχουμε πει χίλιες φορές. Θα διοριστείτε φέτος όλοι, πάει και τελείωσε". Ο λόγος τους συμβόλαιο ( ;D ;D). Δε μπορώ να πω. Ευτυχώς που δεν κοιμηθήκαμε, γιατί θα χάναμε και τα ολίγα.
Τώρα chr πράγματι κάθομαι στον καναπέ τους σπιτιού μου και περιμένω το διορισμό μου. Διακοπές βέβαια θα πάω, γιατί το Υπουργείο Παιδείας πάντα ενδιαφέρεται για την "καλοπέραση" του εκπαιδευτικού και θα με διορίσει σε ένα ωραίο νησάκι. Φαντάζομαι να είναι λίγο καλύτερο από το φοβερό "δυσπρόσιτο" νησάκι που με έστειλε πέρυσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2011, 06:06:35 μμ από nice »

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2334 στις: Αύγουστος 02, 2011, 06:16:22 μμ »
Προσωπικά, σε ό,τι με αφορά, θα στείλω ένα mail διαμαρτυρίας γενικά για το νόμο3848, τη μη προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μας, το κλείδωμα των πινάκων, την κατάργηση ουσιαστικά της προϋπηρεσίας μας και των προηγούμενων επιτυχιών στον ΑΣΕΠ και τον "εξαναγκασμό" μας σε συμμετοχή κάθε είδους νέου πειράματος-βλέπε ΝΕΟΣ ΑΣΕΠ.Βεβαίως, σέβομαι όλους τους επιτυχόντες, διοριστέους και μη, αλλά δε θα πάψω να ζητώ να εξακολουθήσει να  ισχύει και η ρύθμιση "μία επιτυχία σε ΑΣΕΠ  και προϋπηρεσία" ως δίοδος διορισμού, ταυτόχρονα με τη διεξαγωγή των νέων. Θα έλεγα ότι τώρα, πριν τη ΔΕΘ, θα μπορούσαμε να πιέσουμε λίγο με mails  τα διάφορα στελέχη του κοινοβουλίου.....
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου adigoni. Έτσι πρέπει να είμαστε, μαχητικοί και διεκδικητικοί. Ελπίζω να βρεις μιμητές στις ενέργειές σου!

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2335 στις: Αύγουστος 02, 2011, 06:24:57 μμ »
Αλλά κ αυτό:

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=41043
Oποιος διαβασε το παραπανω καταλαβε οτι πρεπει να καταργηθει η προυπηρεσια η να μην λαμβανεται υποψη διοτι καταργει την αξιοκρατια του γραπτου διαγωνισμου διοτι Με άλλα λόγια ο νούμερο 1 επιτυχών του ΑΣΕΠ , μπορεί να καταταγεί στο νούμερο 100 αν δεν έχει προϋπηρεσία.
Σας ευχαριστουμε για την επισημανση  ;D ;D ;D
Γιατί μέχρι τώρα με τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ δεν προσμετράτο η προυπηρεσία, το πτυχίο, τα μεταπτυχιακά και μπορούσες, ενώ έγραψες καλύτερα από τον άλλο, να βρεθείς έξω από τους διοριστέους; Καλά τι ανακάλυψαν ξαφνικά οι 24μηνίτες; Αλλά μ' αρέσει που θέλουν να διαφυλάξουν την "αξιοκρατία" του διαγωνισμού. Γι' αυτό τους καταλογίζω αγνά αισθήματα και τους συγχαίρω...

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2336 στις: Αύγουστος 02, 2011, 06:40:59 μμ »
Σε πολλά πράγματα που γράφεις έχεις δίκιο chr. Αλλά πρέπει να ξέρεις ότι όσοι διαμένουν στην επαρχία, δεν μπορούν ανά πάσα στιγμή να βρίσκονται στο Υπουργείο Παιδείας και να διαμαρτύρονται. Γι' αυτό το λόγο δημιουργούν τους εκπροσώπους τους. Το πρόβλημα είναι ότι το Υπουργείο αμφιταλαντεύεται καθημερινά και δεν ξέρει τι του γίνεται. Στους ασεπίτες τον Ιούνιο τους έλεγε: "Τι έρχεστε κάθε τόσο εδώ; Τα έχουμε πει χίλιες φορές. Θα διοριστείτε φέτος όλοι, πάει και τελείωσε". Ο λόγος τους συμβόλαιο ( ;D ;D). Δε μπορώ να πω. Ευτυχώς που δεν κοιμηθήκαμε, γιατί θα χάναμε και τα ολίγα.
Τώρα chr πράγματι κάθομαι στον καναπέ τους σπιτιού μου και περιμένω το διορισμό μου. Διακοπές βέβαια θα πάω, γιατί το Υπουργείο Παιδείας πάντα ενδιαφέρεται για την "καλοπέραση" του εκπαιδευτικού και θα με διορίσει σε ένα ωραίο νησάκι. Φαντάζομαι να είναι λίγο καλύτερο από το φοβερό "δυσπρόσιτο" νησάκι που με έστειλε πέρυσι.
το πνεύμα αυτών που γράφω θέλω να καταλάβετε και προφανώς δεν μπορούνε όλοι να είναι παντού.
Ομόνοια και αγώνας χρειάζεται και εμπιστοσύνη να μη δείχνουμε σε κανένα πολιτικάντη.
Αν πράγματι είναι να διοριστείς σου εύχομαι από την καρδιά μου καλό διορισμό και σεβασμό πάνω από όλα στη δουλειά μας και στους μαθητές που θα έχεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2011, 06:48:58 μμ από chr »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2337 στις: Αύγουστος 02, 2011, 06:51:30 μμ »
να θυμησω δυο πραγματα
1. προεκλογικα η θατσερ ελεγε οτι πρεπει να μπει ενα τελος στην ομηρια των εκπαιδευτικων στα 2 ετη( βλ. 24μηνο)
2. μολις βγηκε ειπε οτι θα το κανει πολυ δυσκολο το να γινει καποιος καθηγητης (λες και ηταν ευκολο εως τωρα, οπως ας πουμε νομαρχης στα 24 ε μαργκαρετ; υπαρχουν καθηγητες 24 ετων στη δευτεροβαθμια; 42 ισως)
αφου λοιπον αναγνωριζε οτι η προυπηρεσια - εμπειρια ειναι ενα σημαντικο προσον, αμεσως μετα την εξαφανισε, και κανενα δντ δεν ζητησε κατι τετοιο,η θατσερ ομως δινει ρεστα, στα τετοια της το δημοσιο σχολειο, και η εκπαιδευση, την καρριερα της και το προφιλ της σιδηρας κυριας φροντιζει να συντηρει, που με τις σχεσεις που ειχε με βρυξελλες τωρα που ειμαστε υπο κατοχη θα την οδηγησει ψηλα ;)
πραγματικα τετοιο μενος εναντιον των εκπαιδευτικων, τι να πω
μηπως περασε δυσκολα χρονια στο δημοτικο στον κολωνο(εως τριτη ταξη), η αργοτερα με τη μεταθεση του μπαμπα στην επαρχια την ταλαιπωρουσαν οι καθηγητες;
να αναλαβω το ρολο του ψυχαναλυτη βρε παιδακι μου ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2011, 07:25:19 μμ από physikos13 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32312
  • Τελευταία: geokyria
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161045
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 447
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.