*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 431713 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #728 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:38:06 μμ »
Καλά, υποβολή αιτήσεων για Θεσσαλονίκη απ' ότι είπαν το έβαλαν μόνο στη Δυτική Θεσσαλονίκη Σαπφούς και Μονή Λαζαριστών, από εκεί που γινόταν και στο ΕΚΦΕ Τούμπας (2 Λύκειο Τούμπας). Ε-Λ-Ε-Ο-C δηλαδή. Οσοι είναι από Ανατολική Θεσσαλονίκη να κάθονται να κάνουν ολόκληρο ταξίδι για να υποβάλλουν την αίτηση...
καταλαβα...να παρουμε και κανα ταπερακι δηλαδη?
Φαντάζομαι θα στηθούν καντίνες απ' έξω... >:( >:(
Προσοχή στα δικαιολογητικά: από φέτος όλα (π.χ. τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης) θα σταλούν στο Υπουργείο για επανέλεγχο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:02 »

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #729 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:44:42 μμ »
Τι βλέπω? Ταπεράκια και καντίνες έξω απο τα γραφεία εκπαίδευσης? Τόσος κόσμος λοιπόν έχει μαζευτεί?

Ακόμα περιμένω εκείνον τον Landau να μου στείλει το π.μ. με τη διεύθυνση του γραφείου που έχει τον λιγότερο κόσμο και ακολουθείται το σύστημα της σειράς προτεραιότητας με νούμερο αντί να περιμένεις στην ουρα  :D

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #730 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:45:01 μμ »
Από τη Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδευτικων δεν ήταν που συναντήθηκαν με τη Διαμαντοπούλα και είχαν πει οτι ήταν πολύ καλή η συζήτηση?
Ναι, βγήκε χαρούμενος εκείνος ο ταμιας τους μετά τη συνάντηση -νομίζω ήταν φυσικός-, νομίζοντας οτι κάνοντας το καλό παιδί θα τον διοριζαν. Στη συνέχεια η ιστορική ΠΕΑ διαλύθηκε....... :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 02:52:11 μμ από loukritiα »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #731 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:47:38 μμ »
Από τη Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδευτικων δεν ήταν που συναντήθηκαν με τη Διαμαντοπούλα και είχαν πει οτι ήταν πολύ καλή η συζήτηση?
Ναι, βγήκε χαρούμενος εκείνος ο ταμιας τους μετά τη συνάντηση -νομίζω ήταν φυσικός-, νομίζοντας οτι κάνοντας το καλό παιδί θα τον διοριζαν. Στη συνέχεια η ιστορική ΠΕΑ διαλύθηκε....... :'(

Άλλη η ΠΕΑ κι άλλη η ΠΕΑΕ.
Μιλάτε εν προκειμένω για την ΠΕΑ (καλή συνάντηση, ταμίας κλπ) αλλά η ουσία είναι αυτή τη στιγμή τα 6μηνιαία σεμινάρια και τις δικές μας αντιδράσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:02 »

Αποσυνδεδεμένος stairway

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #732 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:51:14 μμ »
το κουτακι παιδαγωγικη καταρτισγ ποιοι πρεπει να το σημειωσουν???
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #733 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:53:04 μμ »
Από τη Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδευτικων δεν ήταν που συναντήθηκαν με τη Διαμαντοπούλα και είχαν πει οτι ήταν πολύ καλή η συζήτηση?
Ναι, βγήκε χαρούμενος εκείνος ο ταμιας τους μετά τη συνάντηση -νομίζω ήταν φυσικός-, νομίζοντας οτι κάνοντας το καλό παιδί θα τον διοριζαν. Στη συνέχεια η ιστορική ΠΕΑ διαλύθηκε....... :'(

Άλλη η ΠΕΑ κι άλλη η ΠΕΑΕ.
Μιλάτε εν προκειμένω για την ΠΕΑ (καλή συνάντηση, ταμίας κλπ) αλλά η ουσία είναι αυτή τη στιγμή τα 6μηνιαία σεμινάρια και τις δικές μας αντιδράσεις.

Σήμερα η ΠΕΑ έχει αντακατασταθεί απο την ΠΕΑΕ και το συντονιστικό ορομισθιων οι οποιοι σωαφώς και διαθέτουν αξιοπρέπεια και ψυχή μάχιμου εκπαιδευτικού, πράγματα τα οποια έλειπαν απο τη χαμογελαστή προς την εξουσία...ΠΕΑ... Ουσιαστικά δεν διαλύθηκαν, τους αγνόησε και τους "έκλεισε" ο σημερινός εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #734 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:53:11 μμ »
H ΠΕΑΕ αντιπροσωπεύει όλους τους αδιόριστους εκπαιδευτικούς και δεν έχω ακούσει κάτι κακό για αυτή μέχρις στιγμής.
Από το να κατηγορούμε μια ένωση που ενδιαφέρθηκε και έστειλε επιστολή στη Διαμαντοπούλου για το εδάφιο που αναφέρεεται σε 6μηνα προγράμματα παιδαγωγικής κατάρτισης στην προκήρυξη αναπληρωτών, απαιτώντας απαντήσεις και εξηγήσεις, θεωρώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο.

Ας μην βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Το θέμα είανι να δώσει μια απάντηση επίσημη το Υπουργείο άμεσα, που οφείλει άλλωστε να δώσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 02:54:50 μμ από sotos81 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #735 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:54:22 μμ »
Συνάδελφοι, σχετικά με τις περιοχές. Υπάρχει κανένας πίνακας με τις περιοχές όπως διαμορφώθηκαν από Καλλικράτη? Ενδιαφέρομαι και για Αιτ/νία που έχουν αλλάξει τα δεδομένα...

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #736 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:56:50 μμ »
H ΠΕΑΕ αντιπροσωπεύει όλους τους αδιόριστους εκπαιδευτικούς και δεν έχω ακούσει κάτι κακό για αυτή μέχρις στιγμής.
Από το να κατηγορούμε μια ένωση που ενδιαφέρθηκε και έστειλε επιστολή στη Διαμαντοπούλου για το εδάφιο που αναφέρεεται σε 6μηνα προγράμματα παιδαγωγικής κατάρτισης στην προκήρυξη αναπληρωτών, απαιτώντας απαντήσεις και εξηγήσεις, θεωρώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο.

Ας μην βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Το θέμα είανι να δώσει μια απάντηση επίσημη το Υπουργείο άμεσα, που οφείλει άλλωστε να δώσει.

επί της ουσίας, ενοχλείστε και την ΟΛΜΕ, εντάξει δεν έχει συγκροτηθεί ακόμη το ΔΣ αλλά ένα τηλέφωνο δεν βλάπτει, απεναντίας μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος Hinata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #737 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:59:12 μμ »
Καλησπέρα ξέρετε αν σαν ΠΕ20 μπορώ να δηλώσω αναπληρώτρια/ωρομίσθια μειωμένου ωραρίου ή οχι στην Πρωτοβάθμια? Για ΠΕ20 αφορά τα ολοήμερα? Πως ακριβώς πάει γιατί δεν έχω ιδέα. Πρωτη φορά κάνω τα χαρτιά μου.

Αποσυνδεδεμένος stairway

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #738 στις: Ιούλιος 07, 2011, 03:01:25 μμ »
να ρωτησω κι εγω κατι αν ξερει καποιος να μου απαντησει. Για να τικαρω το κουτακι νουμερο 6 και 7 για τις μοναδες ΣΜΕΑΕ πρεπει να καταθεσω και καποιο δικαιολογητικο? εχω πιστοποιητικο της γραφης Braille για τους τυφλους. Επισης το κουτακι επιθυμω να εντεχθω στον πινακα 24μηνο η 30μηνο ποιοι το τικαρουν?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #739 στις: Ιούλιος 07, 2011, 03:02:14 μμ »
Καλά, υποβολή αιτήσεων για Θεσσαλονίκη απ' ότι είπαν το έβαλαν μόνο στη Δυτική Θεσσαλονίκη Σαπφούς και Μονή Λαζαριστών, από εκεί που γινόταν και στο ΕΚΦΕ Τούμπας (2 Λύκειο Τούμπας). Ε-Λ-Ε-Ο-C δηλαδή. Οσοι είναι από Ανατολική Θεσσαλονίκη να κάθονται να κάνουν ολόκληρο ταξίδι για να υποβάλλουν την αίτηση...

καταλαβα...να παρουμε και κανα ταπερακι δηλαδη?

Κουτσοί στραβοί στη Μονή Λαζαριστών. Απέναντι είπες, ε? Φαίνεται ή θα ψάχνω?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #740 στις: Ιούλιος 07, 2011, 03:04:03 μμ »
να ρωτησω κι εγω κατι αν ξερει καποιος να μου απαντησει. Για να τικαρω το κουτακι νουμερο 6 και 7 για τις μοναδες ΣΜΕΑΕ πρεπει να καταθεσω και καποιο δικαιολογητικο? εχω πιστοποιητικο της γραφης Braille για τους τυφλους. Επισης το κουτακι επιθυμω να εντεχθω στον πινακα 24μηνο η 30μηνο ποιοι το τικαρουν?

οχι. αν βεβαια δν το δηλώσεις καθόλου, έχεις να περιμένεις την εγκύκλιο της ειδικής αγωγής, οπότε εκει ναι, χρειάζονται τα δικαιολογητικά αυτά

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #741 στις: Ιούλιος 07, 2011, 03:05:18 μμ »
Καλά, υποβολή αιτήσεων για Θεσσαλονίκη απ' ότι είπαν το έβαλαν μόνο στη Δυτική Θεσσαλονίκη Σαπφούς και Μονή Λαζαριστών, από εκεί που γινόταν και στο ΕΚΦΕ Τούμπας (2 Λύκειο Τούμπας). Ε-Λ-Ε-Ο-C δηλαδή. Οσοι είναι από Ανατολική Θεσσαλονίκη να κάθονται να κάνουν ολόκληρο ταξίδι για να υποβάλλουν την αίτηση...

καταλαβα...να παρουμε και κανα ταπερακι δηλαδη?

Κουτσοί στραβοί στη Μονή Λαζαριστών. Απέναντι είπες, ε? Φαίνεται ή θα ψάχνω?

ματι βγαζει...αυτη τη στιγμη ειναι γιαπι απ'εξω...εφυγε ο Μαλλιαρης απο το ισογειο κι ετοιμαζουν καποιο αλλο καταστημα. θα εχουμε και μουσικη απο κομπρεσερ  ;D
αν ερθεις με αμαξι ψαξε μεσα στα στενακια για να παρκαρεις...παντα βρισκω θεση
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159950
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.219 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.