*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 921952 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2926 στις: Αύγουστος 10, 2011, 09:13:16 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.με πνιγει η αδικια.καποτε οταν εβγαινε η εγκυκλιος διορισμων ελεγε να κανουν αιτηση π.χ. οσοι εχουν μεχρι 15 μορια και παιδαγωγικη καταρτιση.δεν γινοταν τοτε να διοριστω,ειχα ναι μεν περισσοτερα μορια αλλα ελειπε το παιδαγωγικο.Εκανα το παιδαγωγικο.περσυ που ηταν να διοριστω δεν ειχε λεφτα για να διορισει.εχω μια συγκεκριμενη σειρα στο 40% που εχω κατωχυρωσει δικαιωμα διορισμου.οι πινακες ομως της τεχνικης εκπαιδευσης δεν κλειδωσαν, οποτε φετος μπηκαν 4 ατομα μπροστα με μεγαλυτερες προυπηρεσιες και παιδαγωγικη καταρτιση.οποτε με πετανε εξω απο την σειρα του 40%.και καθε χρονο ολο και καποιος με καινουργιο παιδαγωγικο θα μπαινει μπροστα μου.ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?????????????απο περσυ φωναζω οτι επρεπε στην τεχνικη εκπαιδευση να κλειδωσουν οι πινακες οσοι κατωχηρωσαν δικαιωμα διορισμου,να διοριστουν πρωτα αυτοι και μετα τα καινουργια παιδαγωγικα.οπως παλαιοτερα που περιμενα και εγω την σειρα μου.τι στο υπουργειο περσυ με τους αδιοριστους εστειλα την αιτηση για τα δικαιωματα μου,τι τους συνδικαλιστες εκει που δουλευα τους ενημερωσα για την αδικια των πινακων της τεχνικης εκπαιδευσης, τι e-mail εστειλα για να μαθουν οτι δεν ειμαστε το ιδιο με τις αλλες ειδικοτητες που κλειδωσαν οι πινακες .......................ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ.Ας μου πει καποιος την γνωμη του......στραβα εγω τα βλεπω τα πραγματα ή απο δω και περα θα ζω με ηρεμιστικα???Δεν υπαρχει κανεις που να τον καιει το ιδιο προβλημα με εμενα???????????
Aγαπητέ/ή συνάδελφε,δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία αδικία,έχουν μεγαλύτερη προϋπηρεσια από έσενα και έπρεπε από την αρχή να προηγούνται,αλλά δεν είχαν ΑΣΠΑΙΤΕ.Μήπως θα επρεπε να ρωτήσεις και αυτούς που δουλεύουν 6-7 χρόνια στην εκπαίδευση (άρα έχουν μεγάλη προϋπηρεσία και ορισμένοι και ασεπ)και έβλεπαν ανθρώπους με πολύ μικρή προύπηρεσία σε σχέση με αυτούς να τους προσπερνούν επειδή ηξεραν καλά τα σουαχίλι και μπορούσαν να αποκτούν παιδαγωγική κατάρτιση.


Κανεις λάθος φιλαρακι εδω γιατι καποιοι τελειωσαν και μια σχολη που ονομάζεται ΑΣΕΤΕΜ / ΣΕΛΕΤΕ η οποια εδω και 60 χρονια βγαζει εκπαιδευτικους τεχνολόγους χωρις σουαχιλι.Σουαχιλι ηξεραν καποιοι σε διαφορα ΤΕΙ ανα την Ελλάδα που βγαιναν με βαθμους πτυχιου 9,5+ και χωνονταν στην ΠΑΤΕΣ.
Μαλλον συνάδελφε δεν κατάλαβες το νόημα του μυνήματος,γιατί λέμε το ίδιο ακριβώς πράγμα.Εντωμεταξύ στην ασπαιτε μπαινουν και άλλοι κλάδοι περα απο τα τει,οπως πε09,πε10 κλπ.Για αυτούς είναι απαραίτητα τα σουαχίλι και όχι μόνο......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:51 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2927 στις: Αύγουστος 10, 2011, 10:46:07 μμ »
Επειδή ακούω για πρώτη φορά την λέξη "σουαχίλι" και ψάχνοντας στο Google βρήκα πως είναι γλώσσα της ανατολικής Αφρικής, μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος τι εννοεί κάποιος εν' Ελλάδι χρησιμοποιώντας αυτή την λέξη...
Μάλλον είμαι πολύ μεγάλος και έχω χάσει επεισόδια στο γλωσσικό γίγνεσθαι   ??? ή πολύ μικρός και άπειρος στα γλωσσικά, αλλά με μεγάλη δίψα τελευταία για μάθηση...   8)

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2928 στις: Αύγουστος 10, 2011, 10:49:38 μμ »
Επειδή ακούω για πρώτη φορά την λέξη "σουαχίλι" και ψάχνοντας στο Google βρήκα πως είναι γλώσσα της ανατολικής Αφρικής, μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος τι εννοεί κάποιος εν' Ελλάδι χρησιμοποιώντας αυτή την λέξη...
Μάλλον είμαι πολύ μεγάλος και έχω χάσει επεισόδια στο γλωσσικό γίγνεσθαι   ??? ή πολύ μικρός και άπειρος στα γλωσσικά, αλλά με μεγάλη δίψα τελευταία για μάθηση...   8)

Υπονοεί τη γλωσσομάθεια που είτε αποκτήθηκε με υπόγειο τρόπο, είτε δεν έχει πρακτική αξία για την Ελλάδα....

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2929 στις: Αύγουστος 10, 2011, 10:50:46 μμ »
συναδελφοι οι αριθμοι ανα ειδικοτητα αποφασηστικαν αυριο βγαινει η εγκυκλιος διορισμων προσπαθω να επικοινωνησω με συναδελφο στο υπουργειο αλλα δεν σηκωνει το κινητο αν μαθω νεοτερα θα ενημερωσω

Αύριο αποκλείεται, βρε παιδιά!  :o
Μέχρι κ αύριο γίνονται οι ενστάσεις!
Για την Α/θμια θα βγει.
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:51 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2930 στις: Αύγουστος 10, 2011, 10:54:36 μμ »
Επειδή ακούω για πρώτη φορά την λέξη "σουαχίλι" και ψάχνοντας στο Google βρήκα πως είναι γλώσσα της ανατολικής Αφρικής, μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος τι εννοεί κάποιος εν' Ελλάδι χρησιμοποιώντας αυτή την λέξη...
Μάλλον είμαι πολύ μεγάλος και έχω χάσει επεισόδια στο γλωσσικό γίγνεσθαι   ??? ή πολύ μικρός και άπειρος στα γλωσσικά, αλλά με μεγάλη δίψα τελευταία για μάθηση...   8)

Υπονοεί τη γλωσσομάθεια που είτε αποκτήθηκε με υπόγειο τρόπο, είτε δεν έχει πρακτική αξία για την Ελλάδα....

Ευχαριστώ.  :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2931 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:00:23 μμ »
συναδελφοι οι αριθμοι ανα ειδικοτητα αποφασηστικαν αυριο βγαινει η εγκυκλιος διορισμων προσπαθω να επικοινωνησω με συναδελφο στο υπουργειο αλλα δεν σηκωνει το κινητο αν μαθω νεοτερα θα ενημερωσω.
Αύριο αποκλείεται, βρε παιδιά!  :o
Μέχρι κ αύριο γίνονται οι ενστάσεις!
Για την Α/θμια θα βγει.
Οι ενστάσεις γίνονται μέχρι αύριο το μεσημέρι για τη δευτεροβάθμια και λογικά θα βγει την Παρασκευή η εγκύκλιος διορισμών. Ποιος μας λέει όμως ότι δε θα θελήσει το υπουργείο να μας κάνει την έκπληξη και να τη βγάλει Πέμπτη βραδάκι για να έχει ίδιες μέρες αιτήσεων μαζί με την πρωτοβάθμια;  ;)

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2932 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:14:02 μμ »
συναδελφοι οι αριθμοι ανα ειδικοτητα αποφασηστικαν αυριο βγαινει η εγκυκλιος διορισμων προσπαθω να επικοινωνησω με συναδελφο στο υπουργειο αλλα δεν σηκωνει το κινητο αν μαθω νεοτερα θα ενημερωσω.
Αύριο αποκλείεται, βρε παιδιά!  :o
Μέχρι κ αύριο γίνονται οι ενστάσεις!
Για την Α/θμια θα βγει.
Οι ενστάσεις γίνονται μέχρι αύριο το μεσημέρι για τη δευτεροβάθμια και λογικά θα βγει την Παρασκευή η εγκύκλιος διορισμών. Ποιος μας λέει όμως ότι δε θα θελήσει το υπουργείο να μας κάνει την έκπληξη και να τη βγάλει Πέμπτη βραδάκι για να έχει ίδιες μέρες αιτήσεων μαζί με την πρωτοβάθμια;  ;)

Μπάστα!  :o
Δεν χρειάζεται κ μία μέρα για τους ανανεωμένους μετά τις ενστάσεις πίνακες;;;  ???
Αυτή η μέρα για την Α/θμια ήταν σήμερα.  ;)
Προσωπικά, πιστεύω ότι, παρά τις πληροφορίες του Μπράτη κ λογικά σκεπτόμενη κ μετά από 5 χρόνια που παρακολουθώ τα πράγματα εκ των έσω, η εγκύκλιος θα βγει την Παρασκευή κ αύριο θα αναρτηθούν οι πίνακες της Α/θμιας διορθωμένοι μετά τις ενστάσεις.  ::)
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2933 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:20:51 μμ »
Και εγώ έχω τη πληροφορία για Παρασκευή η εγκύκλιος της Β/βάθμιας.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2934 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:27:28 μμ »
Δηλαδή θα βγει μαζί η εγκύκλιος διορισμών και για πρωτοβάθμια και για δευτεροβάθμια την Παρασκευή;

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2935 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:37:19 μμ »
Δηλαδή θα βγει μαζί η εγκύκλιος διορισμών και για πρωτοβάθμια και για δευτεροβάθμια την Παρασκευή;
Ετσι μου είπαν σήμερα το απογευμα, προσπαθούν να τη βγάλουν τη Παρασκευή και να δώσουν 2 μέρες 16 και 17/8 για αιτήσεις διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2936 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:53:17 μμ »
Δηλαδή θα βγει μαζί η εγκύκλιος διορισμών και για πρωτοβάθμια και για δευτεροβάθμια την Παρασκευή;
Ετσι μου είπαν σήμερα το απογευμα, προσπαθούν να τη βγάλουν τη Παρασκευή και να δώσουν 2 μέρες 16 και 17/8 για αιτήσεις διορισμών.
Ούτως ή άλλως με τόσους λίγους υποψήφιους για διορισμό, έχουν μειώσει την προσέλευση για αιτήσεις, άρα γιατί να μη μειώσουν και τις μέρες των αιτήσεων; Τρεις μέρες πέρυσι (Παρασκευή, Δευτέρα & Τρίτη). Δύο μόνο μέρες φέτος (Τρίτη & Τετάρτη). ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΠΑΝΤΟΥ πρέπει να είναι το σύνθημα...ΟΧΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ!

Αποσυνδεδεμένος oinolatris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2937 στις: Αύγουστος 11, 2011, 12:12:16 πμ »
Χωρις να εχω ενημερωσει νομιζω οτι αυριο Πεμπτη θα βγει η εγκυκλιος για την Αβαθμια κι παρασκευη ή τριτη για 2βαθμια

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2938 στις: Αύγουστος 11, 2011, 12:14:21 πμ »
συναδελφοι οι αριθμοι ανα ειδικοτητα αποφασηστικαν αυριο βγαινει η εγκυκλιος διορισμων προσπαθω να επικοινωνησω με συναδελφο στο υπουργειο αλλα δεν σηκωνει το κινητο αν μαθω νεοτερα θα ενημερωσω.
Αύριο αποκλείεται, βρε παιδιά!  :o
Μέχρι κ αύριο γίνονται οι ενστάσεις!
Για την Α/θμια θα βγει.
Οι ενστάσεις γίνονται μέχρι αύριο το μεσημέρι για τη δευτεροβάθμια και λογικά θα βγει την Παρασκευή η εγκύκλιος διορισμών. Ποιος μας λέει όμως ότι δε θα θελήσει το υπουργείο να μας κάνει την έκπληξη και να τη βγάλει Πέμπτη βραδάκι για να έχει ίδιες μέρες αιτήσεων μαζί με την πρωτοβάθμια;  ;)

Μπάστα!  :o
Δεν χρειάζεται κ μία μέρα για τους ανανεωμένους μετά τις ενστάσεις πίνακες;;;  ???
Αυτή η μέρα για την Α/θμια ήταν σήμερα.  ;)
Προσωπικά, πιστεύω ότι, παρά τις πληροφορίες του Μπράτη κ λογικά σκεπτόμενη κ μετά από 5 χρόνια που παρακολουθώ τα πράγματα εκ των έσω, η εγκύκλιος θα βγει την Παρασκευή κ αύριο θα αναρτηθούν οι πίνακες της Α/θμιας διορθωμένοι μετά τις ενστάσεις.  ::)

Ή έστω διορθωμένοι πίνακες + εγκύκλιος Α/θμιας αύριο.
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2939 στις: Αύγουστος 11, 2011, 01:06:29 πμ »
Δηλαδή θα βγει μαζί η εγκύκλιος διορισμών και για πρωτοβάθμια και για δευτεροβάθμια την Παρασκευή;
Ετσι μου είπαν σήμερα το απογευμα, προσπαθούν να τη βγάλουν τη Παρασκευή και να δώσουν 2 μέρες 16 και 17/8 για αιτήσεις διορισμών.
Ούτως ή άλλως με τόσους λίγους υποψήφιους για διορισμό, έχουν μειώσει την προσέλευση για αιτήσεις, άρα γιατί να μη μειώσουν και τις μέρες των αιτήσεων; Τρεις μέρες πέρυσι (Παρασκευή, Δευτέρα & Τρίτη). Δύο μόνο μέρες φέτος (Τρίτη & Τετάρτη). ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΠΑΝΤΟΥ πρέπει να είναι το σύνθημα...ΟΧΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ!

Off camera: ΚΟΨΤΕ, ΔΙΩΞΤΕ,ΑΠΟΛΥΣΤΕ, ΚΛΕΙΣΤΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.. .

On camera: ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ, ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΑΘΗΤΗ? (ειπε η θηλυκια φρακενσταιν εν οψει της εξαγγελθεισας για το Σεπτεμβρη απεργιας των εκπαιδευτικων, προσποιουμενη την  "εκπληκτη"  αλλα και την αεναως"ερωτευμενη" με  τον μαθητη.
Το τραγικο της υποθεσης: Δειχνει απεριφραστα η ορεινης κοπης κοσμοπολιτισα,  για το ποσο ηλιθιο και βλακα θεωρει τον ελληνα στον οποιο απευθυνεται, με το να επιμενει να χρησιμοποιει κλισε επιπεδου διαφημισης ατμομαγειρα σε ωρες χαμηλης τηλεθεασης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32312
  • Τελευταία: geokyria
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161069
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 480
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.