*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154648 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7868 στις: Ιούνιος 14, 2016, 05:48:50 μμ »
Νομίζω ήμουνα στο 8 δεν θυμάμαι όμως σίγουρα. Στην εργασία βαθμολόγησε με επιείκεια αλλά στην τελική εξέταση περίμενα ότι τα έχω πάει καλύτερα :-\ :-\ Ας πει και κανένας άλλος την γνώμη του....
Δεν είμαι ευχαριστημένη....60%....και φανταστείτε ότι ένιωθα πολύ καλά διαβασμένη, δεν έχασα ποτέ ομαδική εργασία, μελέτησα σε βάθος και γενικά, επειδή μου άρεσε το μάθημα ασχολήθηκα πολύ. Φανταστείτε ότι ενώ ήταν με ανοιχτά βιβλία, εγώ δεν τα χρησιμοποίησα...Δεν το περίμενα, ακόμα και στην έρευνα έγραψα πολύ καλύτερα!....της έστειλα μέηλ ώστε να μου εξηγήσει τα λάθη μου....Δε μπορώ να πιστέψω ότι τα μισά από αυτά που έγραψα ήταν λάθος...ούτε μία φίλη μου έμεινε ευχαριστημένη....Λέτε να τα διόρθωσε ο Αγγελίδης;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7869 στις: Ιούνιος 14, 2016, 06:02:27 μμ »
Δεν είμαι ευχαριστημένη....60%....και φανταστείτε ότι ένιωθα πολύ καλά διαβασμένη, δεν έχασα ποτέ ομαδική εργασία, μελέτησα σε βάθος και γενικά, επειδή μου άρεσε το μάθημα ασχολήθηκα πολύ. Φανταστείτε ότι ενώ ήταν με ανοιχτά βιβλία, εγώ δεν τα χρησιμοποίησα...Δεν το περίμενα, ακόμα και στην έρευνα έγραψα πολύ καλύτερα!....της έστειλα μέηλ ώστε να μου εξηγήσει τα λάθη μου....Δε μπορώ να πιστέψω ότι τα μισά από αυτά που έγραψα ήταν λάθος...ούτε μία φίλη μου έμεινε ευχαριστημένη....Λέτε να τα διόρθωσε ο Αγγελίδης;;;


Εγώ 67... Και εγώ ήμουν πολύ καλά διαβασμένη γιατί δεν ήξερα πως τα είχα πάει με την εργασία και ήμουν αγχωμένη οπότε διάβασα πολύ. Τέλος πάντων ευτυχώς που το περάσαμε!!!

Αποσυνδεδεμένος oulaloum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7870 στις: Ιούνιος 14, 2016, 07:03:46 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.
Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις δηλώσεις μαθημάτων. Γνωρίζετε αν θα υπάρξει πρόβλημα με το Πανεπιστήμιο εάν δεν επιλέξω κανένα μάθημα σε κάποιο τετράμηνο (π.χ. στα θερινό όπου ούτως ή άλλως είναι περιορισμένες οι επιλογές μαθημάτων);
Είχα επιλέξει το 621 (Παιδαγωγική της Συμπερίληψης) με Ηλιάδου, τελικά με έβαλαν σε ακροατήριο του Αγγελίδη (ουπς!) και σκέφτομαι να το αφήσω τελείως για να χαλαρώσω και λίγο τώρα το καλοκαίρι. Έστειλα μέιλ σε μια από τις ακαδημαϊκές συμβούλους, δεν έχει απαντήσει ακόμα και στις 20 λήγει η περίοδος προσθαφαίρεσης μαθημάτων, οπότε αν γνωρίζει κάποιος ας με ενημερώσει.
Ευχαριστώ.


Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7871 στις: Ιούνιος 14, 2016, 07:16:13 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.
Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις δηλώσεις μαθημάτων. Γνωρίζετε αν θα υπάρξει πρόβλημα με το Πανεπιστήμιο εάν δεν επιλέξω κανένα μάθημα σε κάποιο τετράμηνο (π.χ. στα θερινό όπου ούτως ή άλλως είναι περιορισμένες οι επιλογές μαθημάτων);
Είχα επιλέξει το 621 (Παιδαγωγική της Συμπερίληψης) με Ηλιάδου, τελικά με έβαλαν σε ακροατήριο του Αγγελίδη (ουπς!) και σκέφτομαι να το αφήσω τελείως για να χαλαρώσω και λίγο τώρα το καλοκαίρι. Έστειλα μέιλ σε μια από τις ακαδημαϊκές συμβούλους, δεν έχει απαντήσει ακόμα και στις 20 λήγει η περίοδος προσθαφαίρεσης μαθημάτων, οπότε αν γνωρίζει κάποιος ας με ενημερώσει.
Ευχαριστώ.

Oulaloum δεν νομιζω οτι υπάρχει θέμα καθώς κ εγώ τώρα το θερινό δεν θα επιλέξω κανένα μάθημα (δεν μπορώ άλλωστε κ με τον νεο νομο) κ θα πάω απευθειας Σεπτεμβριο. Εντούτοις αν μάθεις κάτι διαφορετικό, ενημέρωσε σε παρακαλω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7872 στις: Ιούνιος 14, 2016, 08:22:59 μμ »
Αυτό το 15/30 στην εργασία είναι σταθερό και ανεξάρτητο από τον φοιτητή; Πλάκα κάνω!  :)
Σε ευχαριστώ πολύ Ρ.Π.! Καλή συνέχεια!
Μάλλον....χαχαχαχα  Καλή συνέχεια και σε εσένα!!!

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7873 στις: Ιούνιος 14, 2016, 09:51:21 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.
Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις δηλώσεις μαθημάτων. Γνωρίζετε αν θα υπάρξει πρόβλημα με το Πανεπιστήμιο εάν δεν επιλέξω κανένα μάθημα σε κάποιο τετράμηνο (π.χ. στα θερινό όπου ούτως ή άλλως είναι περιορισμένες οι επιλογές μαθημάτων);
Είχα επιλέξει το 621 (Παιδαγωγική της Συμπερίληψης) με Ηλιάδου, τελικά με έβαλαν σε ακροατήριο του Αγγελίδη (ουπς!) και σκέφτομαι να το αφήσω τελείως για να χαλαρώσω και λίγο τώρα το καλοκαίρι. Έστειλα μέιλ σε μια από τις ακαδημαϊκές συμβούλους, δεν έχει απαντήσει ακόμα και στις 20 λήγει η περίοδος προσθαφαίρεσης μαθημάτων, οπότε αν γνωρίζει κάποιος ας με ενημερώσει.
Ευχαριστώ.
όταν είχα ρωτήσει την ακαδημαική σύμβουλο μου είχε πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά να μην ξεπεράσεις το χρονικό όριο για την ολοκλήρωση του μεταπτυχιακού.(το οποίο είναι 3 χρόνια νομίζω...)

Αποσυνδεδεμένος anna__

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7874 στις: Ιούνιος 14, 2016, 10:13:53 μμ »
πως βλέπω τι βαθμό πήρα στην εργασία και τι βαθμό στα γραπτά;

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7875 στις: Ιούνιος 14, 2016, 10:15:54 μμ »
πως βλέπω τι βαθμό πήρα στην εργασία και τι βαθμό στα γραπτά;
Στο my grade report στο intranet κάνοντας κλικ πάνω στο βαθμό σου ανοίγει ένα νέο παράθυρο που τα εξηγεί αναλυτικά.

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7876 στις: Ιούνιος 14, 2016, 10:34:32 μμ »
Βγήκε και το 511!
Είχε κανείς την Καιτε? Πώς βαθμολόγησε? Εμένα μου έβαλε χαμηλό στις εξετάσεις και σχετικά καλό στις εργασίες και παραξενεύτηκα γιατί περίμενα τ'αντίστροφο.

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7877 στις: Ιούνιος 14, 2016, 11:45:26 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να πάρω το 512 από έρευνα (στο χειμερινό εξάμηνο) και ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν πάρει, πώς τους φάνηκε και πώς βαθμολογήθηκαν. Τα θέματα είναι υπολογιστικά; Γίνεται χρήση υπολογιστή για την ανάλυση των δεδομένων με SPSS στις εξετάσεις; Ρωτάω νωρίτερα, επειδή πολλοί το είχατε στο εαρινό και τώρα το θυμάστε καλύτερα. :)

Αποσυνδεδεμένος anna__

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7878 στις: Ιούνιος 14, 2016, 11:54:40 μμ »
στο grade report δεν γράφει αναλυτικά τι βαθμό πήρα στην εργασία και τι βαθμό στα γραπτά..κάτι ποσοστά αναγράφονται..

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7879 στις: Ιούνιος 15, 2016, 12:01:07 πμ »
στο grade report δεν γράφει αναλυτικά τι βαθμό πήρα στην εργασία και τι βαθμό στα γραπτά..κάτι ποσοστά αναγράφονται..
στον πινακα στη στήλη grade αν κάνεις κλικ στο λατινικό γράμμα που είναι ο βαθμός σου θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο.Τα ποσοστά που περιέχει είναι αναλυτικά η βαθμολογία σου. Το γράφει στα αγγλικά, αλλά μπορείς να το ελέγξεις...συνήθως το πρώτο είναι η συμμετοχή στα φόρουμ, το δεύτερο ποσοστό είναι η ατομική εργασία και το τρίτο η τελική εξέταση.

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7880 στις: Ιούνιος 15, 2016, 12:04:24 πμ »

Εγώ 67... Και εγώ ήμουν πολύ καλά διαβασμένη γιατί δεν ήξερα πως τα είχα πάει με την εργασία και ήμουν αγχωμένη οπότε διάβασα πολύ. Τέλος πάντων ευτυχώς που το περάσαμε!!!

Συνολικό βαθμό στο μάθημα 60% και 67% εννοείτε ή στην γραπτή εξέταση?

Αποσυνδεδεμένος anna__

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7881 στις: Ιούνιος 15, 2016, 12:05:26 πμ »
πρώτο μου γράφει ένα n/a.. τι σημαίνει αυτό;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 951
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 925
Σύνολο: 936

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.