*

Αποστολέας Θέμα: Γνωστικό ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 8905 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Γνωστικό ΠΕ06
« στις: Αύγουστος 03, 2008, 10:56:29 πμ »
Μου είπαν οτι υπάρχει βιβλίο με κείμενα, ερωτήσεις, εκθέσεις κτλ για το γνωστικό της Αγγλικής αλλά δεν ξέραν εκδόσεις κτλ. Μήπως γνωρίζει κανείς σας κάτι να μας πει περισσότερες πληροφορίες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:13:00 »

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 05, 2008, 03:14:52 μμ »
Ίσως εννούσαν αυτό που έχει εκδόσει το φροντιστήριο ¨Μπόνια¨.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:46:41 μμ »

Ίσως εννούσαν αυτό που έχει εκδόσει το φροντιστήριο ¨Μπόνια¨.

αξίζει τον κόπο? το έχεις πάρει ή έστω έχεις ακούσει σχόλια? κάποιος που να το έχει δουλέψει?

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 12, 2008, 05:33:46 μμ »
Έκανα μάθημα εκεί με την κοπέλα που το έχει γράψει.Δεν το αγόρασα όμως γιατί ήταν αρκετό το υλικό που μας έδωσε.Τα κείμενα έχουν ερωτήσεις που μπαίνουν και στο γνωστικό ΑΣΕΠ.π.χ Η πρόταση στο τέλος ποιάς παραγράφου ταιριάζει, αντικατάσταση λέξεων,κ.τ.λ. Έχει ΄κείμενα με πλούσιο λεξιλόγιο και με πλούσια θεματολογία.θα σου έλεγα να το αγοράσεις μόνο και μόνο για να εξοικιωθείς με το στυλ των ερωτήσεων αλλά και να βάλεις ένα πρόγραμμα ωστε να αναπτύξεις λεξιλόγιο.Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο Beth.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:13:00 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 20, 2008, 09:39:25 μμ »
καμμια καινουργια προταση για το γνωστικο, υπαρχει???
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 28, 2008, 03:15:57 μμ »
Μολις πηρα στα χερια μου "το γνωστικο αντικειμενο της αγγλικης στον ΑΣΕΠ", πρεπει να ειναι αυτο του ΜΠΟΝΙΑ που λετε, δε νομιζω να εχει εκδοσει παραπανω. Καλο μου φαινεται, αν και λιγο βαρετο. Αλλα μου φαινεται μονο αυτο θα διαβασω για να μπω στο νοημα, οσον αφορα στο γνωστικο. Θα διαβασετε κατι αλλο; Καποια προταση;

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:00:25 μμ »
Μολις πηρα στα χερια μου "το γνωστικο αντικειμενο της αγγλικης στον ΑΣΕΠ", πρεπει να ειναι αυτο του ΜΠΟΝΙΑ που λετε, δε νομιζω να εχει εκδοσει παραπανω. Καλο μου φαινεται, αν και λιγο βαρετο. Αλλα μου φαινεται μονο αυτο θα διαβασω για να μπω στο νοημα, οσον αφορα στο γνωστικο. Θα διαβασετε κατι αλλο; Καποια προταση;
ειναι αρκετα καλο και αν σκεφτεις οτι ειχε μερος του θεματος του περσυνου αυτο λεει πολλα (Wikipedia) αλλα δεν ειναι αρκετο.. για το γνωστικο και γω δεν ξερω τι να κανω...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 28, 2008, 10:30:32 μμ »
κυκλοφορει στα βιβλιοπωλεια δηλαδη;; πως το ζηταμε, που το βρισκουμε και ποσο κανει;;  :-[ :-[ :-[
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 29, 2008, 12:09:47 μμ »
εμενα μου το εστειλαν απο το ιδιο το φροντιστηριο και ηταν φθηνοτερα απο το βιβλιοπωλειο θα το βρω να σου πω τιμη γιατι κανω μετακομιση και δεν ξερω που το εχω βαλει....
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 30, 2008, 05:49:42 μμ »
Planety πηγαινε σε Φλωρά ή Ελευθερουδάκη, το έχουν (το έχω τσεκάρει στο ίντερνετ, γιατί εγώ από εκεί πια παραγγέλνω). Η τιμή του στο Φλωρά είναι 18,81.

Catwoman2 αν δηλαδή δε διαβάσω τίποτα άλλο, δεν έχω ελπίδες λες;; Δε βρήκα άλλο βιβλίο και υποθέτω ότι τα αγγλικά πια τα ξέρουμε, αυτό δεν εξετάζει το γνωστικό αντικείμενο;

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 30, 2008, 06:19:13 μμ »
τι να σου πω ? εγω πετυχα περυσι για 3η φορα . Σε σχεση με τις 2 προηγουμενες αυτη ηταν η χειροτερη σε σχεση με το γνωστικο. Μη λες οτι τα ξερουμε τα αγγλικα. Ισως εσυ που εχεις τελειωσει προσφατα να εισαι πιο ευνοημενη σε αυτο.Αλλα εμενε με δυσκοελψε παρα πολυ και βοηθηθηκα απο το βιβλιο. Αλλα κατα την γνωμη μου δεν αρκει. Καποια συναδελφος που προτεινε να κανουμε μαθηματα Proficiency ειχε απολυτο δικαιο. Κανω τωρα τελευταια τεστ παλια απο ECPE και δυσκολευομαι πολυ...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:50:31 μμ »
Planety πηγαινε σε Φλωρά ή Ελευθερουδάκη, το έχουν (το έχω τσεκάρει στο ίντερνετ, γιατί εγώ από εκεί πια παραγγέλνω). Η τιμή του στο Φλωρά είναι 18,81.


και ζηταω απλως το βιβλιο του μπονια για το γνωστικο της αγγλικης; σε ευχαριστω πολυ, θα το ψαξω! να εισαι καλα!! :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:37:41 μμ »
Planety, η κοπελα που το εχει γραψει ειναι η Μαριαννα Παπανικολα. Αλλα δε νομιζω να εχουν κι αλλο και να μπερδευτουν!

Catwoman2 δεν νιωθω ευνοημενη, αλλωστε δεν καναμε τιποτα σχετικο για τη βελτιωση της γνωσης μας των Αγγλικων στο Πανεπιστημιο. Απλα ηθελα να ελπιζω οτι εκει που εχω τοοοοσα να διαβασω για τα παιδαγωγικα (που δεν εκανα καθολου, να σημειωθει αυτο) δε θα χρειαζοταν να διαβαζω και γι'αυτο. Καλη ιδεα τα τεστ του ECPE. Θα δοκιμασω κι εγω να δω πως τα καταφερνω.

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Γνωστικό ΠΕ06
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 31, 2008, 03:44:06 πμ »


Catwoman2 αν δηλαδή δε διαβάσω τίποτα άλλο, δεν έχω ελπίδες λες;; Δε βρήκα άλλο βιβλίο και υποθέτω ότι τα αγγλικά πια τα ξέρουμε, αυτό δεν εξετάζει το γνωστικό αντικείμενο;
[/quote]
Αχ,irene.a,πρωτη φορα θα δωσεις ετσι;Γιατι και το βιβλιο αυτο να διαβασεις θα εχεις (οπως ολοι μας )τις ιδιες ελπιδες σαν να μην το εχεις διαβασει.........γιατι το γνωστικο εκτος απο τα αγγλικα μας,εξεταζει και τις ...μαντικες μας ικανοτητες! Πρεπει να μαντεψουμε δηλαδη,τι εννοει ο ενας που ειπε κατι και τι σκεφτεται ο αλλος που του απαντησε!!!!!!! :-X Που να ξερω τι σκεφτεται;Εδω ο αντρας μου μου μιλαει και δεν ξερω τι σκεφτεται,μπορει να σκεφτεται π.χ.οτι θελει να παει στην τουαλετα ;D ;D ;D
Παντως μην αγχωνεσαι γι'αυτο το βιβλιο,εχει μονο κειμενα,ερωτησεις,απαντησεις και λεξιλογιο.Αυτο που του λειπει ειναι η αιτιολογηση των απαντησεων γιατι π.χ.ειναι σωστο το α και οχι το β.Τωρα αν μπορεις να συγκρατησεις το λεξιλογιο θα ειναι καλο,αλλα νομιζω σταγονα στον ωκεανο..Παντως και με ποσοστο 50/100 στο γνωστικο ειχαμε διοριστεους περισι,αλλα φυσικα γραψανε πολυ καλα στα αλλα.Καλο κουραγιο παντως σε ολους μας ,ειτε διαβαζουμε παιδαγωγικα,ειτε γνωστικο!
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 911
Σύνολο: 916

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.