*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?  (Αναγνώστηκε 21787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:08:34 μμ »
Αναλόγως πόσους θα πάρουν και αν είσαι τρίτεκνη επίσης. Αν είναι σαν τις περσινές φάσεις, δεν έχεις πολλές ελπίδες. Αν φτιάξουν κάπως, τότε νομίζω κάτι παίζει.... Α, και αναλογως και την ειδικότητα.
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:57 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:11:32 μμ »
Καλησπέρα. Στη λέσχη στρατού πήγαμε για φαγητό μόνο στις αρχές. Άθλιο φαγητό και όχι δωρεάν. Αν έχουν τέτοιο φαγητό στη λέσχη, σκεφτείτε τι τρώνε οι φαντάροι. Κως 202-13. Δεν είμαι γκρινιάρα, όπου αλλού πήγα ήταν κάπως καλά, αλλά εκεί...

Είναι επειδή οι γυναίκες έχετε πλήρη άγνοια των συνθηκών στρατού, συν τις γκουρμέ απαιτήσεις ορισμένων  :P
Στις λέσχες αυτές μαγειρεύουν στρατιώτες-μάγειρες (συνήθως διαλέγουν τον καλύτερο από τους διαθέσιμους μάγειρες.. μάγειρας είναι ειδικότητα στο στρατό, εκπαιδεύονται κάποιοι στην αρχή της θητείας τους). Συνήθως στις λέσχες το φαγητό είναι καλό, ακριβώς επειδή το πληρώνει ο άλλος, τώρα αν έτυχε σε εσένα ειδική περίπτωση, τι να πω.. αν ήταν τόσο άθλιο, ας διαμαρτυρόσασταν στον υπεύθυνο αξιωματικό της λέσχης (συνήθως -όχι πάντα - ένα λαμόγιο αξιωματικός που κονομάει από λέσχη, για όσο διάστημα είναι υπεύθυνος  ::) ).
Έτσι κι αλλιώς πιο οικονομικό είναι να μαγειρεύει κανείς στο σπίτι του, και ξέρει τι και πώς μαγειρεύει έτσι.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:27:30 μμ »
ΜΑΝΝΙ
Με -21 (κενά) δ Δωδεκανήσου λογικά έχεις ελπίδες (+1)πλεόνασμα. πόσοι θα πάρουν απόσπαση για δ Δωδεκανήσου… ???
Καλησπέρα. Στη λέσχη στρατού πήγαμε για φαγητό μόνο στις αρχές. Άθλιο φαγητό και όχι δωρεάν. Αν έχουν τέτοιο φαγητό στη λέσχη, σκεφτείτε τι τρώνε οι φαντάροι.
Το φαγητό στο στρατό ήταν υπέροχο Πολύκαστρο, για τα γλυκά δεν το συζητώ, εμείς είχαμε επαγγελματία μάγειρα και φαντάρους καλά ο ένας δεν ήξερε ούτε νερό να βράσει… :D

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:31:05 μμ »
Ευχαριστώ ελπίζω και σε αποσπάσεις και σε άδειες ανατροφής νεοδιόριστων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:57 »

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:37:29 μμ »
Ευχαριστώ ελπίζω και σε αποσπάσεις και σε άδειες ανατροφής νεοδιόριστων
  Από αυτά που λες όλα παίζουν. Ελπίζουμε να πάρεις πολλούς απο την αρχη και ολους ΑΚΩ. Κάπου διάβασα ( χωρίς να σημαίνει ότι θα γίνει) οτί το ΕΣΠΑ ανοίγει αρχές Οκτωμβρίου. Επομένως οι πολλές προσλήψεις τότε θα γίνουν και τα σχολεία θα λειτουργούν κάπως κανόνικά μετα τον Οκτώμβρη. 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2014, 07:59:37 μμ από xhm32 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:54:25 μμ »
Στα Δωδεκάνησα υπάρχουν αμέτρητα κενά, και δεν υπολογίζουν τις ώρες project? http://elearning.nad.gr/index_el.asp?cmd=Article&id=1696

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:56:26 μμ »
Ενταξει...φτηνό σπίτι...δηλ. τι; Τα φτηνά σπίτια για τους ιδιοκτήτες στα νησιά σημαίνει ένα δωμάτιο, μέσα στην υγρασία και στη μούχλα λόγω νησιού, εννοείται χωρίς πλυντήριο. Αυτές δεν είναι συνθήκες ζωής. Η μετεμψύχωση του Ρασκόλνικωφ του Ντοστογιέφσκι είναι...

Χαχαχα καλο!!!!!!!!!!! Εγω που εχω κανει και σε μεγαλο νησι με πολη και σε μικρο νησι αλλα με σχετικα νορμαλ συγκοινωνια για Αθηνα και σε δυσπροσιτο εχω να πω πως τα νησια το χειμωνα δεν παλευονται.. αγριο πραγμα η θαλασσα και οι τιμες οτι να'ναι γιατι οι ντοπιοι ζουνε απο τον τουρισμο οποτε φιλοτιμο μηδεν.. Αν μπορεις να κανεις απο καπου οικονομια ειναι γιατι δεν εχεις τιποτα να κανεις, καθεσαι σπιτι και δεν ξοδευεις  ;D  :'( Φετος σιχαθηκα και δεν εβαλα κουτακι τωρα αν θα κλαιω το Σεπτεμβρη ειναι αλλο θεμα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2014, 07:59:16 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:00:00 μμ »
Ax mustard ετσι την πάτησα εγώ πέρισι. Με ένα μωρό 1 έτους πέρισι είπα να μην βάλω κουτάκι κ δήλωσα συγκεκριμένες περιοχές.... αποτελεσμα; να δουλέψω μέσα φλεβάρη... Οπότε φέτος, αν κ προοιωνίζονται καλύτερα τα πράγματα, το έβαλα..... πέρσι αν το είχα βάλει θα δούλευα από Νοέμβρη, μακριά βέβαια από το σπίτι μου! ελπίζω φέτος να έχουμε καλύτερη τύχη. και η σάμος έχει κενά. Από τη Β σάμου όμως να ξέρετε ότι κενά έχουν μόνο οι Φούρνοι, από την Ικαρία δεν φεύγει κανένας.,,
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:07:39 μμ »
Ax mustard ετσι την πάτησα εγώ πέρισι. Με ένα μωρό 1 έτους πέρισι είπα να μην βάλω κουτάκι κ δήλωσα συγκεκριμένες περιοχές.... αποτελεσμα; να δουλέψω μέσα φλεβάρη... Οπότε φέτος, αν κ προοιωνίζονται καλύτερα τα πράγματα, το έβαλα..... πέρσι αν το είχα βάλει θα δούλευα από Νοέμβρη, μακριά βέβαια από το σπίτι μου! ελπίζω φέτος να έχουμε καλύτερη τύχη. και η σάμος έχει κενά. Από τη Β σάμου όμως να ξέρετε ότι κενά έχουν μόνο οι Φούρνοι, από την Ικαρία δεν φεύγει κανένας.,,

Γι αυτο δεν εβαλα κουτακι για να μην καταληξω στους φουρνους... Καθε χρονο φευγω με την πρωτη φαση ε, ας δουλεψω φετος αργοτερα δε χαθηκε ο κοσμος. Περσι μεχρι να τοποθετηθω οριστικα με γυριζανε επι ενα μηνα απο νησι σε νησι και στο τελος δεν ειχα στην κυριολεξια ουτε φαω και ζητιανεψα απο τους γονεις μου. Δεν μπορω αλλο την ερημια, μοναξια και την απομονωση τουχειμωνα.. Οχι ευχαριστω..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2014, 08:12:12 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:14:45 μμ »
Ax mustard ετσι την πάτησα εγώ πέρισι. Με ένα μωρό 1 έτους πέρισι είπα να μην βάλω κουτάκι κ δήλωσα συγκεκριμένες περιοχές.... αποτελεσμα; να δουλέψω μέσα φλεβάρη... Οπότε φέτος, αν κ προοιωνίζονται καλύτερα τα πράγματα, το έβαλα..... πέρσι αν το είχα βάλει θα δούλευα από Νοέμβρη, μακριά βέβαια από το σπίτι μου! ελπίζω φέτος να έχουμε καλύτερη τύχη. και η σάμος έχει κενά. Από τη Β σάμου όμως να ξέρετε ότι κενά έχουν μόνο οι Φούρνοι, από την Ικαρία δεν φεύγει κανένας.,,
  Ξέρεις που μπορούμε να βρούμε τα κενά των Φούρνων; Ενδιαφέρομαι για  ΠΕ 04.02

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:21:38 μμ »
Είμαι πε 02. Ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω να κληθώ. Ο υπουργός έδωσε ελπίδες, τώρα τι θα κάνει...Δεν την παλεύω άλλο...Καλή τύχη, συνάδελφοι!

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:51:33 μμ »
  Ξέρεις που μπορούμε να βρούμε τα κενά των Φούρνων; Ενδιαφέρομαι για  ΠΕ 04.02
περσι πηρε χημικο στους φουρνους μειωμενου ωραριου από Αθηνα...και πηγε....Γεναρη νομιζω

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:58:02 μμ »
Στα Δωδεκάνησα υπάρχουν αμέτρητα κενά, και δεν υπολογίζουν τις ώρες project? http://elearning.nad.gr/index_el.asp?cmd=Article&id=1696

Αυτά δεν είναι όσα έχουν απομείνει. Σε αυτά έχουν ηδη τοποθετηθεί καποιοι με οριστική ή βελτίωση και υπάρχουν και καποιοι στην διάθεση. Το έγγραφο είναι από 25 Ιουλίου. Και υπάρχουν και οι νεοδιόριστοι. Δε λέω ότι δεν ΘΑ υπάρχουν κενά αλλά πρέπει πρώτα να φύγουν οι αποσπασμένοι και να αφήσουν στη θέση τους κενά.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσατε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα?
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 10, 2014, 09:04:13 μμ »
περσι πηρε χημικο στους φουρνους μειωμενου ωραριου από Αθηνα...και πηγε....Γεναρη νομιζω
Επόμένως σκουρα τα πράγματα  φέτος δεν έβαλα κουτάκι μειωμένου ωραρίου. Αν τελίκα ανοίξουν οι πίνακες και κανούμε τροποποίση στην  δήλωση μπορεί να βάλω και το κουτάκι στο μειωμένου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160443
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 574
Σύνολο: 589

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.