*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 664223 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η γνώμη μου είναι ότι κανείς δε θα αρνηθεί γι'αυτόν τον λόγο. Οι μαθητές είναι όλοι μαθητές. Αυτή είναι η δουλειά μας. Πιο πιθανό θεωρώ να υπάρξουν αρνήσεις για να μη χωριστούν οικογένειες παρά επειδή κάποιος θα φοβηθεί τα σημάδια από το ξύλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Εγώ ξέρω και αναπληρωτές στα ειδικά που λέγαν τους μαθητές βλαμμένα. Μάλιστα, η συντριπτική πλειοψηφία των συναδέλφων που γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, εργάστηκαν ως αναπληρωτές στην ειδική απλά και μόνο επειδή δεν είχαν εναλλακτική και όχι από συνειδητή επιλογή.
Ναι συμβαίνει και αυτό όπως και ότι πολύ το εγκατέλειψαν στη συνέχεια αυτό και γύρισαν στα φροντιστήρια διότι δεν άντεχαν. ( εξαίρεση αποτελούν οι ΠΕ71/61).

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Η γνώμη μου είναι ότι κανείς δε θα αρνηθεί γι'αυτόν τον λόγο. Οι μαθητές είναι όλοι μαθητές. Αυτή είναι η δουλειά μας. Πιο πιθανό θεωρώ να υπάρξουν αρνήσεις για να μη χωριστούν οικογένειες παρά επειδή κάποιος θα φοβηθεί τα σημάδια από το ξύλο
Δε θα αρνηθεί γιατί κουράστηκε να είναι αναπληρωτής.Όσο γι αυτό που λες για τις οικογένειες ναι συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1575
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
AnnaB ξέρεις κάποιον που διορίζεται στην ειδική αυτή τη στιγμή και αντιμετωπίζει άσχημα τους μαθητές του δηλαδή? Εγώ δεν τυχαίνει να ξέρω κάποιον. Ξέρω κάποιους όμως που ενώ δούλευαν σε ειδικά σχολεία κορόιδευαν μαθητές με αυτισμό. Το ότι έχει προϋπηρεσία κάποιος στην ειδική δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι επαγγελματίας.
skathari...εκπαιδευτικος που αντιμετωπιζει αυτα τα παιδια μ' αυτο τον τροπο οχι μονο δεν ειναι επαγγελματιας αλλα ουτε καν εκπαιδευτικος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1575
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η γνώμη μου είναι ότι κανείς δε θα αρνηθεί γι'αυτόν τον λόγο. Οι μαθητές είναι όλοι μαθητές. Αυτή είναι η δουλειά μας. Πιο πιθανό θεωρώ να υπάρξουν αρνήσεις για να μη χωριστούν οικογένειες παρά επειδή κάποιος θα φοβηθεί τα σημάδια από το ξύλο
Δεν γνωριζω αν υπαρξουν αρνησεις ...αν και πιστευω οτι θα υπαρξουν.ΠΧ στον κλαδο ΠΕ86 εχουμε 69 θεσεις εκ των οποιων μεσα στους 69 υπαρχουν 36 ατομα με προυπηρεσια μονο στην ειδικη -5 ατομα που ξεκινησαν απο ειδικη με λιγα μορια και μεταπηδησαν στην γενικη και 28 ατομα χωρις ωρα προυπηρεσιας στην ειδικη.Απο τους 33 σχεδον ολοι τους ειναι μεσα στους 100 πρωτους στον πικακα γενικης.Το γεγονος οτι συντομα θα εχουμε και καποιο φως και για διορισμους στην γενικη αραγε τι θα κανουν;;;;

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1223
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όποιος διοριστεί στην ειδική διατηρεί το δικαίωμα να συμμετέχει στον ΑΣΕΠ για την γενική. Και σε άλλους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ έχουν συμμετέχει εν ενεργεία δημόσιοι υπάλληλοι.

Συνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Όποιος διοριστεί στην ειδική διατηρεί το δικαίωμα να συμμετέχει στον ΑΣΕΠ για την γενική. Και σε άλλους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ έχουν συμμετέχει εν ενεργεία δημόσιοι υπάλληλοι.
Απλά νομίζω δε μπορεί να διοριστεί καποιος ποθ ειναι ηδη δημόσιος υπάλληλος.
Σε πολλές προκηρύξεις στις προϋποθέσεις διορισμού λέει: ότι δε πρέπει να έχει παραιτηθεί κάποιος τα τελευταία 5 χρόνια από θέση του δημόσιου.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οποιος αρνηθει, θα κανει μεγαλο λαθος..Καλύτερα μονιμος στο Καστελόριζο παρα αιωνιος αναπληρωτης...

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όποιος διοριστεί στην ειδική διατηρεί το δικαίωμα να συμμετέχει στον ΑΣΕΠ για την γενική. Και σε άλλους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ έχουν συμμετέχει εν ενεργεία δημόσιοι υπάλληλοι.
Πρεπει να παρέλθει η 5ετια απο τότε που διορίστηκες για να κανεις αιτηση στο ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εκτός αν παραιτηθείς από τη θέση σου πριν την υποβολή της νεας αίτησης στο ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
εκτός αν παραιτηθείς από τη θέση σου πριν την υποβολή της νεας αίτησης στο ΑΣΕΠ


Μα υπάρχουν ήδη ονόματα διορισθέντων-δικαιωθέντων του ΑΣΕΠ 2008 στους προσωρινούς πίνακες της Ειδικής!

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Μα υπάρχουν ήδη ονόματα διορισθέντων-δικαιωθέντων του ΑΣΕΠ 2008 στους προσωρινούς πίνακες της Ειδικής!
Οταν έκαναν αιτηση στην ειδικη δεν ήταν δημόσιοι υπαλληλοι

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2922
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Όσοι είναι ήδη δημόσιοι υπάλληλοι μπορούν α ν ε μ π ό δ ι σ τ α να συμμετέχουν σε οποιαδήποτε προκήρυξη του ΑΣΕΠ. Αν υπάρξει διορισμός τότε ε π ι λ έ γ ο υ ν.

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι νεοδιόριστοι πρέπει να μείνουν εκεί που διορίστηκαν για 3 ή 5 χρόνια;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 590
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 573
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.