*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785275 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1372 στις: Αύγουστος 28, 2013, 09:25:40 πμ »
αναρρωτική πέρα των 3 ημερων περνάς και επιτροπή. από ιδιώτη ούτε να το συζητάτε. 2 ημέρες μονο. πάντως οι πιο τολμηροί αυτό θα κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:39:19 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3386
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1373 στις: Αύγουστος 28, 2013, 09:32:18 πμ »
Επειδή 2.9 είναι Δευτέρα, θα πρέπει η αναρρωτική της Δευτέρας να περάσει από επιτροπή. Ρωτήστε τον υπεύθυνο για τις άδειες στη Διεύθυνση που ανήκετε. Μια πολύ καλή λύση όμως είναι και η αιμοδοτική. Είναι 2 ημέρες, και δεν μπορούν να σου την αρνηθούν. Εφ' όσον μπορείτε να δώσετε αίμα, σπεύστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 09:34:44 πμ από erietta »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1374 στις: Αύγουστος 28, 2013, 09:33:47 πμ »
Εστω οτι ειμαι αρρωστος κ εχω χαρτι απο νοσοκομειο,η επιτροπη τι ειναι, τι κανει;

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3386
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1375 στις: Αύγουστος 28, 2013, 09:36:42 πμ »
napi, στη δική μου διεύθυνση τους στέλνω τις βεβαιώσεις και αναλαμβάνουν αυτοί να τα στείλουν σε επιτροπή. Ρώτα στη δική σου διεύθυνση αν γίνεται ή αλλιώς τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:39:19 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1376 στις: Αύγουστος 28, 2013, 09:41:35 πμ »
Erietta σ ευχαριστω πολυ!ισως χρειαστει να το κανω!


Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1378 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:06:10 πμ »
 Σε αυτά που είπε ο αιρετός ξεχώρισα την παρακάτω παράγραφο:

"Αν το Υπουργείο δεν κάνει τις αποσπάσεις στο σωστό χρόνο εκατοντάδες οικογένειες θα διαλυθούν και οι οικογένειες αυτές θα επιβαρυνθούν και  οικονομικά με ένα μεγάλο χρηματικό ποσό για όλη αυτή την κινητικότητα που θα αναγκαστούν να κάνουν. Για όλα τα παραπάνω απαιτείται στοιχειώδης πολιτική  βούληση, ευαισθησία και αποφασιστικότητα  κάτι που λείπει, δυστυχώς, από την ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας."

  

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1379 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:06:50 πμ »
" Eίναι αυτονόητο ότι πρέπει να διευκολυνθούν με κάθε τρόπο οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση για απόσπαση, έτσι ώστε να μη χρειαστεί να μεταβούν στην οργανική τους θέση και ύστερα από λίγες μέρες να παρουσιαστούν στη νέα θέση,  όπου θα έχουν αποσπασθεί."
Σίμος Βασίλειος

Αιρετός ΠΥΣΠΕ Π.Ε  Ν.Λάρισας


αφελης απορια: ειναι λοιπον τοσο βεβαιο οτι θ αποσπαστουν,ε...

τοτε καλα τα λετε εδω για τη μαζικη επιδεινωση της υγειας περι την 1 σεπτεμβρη! τι οξυμωρο! νεοι ανθρωποι που σφυζουν απο υγεια,κανουν τα μπανια τους,βολτες με τα παιδια τους, βραδινες εξοδους...γινονται τοσο "ανημποροι" να σταθουν απεναντι στην ανοησια του υπουργειου...
Και  γιατι να παρω αεροπλανο,οταν οικονομικα ειμαι ασχημα; Το πλοιο της γραμμης θα με παει , αργα αλλα οικονομικοτερα...
Θα παρω και τα παιδια μου, αν δε γινεται αλλιως.. Δε θα παθουν και τιποτα αν ξεφυγουν για 10 μερες απο την πολη!
Αλλα να ψαχνω κουτοπονηρες επιλογες της τελευταιας στιγμης, δε με τιμα.

( Ηδη "γνωστοι" μου , που εδω και 6 χρονια ειχαν βολευτει στο γραφειο, αρχιζουν τα μυξοκλαματα για την αποπομπη τους απο εκει τωρα που μπηκαν στη θεση τους οι εξαιρεθεντες απο τη διαθεσιμοτητα, τους στολιζουν με διαφορα "γαλλικα" και τρεμουν .... μπορει και να μην ερθουν στο νησι με τον αερα αλλων εποχων! τοτε που φωναζαν επειδη αργουσε να ετοιμαστει η πραξη αναληψης και θα εχαναν το πλοιο της ημερας....χαχχαχαχα )


Αποσυνδεδεμένος vasw99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1380 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:07:48 πμ »
Μεταφέρω την απάντηση που είχα χθες από Φιρτινίδη για την προσπάθεια να γίνει κάτι, τουλάχιστον για τους ευρισκόμενους στη διάθεση
 
"Έχει διατυπωθεί ως ερώτημα από Διευθύνσεις στο υπουργείο, αλλά δεν έχει δοθεί απάντηση. Ο λόγος είναι ότι δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή χρονοδιάγραμμα για την διαδικασία των αποσπάσεων, μολονότι έχουμε επανειλημμένα ζητήσει να ξεκινήσει η διαδικασία, με βασικό επιχείρημα την απίστευτη ταλαιπωρία και την οικονομική αιμορραγία χιλιάδων εκπαιδευτικών.
Ακόμη ένα δείγμα της κυβερνητικής αναλγησίας…"

 Μήπως να πιέσουμε κ εμείς με τηλέφωνα στις ΔΔΕ που ανήκουμε;

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1381 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:08:50 πμ »
πάρε κανονική άδεια καλύτερα..10 μέρες δικαιούσαι τον χρόνο

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1382 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:09:02 πμ »
Τίποτα ακόμα??Γιατι δεν βγαίνουν αυτές οι μετατάξεις.3 μέρες πέρασαν και ακόμα δεν ανακοίνωσαν τίποτα, όλο το καλοκαίρι τι έκαναν?Τετάρτη έχουμε σήμερα, πότε δηλαδή θέλουν να ανακοινώσουν τις αποσπάσεις, Κυριακή 11 η ώρα?????

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1383 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:11:50 πμ »
Τίποτα ακόμα??Γιατι δεν βγαίνουν αυτές οι μετατάξεις.3 μέρες πέρασαν και ακόμα δεν ανακοίνωσαν τίποτα, όλο το καλοκαίρι τι έκαναν?Τετάρτη έχουμε σήμερα, πότε δηλαδή θέλουν να ανακοινώσουν τις αποσπάσεις, Κυριακή 11 η ώρα?????
Δε μπορω Κυριακή....έχω να πάω εκκλησια να προσευχηθώ..! :P :P :P
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1384 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:16:33 πμ »
" Eίναι αυτονόητο ότι πρέπει να διευκολυνθούν με κάθε τρόπο οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση για απόσπαση, έτσι ώστε να μη χρειαστεί να μεταβούν στην οργανική τους θέση και ύστερα από λίγες μέρες να παρουσιαστούν στη νέα θέση,  όπου θα έχουν αποσπασθεί."
Σίμος Βασίλειος

Αιρετός ΠΥΣΠΕ Π.Ε  Ν.Λάρισας


αφελης απορια: ειναι λοιπον τοσο βεβαιο οτι θ αποσπαστουν,ε...

τοτε καλα τα λετε εδω για τη μαζικη επιδεινωση της υγειας περι την 1 σεπτεμβρη! τι οξυμωρο! νεοι ανθρωποι που σφυζουν απο υγεια,κανουν τα μπανια τους,βολτες με τα παιδια τους, βραδινες εξοδους...γινονται τοσο "ανημποροι" να σταθουν απεναντι στην ανοησια του υπουργειου...
Και  γιατι να παρω αεροπλανο,οταν οικονομικα ειμαι ασχημα; Το πλοιο της γραμμης θα με παει , αργα αλλα οικονομικοτερα...
Θα παρω και τα παιδια μου, αν δε γινεται αλλιως.. Δε θα παθουν και τιποτα αν ξεφυγουν για 10 μερες απο την πολη!
Αλλα να ψαχνω κουτοπονηρες επιλογες της τελευταιας στιγμης, δε με τιμα.

( Ηδη "γνωστοι" μου , που εδω και 6 χρονια ειχαν βολευτει στο γραφειο, αρχιζουν τα μυξοκλαματα για την αποπομπη τους απο εκει τωρα που μπηκαν στη θεση τους οι εξαιρεθεντες απο τη διαθεσιμοτητα, τους στολιζουν με διαφορα "γαλλικα" και τρεμουν .... μπορει και να μην ερθουν στο νησι με τον αερα αλλων εποχων! τοτε που φωναζαν επειδη αργουσε να ετοιμαστει η πραξη αναληψης και θα εχαναν το πλοιο της ημερας....χαχχαχαχα )

Την ίδια απορία έχω κι εγώ! Και όλοι μιλούν για αυτούς που περιμένουν απόσπαση. Όποιος είναι στη διάθεση σε νησιωτικό ΠΥΣΔΕ τι θα κάνει, θα πάει στο περσινο νησί να μείνει σε ξενοδοχείο και μετά από 2-3 μέρες θα μάθει ότι τον στέλνουν σε άλλο νησί και θα ξαναγυρίσει Αθήνα για να πάρει τα μπογαλάκια του και να ετοιμαστεί για το άλλο νησί; 

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1385 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:27:23 πμ »
Καλημέρα! Όσοι είμαστε στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ από τη στιγμή που δεν έχουμε ακόμη τοποθετηθεί στα σχολεία είναι υποχρεωτικό τη Δευτέρα να παρουσιαστούμε στη β/βθμια; Να κάνουμε τι; Μήπως οι διευθυντές της β/βθμιας δείξουν κατανόηση τουλάχιστον για αυτούς που είναι στη διάθεση και δεν χρειαστεί να παρουσιαστούμε τη Δευτέρα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160494
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 671
Σύνολο: 696

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.