*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται οι εκπαιδευτικοί με αναπηρία 67% και 12 μήνες προϋπηρεσία.  (Αναγνώστηκε 237746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος harpoon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ! ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρώτον: σε ότι αφορά την προϋπηρεσία έχουν κλειδώσει.
Δεύτερον: σε ότι αφορά τα υπόλοιπα κριτήρια η αλήθεια είναι ότι ναι υπάρχει διαβούλευση στο υπουργείο, διότι στο υπουργείο είχαν σκοπό όσοι ήταν να  διοριστούν φέτος να τους μοιράσει σε δύο χρονιές και όχι να πετάξει συναδέλφους από έξω του χρόνου που ήταν να διοριστούνε φέτος και να βάλει στη θέση τους άλλους εκμεταλλευόμενοι την ανακατάταξη αυτή, διότι για τον μη διορισμό τους φέτος δεν ευθύνονται αυτοί αλλά η οικονομική κατάσταση της χώρας.

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά ποιος θα μας απαντήσει στα σίγουρα? εχω 11 μήνες και 10 μέρες  προϋπηρεσία , είναι δυνατόν να χάσω το διορισμό μου για 20 μέρες ? θα τρελαθούμε τελείως με δαύτους !

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τώρα μ αυτό το καινούριο που πέταξε αυτός ο Αλεβίζος εμείς τι καταλάβαμε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλοί μου συνάδελφοι , έμαθε κανείς τίποτα γι αυτό το θέμα? Υπάρχει πιθανότητα διορισμού ? Προσμέτρηση της προϋπηρεσίας ? Τίποτα νεώτερο τελοσπάντων , γιατί η κατάστασή μας είναι τουλάχιστον τραγική!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
επειδη προερχομαι απο τον πινακα σας, συμπαραστεκομαι στο δικαιο & λογικο αιτημα σας!
δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα φετος θα κανουν ελαχιστους διορισμους
και να σου πω κατι μεταξυ μας, το δημοσιο αργοπεθαινει, οι δυσκολιες που θα στησουν απο δω κ περα για διορισμους σε ολο το δημοσιο ειναι ενδεικτικες του κλιματος
καλη προσπαθεια...! :)
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

nickitol

  • Επισκέπτης
Δεν υπαρχει τιποτα νεωτερο για τιε ειδικες κατηγοριες ακομη.
Εκτιμω οτι οπως και περυσι θα βγει κατα τον ιουνιο η εγκυκλιος για ενταξη στους πινακες και στη συνεχεια για διορισμους. Ποσοι θ αδιοριστουν? Αγνωστο. Οπως και για ολους αλλωστε.
Θεωρω απαραδεκτο το γεγονος να σας αναγκαζει να υποβληθειτε στη διαδικασια ΑΣΕΠ. Αυτο πρεπει να παλεψετε μεσω των συλλογων σας ωστε να εξαιρεισθε του ΑΣΕΠ. Δεν ειναι δυνατον το κρατος να σας εξισωνει και να σας θεωρει ισους, τη στιγμη που η ιδια η φυση σας εχει αδικησει.

xriana1

  • Επισκέπτης
Τελικά ποιος θα μας απαντήσει στα σίγουρα? εχω 11 μήνες και 10 μέρες  προϋπηρεσία , είναι δυνατόν να χάσω το διορισμό μου για 20 μέρες ? θα τρελαθούμε τελείως με δαύτους !

Αυτό που λες δεν υπάρχει πουθενά. Η προυπηρεσία θα προσμετρηθεί κανονικά το λέει άλλωστε και ο νόμος, εγκύκλιος θα βγεί κανονικά, το θέμα είναι ότι οι διορισμοί θα είναι ελάχιστοι.

xriana1

  • Επισκέπτης
Δεν υπαρχει τιποτα νεωτερο για τιε ειδικες κατηγοριες ακομη.
Εκτιμω οτι οπως και περυσι θα βγει κατα τον ιουνιο η εγκυκλιος για ενταξη στους πινακες και στη συνεχεια για διορισμους. Ποσοι θ αδιοριστουν? Αγνωστο. Οπως και για ολους αλλωστε.
Θεωρω απαραδεκτο το γεγονος να σας αναγκαζει να υποβληθειτε στη διαδικασια ΑΣΕΠ. Αυτο πρεπει να παλεψετε μεσω των συλλογων σας ωστε να εξαιρεισθε του ΑΣΕΠ. Δεν ειναι δυνατον το κρατος να σας εξισωνει και να σας θεωρει ισους, τη στιγμη που η ιδια η φυση σας εχει αδικησει.

Πολλά +++++++++++++++++++++++++++++++++++.
Χρειάζεται μεγάλος αγώνας και ειμαστε διπλα σας σε αυτή την αδικία, απλά οι καιροι ειναι δύσκολοι και οι διορισμοί ελάχιστοι.

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι καιροί είναι δύσκολοι , κανείς δεν το αμφισβητεί , όμως αυτός ο ρατσισμός απέναντί μας από το Υπουργείο δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο την ήδη δύσκολη θέση στην οποία βρισκόμαστε , η αντιμετώπιση του Υπουργείου Παιδείας μόνο με τη συμπεριφορά του Χίτλερ θα μπορούσα να παρομοιαστεί .Αν μπορούσαν να μας πυροβολήσουν είμαι σίγουρη πως θα μας έβγαζαν από τη μέση . Οι σύλλογοι προσπαθούν , εγώ ήδη έχω γράψει 2 επιστολές , παγερή αδιαφορία . Ελπίζω και εύχομαι μέσα μου κάτι να αλλάξει αν και η μέχρι τώρα συμπεριφορά είναι τουλάχιστον ελεηνη και δεν μιλάω μόνο για τους διορισμούς , αλλά και για τις μεταθέσεις και ο,τι δικαιώματα υπήρχαν και καταργήθηκαν με το νέο νόμο του ΠΑΣΟΚ . Τι να πω παιδιά , μόνο προσεύχομαι ...

nickitol

  • Επισκέπτης
Οι καιροί είναι δύσκολοι , κανείς δεν το αμφισβητεί , όμως αυτός ο ρατσισμός απέναντί μας από το Υπουργείο δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο την ήδη δύσκολη θέση στην οποία βρισκόμαστε , η αντιμετώπιση του Υπουργείου Παιδείας μόνο με τη συμπεριφορά του Χίτλερ θα μπορούσα να παρομοιαστεί .Αν μπορούσαν να μας πυροβολήσουν είμαι σίγουρη πως θα μας έβγαζαν από τη μέση . Οι σύλλογοι προσπαθούν , εγώ ήδη έχω γράψει 2 επιστολές , παγερή αδιαφορία . Ελπίζω και εύχομαι μέσα μου κάτι να αλλάξει αν και η μέχρι τώρα συμπεριφορά είναι τουλάχιστον ελεηνη και δεν μιλάω μόνο για τους διορισμούς , αλλά και για τις μεταθέσεις και ο,τι δικαιώματα υπήρχαν και καταργήθηκαν με το νέο νόμο του ΠΑΣΟΚ . Τι να πω παιδιά , μόνο προσεύχομαι ...

Θα πρεπει να κουνηθειτε.
Σαφεστατα του Υπουργειου ηγειται αδιστακτο ατομο χωρις ιχνος κοινωνικης ευαισθησιας.. Να μην επιτρεψετε τετοια αδικια θεωρω. Ενας πολυτεκνος δεν παθει τιποτα αν υποβληθει στο  στρες των εξετασεων, ενας με σκληρυνση κατ απλακας μπορει να υποτροπιασει ομως σοβαρα, ουτε θα παθει κατι σοβαρο αν  ξεσπιτωθει σε νησι, ενας  ομως με μεσογειακη αναιμια μπορει να χρειασθει αμεσα νοσοκομειο. Δεν σημαινει οτι τ αεχω με πολυτεκνους υποψη.
Απλα κουνηθειτε, αλλιως σας περιμενει Καιαδας.
Τωρα με την..... προσευχη και μονο δεν ξερω αν καταφερετε κατι.

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχεις δίκιο , η προσευχή δεν είναι μέσο πίεσης , εγώ σαν άτομο έκανα ό,τι μπορούσα , δυστυχώς η ΕΣΑΜΕΑ δεν κάνει και πολλά πράγματα προς αυτή την κατεύθυνση , έχει διαμορφωθεί μια τραγική κατάσταση και φυσικά θα την πληρώσουν οι πιο αδύναμοι . είναι ακριβώς όπως το είπες στην σκλήρυνση όλο αυτό το στρες προκαλεί υποτροπές με όλο το κόστος για την υγεία του ασθενούς , στη μεσογειακή αναιμία δεν επιτρέπεται να είναι κανείς μακριά από νοσοκομείο καθώς αυτό θα του στοιχίσει την ίδια τη ζωή . Απάνθρωποι κ ελεηνοί , δεν έχουν τέτοια προβλήματα προφανώς στο σπίτι τους γι αυτό και φέρονται έτσι . Η σκπ χτυπάει 1 στα 1000 άτομα , δεν είναι απίθανο να το βρούνε μπροστά τους .

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθεια σας για ένα θέμα που έπεσε στην αντιληψη μου σχετικά με πιθανότατα ψεύτικο ποσοστό αναπηρίας. Τι μπορώ να κάνω; Υπάρχει κάποια υπηρεσία που θα μπορούσα να το καταγγείλω; Θα μπορούσε ίσως η ΠΕΑΝ να βοήθήσει;

Αποσυνδεδεμένος manos2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθεια σας για ένα θέμα που έπεσε στην αντιληψη μου σχετικά με πιθανότατα ψεύτικο ποσοστό αναπηρίας. Τι μπορώ να κάνω; Υπάρχει κάποια υπηρεσία που θα μπορούσα να το καταγγείλω; Θα μπορούσε ίσως η ΠΕΑΝ να βοήθήσει;
Για να γίνει μια καταγγελία, χρειάζονται αποδείξεις και όχι υποψίες-πιθανότητες.
Για να βγει ένα ποσοστό αναπηρίας, θα πρέπει να υπάρχει πιστοποιητικό από α'βάθμια υγειονομική επιτροπή του εκάστοτε νομού-περιφέρειας. Αυτό το πιστοποιητικό, εκδίδεται σύμφωνα με γνωμάτευση Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου.
Τώρα, αν εσείς έχετε κάποια τέτοια υποψία, μπορείτε να βάλετε κάποιο δικηγόρο να το ψάξει γιατί ίσως να έχετε πρόβλημα με το νόμο περί ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων αν το ψάξετε διαφορετικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2011, 11:09:13 πμ από manos2 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 346
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.