*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 920524 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3948 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:41:28 μμ »
Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχει γίνει καμία αναφορά για παράταση ή όχι της μεταβατικής. Δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι αυτό. Να παίρνουμε καθημερινά στο υπουργείο και να τους πιέζουμε να ανακοινώσουν κάτι! Μην μας το αφήσουν τελευταία στιγμή και δούμε καμιά τρελή τροποποίηση και ούτε να αντιδράσουμε δεν θα προλάβουμε!
Γιατί δεν ανακοινώνουν κάτι; Τι μας επιφυλάσσουν; >:( >:(

Συμφωνω απόλυτα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:10:20 »

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3949 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:43:14 μμ »
Εμεις οι φιλολογοι δεν ειχαμε 30 μηνο.Οι αλλοι 30 μηνιτες ατυχησαν δεν ειχαν προεδρο σαν την ΟΙΛΕ να παει στο υπουργειο να καθαρισει.Οταν ειδα 22 διοριστεους  φιλολογους απο ιδιωτικα εφριξα ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ .

Πώς δεν έχουμε 30μηνο!
Κ αυτό εδώ τι είναι;  ???

http://e-aitisi.sch.gr/triantamino_11/PE02.00.html
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3950 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:45:22 μμ »
Εμεις οι φιλολογοι δεν ειχαμε 30 μηνο.Οι αλλοι 30 μηνιτες ατυχησαν δεν ειχαν προεδρο σαν την ΟΙΛΕ να παει στο υπουργειο να καθαρισει.Οταν ειδα 22 διοριστεους  φιλολογους απο ιδιωτικα εφριξα ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ .

Πού τους είδες τους 22 διοριστέους  φιλολόγους από ιδιωτικά;
Θα με ενδιέφερε να τους μάθω.
Μπορείς να μου στείλεις κ πμ, αν θέλεις...
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3951 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:45:36 μμ »
Ρε παιδιά έχω διαβάσει 282 σελίδες και όλοι λέτε δεν συμφέρει κανέναν να γίνει ΑΣΕΠ για αυτό και αυτό και αυτό.

Όλοι οι νέοι που πήραμε σχετικά πρόσφατα το πτυχίο μας, και δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε αναπλήρωση, ούτε ωρομίσθιοι, ούτε τίποτα τι θα κάνουμε; Είμαστε δηλαδή καταδικασμένοι να μείνουμε στον μηδενικής προϋπηρεσίας μια ζωή; Για να διοριστούν οι 1600 φυσικοί που είναι σε αυτόν με προϋπηρεσία θέλει τουλάχιστον 12-15 χρόνια. Για πείτε; Εσείς κάνατε και καμία αναπλήρωση. Εγώ να μην έχω μια ευκαιρία να δώσω εξετάσεις για τις γνώσεις μου και εφόσον το κατέχω παραπάνω το άθλημα να πάρω μεγάλο βαθμό και να πάρω σειρά; Είναι πιο δίκαιο δηλαδή να διοριστούν πρώτα όσοι ήταν τυχεροί και κατάφεραν να τους πάρουν έστω μια φορά αναπληρωτές (επειδή τότε έπαιρναν πιο πολλούς) και τώρα τους παίρνουν συνέχεια σχεδόν; Η είναι πιο δίκαιο να διοριστούν αυτοί που μπήκαν με βύσμα σε ιδιωτικά, αυτοί που είχαν γνωστό διευθυντή και τους πήρε στην ενισχυτική, αυτούς που πληρώνουν για προϋπηρεσία στα ΣΔΕ, κτλ κτλ...; 

Εμείς να μην έχουμε μια ευκαιρία μέσω ΑΣΕΠ;

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες. Αυτό που λέμε οι "παλιοί" για το νέο σύστημα είναι οτι μηδενίζει τους διορισμούς, κάτι που αποδείχτηκε περίτρανα χθές. Εδω χρωστάει άτομα απο το 2008. Πως λοιπόν μπορείς να ελπίζεις εσύ, εγώ και οποιοσδήποτε άλλος για διορισμό μέσω ΑΣΕΠ. Αυτό προσπαθούμε να εξηγήσουμε στους "νέους" συναδέρφους. Με το νέο σύστημα θα δίνεις ΑΣΕΠ χωρίς να ξέρεις πόσες θέσεις διεκδικείς. Μπορεί λοιπόν να σκιστείς στο διάβασμα, να γράψεις 90 και να μην σε πάρουν ποτέ!

Τώρα θα μου πεις....γιατί να μην πάω αναπληρωτής;; Ναι αναπληρωτής ίσως να μπορείς να πας με αυτό το βαθμό που μπορεί να γράψεις. Αλλά θα σου αρκεί να είσαι αναπληρωτής μέσω του κάθε ΕΣΠΑ και να πληρώνεσαι όποτε να 'ναι αιωνίως;; Μην νομίζεις οτι θα σε καλύψει κάτι τέτοιο. Όλοι που βλέπεις εδώ που χτυπιόμαστε για αναπλήρωση είναι γιατί έχουμε ήδη φάει χρόνια σε αυτή την προσπάθεια.

Και πάλι επαναλαμβάνω πως έχεις κάθε δικαίωμα να προσπαθήσεις. Απλά το νέο σύστημα δεν εξασφαλίζει την αξιοκρατία που φαίνεται αλλά την αδιοριστία και την αιώνια αναπλήρωση και αβεβαιότητα.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:10:20 »

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3952 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:46:30 μμ »
Ρε παιδιά έχω διαβάσει 282 σελίδες και όλοι λέτε δεν συμφέρει κανέναν να γίνει ΑΣΕΠ για αυτό και αυτό και αυτό.

Όλοι οι νέοι που πήραμε σχετικά πρόσφατα το πτυχίο μας, και δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε αναπλήρωση, ούτε ωρομίσθιοι, ούτε τίποτα τι θα κάνουμε; Είμαστε δηλαδή καταδικασμένοι να μείνουμε στον μηδενικής προϋπηρεσίας μια ζωή; Για να διοριστούν οι 1600 φυσικοί που είναι σε αυτόν με προϋπηρεσία θέλει τουλάχιστον 12-15 χρόνια. Για πείτε; Εσείς κάνατε και καμία αναπλήρωση. Εγώ να μην έχω μια ευκαιρία να δώσω εξετάσεις για τις γνώσεις μου και εφόσον το κατέχω παραπάνω το άθλημα να πάρω μεγάλο βαθμό και να πάρω σειρά; Είναι πιο δίκαιο δηλαδή να διοριστούν πρώτα όσοι ήταν τυχεροί και κατάφεραν να τους πάρουν έστω μια φορά αναπληρωτές (επειδή τότε έπαιρναν πιο πολλούς) και τώρα τους παίρνουν συνέχεια σχεδόν; Η είναι πιο δίκαιο να διοριστούν αυτοί που μπήκαν με βύσμα σε ιδιωτικά, αυτοί που είχαν γνωστό διευθυντή και τους πήρε στην ενισχυτική, αυτούς που πληρώνουν για προϋπηρεσία στα ΣΔΕ, κτλ κτλ...; 

Εμείς να μην έχουμε μια ευκαιρία μέσω ΑΣΕΠ;

Για αυτο το λόγο στις ειδικότητες που έχει φύγει το 60-40 πιστεύω οτι στην χειροτερη ενα χρόνο μεταβατική για να μην πω ασεπ του χρόνου. Κάπου είχα διαβάσει μάλιστα οτι η Α Δ έχει στο μυαλό της και την διενέργεια  ασεπ για ειδικής + κάποιες ειδικότητες. Ο κ Βέης μάλιστα λέει οτι είναι αδύνατον γιατι δεν υπάρχει ρευστό.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3953 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:46:48 μμ »
Ρε παιδιά έχω διαβάσει 282 σελίδες και όλοι λέτε δεν συμφέρει κανέναν να γίνει ΑΣΕΠ για αυτό και αυτό και αυτό.

Όλοι οι νέοι που πήραμε σχετικά πρόσφατα το πτυχίο μας, και δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε αναπλήρωση, ούτε ωρομίσθιοι, ούτε τίποτα τι θα κάνουμε; Είμαστε δηλαδή καταδικασμένοι να μείνουμε στον μηδενικής προϋπηρεσίας μια ζωή; Για να διοριστούν οι 1600 φυσικοί που είναι σε αυτόν με προϋπηρεσία θέλει τουλάχιστον 12-15 χρόνια. Για πείτε; Εσείς κάνατε και καμία αναπλήρωση. Εγώ να μην έχω μια ευκαιρία να δώσω εξετάσεις για τις γνώσεις μου και εφόσον το κατέχω παραπάνω το άθλημα να πάρω μεγάλο βαθμό και να πάρω σειρά; Είναι πιο δίκαιο δηλαδή να διοριστούν πρώτα όσοι ήταν τυχεροί και κατάφεραν να τους πάρουν έστω μια φορά αναπληρωτές (επειδή τότε έπαιρναν πιο πολλούς) και τώρα τους παίρνουν συνέχεια σχεδόν; Η είναι πιο δίκαιο να διοριστούν αυτοί που μπήκαν με βύσμα σε ιδιωτικά, αυτοί που είχαν γνωστό διευθυντή και τους πήρε στην ενισχυτική, αυτούς που πληρώνουν για προϋπηρεσία στα ΣΔΕ, κτλ κτλ...; 

Εμείς να μην έχουμε μια ευκαιρία μέσω ΑΣΕΠ;

Όσοι πήγαν αναπληρωτές δεν ήταν τυχεροί.Διάβασαν, πέτυχαν στο διαγωνισμό(πολλοί μάλιστα με πολλαπλές επιτυχίες), ανέβηκαν στον πίνακα και έτσι προσλήφθηκαν.
Δε νομίζεις ότι πρέπει κάποια στιγμή αυτοί οι άνθρωποι να διοριστούν μετά από μακροχρόνια σωματική και ψυχική φθορά;;;;;;;;;;;;
 

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3954 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:47:51 μμ »
Ρε παιδιά έχω διαβάσει 282 σελίδες και όλοι λέτε δεν συμφέρει κανέναν να γίνει ΑΣΕΠ για αυτό και αυτό και αυτό.

Όλοι οι νέοι που πήραμε σχετικά πρόσφατα το πτυχίο μας, και δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε αναπλήρωση, ούτε ωρομίσθιοι, ούτε τίποτα τι θα κάνουμε; Είμαστε δηλαδή καταδικασμένοι να μείνουμε στον μηδενικής προϋπηρεσίας μια ζωή; Για να διοριστούν οι 1600 φυσικοί που είναι σε αυτόν με προϋπηρεσία θέλει τουλάχιστον 12-15 χρόνια. Για πείτε; Εσείς κάνατε και καμία αναπλήρωση. Εγώ να μην έχω μια ευκαιρία να δώσω εξετάσεις για τις γνώσεις μου και εφόσον το κατέχω παραπάνω το άθλημα να πάρω μεγάλο βαθμό και να πάρω σειρά; Είναι πιο δίκαιο δηλαδή να διοριστούν πρώτα όσοι ήταν τυχεροί και κατάφεραν να τους πάρουν έστω μια φορά αναπληρωτές (επειδή τότε έπαιρναν πιο πολλούς) και τώρα τους παίρνουν συνέχεια σχεδόν; Η είναι πιο δίκαιο να διοριστούν αυτοί που μπήκαν με βύσμα σε ιδιωτικά, αυτοί που είχαν γνωστό διευθυντή και τους πήρε στην ενισχυτική, αυτούς που πληρώνουν για προϋπηρεσία στα ΣΔΕ, κτλ κτλ...; 

Εμείς να μην έχουμε μια ευκαιρία μέσω ΑΣΕΠ;

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες. Αυτό που λέμε οι "παλιοί" για το νέο σύστημα είναι οτι μηδενίζει τους διορισμούς, κάτι που αποδείχτηκε περίτρανα χθές. Εδω χρωστάει άτομα απο το 2008. Πως λοιπόν μπορείς να ελπίζεις εσύ, εγώ και οποιοσδήποτε άλλος για διορισμό μέσω ΑΣΕΠ. Αυτό προσπαθούμε να εξηγήσουμε στους "νέους" συναδέρφους. Με το νέο σύστημα θα δίνεις ΑΣΕΠ χωρίς να ξέρεις πόσες θέσεις διεκδικείς. Μπορεί λοιπόν να σκιστείς στο διάβασμα, να γράψεις 90 και να μην σε πάρουν ποτέ!

Τώρα θα μου πεις....γιατί να μην πάω αναπληρωτής;; Ναι αναπληρωτής ίσως να μπορείς να πας με αυτό το βαθμό που μπορεί να γράψεις. Αλλά θα σου αρκεί να είσαι αναπληρωτής μέσω του κάθε ΕΣΠΑ και να πληρώνεσαι όποτε να 'ναι αιωνίως;; Μην νομίζεις οτι θα σε καλύψει κάτι τέτοιο. Όλοι που βλέπεις εδώ που χτυπιόμαστε για αναπλήρωση είναι γιατί έχουμε ήδη φάει χρόνια σε αυτή την προσπάθεια.

Και πάλι επαναλαμβάνω πως έχεις κάθε δικαίωμα να προσπαθήσεις. Απλά το νέο σύστημα δεν εξασφαλίζει την αξιοκρατία που φαίνεται αλλά την αδιοριστία και την αιώνια αναπλήρωση και αβεβαιότητα.

Χριστινάκι, τα έγραψες πολύ καλά κ κατανοητά!
Μπράβο για το λόγο σου!  :D

(Sorry για το off topic...  :-[ )
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3955 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:50:39 μμ »
Ρε παιδιά έχω διαβάσει 282 σελίδες και όλοι λέτε δεν συμφέρει κανέναν να γίνει ΑΣΕΠ για αυτό και αυτό και αυτό.

Όλοι οι νέοι που πήραμε σχετικά πρόσφατα το πτυχίο μας, και δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε αναπλήρωση, ούτε ωρομίσθιοι, ούτε τίποτα τι θα κάνουμε; Είμαστε δηλαδή καταδικασμένοι να μείνουμε στον μηδενικής προϋπηρεσίας μια ζωή; Για να διοριστούν οι 1600 φυσικοί που είναι σε αυτόν με προϋπηρεσία θέλει τουλάχιστον 12-15 χρόνια. Για πείτε; Εσείς κάνατε και καμία αναπλήρωση. Εγώ να μην έχω μια ευκαιρία να δώσω εξετάσεις για τις γνώσεις μου και εφόσον το κατέχω παραπάνω το άθλημα να πάρω μεγάλο βαθμό και να πάρω σειρά; Είναι πιο δίκαιο δηλαδή να διοριστούν πρώτα όσοι ήταν τυχεροί και κατάφεραν να τους πάρουν έστω μια φορά αναπληρωτές (επειδή τότε έπαιρναν πιο πολλούς) και τώρα τους παίρνουν συνέχεια σχεδόν; Η είναι πιο δίκαιο να διοριστούν αυτοί που μπήκαν με βύσμα σε ιδιωτικά, αυτοί που είχαν γνωστό διευθυντή και τους πήρε στην ενισχυτική, αυτούς που πληρώνουν για προϋπηρεσία στα ΣΔΕ, κτλ κτλ...; 

Εμείς να μην έχουμε μια ευκαιρία μέσω ΑΣΕΠ;
εθιξες τεραστιο θεμα τωρα.....
σαφως και οσοι εμπλεκονται σε οποιασδηποτε μορφης μεταβατικη κατασταση βλεπουν ονειρα, προσδοκιες, προγραμματισμους να καταρρεουν.
οσες κατηγοριες εκπαιδευτικων περιμενουν διορισμο....οπως επισης και οι τελειοφοιτοι σχολων με απορροφηση στη δημοσια εκπαιδευση τραβανε και θα τραβηξουν τρελο ζορι...... δυστυχως.

Αποσυνδεδεμένος vantonis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν υπάρχει ελπίδα...ΠΕ04.01
    • Προφίλ
    • Κοινότητα συζητήσεων Φυσικού ΑΠΘ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3956 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:55:01 μμ »
Ρε παιδιά έχω διαβάσει 282 σελίδες και όλοι λέτε δεν συμφέρει κανέναν να γίνει ΑΣΕΠ για αυτό και αυτό και αυτό.

Όλοι οι νέοι που πήραμε σχετικά πρόσφατα το πτυχίο μας, και δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε αναπλήρωση, ούτε ωρομίσθιοι, ούτε τίποτα τι θα κάνουμε; Είμαστε δηλαδή καταδικασμένοι να μείνουμε στον μηδενικής προϋπηρεσίας μια ζωή; Για να διοριστούν οι 1600 φυσικοί που είναι σε αυτόν με προϋπηρεσία θέλει τουλάχιστον 12-15 χρόνια. Για πείτε; Εσείς κάνατε και καμία αναπλήρωση. Εγώ να μην έχω μια ευκαιρία να δώσω εξετάσεις για τις γνώσεις μου και εφόσον το κατέχω παραπάνω το άθλημα να πάρω μεγάλο βαθμό και να πάρω σειρά; Είναι πιο δίκαιο δηλαδή να διοριστούν πρώτα όσοι ήταν τυχεροί και κατάφεραν να τους πάρουν έστω μια φορά αναπληρωτές (επειδή τότε έπαιρναν πιο πολλούς) και τώρα τους παίρνουν συνέχεια σχεδόν; Η είναι πιο δίκαιο να διοριστούν αυτοί που μπήκαν με βύσμα σε ιδιωτικά, αυτοί που είχαν γνωστό διευθυντή και τους πήρε στην ενισχυτική, αυτούς που πληρώνουν για προϋπηρεσία στα ΣΔΕ, κτλ κτλ...; 

Εμείς να μην έχουμε μια ευκαιρία μέσω ΑΣΕΠ;

Όσοι πήγαν αναπληρωτές δεν ήταν τυχεροί.Διάβασαν, πέτυχαν στο διαγωνισμό(πολλοί μάλιστα με πολλαπλές επιτυχίες), ανέβηκαν στον πίνακα και έτσι προσλήφθηκαν.
Δε νομίζεις ότι πρέπει κάποια στιγμή αυτοί οι άνθρωποι να διοριστούν μετά από μακροχρόνια σωματική και ψυχική φθορά;;;;;;;;;;;;

Αυτό που εσύ θεωρείς ψυχική και σωματική φθορά εγώ το θεωρώ ευλογία. Το να με πάρουν δηλαδή αναπλήρωτη. Γιατί το να είσαι άνεργος ενώ σπούδασες τόσα χρόνια και να μην βλέπεις καν μέλλον ούτε σε αυτό που εσύ θεωρείς αυτονόητο (αναπλήρωση+ωρομίσθια) πίστεψε με είναι μεγαλύτερη ψυχική φθορά... Και τι δεν θα έδινα να με έπαιρναν αναπληρωτή ακόμα και σε βραχονησίδα. Γιατί για εμένα είναι θέμα επιβίωσης ενώ για εσένα το να μην αλλάζεις πόλη κάθε χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3957 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:55:32 μμ »
Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχει γίνει καμία αναφορά για παράταση ή όχι της μεταβατικής. Δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι αυτό. Να παίρνουμε καθημερινά στο υπουργείο και να τους πιέζουμε να ανακοινώσουν κάτι! Μην μας το αφήσουν τελευταία στιγμή και δούμε καμιά τρελή τροποποίηση και ούτε να αντιδράσουμε δεν θα προλάβουμε!
Γιατί δεν ανακοινώνουν κάτι; Τι μας επιφυλάσσουν; >:( >:(

Συμφωνω απόλυτα!!!!!!

Σ ’ευχαριστώ aeee! Και συνεχίζω λέγοντας ότι είναι πολύ σοβαρό αυτό που αναφέρω και να μην το πάρουμε αψήφιστα επειδή αφορά διορισμούς του επόμενου έτους! Πρέπει να το ψάξουμε από τώρα! Γιατί μην ξεχνάτε ότι με τον νέο νόμο καταργούνται οι πίνακες και αυτοί των αναπληρωτών και ακόμα και αν δεν γίνει νέος ΑΣΕΠ μπορεί να βγει κάποια τροπολογία- έκπληξη που δεν θα μας αρέσει καθόλου! Έχει φοβηθεί το μάτι μου και δεν εμπιστεύομαι τίποτα πια!

Γι’ αυτό σας λέω ότι πρέπει να δραστηριοποιηθούμε γιατί κάτι τέτοιο μας αφορά άμεσα και έτσι όπως είμαστε τώρα βαδίζουμε στο σκοτάδι! 
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3958 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:55:41 μμ »
Παρόλα αυτα ο συνάδελφος vantonis έχει δίκιο. Στερούνται οι νέοι συνάδελφοι μιας ευκαιρίας έστω ελπίδας. Μη κάνουμε το μαύρο άσπρο εδώ μέσα γιατί απλά είμαστε παλιοί.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3959 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:59:29 μμ »
Και εγω θεωρω οτι ειναι ο μοναδικος λογος ( η παραταση της μεταβατικης ) που θα ενωσει ολες τις κατηγοριες ( ασεπ. 24 μηνο , 30 μηνο κλπ ) εκτος βεβαια απο τους νεους .Οποτε κατι ομαδικο πρεπει να γινει αμεσα.

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3960 στις: Αύγουστος 18, 2011, 02:00:52 μμ »
vantonis βρεθηκαμε ολοι στη θεση σου καποτε και καταλαβαινω γιατι δεν μπορεις να καταλαβεις.Θα σου πω ο,τι λεω και στις παλιεςμαθητριες μου τωρινες συναδελφισσες.Στραφειτε στα ιδιαιτερα και φροντιστηρια,αν ειστε καλοι,υπευθυνοι και αγαπατε αυτο που κανετε παντα θα εχετε δουλεια.Εμεις τωρα μπλεξαμε και δεν μπορουμε να ξεμπλεξουμε γιατι θυσιασαμε πολλα και κλαιμε τον κοπο μας,εσεις ομως ειστε νεοτεροι,αλλαξτε πιο γρηγορα γραμμη πλευσης.Φιλικα σου τα λεω,θα μπορουσες να ησουν μαθητης μου.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #3961 στις: Αύγουστος 18, 2011, 02:03:26 μμ »
Παρόλα αυτα ο συνάδελφος vantonis έχει δίκιο. Στερούνται οι νέοι συνάδελφοι μιας ευκαιρίας έστω ελπίδας. Μη κάνουμε το μαύρο άσπρο εδώ μέσα γιατί απλά είμαστε παλιοί.

Δεν είπα ότι έχει άδικο.Αλίμονο.Αν δεν ήταν ο ΑΣΕΠ ούτε κι εγώ θα μουν σε αυτή τη θέση τώρα αν και έχω 12 χρόνια που πήρα πτυχίο.Τον καταλαβαίνω απόλυτα.
Μια διευκρίνηση έκανα για τους αναπληρωτές. Και να εξηγήσω γιατί τώρα εμείς δεν επιθυμούμε τον διαγωνισμό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160716
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.